[Prodaja] PC i monitor

poruka: 13
|
čitano: 2.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
[Prodaja] PC i monitor

 

Daklem, prodajem složeno računalo + monitor.

 

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Cooler: Zalman CNPS10X

MBO: MSI 970A-G46

RAM: 1 x DDR3 8GB (2x4GB) Corsair, 1600Hz, 9-9-9-24

GPU: MSI R9 380 2GD5T OC

PSU: Seasonic SS-600HM

Kućište: Chieftec Mesh LCX-01B

SSD: OCZ Vertex 120 GB

HDD: Seagate Barracuda 320 GB

 

Monitor: Dell U2412M

 

Zagubio sam I/O shield od matične i odlomio jednu kvačicu na PCI-e portu, no oba rade normalno.

Osim toga nikad problema s njime. Userbenchmarks.com kaže da radi natprosječno dobro i oduševljen je performansama grafe :)

Pokazuje male znakove korištenja, ali inače izgleda vrlo dobro jer čuvam svoje komponente, pa čak imam i originalne kutije od mnogih.

 

Ako vam treba za silu imam i HP Wireless Elite v2 tipkovnicu + miš koje cijenim 0 kn jer je tipkovnica izlizana (tipkanje mi je posao), a mišu se teško vrti kotačić.

 

Sve zajedno 2000 kn.

 

U Zagrebu sam, u Folnegovićevom naselju, pa možete doći vidjeti i probati.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 11:13 (ImpulseCookie).
7 godina
neaktivan
offline
[Prodaja] PC i monitor

Koje su vam to fore idete okolo i downvotate oglase, ali ne i svoje... lol

6 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
ImpulseCookie kaže...

Sve zajedno 2000 kn.

 

 

 

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor

Dobio sam tri procjene za to računalo, jednu tu na forumu. Nisu se pretjerano razlikovale: komp 1300-1500 kn i monitor 500-800 kn.

 

konfiguracije s prve stranice njuškala s istom grafom:

-bolji proc, bez monitora - 2900 kn (1000 kn previše)

-malo bolji komp, bez monitora - 2900 kn (1000 kn previše)

-skoro isti takav - 3500 kn (1500 kn previše)

-bolji proc, manje rama, bez monitora - 2500 kn (1000 kn previše)

-bolji proc, malo bolje ostalo, lošiji monitor - 3000 kn (500 kn previše)

 

konfiguracije s prve stranice njuškala s istim procom:

-grafa groblje - 1000 kn (nije tragedija)

-bolji komp, grafa groblje - 3000 kn (1000 kn previše)

-isti komp, grafa groblje, gori monitor - 2600 kn (1000 kn previše)

-isti komp, loša grafa, bez monitora - 1900 kn (500 kn previše)

-isti komp, integrirana grafa, bez monitora - 1800 kn (500 kn previše)

-zeru bolji komp bez ssd-a i monitora - 1700 kn (nije tragedija)

-isti komp, lošija grafa, bez monitora - 1700 kn (500 kn previše)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 12:20 (ImpulseCookie).
11 godina
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
ImpulseCookie kaže...

Dobio sam tri procjene za to računalo, jednu tu na forumu. 

 

 

 

Prije koliko godina si dobio te procjene?

Samo pitam. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor

Trolaš, ali prije nekoliko dana. Po njuškalu realna cijena bi bila 2700-3500 :)

11 godina
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
ImpulseCookie kaže...

Trolaš, ali prije nekoliko dana. Po njuškalu realna cijena bi bila 2700-3500 :)

 

Vidim kako vrijedi toliko kad ne možeš ni za 2000kn prodat.

Ak budeš gledao njuškalo cijene nećeš nikad prodat.

Teško je i davat procjene na takve konfe, vrijeme ih odavno pregazilo, realno ako bi htio sve odjednom prodat budi sretan da se nađe neko ko bi to kupio za 1500kn.

Budeš više izvukao ako prodaješ u dijelovima, to je sigurno, e sad koliko ti se da čekat da prodaš dio po dio to je na tebi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor

Nisam još ništa brzo prodao, pa se nisam nadao ni da ću ovo. Ako te odmah zovu, tražio si premalo.

Oglase s ovog foruma nisam komentirao jer to pogotovo ne bi bilo fer.

Na njuškalu ima pumpanja cijena kao i svugdje, ali ovo nije cherrypicked uzorak već doslovce po redu bez preskakanja, a ljudi odavno trguju ondje, pa i ja.

 

Ne bih rekao da je takve konfe vrijeme pregazilo. Ako nisi pun para i ne možeš pucati visoko rabljeno je bolji izbor. Garancija te ne brine jer su i najskuplje komponente jeftine, a ne plaćaš premiju na novi proizvod.

Npr. novi RX 570 jer 40% jači od rabljene R9 380, a četiri puta skuplji.

Solidna čokolada od 100 grama za 10 kn ili odlična čokolada od 140 grama za 40 kn :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 13:20 (ImpulseCookie).
11 godina
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
ImpulseCookie kaže...

Nisam još ništa brzo prodao, pa se nisam nadao ni da ću ovo. Ako te odmah zovu, tražio si premalo.

Oglase s ovog foruma nisam komentirao jer to pogotovo ne bi bilo fer.

Na njuškalu ima pumpanja cijena kao i svugdje, ali ovo nije cherrypicked uzorak već doslovce po redu bez preskakanja, a ljudi odavno trguju ondje, pa i ja.

 

Ne bih rekao da je takve konfe vrijeme pregazilo. Ako nisi pun para i ne možeš pucati visoko rabljeno je bolji izbor. Garancija te ne brine jer su i najskuplje komponente jeftine, a ne plaćaš premiju na novi proizvod.

Npr. novi RX 570 jer 40% jači od rabljene R9 380, a četiri puta skuplji.

Solidna čokolada od 100 grama za 10 kn ili odlična čokolada od 140 grama za 40 kn :)

 

Npr. si zaboravio da je gtx 1060 i rx570/580 sa garancijom već za 600-700kn, a koliko su jače kartice ??? Znači bez gare ta tvoja ako ćeš gledat kako si ti to usporedio ne vrijedi više od 200kn.

Npr. koliko je jači ryzen 3 od tog prastarog proca koji prodaješ ??? Po tome taj tvoj ne vrijedi više od 100kn kad se ryzen 3 nađe za 350-450kn

Ko nema novaca za te pare koje ti tražiš kupi daleko jaču polovnu konfu sa novijim komponentama. Neka npr. haso i5 konfa za mizerne pare pregazi to tvoje uzduž i poprijeko.

Bude ti se samo pokazalo šta uopće imamo razglabat, a i tih 5 ljudi što ti stisnulo td nije slučajno, očito i oni misle da si promašio cijenu.

Lp

 

6 godina
neaktivan
offline
[Prodaja] PC i monitor

Pogledaj samo kaj kolega prodaje za 1200kn samo 3 oglasa ispod tvog

7 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
Silent horror1992 kaže...

 

Npr. si zaboravio da je gtx 1060 i rx570/580 sa garancijom već za 600-700kn, a koliko su jače kartice ??? Znači bez gare ta tvoja ako ćeš gledat kako si ti to usporedio ne vrijedi više od 200kn.

Npr. koliko je jači ryzen 3 od tog prastarog proca koji prodaješ ??? Po tome taj tvoj ne vrijedi više od 100kn kad se ryzen 3 nađe za 350-450kn

Ko nema novaca za te pare koje ti tražiš kupi daleko jaču polovnu konfu sa novijim komponentama. Neka npr. haso i5 konfa za mizerne pare pregazi to tvoje uzduž i poprijeko.

Bude ti se samo pokazalo šta uopće imamo razglabat, a i tih 5 ljudi što ti stisnulo td nije slučajno, očito i oni misle da si promašio cijenu.

Lp

 

 

Slabija mainstream kartica iste namjene uvijek će biti isplativija, barem po direktnoj usporedbi cijena/performanse :) I ne vrijedi mnogo više od toga, kako drukčije sastaviti komp od 1300 kn ako ne računaš da sve vrijedi od 50-100 pa do max 300 kn? Proc i grafa su valjda 400 kn zajedno.

Slažem se, nađe se svega. Ako staviš alert na stranicama za praćenje cijena i voljan si čekati mnogo mjeseci, vidjet ćeš da se nađe vraški dobrih cijena. Ali trenutačna se cijena formira prema stanju na tržištu, ne prema "eee ja sam jednom vidio..."

Te ljude nisam spomenuo zbog svog oglasa već zato što vidim da je to uobičajena praksa, čak i ako imaš svoj oglas gore i još više cijeniš što prodaješ. Lajkovi se dijele samo ako nekome član obitelji umire i hitno treba novac :\

U konačnici sve ima neku minimalnu cijenu. Na primjer mogao bih staviti u oglas 24'' IPS monitor, 1200p, cijenjeni model, rjeđeg 16:10 formata, za 300 kn, zašto ne? Ali to su dvije vrećice namirnica u dućanu. Samim time njegova uporabna vrijednost bila bi veća od tržišne, osim u slučaju da doslovno nemaš za namirnice :\

 

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: [Prodaja] PC i monitor
Yubel kaže...

Pogledaj samo kaj kolega prodaje za 1200kn samo 3 oglasa ispod tvog

 

Neloše, al ne trebam trenutačno komp

 

+cherrypickanje. U naslovu piše "PC i monitor" ne "jamčim da je ovo najbolja ponuda" :)

7 godina
neaktivan
offline
[Prodaja] PC i monitor

Prodano!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice