Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

poruka: 7
|
čitano: 1.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

Pozdrav, ovako imam jedan problem sa maticnom plocom i procesorom I7 5960X. Problem je u tome što kada upalim PC, ostane stuckan na Post Screenu, nezeli uci u BIOS niti u Windowse, samo ova slika od maticne ploce se pokaze. Znaci prvo sam mislio da je mozda do nekih settingsa u biosu, ali stiscem Del i F2 i ništa se ne događa nezeli uci u BIOS. Probao sam doslovno sve da udjem u BIOS ali bezuspjesno, znaci imam tipku Clear CMOS drzao sam 10 sekundi probao ponovo ništa se nije promjenilo, izvadio sam sve RAM memorije van i ostavio samo jedan od 8GB, mislio mozda je problem u RAM memoriji, izvadio sam i cak ostavio preko noci bateriju od maticne vani.. Stvarno neznam što bi to moglo biti jer to se dogodilo random kada sam isao upaliti komp jucer popodne, stvarno sve solucije na youtubeu sam pogledao i niti jedna mi nije pomogla, pa sad neznam ako mozda netko ima kakav savjet što da probam uciniti.

I da samo da napomenem, ništa u kompu nije bilo Overclockano znaci sve stock i sve je super radilo do jucer..

 

Komponente su

Asus Deluxe X99 II

I7 5960X

GTX 1080 MSI

32GB - HyperX 2133MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

Evo na ovom screenu ostane, i sto god napravio i cekao nista se ne događa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

izvadi sve na stol, eliminacija-minimum..

samo mbo+cpu(+cooler)+napajanje.. korisit jumper-kratkospoj za paljenje.. ako je ispravno mora beepati alarm (nema ram, vga..).. tj ovisi imaš li integrušu (ne znam napamet za tu seriju).

ako nešto radi, beep (imaš pc-zvučnik spojen na mbo..) to je super, možda mbo nije crkla..

 

najjednostavnije probati tad drugo napajanje, sve ostalo je teže-skuplje..

vga te klase traži struju-napajanje.. pa integruša ili neka slabija ako imaš za test.

.. ako nešto od tog radi imaš šanse, ako ne tad je mbo a možda i više toga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!
Ta ploca je u svoje vrijeme bila vrhunski proizvod malo ispred vremena, cak i sada je po nekim fičrima ispred dosta danasnjih top ploca. Ploca ima Debug Erorr LED pri dnu kod power i reset dugmica. Da li ti izbacuje error kod i koji je u pitanju, te to provjeri u manualu ploce.
Edit: Imas i Mem OK dugme kod RAM slotova iznad 24pin koje ti sluzi za detektovanje problema sa memorijom.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 18:51 (boxer).
14 godina
offline
Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

Riješio sam problem sa ištekavanjem SATA kabla od SSD-a... cim sam ga istekao mogao sam uci u bios, i vratiti sve na default, opet ugasio komp, spojio SATA u SSD i opet sve normalno radi. Stvarno mi nije bilo jasno kako je to moguće da preko noći komp se više neće bootati, ocito je bila neka greška u BOOT sektoru na SSDu pa je zbog toga bio freezan cijeli bios, odmah sam skenirao SSD da nema nekih problema i ništa se nije našlo, ako se to opet dogodi, morat cu odfurati SSD na garanciju, jer imam i još jedan problem a to je kada se komp upali nemogu kliknuti na niti jednu ikonu, stisnem CTRL ALT DEL i Cancel i onda sve mogu otvarati prozore, ocito baš kada je komp ugašen i upali se freezan je desktop (kada je u hibernaciji ili sleepu to se ne događa), a to na prijašnjem SSDu nije bio problem, riječ je o Samsungu 860 EVO SSD-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!
minkas kaže...

Riješio sam problem sa ištekavanjem SATA kabla od SSD-a... cim sam ga istekao mogao sam uci u bios, i vratiti sve na default, opet ugasio komp, spojio SATA u SSD i opet sve normalno radi. Stvarno mi nije bilo jasno kako je to moguće da preko noći komp se više neće bootati, ocito je bila neka greška u BOOT sektoru na SSDu pa je zbog toga bio freezan cijeli bios, odmah sam skenirao SSD da nema nekih problema i ništa se nije našlo, ako se to opet dogodi, morat cu odfurati SSD na garanciju, jer imam i još jedan problem a to je kada se komp upali nemogu kliknuti na niti jednu ikonu, stisnem CTRL ALT DEL i Cancel i onda sve mogu otvarati prozore, ocito baš kada je komp ugašen i upali se freezan je desktop (kada je u hibernaciji ili sleepu to se ne događa), a to na prijašnjem SSDu nije bio problem, riječ je o Samsungu 860 EVO SSD-u.

 Malo čudno da nije mogao doći do POST ekrana i da ne izbaci grešku u smislu da nije pronađen bootabilan operativni sistem ili da nije priključen disk. 

Da li si ti klonirao Windowse sa prethodnog na sadašnji SSD? Sa takvim problemima ja bih na tvom mjestu napravio clean install Windowsa i nastavio koristiti čisto da vidiš hoće li biti dodatnih problema. 

 

U biosu isključi opciju prikazivanja ovakvog početnog ekrana i stavi da ti prikazuje POST.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 15:29 (boxer).
14 godina
offline
Re: Asus Deluxe X99 i I7 5960X - PROBLEM Hitno!

Nisam klonirao Windowse, bio je clean install. Probao sam cak 2 puta instalirati na novo Windowse zbog ovoga "CTRL ALT DEL i Cancel i onda sve mogu otvarati prozore, ocito baš kada je komp ugašen i upali se freezan je desktop (kada je u hibernaciji ili sleepu to se ne događa), a to na prijašnjem SSDu nije bio problem, riječ je o Samsungu 860 EVO SSD-u". No medjutim reset nije pomogao jedva sam instalirao windowse jer kada idem instaliravati nemozes stisnuti ništa niti next niti ništa u setupu, onda sam otvorio CMD u instalaciji Windowsa i onda sam mogao stiskati "Next" i ostalo što je potrebno za instaliravanje Windowsa.

 

"

U biosu isključi opciju prikazivanja ovakvog početnog ekrana i stavi da ti prikazuje POST.

"
Ok budem danas probao kada dođem s posla. 
Hvala na info! 
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice