Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 454.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Ja mislim da ti nisi ni bio rođen prije 15 godina a kamoli da si zna nešto o poliranju procesora (uostalom ne polira se procesor već njegov IHS) a gotovo sam siguran da si totalno falija temu jer ova i slične teme nisu sigurno za one koji downclockaju procesore i koji ne kuže zašto dižemo taktove svemu čemu možemo.

 Hhaha, ovo nije tema ni za overklokere. Ovo je za ekstremne, one tvrdokrvne, hardcore!!

Ja bi kloka zvučnu da znan kako, pa i kavez za diskove!!

12 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Kako volim ove stare padobrance iz doba "dinosaura"... kao da je svijet nakon njih postao sve gori i gluplji...onda ulete s ovakvim pricama o klokanju 386-tica za 5mhz, fakultetskim obrazovanjem o nuklearnoj termodinamici i kako je njega prosla odavno neka "djecja bolest" a da popricam s njim samo na 5minuta pronasao bi druge "djecje bolesti" u kojima uziva svaki dan...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Nevjerovatno je koliko često se nađe netko tko je popio pamet svijeta i piše takve gluposti da tema postane toliko teška za čitat da mi se lice grči dok pokušavam odgonetnuti što je pisac htio reći.

 

Ekipa, očito smo mi budale, nakon ovog očekujem masivan prelazak na pastu za zube, čovjek nam je otvorio oči.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Koja bi bila advekatna zamjena za ac silver 5? Nakon par god sam ju potrošio, a kod nas je više nažalost nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Remzi kaže...

Koja bi bila advekatna zamjena za ac silver 5? Nakon par god sam ju potrošio, a kod nas je više nažalost nema.

 Samo MX-4!! Poslušaj mene! :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Remzi kaže...

Koja bi bila advekatna zamjena za ac silver 5? Nakon par god sam ju potrošio, a kod nas je više nažalost nema.

 mx-2 je neznatno losija(ako se to i moze nazvati "losija"), bolje i lakse se razmazuje od mx4!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 15:48 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Stjepanj kaže...
Remzi kaže...

Koja bi bila advekatna zamjena za ac silver 5? Nakon par god sam ju potrošio, a kod nas je više nažalost nema.

 mx-2 je neznatno losija(ako se to i moze nazvati "losija"), bolje i lakse se razmazuje od mx4!

 Stipe mislim da si se zbunia, mx-4 je dosta 'rjeđa', evo mi ih u ruci taman gleda, njih dvi i neku staru Titanicu, iz doba Athlona XP+

Titanica se ne razmazuje, stoji ko blok između proca i ladnjaka i služi za zagrijavanje proca za vrime bure kad su prozori otvoreni, da može bootat


Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 15:05 (LogicusMPS).
12 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

onda sam nesto pomjesao...zapravo dosta dugo nisam imao mx-4 pa mi je ostalo u sjecanju da je nesto gusca!tx

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 15:48 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Stjepanj kaže...

onda sam nesto pomjesao...zapravo dosta dugo nisam imao mx-4 pa mi je ostalo u sjecanju da je nesto gusca!tx

 MX-2 je malo ka šta si reka lošija, 1-2 stupnja u loadu, al stvarno triba high pressure da se rasporedi kako triba, i pogodit miru, MX-4 je stvarno vodenasta nekako, lipo se raširi :)

11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
bocasa kaže...

Poštovanje! Nabavio sam novi PC prije godinu dana u FUTURA-IT koji su oni sastavili u radnji (valjda su stavili neku kvalitetnu pastu :).

Zanima me da li bi trebao mijenjati pastu sad ili može čekati još godinu dana?

 Ja pastu mijenjam jednom godišnje i to početkom ljeta ili ako komp to sam zatraži povišenim temperaturama.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ako je stock hladnjak vjerojatno je pasta koja je došla već nanesena na njega!

Možeš pratiti temperature pa vidjeti kada će se javiti potreba za novom pastom ili ako se želiš igrati, prvo vidi trenutne temperature i stavi neku bolju pastu pa usporedi!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Jel neko imao iskustva sa ovakvom pastom? navodno je dosta skupa, "natufna" se proc i hladnjak sa ovom spuzvicom i samo spoji

 

edit: http://www.fischerelektronik.de/web_fischer/en_GB/heatsinks/E01.08/Thermal%20transfer%20compound%20and%20thermal%20interface%20film/PR/WLP500S_/index.xhtml

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 18:15 (marattz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

jedna mx-4 od 49kn ima 13.9x bolju toplinsku provodljivost...mx-2 od 39kn 9,1x bolju po tome ispada da mozes i "šlag" staviti umjesto toga!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 19:17 (Stjepanj).
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Noctua NT-H1 1g 4,9$ isplativo ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Remzi kaže...

Noctua NT-H1 1g 4,9$ isplativo ili ne?

 Cemu ako je velika tuba(4g) vrhunske mx-4 48kn!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 19:29 (Stjepanj).
13 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

A poštarina isto toliko :D

 

Trebao bi mi neko samo iz zga da mi ju pokupi jer mi narudžba preskupa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Pozdrav

 

Evo odlucio sam malo pocistit laptop nakon 2god, i sad mi treba termalna pasta pa me zanima koja od ove tri bi po vama bila najbolja, a malo sam gledo i specifikacije na netu al se bas ne kuzim u to.

 

http://www.instar-informatika.hr/zalman-super-thermal-grease/ZAL-ZM-STG2/product/

Color Gray

Thermal Conductivity 4.1W/mK

Capacity  3.5g

Specific Gravity  @23° C2.88

Thermal Resistance  8㎟ㆍK/W

Temperature Stability- 40°C ~ +150°C (-40℉ ~ +302℉)

 

http://www.instar-informatika.hr/pasta-cooler-master-mastergel-maker-nano/123.800.001/product/

Color Gray

Thermal Conductivity (W/m-K) 11

Specific Gravity (g/cm3)(25°C) 2.6

Volume (ml) 1.5

Net Weight (g) 4

Scraper Yes

Grease Cleaner Yes

 

http://www.instar-informatika.hr/thermaltake-tg-8-termalna-pasta-za-cpu-4g/0530989/product/

ColorGray

Thermal Conductivity 4.7 W/m-k

Dimension 145 x 90 x 16 mm

Weight 4 g

Shelf-Life 24 months from DOM

Operating Temperature‐ 50℃ ~ 250℃

 

Uglavnom skuzio sam da ovaj mastergel nano ima  conductivity 11(makar neam pojima jel je to bitno :D) pa se po tome cini puno bolji od ostalih

 

Unaprijed hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Nađi MX-2 ili MX-4 daleko su bolje od tih što si naveo ili trenutno najbolje na Hrvatskom tržištu (vidi sliku)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ma mislio sam uzet neku iz instara posto mi je to blizu, ali ako su ove MX stvarno tolko bolje od ovih onda cu narucit MX-4 iz Future :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Naruči nećeš pogriješiti.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Je li jako vazna pasta ako zelim neki srednji OC.kuler je hyper 12 evo.koristio bi pastu koju se dobije s njim u paketu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
JanPula kaže...

Je li jako vazna pasta ako zelim neki srednji OC.kuler je hyper 12 evo.koristio bi pastu koju se dobije s njim u paketu.

 Solidna je to pasta i slobodno ju možeš koristit.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

Thermal Grizzly trenutno najbolje na Hrvatskom tržištu (vidi sliku)

 ti si nesto testirao tu pastu? jel imas kakav subjektivan dojam, specke su joj mrvu bolje, no pasta je duplo skuplja od mx-4!? mozda da probam s tom pastom na svom poliranom ljubimcu?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 22:27 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Stjepanj kaže...
nicky.sl kaže...

Thermal Grizzly trenutno najbolje na Hrvatskom tržištu (vidi sliku)

 ti si nesto testirao tu pastu? jel imas kakav subjektivan dojam, specke su joj mrvu bolje, no pasta je duplo skuplja od mx-4!? mozda da probam s tom pastom na svom poliranom ljubimcu?lp

 Koliko se sićam bila je bolja stupanj do dva, sve u svemu neisplativo ako ćemo gledat razliku u cijeni.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
nicky.sl kaže...

 Koliko se sićam bila je bolja stupanj do dva, sve u svemu neisplativo ako ćemo gledat razliku u cijeni.

 kakva je za mazati? jel kao mx2 tvrda ili nesto rijeda kao mx4?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Dobra je za mazati, nešto između MX-ica

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
protjeran
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Nista daj onda posalji tiskom:p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Ovako skidao sam graficku kartu da bi je ocistio tj. Njen kuler i vidjeo sam ono kao na procesoru za termalnu pastu i pitam se dali je treba staviti prije nego sto stavim kuler
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Ovako skidao sam graficku kartu da bi je ocistio tj. Njen kuler i vidjeo sam ono kao na procesoru za termalnu pastu i pitam se dali je treba staviti prije nego sto stavim kuler
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Adoxxxxxsdi kaže...
Ovako skidao sam graficku kartu da bi je ocistio tj. Njen kuler i vidjeo sam ono kao na procesoru za termalnu pastu i pitam se dali je treba staviti prije nego sto stavim kuler

 Obavezno očisti staru pastu s hladnjaka i s GPU-a i nanesi novu na GPU

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice