Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer zaključana tema

poruka: 64
|
čitano: 13.040
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
captain_soap_McTawish kaže...
Stric_Jura kaže...

da joj žena da odradi jednu naplatu i motanje, ova se pogubi 'ko magare u magli, onda žena popizdi, obavi to, pričeka da kupac izađe vane i veli joj (uz naglašen pogled od glave do pete):

 

mala, nauči se raditi, jer te ni moj muž ne bi gledao na OnlyFansu, tak dobra nisi!...

Ovo je mobing. Da je ne znam što zeznula, nema joj što druga osoba s visine podrugljivo komentirati izgled. A pogotovo ne nekome tko je tu prvi tjedan i krimen mu je to što nije dovoljno proaktivan.

 

Poznajem ljude u IT-u koji su igrom slučaja kao team leadovi imali pod sobom žensku osobu koja se nije najbolje snalazila u tom poslu (tipa nedovoljno znanje, nedovoljna snalažljivost s guglanjem i istraživanjem itd.), i da je netko komentirao toj osobi nešto u tom stilu mislim da bi komotno pobrali otkaz, a i nikom normalnom to ne bi palo na pamet tako komentirati.

 Slažem se potpuno, to je podrugljivi mobing. Nemaš ti šta sugerirat kolegici jel radi dobro ili ne, pogotovo s komentiranje izgleda, dođe li do kakve zamjerke prijavi se šefu i dalje šef rješava sve probleme. Bespotrebno dramatiziranje. Šta da ista rečenica izašla iz muških usta, onlyfans? Eeee.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 0:18 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Cryogenic kaže...
captain_soap_McTawish kaže...
Stric_Jura kaže...

da joj žena da odradi jednu naplatu i motanje, ova se pogubi 'ko magare u magli, onda žena popizdi, obavi to, pričeka da kupac izađe vane i veli joj (uz naglašen pogled od glave do pete):

 

mala, nauči se raditi, jer te ni moj muž ne bi gledao na OnlyFansu, tak dobra nisi!...

Ovo je mobing. Da je ne znam što zeznula, nema joj što druga osoba s visine podrugljivo komentirati izgled. A pogotovo ne nekome tko je tu prvi tjedan i krimen mu je to što nije dovoljno proaktivan.

 

Poznajem ljude u IT-u koji su igrom slučaja kao team leadovi imali pod sobom žensku osobu koja se nije najbolje snalazila u tom poslu (tipa nedovoljno znanje, nedovoljna snalažljivost s guglanjem i istraživanjem itd.), i da je netko komentirao toj osobi nešto u tom stilu mislim da bi komotno pobrali otkaz, a i nikom normalnom to ne bi palo na pamet tako komentirati.

 Slažem se potpuno, to je podrugljivi mobing. Nemaš ti šta sugerirat kolegici jel radi dobro ili ne, pogotovo s komentiranje izgleda, dođe li do kakve zamjerke prijavi se šefu i dalje šef rješava sve probleme. Bespotrebno dramatiziranje. Šta da ista rečenica izašla iz muških usta, onlyfans? Eeee.....

 To je kao ono: "Daj mi svoju plaću koju nisi ni zaslužila!" Niti si ti taj koj ćeš reće dali je zaslužila i dali ide otkaz - jedino ako si poslovođa/šef, vlasnik/gazda...

8 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Al vas je Stric_Jura zatrolao s ovim "dodatkom" kojim je zasladio priču 

Čovjek zna posao...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

captain_soap_McTawish 

 

gle, smanji woke na minimum...

 

moja žena radi, a fufice dolaze i odlaze (izjava jedne: ja sam previše lijepa da radim za sitnu lovu - pred menom je to izrekla, na što sam se jaaaaako morao potruditi da joj ne otpovrnem - vidio bolje, ševio gore)...

 

to je nastavak na temu https://forum.bug.hr/forum/topic/radna-iskustva/gdje-nestala-radna-etika/299875.aspx

 

ako imaš išta između ušiju, kad ti se vele radni uvjeti i koliko ćeš dobiti za to - imaš APSOLUTNO pravo odbiti ako ti se ne sviđa...

 

ali ako veliš OK, odgovara mi, onda kad dođeš na radno mjesto MORAŠ biti posvećen tome...

 

vjeruj mi, ja znam naći svojoj ženi svaku manu ( to mi je uvijet preživljavanja svake konfrontacije s njom - jebi ga, kuha svaki dan a Cidokor ili Deherban su lako dostupni), ali ona svoj posao - koji god bio, ozbiljno shvaća i odrađuje...

 

problem u Hrvata je da ima preveć prepametnih i uvjerenih da ako već ne mogu biti menažderi, trebaju biti influenseri...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Stric_Jura kaže...

captain_soap_McTawish 

 

gle, smanji woke na minimum...

 

moja žena radi, a fufice dolaze i odlaze (izjava jedne: ja sam previše lijepa da radim za sitnu lovu - pred menom je to izrekla, na što sam se jaaaaako morao potruditi da joj ne otpovrnem - vidio bolje, ševio gore)...

 

to je nastavak na temu https://forum.bug.hr/forum/topic/radna-iskustva/gdje-nestala-radna-etika/299875.aspx

 

ako imaš išta između ušiju, kad ti se vele radni uvjeti i koliko ćeš dobiti za to - imaš APSOLUTNO pravo odbiti ako ti se ne sviđa...

 

ali ako veliš OK, odgovara mi, onda kad dođeš na radno mjesto MORAŠ biti posvećen tome...

 

vjeruj mi, ja znam naći svojoj ženi svaku manu ( to mi je uvijet preživljavanja svake konfrontacije s njom - jebi ga, kuha svaki dan a Cidokor ili Deherban su lako dostupni), ali ona svoj posao - koji god bio, ozbiljno shvaća i odrađuje...

 

problem u Hrvata je da ima preveć prepametnih i uvjerenih da ako već ne mogu biti menažderi, trebaju biti influenseri...

 Ne vidiš širu sliku, nebitno ko kako radi i ko šta izjavljuje, nije tvoja žena ta koja će ljude "stavljat na mjesto", ona nema to pravo. Ovdje se radi o diskriminizaciji na temelju izgleda. Ako radnik ima primjedbe na kolegu radnika to se prijavljuje šefu a nikako se ne diskriminira kolegu na temelju izgleda. Sad ćemo skrivat diskriminaciju iza "smanji woke na minimum" i trpat pod tepih? Ima sreće da joj studentica valjda nije zamjerila, sva sreća da nije snimila razgovor, da je nekom drugom rekla ko zna šta bi bilo, ljudi za sitnice završe na sudu, pogotovo mobing, radnici tuže firmu. Svakako savjet tvojoj ženi ubuduće opreznije sa kolegama radi njenog mira.

 

"KAKO PREPOZNATI MOBING?

Iako ne postoji zakonska definicija mobinga, njime se uobičajeno smatra svaki oblik nasilja na radnom mjestu tijekom duljeg vremenskog razdoblja koje karakterizira psihičko ili moralno zlostavljanje. To može uključivati različite oblike izbjegavanja, izdvajanja i onemogućavanja održavanja socijalnih kontakata na poslu, napade na ugled ili negativne komentare na račun osobnih karakteristika žrtve. Primjer su stalne kritike i prigovori na rad, vrijeđanje ili ignoriranje, pretjerana kontrola, prebacivanje odgovornosti, kažnjavanje, niske ocjene rada, nemogućnost napredovanja, uskrate ili davanja neprimjerenih i/ili nedopuštenih radnih zadataka, neopravdani premještaji, kao i napadi na zdravlje osobe."

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 11:38 (Cryogenic).
16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

Lol, doslovce stavis tekst iz kojeg je 100% jasno vidljivo da to nije mobbing :D

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...

Lol, doslovce stavis tekst iz kojeg je 100% jasno vidljivo da to nije mobbing :D

 https://www.ombudsman.hr/hr/sto-uciniti-u-slucaju-mobinga-na-radnom-mjestu-ili-nezakonitog-otkaza/

 

To reci njima ili na sudu ako te netko tuži radi mobinga, ponovi rečenicu i svakako stavi i "lol i :D". I reci im kako si već rekao "da je za mobing potrebna grupacija ljudi" , pa da vidimo kako ćeš se provest. .

 

Mislim da ne razumiješ što je mobing.

 

"Što se ne bi klasificiralo kao mobing a što možda ljudi miješaju?

Ne bi se klasificirali postupci i radnje kao mobbing, a što radnici često miješaju, a to je: davanje radnih zadataka, premještaj u drugi radni prostor, određivanje pravila radne i tehnološke discipline, odluke o radnom vremenu, pisana upozorenje upućena radniku i sva ona ovlaštenja na koja poslodavac ima pravo temeljem zakonskih odredbi. "

 

Svi ostali negativni komentari pogotovo na temelju izgleda upućeni kolegi je mobbing. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 11:46 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

OK, poštujem tvoje mišljenje i upozorenje o sudovanju - iako se dobar dio toga riješi s par šamara (ako taj netko zaslužuje šamare, ne dijelim ih olako, kao ni pohvale -  da smo si jasni)...

 

da ti pojasnim:

 

moja žena je jučer odradila jutarnju smjenu iako je po rasporedu bila poslijepodnevna, jer studošica je imala ispit (čim to vele ništa se ne pita, mora stalni zaposlenik uskočiti), pa je žena morala opet doći 20 min pred zatvaranje da joj opet pokaže kako se radi zatvaranje dnevnog utrška...

 

ovo opet se odnosi među ostalim i na činjenicu da je rečena trebala prošli tjedan (radni tjedan moje žene je pon-sub, dakle ima samo 1 dan slobodan) biti s mojom ženom u smjeni da polovi konce...

 

vrhunac bezobraštine je da je došla na 2 h u subotu...

 

usput, ako kasa ne štima u fufinoj smjeni, moja žena je odgovorna !

 

ukoliko stanje artikala sjebe fufa, moja žena je odgovorna !

 

Ne govorimo o McDonaldsu gdje studoši ne smiju raditi s novce, raditi noćne smjene niti dizati više od 2.5 kg - govorimo o trgovini gdje se barata novcem, zaprima se roba iz skladišta i izdaje se preko pulta kupcu...

 

Stoga, bolje biti poštena kurva, nego samoživo neodgovorno derle....

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 11:47 (Stric_Jura).
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Stric_Jura kaže...

OK, poštujem tvoje mišljenje i upozorenje o sudovanju - iako se dobar dio toga riješi s par šamara (ako taj netko zaslužuje šamare, ne dijelim ih olako, kao ni pohvale -  da smo si jasni)...

 

da ti pojasnim:

 

moja žena je jučer odradila jutarnju smjenu iako je po rasporedu bila poslijepodnevna, jer studošica je imala ispit (čim to vele ništa se ne pita, mora stalni zaposlenik uskočiti), pa je žena morala opet doći 20 min pred zatvaranje da joj opet pokaže kako se radi zatvaranje dnevnog utrška...

 

ovo opet se odnosi među ostalim i na činjenicu da je rečena trebala prošli tjedan (radni tjedan moje žene je pon-sub, dakle ima samo 1 dan slobodan) biti s mojom ženom u smjeni da polovi konce...

 

vrhunac bezobraštine je da je došla na 2 h u subotu...

 

usput, ako kasa ne štima u fufinoj smjeni, moja žena je odgovorna !

 

ukoliko stanje artikala sjebe fufa, moja žena je odgovorna !

 

Ne govorimo o McDonaldsu gdje studoši ne smiju raditi s novce, raditi noćne smjene niti dizati više od 2.5 kg - govorimo o trgovini gdje se barata novcem, zaprima se roba iz skladišta i izdaje se preko pulta kupcu...

 

Stoga, bolje biti poštena kurva, nego samoživo neodgovorno derle....

 

 Sve zamjerke koje ima mora reć šefu i amen, netrebaju joj komplikacije, al zamisli da imaš kćerku i da ti kćerka kaže da su je tako diskriminirali na poslu na temelju izgleda. Ganjao bi cijelu firmu do suda naravno jelda. Znam da ja bi. Svakako opreznije.

 

Ja dok sam radio u jednom lancu dućana, došla nova kolegica u ured meni na ispomoć. Naravno bila je više na telefonu nego na narudžbama. Ja joj rekao daj više radi manje telefona, prenatrpan sam narudžbama i imejlovima. Kolegica me prijavila šefu za mobing da joj se svaki dan derem na uho da ništa ne radi. Šef me automatski počeo drugačije gledat, kao da ja vršim mobing, kao da ja glumim šefa. Znači kolegica je lagala samo da je pustim na miru da može radit šta hoće, tako da lesson learned, moja greška, trebao sam odma šefu, gle, ova je stalno na telefonu daj drugu kolegicu i amen. Jbg. You live and learn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 11:58 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

moja kćerka je odgojena da ništa ne dobiva na pladnju, zato s 16 g. ide raditi u McD (koji postotak Hrvata njene dobi ide išta raditi na ljetnom raspustu - ne govorimo o klincima sa sela koji imaju kaj raditi) i da joj to netko veli, slažem se, išao bi "podivaniti" s njim...

 

ali moja kćeka neće doći kad joj se prohtije na rad, nego pred početak smjene...

 

spomenuo si da je neki team lead kenjao po nekoj mladoj zbunjenoj curi...

 

to govori o njemu kao seronji jer nije pravi vođa, da prepozna da je netko zbunjen i da ga uvede i navodi na radno mjesto - svaki posao tj. radno mjesto se uči - i to često i više od pola godine...

 

ja govorim o neodgojenom derištu koje nije iskazalo ni najmanje poštovanja prema mojoj ženi svojim nedolaskom (radni tjedan je 40 h, ona je došla na 2 h - 5 jebenih posto) na upoznavanje s radom (ograničenog trajanja na 2 mj. preko ljeta)...

 

prema takvima ne treba imati nimalo razumijevanja...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Stric_Jura kaže...

moja kćerka je odgojena da ništa ne dobiva na pladnju, zato s 16 g. ide raditi u McD (koji postotak Hrvata njene dobi ide išta raditi na ljetnom raspustu - ne govorimo o klincima sa sela koji imaju kaj raditi) i da joj to netko veli, slažem se, išao bi "podivaniti" s njim...

 

ali moja kćeka neće doći kad joj se prohtije na rad, nego pred početak smjene...

 

spomenuo si da je neki team lead kenjao po nekoj mladoj zbunjenoj curi...

 

to govori o njemu kao seronji jer nije pravi vođa, da prepozna da je netko zbunjen i da ga uvede i navodi na radno mjesto - svaki posao tj. radno mjesto se uči - i to često i više od pola godine...

 

ja govorim o neodgojenom derištu koje nije iskazalo ni najmanje poštovanja prema mojoj ženi svojim nedolaskom (radni tjedan je 40 h, ona je došla na 2 h - 5 jebenih posto) na upoznavanje s radom (ograničenog trajanja na 2 mj. preko ljeta)...

 

prema takvima ne treba imati nimalo razumijevanja...

 I sad ćete ti i žena radije razbijat glavu o nesposobnim ljudima i zaradit moguću prijavu? Ko ih jebe, sve šefu i nek šef brine o tome ne vi i dobit će žena drugu/bolju kolegicu i mirna bosna. Ja sam ujedno i radio na odjelu ljudskih resursa u tom lancu dućana, čitao poslane molbe i i zvao i radio interview sa ljudima, samo da kažem da na 30 ljudi koji pošalju molbu , samo je jedan radnik koji ozbiljno shvaća posao, to nemreš vjerovat. 90% neradnika se uvijek javi, njih 10% što smo zaposlili što su "izgledali" ok, njih 5% počne kilavit nakon tjedan dva i neda im se. Izuzetno je teško nać kvalitetnog radnika, tak da ništ čudno šta se dešava tvojoj ženi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 12:15 (Cryogenic).
16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Cryogenic kaže...

Mislim da ne razumiješ što je mobing.

Ma možeš misliti što god želiš ali jedna rečenica nije mobbing. I da, prilično sam uvjeren u to da bi mi to prošlo na sudu. I tekst koji si sam pejstao ti to kaže: "tijekom duljeg vremenskog razdoblja" (čak i ako zaboravimo na semantiku i činjenicu da je mobbing zapravo sustavno maltretiranje više osoba, ne jedne; maltretiranje od strane jedne osobe je bullying, ali i to mora biti sustavno).

 

Cryogenic kaže...

da su je tako diskriminirali na poslu na temelju izgleda.

Okej, i gdje ti točno vidiš diskriminaciju na temelju izgleda? Je li joj uskraćeno pravo na rad s klijentima "jer je ružna" (i onda tako sustavno, kroz dulji period)? Je li tjerana raditi poslove za koje nije zaposlena (čistiti ili što god bi se moglo shvatiti derogativno) "jer je ružna"? Jer ja to zaista ne vidim.

Ne znam kada je jedna rečenica izrečena od jedne osobe postala mobbing, stvarno bih volio vidjeti jedan jedini relevantan opis koji bi potvrdio da je to moguće. Čitam opise mobbinga na stranicama (tipa Psychology today) i ne vidim niti jednu sličnost s ovim što vi opisujete da je napravljeno. Malo preko ovlasti? Možda, ako nema direktnu uputu šefa da ju dovede u red. Malo cheeky? Svakako? Efikasno? Možda, ovisi o studentici i njenom mentalnom sklopu.

 

Na kraju, slažem se da se ne bi trebalo previše petljati, nego samo proslijediti na višu instancu ali samo ovako ispaliti da se radi o mobbingu je neozbiljno.

Na kraju krajeva, niti svaka kritika na izgled nije mobbing (mogla je doć obučena ko kurva i imao bi puno pravo reći joj da u mrežastim čarapama, mrežastom topu, pretjeranom šminkom i ogrlicom na kojoj u kristalićima piše BITCH ne može dolaziti posluživati goste hotela Esplanade).

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 12:31 (Veliki Brat).
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...
Cryogenic kaže...

Mislim da ne razumiješ što je mobing.

Ma možeš misliti što god želiš ali jedna rečenica nije mobbing. I da, prilično sam uvjeren u to da bi mi to prošlo na sudu. I tekst koji si sam pejstao ti to kaže: "tijekom duljeg vremenskog razdoblja" (čak i ako zaboravimo na semantiku i činjenicu da je mobbing zapravo sustavno maltretiranje više osoba, ne jedne; maltretiranje od strane jedne osobe je bullying, ali i to mora biti sustavno).

 

Cryogenic kaže...

da su je tako diskriminirali na poslu na temelju izgleda.

Okej, i gdje ti točno vidiš diskriminaciju na temelju izgleda? Je li joj uskraćeno pravo na rad s klijentima "jer je ružna" (i onda tako sustavno, kroz dulji period)? Je li tjerana raditi poslove za koje nije zaposlena (čistiti ili što god bi se moglo shvatiti derogativno) "jer je ružna"? Jer ja to zaista ne vidim.

Ne znam kada je jedna rečenica izrečena od jedne osobe postala mobbing, stvarno bih volio vidjeti jedan jedini relevantan opis koji bi potvrdio da je to moguće. Čitam opise mobbinga na stranicama (tipa Psychology today) i ne vidim niti jednu sličnost s ovim što vi opisujete da je napravljeno. Malo preko ovlasti? Možda, ako nema direktnu uputu šefa da ju dovede u red. Malo cheeky? Svakako? Efikasno? Možda, ovisi o studentici i njenom mentalnom sklopu.

 

Na kraju, slažem se da se ne bi trebalo previše petljati, nego samo proslijediti na višu instancu ali samo ovako ispaliti da se radi o mobbingu je neozbiljno.

Na kraju krajeva, niti svaka kritika na izgled nije mobbing (mogla je doć obučena ko kurva i imao bi puno pravo reći joj da u mrežastim čarapama, mrežastom topu, pretjeranom šminkom i ogrlicom na kojoj u kristalićima piše BITCH ne može dolaziti posluživati goste hotela Esplanade).

 Kaže se "fuck around and find out",  jezik za zube i nemaš natezanja sa kolegama, sudovima, jel je mobing ili nije, nebitno. Bitno je izbjeć probleme na poslu koji bi te mogli koštat i posla i živaca. Na poslu sa kolegama isključivo samo poslovno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 12:47 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Dag1 kaže...

Imao sam cca 2000 i puno stresa i gutanja raznih bedastoća. Kao dostavljač preko 2000 EUR i manje stresa. Posao je čist račun duga ljubav a u IT-u su uvijek neke igre koje uglavnom ispadnu protiv tebe kao programera. Sve neka finoća a ustvari šit. Ima dobrih IT firmi ali ima i dobitnika na lotu. Za nas ostale situacija u IT-u je daleko lošija, a loše je i to što to nema veze sa stupnjem znanja i sposobnosti. Jer ipak u ovoj zemlji prosječnosti IT-jevci nisu puno iznad prosjeka iako nas mediji povremeno uvjeravaju u suprotno. Nema ništa od toga a to se i vidi po uspjehu naše ekonomije

 U potpunosti se slažem i to nađu nekog za PMa koje nema školu ili neki ekenomski fakultet sa blagim poremećajem narcizma pa si umisli da je neki šef pa te svako malo drka za taskove a ti kad nešto kažeš protiv toga onda okrive tebe da ne želiš raditi i kao da je problem u tebi.

 

Programiranje i nije tako loše ali organizacija u svakoj firmi je blaga katastrofa prema programerima i većina radi za prosječnu platu još nisam došao niti u jednu firmu da se nisu počeli cjenkati za platu a zatim kad pristaneš na neki prosjek počnu da te zatrpavaju taskovima. 

 

Eksploatacija radne snage a jedini koji tu ubiru kajmak su vlasnici firma koji prihoduju milione pa se o tome priča u medijma.

14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...

Na kraju krajeva, niti svaka kritika na izgled nije mobbing (mogla je doć obučena ko kurva i imao bi puno pravo reći joj da u mrežastim čarapama, mrežastom topu, pretjeranom šminkom i ogrlicom na kojoj u kristalićima piše BITCH ne može dolaziti posluživati goste hotela Esplanade).

 Ne znam jesi li ti operiran od mozga, ali spominjanje onlyfansa (implikacija na prostituiranje) i izgleda u sklopu toga iz čista mira nije kritika na izgleda, to je toksično degradiranje ženske osobe. Jedno je reći je li netko primjereno obučen za neki posao ili ne, drugo je reći da nauči raditi jer nije za kurvanje.

 

Da ja dođem u McDonalds nervozan i počnem njegovoj kćerki dobacivati hajde brže to malo, ne budeš našla sugar daddyja s takvim izgledom mislim da bi me razbio, ali njegova kći je poseban primjer koja nikad ne bi po njegovoj arbitrarnoj procjeni zaslužila da joj se to kaže.

Stric_Jura kaže...

spomenuo si da je neki team lead kenjao po nekoj mladoj zbunjenoj curi...

 

to govori o njemu kao seronji jer nije pravi vođa, da prepozna da je netko zbunjen i da ga uvede i navodi na radno mjesto - svaki posao tj. radno mjesto se uči - i to često i više od pola godine...

U IT-u ćeš naći svakakvih ljudi, između ostalog i nekih koji nakon pet godina faksa nemaju pojma skoro o ničemu (bilo muški, bilo ženski), pa ćeš svejedno s tom osobom normalno raditi ako moraš, uvoditi u posao koliko možeš, objašnjavati do neke mjere koliko možeš, a nekad se svede i na to da obavljaš realno sve taskove umjesto nje. No kontrast u odnosu na tvoju ženu je što nećeš tada ženskoj osobi reći nešto u stilu da si više učila, a manje se hebala, ne bi sad bilo problema, niti će to normalnoj osobi pasti na pamet.

 

Ili imamo neki minimalni standard s kojim se odnosimo prema ljudima, ili nemamo. Ne možeš se s jedne strane hvaliti kako ti žena komentira nečiji izgled za onlyfans, a s druge strane "podivaniti" kad ti netko kćeri dobaci. Ne odlučuješ ti tko je zaslužio da ga se degradira.

14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...

Okej, i gdje ti točno vidiš diskriminaciju na temelju izgleda? Je li joj uskraćeno pravo na rad s klijentima "jer je ružna" (i onda tako sustavno, kroz dulji period)? Je li tjerana raditi poslove za koje nije zaposlena (čistiti ili što god bi se moglo shvatiti derogativno) "jer je ružna"? Jer ja to zaista ne vidim.

Ne znam kada je jedna rečenica izrečena od jedne osobe postala mobbing, stvarno bih volio vidjeti jedan jedini relevantan opis koji bi potvrdio da je to moguće. Čitam opise mobbinga na stranicama (tipa Psychology today) i ne vidim niti jednu sličnost s ovim što vi opisujete da je napravljeno. Malo preko ovlasti? Možda, ako nema direktnu uputu šefa da ju dovede u red. Malo cheeky? Svakako? Efikasno? Možda, ovisi o studentici i njenom mentalnom sklopu

 Reci u bilokakvoj ozbiljnijoj firmi takvo nešto nekoj svojoj kolegici kad te raspizdi, pa onda na sastanku s HR-om i šefovima citiraj Psychology today i objašnjavaj da je to ok jer si to napravio samo jednom. Javi kako prođe.

8 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
ajimerej kaže...
Nije lijepo za čuti za ovaj poraz radnog naroda i besmisao, gdje je onaj stručljak što je nagovještavao 500 000 radnih mjesta programera u RH. Kolika bi tek tada bila plaća programera... minimalac.

Nažalost već neko vrijeme se ne isplati školovati i učiti ako nemaš nekog rođu da pogura ili neke sreće. Radna mjesta NKV su plaće i preko 1000 eura a moja bolja polovica mag. prava sa pet godina fakulteta, utrošenih 15 000-20 000 eura samo na školovanje (možda i više) a gdje je putni trošak i trud. Žalosno što ima plaću 1500 i nepodnošljiv stres, i još je kao odlično plaćena i trebala bi biti zahvalna.

 gdje se ona skolovala pa je toliko potrosila na fakultet???


medutim, koga briga sto ste zavrsili, ne znaci da ste zasluzili vecu placu samim tim sto ste skolovani.
I sam sam u istoj bransi, al to ne znaci da ja zasluzujem vecu placu od covjeka koji radi baustelu jer ja eto imam 300ects-a a on 0.

Trziste kako odreduje cijenu proizvoda tako i rada, naucite se na to. Ako mislite da radnica u kauflandu zaraduje bolju ili jednaku lovu od vas, otidite i probajte to raditi. Kladim se da bi nakon takvog mobinga i fizickog umora dali otkaz u manje od 10 dana.

Ponudite trzistu nesto cime nije zasiceno ili zivite u trenutnoj realnosti.
Godinama smo zivili kao bubreg u loju dok su se te iste radnice u ducanu, baustelci itd izrobljavali....sad kad to vise nitko ne radi, oni preostali zaraduju masno.


15 godina
online
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

If you clean a vacuum cleaner, you become a vacuum cleaner 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...
 Inace bi se slozio s tobom oko komentiranja izgleda, ali za mobing je potrebno sustavno zlostavljanje grupe ljudi. Osim toga, uopce to nema veze s njenim izgledom, mala je zapravo mozda bomba, nego sa njenim stavom prema poslu. To samo operirani HR-ovci mogu shvatiti kao mobing.

Mozda je promaseno, mozda je maloj bas to trebalo da se sabere, ali jedna lasta ne cini proljece.

 Imaš vertikalni i horizontalni mobing. Vertikalni je kada dolazio od nadređenog, horizontalni kada dolazi od kolege. I u jednom i drugom slučaju to može biti pojedinac, ali se najčešće radi o grupi (jer su hrabriji kad su udruženi)

 

15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
ajimerej kaže...
I još nešto ne znam kako je vani ali naši bosovi i poslodavci imaju toliko napuhan ego da ti se gadi. To ne pokazuju javno ali probaj im se suprotstaviti privatno ili pričati s njima privatno kad si im podređen pa zatraži svoja prava pa ćeš vidjeti, sve je super dok slušaš i praviš se glup.
I u slučajima kad jednostavno vidiš da se više trudiš ili imaš više znanja u poslu a za istu plaću kao i onaj što manje zna, ne daj bože da zatražiš veću plaću ili neke privilegije. Neće boss ispravit tu nepravdu niti će ti pomoći, samo će vidjeti prijetnju i gnjavažu od tebe. I pod cijenu tvog otkaza neće preko svog ega. I zato nam i je ovako u državi, nit se tko trudi, nit tko radi više od onoga koliko je dovoljno, nije nitko glup da radi ko' Sirotanović.

Strašna arogancija, bahatost i napuhani egoizam od stare ljudi na vlasti, a ne znaju koliko su šuplji i koliko lošega rade s time prema sebi i naravno čast iznimkama.

 Ovako ti je vani: firma ti ne skriva koliko godišnje zaradi. Tako doznaš da zarade na tebi dvostruko ili više. Npr, kolega mi se žalio kako su na njemu zaradili 100.000 EUR, što je više od njegove godišnje plaće. Ne preostaje ti drugo nego se pokriti po ušima, ili tražiti posao negdje drugdje ako misliš da zaslužuješ više. Pogotovo kad čuješ da je CEO (koji godišnje zarađuje 2.7 milijuna EUR), sebi smanjio plaću na 2,4 milijuna. Jer, eto, kriza je (bila tada)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 15:29 (zzib).
6 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Stric Jura, 1997. godište sam. Drago mi je u 2024. pročitat crticu iz normalnog života. Polako se amerikaniziramo, ali nije još kritično. Puna potpora supruzi koja pro bono educira mlade, izgubljene "lapače". Na poslu radim sa hrpom takvih, ali muških. Čujem okolo, kako da on radi 3 godine, a već ima plaću kao većina radnika koji su u firmi 10 godina? Onda ona klasična samo mu noge vire... Pošalje me šef do nekoga da mu pokažem na što treba pazit kod strojne obrade nekog komada, ovaj me blijedo gleda i kaže ja to neću ništa dirat. Bravo kolega, samo tako lagano. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
captain_soap_McTawish kaže...

Ne znam jesi li ti operiran od mozga, ali spominjanje onlyfansa (implikacija na prostituiranje) i izgleda u sklopu toga iz čista mira nije kritika na izgleda, to je toksično degradiranje ženske osobe.

LOL, okej sad mi je jasno zašto misliš da je ovo mobbing, kad ovako reagiraš na najobičniju razmjenu stavova.

Sry, niste me uvjerili s upornim ponavljanjem rečenice "vidio bi ja tebe...". To me diralo u osnovnoj, sada već dugo ne.

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Ne znam jesi li ti operiran od mozga, ali spominjanje onlyfansa (implikacija na prostituiranje) i izgleda u sklopu toga iz čista mira nije kritika na izgleda, to je toksično degradiranje ženske osobe.

LOL, okej sad mi je jasno zašto misliš da je ovo mobbing, kad ovako reagiraš na najobičniju razmjenu stavova.

Sry, niste me uvjerili s upornim ponavljanjem rečenice "vidio bi ja tebe...". To me diralo u osnovnoj, sada već dugo ne.

Ti si najmanje bitan u cijeloj ovoj priči.

16 godina
online
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Cryogenic kaže...
Veliki Brat kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Ne znam jesi li ti operiran od mozga, ali spominjanje onlyfansa (implikacija na prostituiranje) i izgleda u sklopu toga iz čista mira nije kritika na izgleda, to je toksično degradiranje ženske osobe.

LOL, okej sad mi je jasno zašto misliš da je ovo mobbing, kad ovako reagiraš na najobičniju razmjenu stavova.

Sry, niste me uvjerili s upornim ponavljanjem rečenice "vidio bi ja tebe...". To me diralo u osnovnoj, sada već dugo ne.

Ti si najmanje bitan u cijeloj ovoj priči.

Ma daj?!

Znači od cijele prepiske u kojoj vas par samo ponavljate neke šuplje prijetnje tipa "probaj to u nekoj ozbiljnoj firmi pa se javi" ili linkanje tekstova što je mobbing, a koji uopće ne odgovaraju opisu što se ovdje dogodilo, tvoj zaključak je da sam ja najmanje bitan. Ništa argumenti, ništa razum, samo ponavljanje: komentar na izgled = mobbing. E pa ja kažem da nije. I da, jednako sam bitan za raspravu kao ti ili Soap. I kaj sad?

 

Ali čak i bez obzira na to, kad smo već kod "probaj pa vidi" spike - Jurina žena je probala i nisam stekao dojam da je bila prijavljena, niti da je kažnjena, niti išta slično. Znači racionalan zaključak je da to nije bio mobbing. Ta-daa!

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Di je ova tema osla, majko mila...
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Doslovno nigdje
Teska patologija na temi
Od obrane neprimjerenih komentara neke gospode prema drugoj djelatnici i “moja kcer nebi radila kao ta djelatnica jer je naucena bolje” do iskompleksiranih likova koji misle da vrijede vise od nekog jer imaju diplomu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Veliki Brat kaže...

Ma daj?!

Znači od cijele prepiske u kojoj vas par samo ponavljate neke šuplje prijetnje tipa "probaj to u nekoj ozbiljnoj firmi pa se javi" ili linkanje tekstova što je mobbing, a koji uopće ne odgovaraju opisu što se ovdje dogodilo, tvoj zaključak je da sam ja najmanje bitan. Ništa argumenti, ništa razum, samo ponavljanje: komentar na izgled = mobbing. E pa ja kažem da nije. I da, jednako sam bitan za raspravu kao ti ili Soap. I kaj sad?

 

Ali čak i bez obzira na to, kad smo već kod "probaj pa vidi" spike - Jurina žena je probala i nisam stekao dojam da je bila prijavljena, niti da je kažnjena, niti išta slično. Znači racionalan zaključak je da to nije bio mobbing. Ta-daa!

Razmjena stavova? Nema ovdje razmjene stavova, samo ste i ti i Jure najobičnije neotesane mizogene seljačine kojima je okej toksično degradiranje onih koje percipiraju kao da su to zaslužile ("fufice").

 

Jure se još ponosi time, misli da je njegova kći tako posebna da ne zaslužuje da netko komentira koliko je njen izgled dobar da bude kurva, ali "fufice" sa ženinog posla to zaslužuju jer eto njegovi arbitrarni kriteriji. A da mu netko kaže kćeri da nije ni za kurvu, prvi bi popizdio jer eto ona nije ko te fufice da joj se to smije reći.

 

I mnogi su direktori hvatali za guzice svoje podređene kolegice i tajnice, bacali seksitičke komentare i ništa im nije bilo, ali svejedno to ne znači da je to prihvatljivo i da nije mobing. A ako misliš da to nije mobing, kažem ti, reci to nekoj svojoj kolegici, a nećeš jer se praviš glup i znaš kako bi najebao zbog takvih stvari.

15 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop

sad ga tepeš, ja NIKAD nisam lovio kolegice za dupeta, dapače i ženu sam pozvao van tek kad sam dao otkaz u firmi gdje smo radili...

 

govorimo o nekulturi i nedostatku radne etike, a ne jadnim ženkicama koje "Bijeli Muškarci na poziciji" uništavaju...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior develop
Stric_Jura kaže...

sad ga tepeš, ja NIKAD nisam lovio kolegice za dupeta, dapače i ženu sam pozvao van tek kad sam dao otkaz u firmi gdje smo radili...

 

govorimo o nekulturi i nedostatku radne etike, a ne jadnim ženkicama koje "Bijeli Muškarci na poziciji" uništavaju...

 Ne govorimo o nekulturi i nedostatku radne etike, govorimo o tvojoj ženi koja indirektno i otrovno studentici komentira kakav joj je potencijal da bude kurva, a ti to braniš.

 

Kao što ti imaš milijun izlika za to, tako će netko drugi imati milijun izlika da slično radi u drugim kontekstima.

12 godina
offline
Bolje biti Wolt dostavljač nego Senior developer

Moram da podijelim ovaj video jer je genijalan:

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice