Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

poruka: 13
|
čitano: 2.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Dobar dan i pozdrav svima. Molio bi ako mi netko može pomoći savjetom za rješavanje mog problema. 

Naime imama Asus  ROG  GR6-R024M star oko 5 godina, odjednom mi se je pri pokretanju računala počelo nešto čudno prikazivati.

Svaki put kada ga pokrenem prikaže mi se ovo (vidi sliku), bez obzira koje postavke ja promjenim u UEFI-u svaki puta kada ga pokrenem dobijem isto.

Računalo tako može stajati neodređeno, no kada kao izađem iz UEFI on se normalno pokrene i sve radi ok. Prije to nije radilo pa sam blago rečeno zbunjen. Probao sam sve varijante u UEFI, ali šta god napravio ne mogu to maknut s ekrana. Zahvaljujem svima koji mogu pomoći, dolje stavljam specifikacije uređaja.

 

 

Asus  ROG  GR6-R024M,  Free  DOS,  Intel®  Core™  i5,  5200U,  2,20  GHz,  Intel,  1x  8  GB,  SO-DIMM  DDR3L,  1600  MHz,  nVIDIA  GeForce,  GTX960M  2GB,  1000  GB,  10/100/1000  Mbit,  Ultra  Small  Form  Factor,  120W  eksterni  adapter.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem
Promijeni bateriju za BIOS. Ako već imaš 5 god komp, a nisi mijenjao vrijeme je. Meni je isto bilo na ROG-u. Promijenio i sve ok od tada. Nije se više pojavljivalo.
8 godina
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Uz bateriju i updejt biosa nebi bio loš ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Nakon duuugog čekanja baterije (kod nas je nisam uspio naći) zamijenio sam je i, opet isti rezultat.

Šmrc

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem
Agent1 kaže...

Uđeš u BIOS, spremiš postavke i izađeš van. Probaj.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
5 godina
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem
Agent1 kaže...

Nakon duuugog čekanja baterije (kod nas je nisam uspio naći) zamijenio sam je i, opet isti rezultat.

Šmrc

 Nije kolega mislio na bateriju bateriju, nego na CMOS bateriju koja se nalazi na maticnoj ploci od laptopa...10kn trosak, CR2032

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 0:43 (Role2).
7 godina
protjeran
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Al to nije laptop, nego desktop PC, bez dodatne baterije:

https://www.overclock3d.net/reviews/systems/asus_gr6_console_pc_review/2

 

Normalna CR2032 baterija, kupis na svakoj trafici, od 5-10kn.

 

Podesiti BIOS na tvornicke postavke, podesiti datum i vrijeme, speremiti i to bi bilo to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
neaktivan
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Ma znam ja na šta je on mislio. CR2016 je u biti, ali ima kablove i priključak i to nisam uspio naći u z g(zvuči nevjerojatno, ali istina), morao sam naručiti izvana (aliexpress 2USD)

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Tako da još uvijek tražim rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 16:36 (Agent1).
7 godina
protjeran
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Nije da je ih nema u HR:

https://www.nabava.net/baterije?q=cr2016

 

Ista kao 2032, samo tanja. Tak da nije ni bitno, 3.3V dugmasta.

 

Odes u BIOS, postavis datum i vrijeme, saveas, nakon toga opet u BIOS, odaberes da vrati sve na tvornicke postavke i to je to.

 

AKo nisi neznam sta previse dirao i mjenjao, nebi trebalo biti problema.

 

A ako jesi, pa ne znas sta radis, to je onda do picnic problema, ne do uredjaja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Po onome sto je napisao mislim da treba bateriju sa kablom i konektorom koju koriste brandirana racunala i neke itx ploce, dakle ovo:

https://www.conrad.hr/p/xcell-125756-gumbasta-baterija-cr-2016-litijev-75-mah-3-v-1-st-1307679

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 17:16 (shecky).
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem
Čitatelj kaže...

Nije da je ih nema u HR:

https://www.nabava.net/baterije?q=cr2016

 

Ista kao 2032, samo tanja. Tak da nije ni bitno, 3.3V dugmasta.

 

Odes u BIOS, postavis datum i vrijeme, saveas, nakon toga opet u BIOS, odaberes da vrati sve na tvornicke postavke i to je to.

 

AKo nisi neznam sta previse dirao i mjenjao, nebi trebalo biti problema.

 

A ako jesi, pa ne znas sta radis, to je onda do picnic problema, ne do uredjaja.

Da gledao sam na nabavi.net baterije. Od svih tih samo jedna mi paše (ona sa 2 kabla), a i ona je na skladištu u Njemačkoj. Dostava je isto oko mjesec dana, plus dostava, PDV i ispadne 75kn. Onda sam radije sa aliexpresa za 10kn.

Stvarno nisam niša dodatno ni dirao niti ništa drugo radio jer je baterija dostupna čim se poklopac skine, nije bilo potrebe za "prčkanjem". Jednostavno se izvadi i nova stavi, doslovno za 2 minute. Jedino što me zbunjuje da čak i kada sam izvadio staru i umetnuo novu i sve vratio sat  je bio postavljen. Neznam stvarno.

5 godina
offline
Asus  ROG  GR6-R024M Boot problem

Baterija mora malo duže bit vani da bi se postavke resetirale, ostane nesto napona u kondrnzatorima. Izvadi ju te par puta pritisni power tipku te ga ostavi bez baterije neko vrijeme. Vjerujem da negdje kraj baterije ima i nekakav jumper s kojim mozes odmah očistit cmos ali ako nisi siguran radije nemoj dirati nista.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice