Gasenje kompjutera

poruka: 15
|
čitano: 7.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

Imao sam racunar sa 500W napojnom, koji mi se stalno gasio prilikom paljenja bojlera, masine za wes, usisivaca, zbog slabe struje, samo je radio kada je sve pogaseno, pa sam prodao racunar i uzeo slabiji laptop sa skroz slabijom napojnom i sad je sve u redu, samo sto je laptop krs, pa me zanima jel neko zna sta je ovaj "UPS" sto sam naso na internetu i da li bi mi on pomogao da mi se ne gasi racunar, posto planiram uzeti novi komp pa se bojim da mi se nebi opet gasio i nerviro se pa bi ga razbio,

naso sam ovaj Fortron UPS FSP-EP1000, pa ako je on to sto mislim da bi mi davo racunaru i dalje dovoljnju struju onda da kupim i to, Hvala

Mulalic Aid
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gasenje kompjutera

nisi trebao prodavat komp! pretpostavljam da živiš u zgradi jel je to nornalna pojava

kada se pali neko jače trošilo dođe ti do pada napona u instalacijama a komp je osjetljiv na te oscilacije napona i on se jednostavno ugasi

jednostavno vidi koji ti je  osigurač za tu fazu (utičnicu ) od kompa i stavi jači sa većom amperažom i ne bi smjelo biti problema

 

 

može se to događati i u kući (uzroci su isti) ali rijetko

dnl
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 10:19 (roki).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

Bok, 

 

UPS sustavi kao takvi su backup rješenja koja pomažu pri održavanju konstantnog napona, makar je njihova praktična primjena u tome da ti održe računalo upaljenim pri nestanku struje, zbog spremanja podataka. Kombinacijom UPS-a i promjenom produžnog kabla na koji ti je spojeno računalo u nekakav kvalitetniji sa zaštitom bi mogao riješiti problem, ali iskreno mislim da su kod tebe krivo dimenzionirani strujni osigurači na razvodnoj kutiji od kuće ili imaš ugrađen limitator koji je podešen na preveliku osjetljivost.

 

Ukoliko imaš u blizini razvodnu kutiju sa osiguračima, probaj gasiti jedan po jedan, dok ne ugasiš utičnice u svojoj sobi. Pogledaj oznaku osigurača, ukoliko je on 12 Ampera dogovori s nekim da ti ga zamjeni sa 16 Amperskim i to je to. Ukoliko osigurač je 16 Ampera i točno je dimenzioniran, postoji mogućnost da su ti u kući stare i dotrajale strujne instalacije koje na žalost nećeš tako jednostavno riješiti. Nadam se da sam ti bio od pomoći.

Herbalife
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gasenje kompjutera
nCh! kaže...

Bok, 

 

UPS sustavi kao takvi su backup rješenja koja pomažu pri održavanju konstantnog napona, makar je njihova praktična primjena u tome da ti održe računalo upaljenim pri nestanku struje, zbog spremanja podataka. Kombinacijom UPS-a i promjenom produžnog kabla na koji ti je spojeno računalo u nekakav kvalitetniji sa zaštitom bi mogao riješiti problem, ali iskreno mislim da su kod tebe krivo dimenzionirani strujni osigurači na razvodnoj kutiji od kuće ili imaš ugrađen limitator koji je podešen na preveliku osjetljivost.

 

Ukoliko imaš u blizini razvodnu kutiju sa osiguračima, probaj gasiti jedan po jedan, dok ne ugasiš utičnice u svojoj sobi. Pogledaj oznaku osigurača, ukoliko je on 12 Ampera dogovori s nekim da ti ga zamjeni sa 16 Amperskim i to je to. Ukoliko osigurač je 16 Ampera i točno je dimenzioniran, postoji mogućnost da su ti u kući stare i dotrajale strujne instalacije koje na žalost nećeš tako jednostavno riješiti. Nadam se da sam ti bio od pomoći.

 

 

Moze biti i to, ali ja mislim da je prije do zica koje vode struju u citavom selu, jer su sve zice nastavljane, nisu iz jednog dijela, , tako kazu ljudi koji su mijenjali banderu pokraj nase kuce, da su zice nastavljane, i to je uzrok, ali ja nemogu zamijeniti te zice, a pogledacu i te osigurace, ako nista, mozda uzmem ups valjda pomogne , hvala ti

 

evo gledo sam i osigurace nema nigdje da pise 12A, pored glavnog osiguraca sto gasi sve pise 40A, na druga 2 B10, i na ostalim B16, B25 nema nigdje A, ne razumijem se ja u to. Jel mi moze pomoci taj UPS, jer kad se ukljuci usisivac sijalica zizi, bas se primijeti da je struja slaba, cim ga ugasi onda opet nadodje sijalica

Mulalic Aid
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 10:35 (wanted).
15 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

B je oznaka brzog osigurača (postoje brzi i tromi) a 10, 16, 25 su oznake amperaža za koje su dimenzionirani. Pogledaj da ti nije možda soba nedaj bože spojena na jedan od 10 amperskih (oni bi trebali biti za svjetlo, makar i za to idu 12).

Herbalife
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 10:47 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

evo naso sam osigurac svoje sobe pise ovako

 

            ELTIMAT

B25           250/400v

 

         10000

             3

 

Sta mislis bil mi taj ups pomogo da li bi mi davo racunaru dovoljnu snagu, za napojnu od 500w ili 400w

Mulalic Aid
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 10:53 (wanted).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

On ne može dati računalu snagu, ali imati ćeš stabilniji napon zbog čega ti se računalo neće gasiti.

Herbalife
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gasenje kompjutera
nCh! kaže...

On ne može dati računalu snagu, ali imati ćeš stabilniji napon zbog čega ti se računalo neće gasiti.

ok hvala ti

Mulalic Aid
14 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

koji će ti vrag 25A osigurač u sobi ???

to bi trebalo 5kW snage da drži, a sigurno imaš 1,5 kvadrata vodove tamo.

samo za primjer današnji kupaonski bojleri nemaju grijač snage veće od 2kW, tako da im je 16A osigurač sasvim dovoljan.

prema tome bi vi na bojler stavili 50A osigurače...

 

sretno sa takvom instalacijom u kući, trebati će ti sasvim sigurno.

 

ups nema šanse da ti pomogne jer se oni gase sa mreže kod podnapona ( nekih 180- 190 V koliko se sjećam ), to pitaj dečke koji rade u servisima kompova na forumu.

stalno će ti se paliti i gasiti, pa dio za preklapanje na mrežu i dopunu baterija ima da ispusti dosta brzo dušu ( to je ono škljocanje u njemu koje se čuje kod preklapanja mreža/ baterija )

onaj filtarski dio za smetnje će svoje odrađivati dobro to nije upitno.

kako si naveo da bi trebao 500W, to ti je moja preporuka da uzmeš ako se na to ipak odlučiš barem 750W UPS radi jakih kolebanja napona da bi imalo trajnost.

 

najsigurnije riješenje vam je da tražite elektru da podigne razinu napona na mreži na nekih 235V na izlazu sa mrežnoga trafa, da bi vam pod teretom ti padovi bili manji na fazama.

sekundarno rješenje bi bila nabavka trafa za galvansko odvajanje 380/ 220 V kako bi kolebanja napona bila manje izražena, to ti može neko iz neke tvornice ili radione lako da pronađe i složi za male pare Namigiva

 

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam... Jedina konstanta mi je google...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2010 11:46 (scaramush).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
RE: Gasenje kompjutera
roki kaže...

jednostavno vidi koji ti je  osigurač za tu fazu (utičnicu ) od kompa i stavi jači sa većom amperažom i ne bi smjelo biti problema

nCh! kaže...

Pogledaj oznaku osigurača, ukoliko je on 12 Ampera dogovori s nekim da ti ga zamjeni sa 16 Amperskim i to je to.

scaramush kaže...

koji će ti vrag 25A osigurač u sobi ???

...

sretno sa takvom instalacijom u kući, trebati će ti sasvim sigurno.

 

ups nema šanse da ti pomogne jer se oni gase sa mreže kod podnapona...

eto sve vam je čovjek rekao, a to isto mogu i ja reči kao električar...stavio ti osigurač 10A ili 25A isti vrag ako je napon koji dolazi sa transformatora premali...ne ograničavaju osigurači niti napon niti struju tako da je potpuno svejedno koji imao...ako kroz njega prođe struja veća od nazivne onda će on izbacit, a to u ovom slučaju nije problem, nego se komp gasi zbog premalog napona a osigurači ostaju uključeni...

ako neznate bolje nemojte davat krive savjete...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

ama ja kazem da je u citavom selu takva struja, nije samo do mene, i ljudi mi rekli da je do kablova sto vode struju preko bandera, kaze da su nastavljane zice i da tu gube struju, i tako je u svakoj kuci na selu nije samo do mene, tako da ja to nemogu popraviti, nedavno mi je mikrovalna prestala da grije kako treba, stavim na 5 min i nece da ugrije nista,  Hvala vam na pomoci, mislio sam da bi mi UPS mogo pomoc, al nis

Mulalic Aid
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Gasenje kompjutera

morate svi iz sela se složit i tražit da vam zamijene vodove i po potrebi stave jači transformator...znači napisat kao peticiju i da se svi iz sela potpišu na nju pa će vam napravit...ako ne, imaju službe koje su nadležne da to riješe...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gasenje kompjutera
XXX-Man kaže...

morate svi iz sela se složit i tražit da vam zamijene vodove i po potrebi stave jači transformator...znači napisat kao peticiju i da se svi iz sela potpišu na nju pa će vam napravit...ako ne, imaju službe koje su nadležne da to riješe...

da to su mi i preporucili ljudi, ali valja to ici ganjati a radim nemam vremena za to, hvala ti ipak, nema sluzbi, qrcu nevaljaju svi samo svoje guzice gledaju , pozz

Mulalic Aid
13 godina
neaktivan
offline
Gasenje kompjutera

Ljudi molio bi odgovor igrao sam igru staru 8-9 godina a komp sam kupio prije mozda godinu i 9 mjeseci,prije mi se nikad nije gasio sad otkad sam malo duze igrao ugasi mi se neki su mi rekli da je to pad windowsa a neki hladenje a neki napon sada molio bi nekog tko se malo vise razumje nek mi odg. HVALA UNAPRIJED !

asdasd
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Gasenje kompjutera
Enigmareta kaže...

Ljudi molio bi odgovor igrao sam igru staru 8-9 godina a komp sam kupio prije mozda godinu i 9 mjeseci,prije mi se nikad nije gasio sad otkad sam malo duze igrao ugasi mi se neki su mi rekli da je to pad windowsa a neki hladenje a neki napon sada molio bi nekog tko se malo vise razumje nek mi odg. HVALA UNAPRIJED !

opiši bolje što se događa...

i stavi koje su ti temperature...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice