DirectX 12 Crash

poruka: 17
|
čitano: 2.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
DirectX 12 Crash

Nedavno sam sklopio PC i od početka imam probleme. Ovo su specifikacije:

Matična ploča: GIGABYTE  GA-H110M-S2V
Procesor: Intel i3-6100 3.70GHz
RAM: 2x8GB Kingston HyperX 2444MHz
Grafička kartica: XFX RX 580 8gb
SSD: Crucial BX500 120gb
HDD: Hitachi 1TB

Problem je sa DirectX-om, pretpostavio sam jer mi tako prikazuje. 
Crashaju mi se igrice i izbaci mi problem "directx encountered an unrecoverable error"
Ili u Call of Duty Warzone mi izbaci: DEV ERROR 6068 ili 5761 ili 6061 ili 5768..
Gledao sam  svakakve tutorijale na youtube i probao sam doslovno SVE.

Evo što sam sve pokušao:
- Compatibility Mode
- Enableanje XMP mode-a u BIOS-u
- Downclock RAM memorije (ne mogu jer matična ne dozvoljava)
- Updateanje drajvera za grafičku
- Updateanje Windows-a
- Reinstaliranje Windows-a
- Gašenje sekundarnog monitora
- Isključivanje sekundarnog monitora

Ako sam nešto zaboravio, nadopisati ću. Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: DirectX 12 Crash

Izbriši drivere od grafičke s DDU i instaliraj neke starije.

 

Kruha i igala...
3 godine
neaktivan
offline
Re: DirectX 12 Crash
fer-de-lance kaže...

Izbriši drivere od grafičke s DDU i instaliraj neke starije.

 

 Ummm.. izbrisao sam pomoću DDU i instalirao sam 19.12.1 kako kažu da su još najstabilniji drajveri, pa ćemo vidjeti, hvala na preporuci!
Javim se :)

3 godine
neaktivan
offline
Re: DirectX 12 Crash
fer-de-lance kaže...

Izbriši drivere od grafičke s DDU i instaliraj neke starije.

 

 Ne, svejedno crasha opet u igricama koje koriste isključivo DirectX 12, poput COD Warzone..

16 godina
offline
DirectX 12 Crash

Odakle ti grafička? Ako je kupljena od nekog minera, možda se na njoj nalazi neki modani firmware (bios), pa bi trebalo staviti originalni.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: DirectX 12 Crash
Father_Dougal kaže...

Odakle ti grafička? Ako je kupljena od nekog minera, možda se na njoj nalazi neki modani firmware (bios), pa bi trebalo staviti originalni.

 Kupljeno preko frenda od njegovog frenda koji je igrao na njemu, dakle nije majnano ništa na njoj. Grafička korištena godinu dana.

3 godine
offline
Re: DirectX 12 Crash

I ja sam imao sa tim problema-mislim da je bio error 1606

uglavnom,vratio stariji driver 20.4.2 

instalirao Microsoft Visual C++ 2010 32 i 64 bitne

restart i od onda sve radi stabilno

 

probaj

10 godina
offline
DirectX 12 Crash

Imao sam i ja ovu grešku u Warzone"DEV ERROR 6068" a Apex bi se rušio.

Kada sam procesor odclockao, Apex radi normalno a COD više ne javlja tu grešku, ali se svejedno koji put smpzne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: DirectX 12 Crash
Grancigula kaže...

Kada sam procesor odclockao, Apex radi normalno

 Tocno.

 

Iako je sve ostalo radilo normalno, i prolazilo sve benchmark/stability/torture testove, morao sam malo downclockati cpu jer je apex, fortnite, i koliko sam vidio opcenito svaka Unreal engine igra izbacivala isti eror, negdje na netu sam pronasao da uzrok moze biti nestabilni oc settings, malo sam spustio cpu frekvenciju i vise nikad nikakvih problema.

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
offline
Re: DirectX 12 Crash
Grancigula kaže...

Imao sam i ja ovu grešku u Warzone"DEV ERROR 6068" a Apex bi se rušio.

Kada sam procesor odclockao, Apex radi normalno a COD više ne javlja tu grešku, ali se svejedno koji put smpzne.

 Sad mi se Warzone srušio kad sam upalio Afterburner nakon 5-10 min, do tad mi radilo normalo priko uru.

3 godine
neaktivan
offline
DirectX 12 Crash

Emm skinuti drajveri 19.12.4 i warzone se i dalje kreša no ostale igrice ne. Upravo skidam Mafia III i mislim da je ona napravljena na DirectX 12, i to će  biti finalni test kroz tjedan dana, ako se krešne, onda nešto nije u redu sa mojom grafičkom ili stabilnosti drajvera.  Prije kad sam imao uvijek najnovije drajvere, Mafia se krešala non-stop, svaku misiju sam prelazio 3 puta zbog krešanja. Sretno mi bilo. Javim :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DirectX 12 Crash

Updateaj windows, jer izbacuju patcheve za directx12 , zadnji mislim bio u 5 mjesecu, ondosno directx 12 ultimate.

everyday i'm shuffling...
3 godine
neaktivan
offline
Re: DirectX 12 Crash
Luka123 kaže...

Updateaj windows, jer izbacuju patcheve za directx12 , zadnji mislim bio u 5 mjesecu, ondosno directx 12 ultimate.

 Aktivno pratim updateove Windows-a, imam već  May 2020 Update

12 godina
offline
Re: DirectX 12 Crash
rentex kaže...
Luka123 kaže...

Updateaj windows, jer izbacuju patcheve za directx12 , zadnji mislim bio u 5 mjesecu, ondosno directx 12 ultimate.

 Aktivno pratim updateove Windows-a, imam već  May 2020 Update

Ok long stretch ali slične probleme i čak sam boost u fps-u dobio sa origin-om na apex-u, radilo se o memoriji na nvidiji.

Dakle prvo disable overlay od battle.net ili preko čega si već instalirao COD. Znači sve notifikacije etc. (uključujući frendove koji kad dođu online se pojave etc.) moraju off biti, disable sve.
Disable i discord ako imaš overlay.

Odi onda na .exe file ne na shortcut nego .exe
Odi na compability mode i iziđi iz battle.net-a i stavi kvačicu na "Disable Fullscreen Optimizations"
Dakle Long stretch ali mislim da se radi o običnom leaku u V-RAM-u.
Mislim da čak možeš u postavkama ako ovo neradi staviti da koristi recimo 6GB V-RAM-a, i raditi će, ali će i fps malo pasti. Pozdrav :) !


everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
DirectX 12 Crash

Evo sad Red Death Redeption 2 mi smrzne nakon par minuti. Najnoviji driveri instalirani. Warzone i apex rade normalno.

Je li normalno da mi pod framerate piše vulkan a ne dx12 ???

 

Update: Našao sam u sentigu da mogu prebacit na DX12, ali smzne i prije nego Vulkan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 22:55 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DirectX 12 Crash
nekako mi zvuci da ako i na vulkanu padaju igre da ti je problem u necem drugom a ne u directX-u
https://www.speedtest.net/result/9065526875.png
10 godina
offline
DirectX 12 Crash

Instalira stare drivere i sad radi sve normalno. Hm

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice