Android projekt - cijena

poruka: 12
|
čitano: 13.584
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Android projekt - cijena

Ovako, trenutno sam u nekim pregovaranjima sa jednom firmom, prije samog pocetka objasnjenja projekta potpisao sam sporazum o povjerljivosti, tako da vam necu moci puno reci, 

osim da aplikacija sluzi za sinkronizaciju izmedu posluzitelja i aplikacije :)

 

Sad mene zanima, da li itko ima ikakvog iskustva koliko kostaju takvi projekti, koliku cijenu da kazem?, znam da visina cijene ovisi o kompleksnosti aplikacije, zanima me

cisto okvirno.

 

koliko se malo kuzim, ne bi smijelo biti nikako ispod 50kn/h, ali opet to je projekt koji cu ja raditi doma, pa nitko ne garantira da cu ja raditi 8h ili pak 1h..

 

ja sam racunao to ovako, ako mi za projekt treba 1mj, a svaki dan radim po jedno 5h po 50kn, to je 250kn/ dan * 30 dana = 7500kn( cijeli projekt)

 

jeli to realno?..:) ne kazem da se ne mozemo dogovorit i za manje, samo me zanima koliko se inace krecu cijene, jer ovo mi je prvi projekt za neku firmu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Android projekt - cijena

To je onako, honorarno, bez uplaćivanja staža i ostalih dažbina? U najmanju ruku bi trebalo da bude realno, ako ne i skromno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android projekt - cijena
Ivan(4) kaže...

To je onako, honorarno, bez uplaćivanja staža i ostalih dažbina? U najmanju ruku bi trebalo da bude realno, ako ne i skromno.

Tako je, honorarno....e pa bas to realno mene zanima, koliko je realno, 2,3,4,5k?...

16 godina
online
Android projekt - cijena

Malo je nezahvalno pošto nisam baš u tim vodama, ali prijatelj, android developer, je nedavno unajmljen za poslić koji je završio za 3 dana i kad su se dogovarali oko cene, tražio je 350€, a gazda je odgovorio sa "E, aj' 400..." Naravno, tvoj naručilac bi mogao biti potpuno drugačiji, a i bez obzira na to nema šanse da se ova cifra može skalirati 10 puta prelaskom sa 3 na 30 dana, ali mislim da komotno možeš makar da počneš od 9000 kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Android projekt - cijena

Nikada ali nikada se nemoj za siću prodavati. Ako web developeri mogu derati 200+ kuna po sati, onda možeš i ti početi sa recimo 100-150 kuna po satu.

 

Možeš se dogovoriti i za cijenu po projektu. Ako ti treba mjesec dana da to isprogramiraš, onda je 7500 kuna kikiriki.

 

I ako budeš jeftin, svi će tražiti kasnije da budeš jeftin, a i u očima kupca jeftino = loše. Tako ti stvari funkcioniraju.

 

 

Lulz is on lulz.
 
4 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Android projekt - cijena

Hvala ljudi, budem vidio, pa ako ista od toga bude, javim vam cisto da drugi znaju ako budu u slicnom "slatkom" problemu :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android projekt - cijena

nemoj prodavati vrijeme - prodaj znanje - dogovori cijenu po feature-ima / taskovima

npr.

- Login - 50€

- Register - 50€

- Feature xyz - 300€

- feature yzx - 500€

- feature zxy - 150€

...

..

 

ukupno ovisi o kompleksnosti i broju feature-a - ukupno ispod par tisuca € nemoj razmisljati - osim ako si bas pocetnik-pocetnik - pa ti svako iskustvo dobro dodje...

http://realizam.blogspot.com/
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android projekt - cijena
Hvala na sugestiji, ugl odustao sam jer je trazio nest sto nisam znao kako izvesti...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android projekt - cijena
Uny kaže...
Hvala na sugestiji, ugl odustao sam jer je trazio nest sto nisam znao kako izvesti...

zato postoje knjige, forumi i sl.! ;) ne odbijaj poslove!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android projekt - cijena
sasa kaže...
Uny kaže...
Hvala na sugestiji, ugl odustao sam jer je trazio nest sto nisam znao kako izvesti...

zato postoje knjige, forumi i sl.! ;) ne odbijaj poslove!

 

Vjeruj mi da sam par dana googlao, citao, iztrazivao, kao prvo nisam ni cuo za taj jedan pojam, a kamoli da to onda ugradim u mob...hehe

11 godina
neaktivan
offline
Android projekt - cijena

Ljudi živimo u Hrvatskoj... plaća mjesecno za 8 sati rada dnevno 20 dana u tjednu nije veca od 5000 za develoepra u stalnom radnom odnosu tako da nemojte pretjerivat, da je za van bila bi druga prica

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android projekt - cijena

Ne bih se slozio. Developeri kod nas imaju vece place kao prvo, 5000kn je skoro pa pocetnicka placa. Osim toga, sam raditi projekt i sam dogovoriti posao i biti odgovoran za rad aplikacije... naravno da tako nesto treba naplatiti posteno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice