Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

poruka: 23
|
čitano: 3.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

Ok dakle imam par pitanja,pa da počnem s prvim. (konfiguracija bude postana ko skrinšot na dnu texta)
Prilično sam siguran da mi je CPU bottleneck u pc-u jerbo nije baš nov,a i otključan je s 2 jezgre na 4 jezgre.Po defaultu je na 3.2 ghz ali ga trenutno držim na 3.6 (mada planiram na 3.8 dignut). Cooler koji imam je aftermarket i recimo da nakon 2-4 sata igranja temperatura NE prelazi 60 celzija šta god se vrtilo. Ali da potvrdim sumnje,jel bi šta postigao kad bi uzeo neki drugi proc na istu matičnu ploču? (Ili se varam u vezi procesora i mozda bi više profitirao s drugom matišom?)

 

Ok drugo pitanje. Nznam zašto ali kao da mi je komp sporiji nego što je prije bio,prije 2 tjedna sam nove Windowse instalirao (win 7 x64) nakon jedno 5 godina imanja istih (imao sam 7600 build i fakat su stabilni bili,ali odlucio sam malo počistit PC i tako...) Inače vodim veliku brigu oko PC-a da uvijek bude defragmentiran,očišćen od pi*darija,da nema virusa itd ... ali pocelo mi je falit mjesta na C particiji jer windowsi fakat posišu nakon 5 god pa eto...

Razliku u performansama sam uočio ali nije baš nešto znatno bilo (cca 10ak fps). Testirao sam na Battlefield 3 jer je to vjerojatno najzahtjevnija igra koju imam. Uglavnom ,imao sam prije 2 godine grafičku Xfx gts 250 i vrtio sam sve isto što i sad vrtim (nisam izbirljiv što se igara tiče,igram pretezito uvijek iste stvari : BF,LoL i tu i tamo Total War). Neke razlike u performansama nisam uočio nakon što sam novu grafičku stavio,čak bi rekao da na istim postavkama BF3 ima isti broj FPS...

 

I u 3D marku dobivam mizerne rezultate,zaboravih zapisati koliko je bilo ali mislim negdje oko 3k(preko nije ziher). Na Fire Strike testu imam cca 8-12 fps maksimalno (average jel)...

 

I treće pitanje : jel bi postigao štogod mijenjanjem RAM-a jer trenutno imam Kingmax najšrot obične 2x2gb, jel bi postigao štogod kad bi uzeo jos 2x2gb pa imo 4x2? ili je bolje imat 2x 4 gb ? itd itd.

Uglavnom znam da imam dost staru konfiguraciju,jer jebiga para nema a i sve šta dobijem uglavnom ide na muzičku opremu i tako to... Ali opet pa trebalo bi na nekim medium postavkama radit kak spada na 1600x900 i na 1920x1080

 

Ovo što kazem da imam osjecaj ko da se komp usporio mi je zbog recimo LoL-a kad igram,imam vsync ukljucen i 90% vremena je na 60 fps lock kako i treba bit,uvijek je tako bilo. Igram sve na High,uvijek i jesam...Medjutim u zadnje vrijeme (zadnjih par mjeseci) i na starim i novim windowsima primjetio sam da nekad u teamfightu zapne i padne do 40-50 fps pa opet ode do 60...Iskreno: zato sam i nove windowse stavljao jer sam zakljucio da ipak nakon 5 godina imanja istih se nakupi štogod stvari u registriju itd...PA da malo osvjezim komp,ali problem je i dalje tu. Inače postavke u windowsima su High performance power settings,a grafa u nvidia control panelu je na Single Display mode i na prefer max performance ....

 

Što bi mogao biti uzrok tih fps padova? očito da se dese kad na ekranu se počne hrpa stvari dešavati,ali jebiga nisam prije primjetio ništa...Moguće da Riot stalno unaprijedjuje client i particle efekte i slicno pa se odnedavno to pocelo dešavati kad se potrefi odredjena kombinacija championa koji to mogu uzrokovati (jer velim 90% vremena je sve naj normalnije i glatko ko bebina guza...)

 

Eto sori za wall of text ljudi ali smatram da je uvijek dobro što bolje objasnit problem i slicno. I jos nesto,ako bi preporucali kakve izmjene u konfiguraciji (pretezito me zanima matična i proc jer vjerujem da ova grafa jos moze dat svoje barem godinu dana...) Za intel para nemam jer preskupa mi je tranzicija,tražim neko budžet rješenje a da mi je stanje bolje od trenutnoga...

 

Živili vi meni! :)

 

Konfiguracija:
http://i.imgur.com/0sckDXQ.jpg

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

bampiti bamp bamp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

Bottlenecka nema.

 

GTX 550 Ti nije drastično jača od GTS 250 tako da to objašnjava činjenicu da nemaš znatno veće performanse.

 

Usporavanje koje osjetiš može biti znak problema s diskom. Provjeri hard alatima tipa HDTune i Hard Disk Sentinel.

Ima tema za provjeru diska kojem se sumnja u ispravnost ovdje na forumu.

 

Pretpostavljam da drivere koristiš sve najnovije (za grafičku, za matičnu/čipset s sites.amd.com, za zvučnu, za mrežnu itd) i da ti je directx ažuriran (putem dxwebsetup programa).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
Ja tu nevidim nikakve probleme,zamisli ima fps dropove,pa neigramo se na konzolama!pa svi ih imaju! Aj ti taj problem snimi ak mozes!lp
||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

driveri su svi posljednji...uvijek vodim brigu o tome

 

 

@zadnji post,nisi ocito procitao. prije, fps dropova nije bilo,sad postoje. pokusavam saznati zašto

 

pregledacu hard s hd tune,prilicno su stari (oba)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 17:48 (Rocinante2112).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

Hah jel moguce da dobivam bolje rezultate na 3.6 ghz nego na 3.8 u 3dmarku? :D

doduše razlike su ono fakat minorne... ali na 3.6 je uvijek više bodova bilo

 

 

p.s i grafu sam malo kloko,stabilna je na 1030 mhz core clock i 2090 memorija.  po defaultu je 910 i 2050 clock. bez ikakvih krešova,artefakata itd... na 1060 core mi je krešo 3d mark u pol combined testa,preko toga necu ic

temperature su ok

 

provjerio sam i HD. HD na kojem su igre je OK i test izgleda fakat super, test na kojem su samo windowsi izgleda ovak:

 

http://i.imgur.com/QALU092.png

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

Napravi  mu  error  skan  sa  hdtuneom!  ne  quick...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

CRC Errore uzrokuje neispravan kabel najčešće. Zamijeni podatkovni kabel tog diska.

 

Pregledaj diskove u Hard Disk Sentinelu. Ne moraš vrtjeti u njemu testove, samo porčitaš što ti kaže za diskove.

 

Što se 3,6 VS 3,8 tiče, moguće je da ti na 3,8 proc nije potpuno stabilan ili da mu treba više napona.

Slobodno stavi na 3,6 - moralo bi biti dovoljno za sve a ipak manje siluje procesor.

 

Kako si testirao stabilnost overclocka?

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..

error scan sam napravio na oba hard diska

 

sva polja su zelena bila i sve prošlo ok.

12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
191x7 kaže...

CRC Errore uzrokuje neispravan kabel najčešće. Zamijeni podatkovni kabel tog diska.

 

Pregledaj diskove u Hard Disk Sentinelu. Ne moraš vrtjeti u njemu testove, samo porčitaš što ti kaže za diskove.

 

Što se 3,6 VS 3,8 tiče, moguće je da ti na 3,8 proc nije potpuno stabilan ili da mu treba više napona.

Slobodno stavi na 3,6 - moralo bi biti dovoljno za sve a ipak manje siluje procesor.

 

Kako si testirao stabilnost overclocka?

well za proc koristim prime95 ,pustim ga cca sat-dva.

za grafu sam koristio kombinaciju furmarka,3d marka i baš ingame. recimo kad previše je klokam odma u 3d marku primjetim ''cudne'' stvari na ekranu s vremena na vrijeme,ko da se teksture izvitopere itd...i krešalo mi je u bf3 (display driver stopped responding). tako da sam klokao sve dok nisam došao do toga da mi je stabilno u svim testovima i da nemam pi*darija po ekranu...

 

za crc error sam pogledao što piše,da,trebao bi kabel zamijenit. Mada gledam na internetu ,31 nije tolko zabrinjavajuce,treba pazit da se taj broj ne povecava s vremenom...Btw taj hard disk ima već uff 8 godina ziher,ali radi dobro pa na njemu samo windowse drzim...Mislim htio bi ja imat SSD ali kad nema bolje...dobre su i dr*lje

Fala svima na savjetima,mislim da cu furat komp dok se ne raspadne,drugih opcija ni nemam

16 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..

Prime95 sat-dva ne znači ama baš ništa, ni na visoko nestabilnom sustavu zna ne pokazati probleme. Ako hoćeš Prime95, njega moraš vrtjeti barem 24 sata, a mnogi preporučaju i duže od 48h. OCCT je pak dovoljno oko 12 sati, minimalno 10 i to Linpack testay u OCCT-u (ali opet 24+ je najbolje). A za grafu Furmark te u njemu OpenGL i Direct3D testovi (sam OpenGL nije dovoljan).

 

Kabel diska svakako zamijeni. I nemoj OS držati na najsporijem disku, to je najgora moguća stvar koju možeš napraviti. Pogotovo ako disk ima nekih problema ili ako je star.

 

I da, ništa čudno što ti je komp spor kada ti disk čita 30-55 MB/s s prosjekom 47MB/s dok moderni diskovi npr 120-150 MB/s s prosječnih 140 MB/s.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2013 15:38 (191x7).
12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
ok fala na odgovoru.
12 godina
offline
Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd...

Ekipa dali je moguće da imam bottleneck s Q6600 2.4 i HD4870 GS 1g gddr5?

Igram BFBC2 CPU mi je 90-100% a GPU mi je 30-60%.Igram na Full HD sve na max osim filtera i tih gluposti.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
kruskar kaže...

Ekipa dali je moguće da imam bottleneck s Q6600 2.4 i HD4870 GS 1g gddr5?

Igram BFBC2 CPU mi je 90-100% a GPU mi je 30-60%.Igram na Full HD sve na max osim filtera i tih gluposti.

Tako je i meni imam amd athlon dual core 4850e na 2.85 clockan i graficku ati radeon hd 4650 i cpu mi je uvijek 90-100 a graficka bude u bfbc2 na 50-40 a u most wanted 2012 graficka bude na 90-100 tako da vjerovatno nije bottleneck

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
kruskar kaže...

Ekipa dali je moguće da imam bottleneck s Q6600 2.4 i HD4870 GS 1g gddr5?

Igram BFBC2 CPU mi je 90-100% a GPU mi je 30-60%.Igram na Full HD sve na max osim filtera i tih gluposti.

Podigni takt procesoru bar na 3.0 ghz, a ako imas bolji hladnjak i ako maticna i ramovi dopustaju probaj izvuci i vise.. 
onda ce zakucavati tu grafu na 100...

 

12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
Dodek kaže...
kruskar kaže...

Ekipa dali je moguće da imam bottleneck s Q6600 2.4 i HD4870 GS 1g gddr5?

Igram BFBC2 CPU mi je 90-100% a GPU mi je 30-60%.Igram na Full HD sve na max osim filtera i tih gluposti.

Podigni takt procesoru bar na 3.0 ghz, a ako imas bolji hladnjak i ako maticna i ramovi dopustaju probaj izvuci i vise.. 
onda ce zakucavati tu grafu na 100...

 

Ima AC Freezer Pro 7 gore trenutno,no temp mi se čine previsoke u idleu s tim coolerom za taj proc.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
10 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..

Pa koje su ti temperature procesora u idleu a koje u  loadu ?

12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
Acex kaže...

Pa koje su ti temperature procesora u idleu a koje u  loadu ?

U OVOJ Temi sam objavio sliku temperatura.Ima trenutna,najmanja i največa.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
10 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
kruskar kaže...
Acex kaže...

Pa koje su ti temperature procesora u idleu a koje u  loadu ?

U OVOJ Temi sam objavio sliku temperatura.Ima trenutna,najmanja i največa.

Uopce se nemoras brinut ako ti je u loadu 56-60 temperatura procesora taj procesor moze dostic i do 70-75 max temperaturu tako da se nemoras brinut oko temperature.

12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
Acex kaže...
kruskar kaže...
Acex kaže...

Pa koje su ti temperature procesora u idleu a koje u  loadu ?

U OVOJ Temi sam objavio sliku temperatura.Ima trenutna,najmanja i največa.

Uopce se nemoras brinut ako ti je u loadu 56-60 temperatura procesora taj procesor moze dostic i do 70-75 max temperaturu tako da se nemoras brinut oko temperature.

Za moju reviziju piše tjmax 62.2C temp na intelovoj stranici a za G0 71C

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
Acex kaže...
..

Uopce se nemoras brinut ako ti je u loadu 56-60 temperatura procesora taj procesor moze dostic i do 70-75 max temperaturu tako da se nemoras brinut oko temperature.

 

kruskar kaže...
..

Za moju reviziju piše tjmax 62.2C temp na intelovoj stranici a za G0 71C

 

-ovakvim (ne)razumijevanjem, nećete 'popraviti' sistem. TDP nije max temp. npr iskazuje se u W, ne u C. Power. To je direktno povezano, tj veća snaga (kao gas na autu) u kombinaciji voltaža-clock će kao rezultat (logično) dati višu temperaturu, ali to nisu iste stvari, samo povezane (ne linearno, ovise o dsparaciji-hlađenju itd.). Veći keš = više struje za rad => viša temperatura, viši clock pod istim uvijetima potrošnje => viša temperatura. Viša struja pod istim clockom => viša temperatura itd. Kontra (banalniji primjer) deklarirani TDP nekog CPUa je npr 70W, bez hladnjaka će se pregrijati nakon nekoliko sekundi od paljenja ili pri bilo kojem opterećenju. Ako ima odgovarajuće hlađenje (disparaciju, odvođenje topline) neće se pregrijati. TDP (deklarirani) se nije mijenjao u tom primjeru, samo rezultat, temperatura tj odvođenje topline s jezgre.. ULV procesor može raditi npr s pasivnim hlađenjem. Ako se toplina ne odvede s jezgre tad dolazi do pregrijavanja, throtlanja ili automatskog gašenja, ako i dalje raste (preko 200C, cca 250-280..) dobijemo bijeli dim. BIOS ugl regulira 70-95C, sama komponenta CPU-GPU obično 70-110C... i tad se gasi (osim starog AMDa koji to ima loše, pa pregori jer nije u početku implementirano..).

-Ako OCate, ne dižite voltažu, osigurajte zadovoljavajuće hlađenje.

-za ovakvu elektroniku postoji 'pravilo' što hladnije to bolje, pa čak i supravodljivost, tj na nižim temp CPU može raditi na višim brzinama, tj elektroni mogu brže putovati po žici.. pa sve do otpora nula. Sva kućna elektronika mora normalno raditi na sobnoj temp između 15-40C, prošireno na minus -16 do 70 itd, po raznim standardima.

-za odvođenje temperature je djelomično važna i okolna temperatura (soba-kućište) tj okolni zrak i protok zraka, ali 99% je stvar jezgra-headspreder-cooler, ostalo manje utječe (na jezgru) zbog ''kvadrata'' (udaljenosti, pada..). Tako da soba/okolni zrak izvan kućišta na 20 ili na 40 C zanemarivo utječe, više utječe prašina na finovima. Recimo jezgra hladnjaka (bakar) i pasta su važniji, mada je teoretski i pasta nepotrebni posrednik.. Oni su važniji do trenutka kad bi okolni zrak bio toliko zagrijan (kapacitivnost za preuzimanje topline) da više temp s hladnjaka nebi efikasno odlazila u okolni zrak, kao da pumpa ne može više dignuti vodu.. do tad je sporedno. Quick test, prstom na hladnjak, rubovi bi trebali biti mlaki-sobna temp, centar vruć ali ispod 70 (kao se opečete, to je previše), novije jezgre 30-40, starije 50-60.. može +10C na te brojke (kao zbroj svih razlika, hladnjak+pasta+kućište+sobna temp).

-ne zaboraviti, u nekom CPU testu optećuje se CPU, ne ostalo (VGA-HDD-napajanje..), pa i temperatura unutar kućišta nije visoka. Dok u igri, istovremeno radi CPU+VGA (i ostatak audio, lan, disk..) tad je sve opterećenije i suma temperature unutar kućišta raste. To sve nije problem za novije CPU (zanemarivo), ali kod OCa+Voltaža može postati problem.

 

-slušajte ventilator! (predpostavka da je podešen u BIOSu, tj da regulira vrtnju prema toplini). Ako je ispod 2000rpm to je OK hlađenje i ne morate brinuti, normalno 700-1500. (jednako kao prst-test, dovoljno za zaključak dali je hlađenje dovoljno efikasno). Kad prekinete test-igru... pokušajte pratiti kojom brzinom se spušta vrtnja, tj ako je duže od 10sec-do min.tad je hlađenje-disparacija neefikasano.

-tvorničke postavke su u većini najoptimalnije. Ne isplati se OC, tj previše faktora. Ako dobitak performansi nije (jako) velik, savijet, vratite na default... sistem će radit glađe. Tu se radi greška ako netko misli 'CPU može, ne smeta mu, pa nek se OCa'.. troši više struje opterećuje napajanje, koje se tad malo više grije, istovremeno viša je temp u kućištu, što utjeće na ostale VGA-RAM-HDD.. dakle, ako ne vidite konkretne ''benefite'' ne OCajte, radije undervoltajte i držite na stockclocku, ostatak sistema tad ima više lufta.... btw, defaultne-tvorničke postavke MBO-BIOSa obično OCaju sistem, podesite na neki 'normal'. Proizvođači to rade zato da bi njihova MBO na nekom usporednom testu dala bolji rezultat od konkurencije (pošto rade svi same diference..), ne rade to za dobrobit korisnika-sistema. AKo to ne znate podesiti, ... tad je ovo promašena tema.

 

btw, ove preporuke nisu za extremeOC, onaj tko ima tekući dušik, ne čita ovo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
ihush kaže...
Acex kaže...
..

Uopce se nemoras brinut ako ti je u loadu 56-60 temperatura procesora taj procesor moze dostic i do 70-75 max temperaturu tako da se nemoras brinut oko temperature.

 

kruskar kaže...
..

Za moju reviziju piše tjmax 62.2C temp na intelovoj stranici a za G0 71C

 

-ovakvim (ne)razumijevanjem, nećete 'popraviti' sistem. TDP nije max temp. npr iskazuje se u W, ne u C. Power. To je direktno povezano, tj veća snaga (kao gas na autu) u kombinaciji voltaža-clock će kao rezultat (logično) dati višu temperaturu, ali to nisu iste stvari, samo povezane (ne linearno, ovise o dsparaciji-hlađenju itd.). Veći keš = više struje za rad => viša temperatura, viši clock pod istim uvijetima potrošnje => viša temperatura. Viša struja pod istim clockom => viša temperatura itd. Kontra (banalniji primjer) deklarirani TDP nekog CPUa je npr 70W, bez hladnjaka će se pregrijati nakon nekoliko sekundi od paljenja ili pri bilo kojem opterećenju. Ako ima odgovarajuće hlađenje (disparaciju, odvođenje topline) neće se pregrijati. TDP (deklarirani) se nije mijenjao u tom primjeru, samo rezultat, temperatura tj odvođenje topline s jezgre.. ULV procesor može raditi npr s pasivnim hlađenjem. Ako se toplina ne odvede s jezgre tad dolazi do pregrijavanja, throtlanja ili automatskog gašenja, ako i dalje raste (preko 200C, cca 250-280..) dobijemo bijeli dim. BIOS ugl regulira 70-95C, sama komponenta CPU-GPU obično 70-110C... i tad se gasi (osim starog AMDa koji to ima loše, pa pregori jer nije u početku implementirano..).

-Ako OCate, ne dižite voltažu, osigurajte zadovoljavajuće hlađenje.

-za ovakvu elektroniku postoji 'pravilo' što hladnije to bolje, pa čak i supravodljivost, tj na nižim temp CPU može raditi na višim brzinama, tj elektroni mogu brže putovati po žici.. pa sve do otpora nula. Sva kućna elektronika mora normalno raditi na sobnoj temp između 15-40C, prošireno na minus -16 do 70 itd, po raznim standardima.

-za odvođenje temperature je djelomično važna i okolna temperatura (soba-kućište) tj okolni zrak i protok zraka, ali 99% je stvar jezgra-headspreder-cooler, ostalo manje utječe (na jezgru) zbog ''kvadrata'' (udaljenosti, pada..). Tako da soba/okolni zrak izvan kućišta na 20 ili na 40 C zanemarivo utječe, više utječe prašina na finovima. Recimo jezgra hladnjaka (bakar) i pasta su važniji, mada je teoretski i pasta nepotrebni posrednik.. Oni su važniji do trenutka kad bi okolni zrak bio toliko zagrijan (kapacitivnost za preuzimanje topline) da više temp s hladnjaka nebi efikasno odlazila u okolni zrak, kao da pumpa ne može više dignuti vodu.. do tad je sporedno. Quick test, prstom na hladnjak, rubovi bi trebali biti mlaki-sobna temp, centar vruć ali ispod 70 (kao se opečete, to je previše), novije jezgre 30-40, starije 50-60.. može +10C na te brojke (kao zbroj svih razlika, hladnjak+pasta+kućište+sobna temp).

-ne zaboraviti, u nekom CPU testu optećuje se CPU, ne ostalo (VGA-HDD-napajanje..), pa i temperatura unutar kućišta nije visoka. Dok u igri, istovremeno radi CPU+VGA (i ostatak audio, lan, disk..) tad je sve opterećenije i suma temperature unutar kućišta raste. To sve nije problem za novije CPU (zanemarivo), ali kod OCa+Voltaža može postati problem.

 

-slušajte ventilator! (predpostavka da je podešen u BIOSu, tj da regulira vrtnju prema toplini). Ako je ispod 2000rpm to je OK hlađenje i ne morate brinuti, normalno 700-1500. (jednako kao prst-test, dovoljno za zaključak dali je hlađenje dovoljno efikasno). Kad prekinete test-igru... pokušajte pratiti kojom brzinom se spušta vrtnja, tj ako je duže od 10sec-do min.tad je hlađenje-disparacija neefikasano.

-tvorničke postavke su u većini najoptimalnije. Ne isplati se OC, tj previše faktora. Ako dobitak performansi nije (jako) velik, savijet, vratite na default... sistem će radit glađe. Tu se radi greška ako netko misli 'CPU može, ne smeta mu, pa nek se OCa'.. troši više struje opterećuje napajanje, koje se tad malo više grije, istovremeno viša je temp u kućištu, što utjeće na ostale VGA-RAM-HDD.. dakle, ako ne vidite konkretne ''benefite'' ne OCajte, radije undervoltajte i držite na stockclocku, ostatak sistema tad ima više lufta.... btw, defaultne-tvorničke postavke MBO-BIOSa obično OCaju sistem, podesite na neki 'normal'. Proizvođači to rade zato da bi njihova MBO na nekom usporednom testu dala bolji rezultat od konkurencije (pošto rade svi same diference..), ne rade to za dobrobit korisnika-sistema. AKo to ne znate podesiti, ... tad je ovo promašena tema.

 

btw, ove preporuke nisu za extremeOC, onaj tko ima tekući dušik, ne čita ovo.

Ajde molim te odi na intelovu stranicu i nađi Q6600,jasno ko dan da je TDP za struju tj. koliko struje vuće!! Imam aftermarket cooler to je napisano iznad i koji je cooler u pitanju,radi preko potenciometra na 2k RPM!.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
15 godina
offline
Re: Bottleneck,''sporiji'' rad konfiguracije itd..
kruskar kaže...
..

Ajde molim te odi na intelovu stranicu i nađi Q6600,jasno ko dan da je TDP za struju tj. koliko struje vuće!! Imam aftermarket cooler to je napisano iznad i koji je cooler u pitanju,radi preko potenciometra na 2k RPM!.

- ne moraš moliti, poželjnije je razumjeti.. provjeri oznaku W i što znači watt, što su amperi i voltaža. TDP. U ostalom nauči googlati i kratiti (nepotrebne) citate. Nauči komunicirati i prihvatiti ispravak ili savijet umjesto flamanja.

- ispravi netočno, prihvati dobronamjerno i NHF, jer inače forum nema smisla.

 

edit: evo i nešto intelovog, za Tcase max.. i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2013 18:23 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice