Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

poruka: 8
|
čitano: 1.968
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

Imam star kompjuter i dosta mi se hardver kvari. Morao sam zamjeniti memoriju nedavno, a sad mi grafička ne radi.

Ne igram igrice, tako da mi je bitna samo cijena i da prođem što jeftinije, ali mi je palo na pamet da bih možda mogao proči jeftinije ako kupim ne grafičku nego novu ploču s integriranom grafičkom.

Kažem, dosta mi hardver crkava pa bi bilo dobro kad bi mogao za istu cijenu dobiti i novu ploču i grafičku i time se osigurati bar od mogučnost i crkavanja ploče u buduće. Plus, ako mi crkne procesor, vjerojatno ću morati i novu ploču kupiti kad ga budem mjenjao.

Sad, budući da mi je bitna samo cijena, kupiti novu ploču s integriranom grafičkom umjesto nove grafičke mi se isplati samo ako nova ploća sa sobom ne vuče i nužno novi procesor.

Procesor koji imam je Athlon II X2 250 3 Ghz. Mogu li nači na tržištu neku novu ploču koja podržava taj procesor?

Kako bih mogao proči najjeftinije i koju ploču ili grafičku da kupim, budući da je samo cijena bitna?

 

Da naglasim, nisu mi bitne performanse, isključivo tražim najjeftinije moguće rješenje ovog problema. Išao bi u kupovanje ploče samo ako bi bilo neznatno skuplje od kupovanja samo nove grafičke (do 100tinjak kuna).

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 16:15 (Gleeson).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nova grafička ili nova ploča s integriranom gr

Nema ti više to (bar mislim).

Sad imaš APU (procesor koji je odmah i grafička).

Uzmi neki noviji AMD APU i najjeftiniju ploču i RAM i miran si, napajanje i disk već imaš.

Edit: ipak ima AM3/+ ploča s integriranom grafikom, ali opet mislim da je bolje ići na noviju apu, ploču i ram, nije neka cifra, a znatno bolje performanse.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 15:53 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

Za cca 1000 kuna se može nabaviti Athlon 200GE, A ploča i 8 GB RAM-a...

Pogledaj to i na Njuškalu. Potraži možda noviji proc i matičnu na Njuškalu jer Inteli od 2010.-2011. skoro svi imaju u sebi grafiku.

I neki AMD-i imaju grafiku - nemaju Athloni stari, Phenomi i FX. Grafiku imaju u sebi AMD sa oznakom od 4 broja a da nisu ranije navedeni.

Reci koliko novca moš dati i jel ti RAM DDR3?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nova grafička ili nova ploča s integriranom gr
Spiridon kaže...

Za cca 1000 kuna se može nabaviti Athlon 200GE, A ploča i 8 GB RAM-a...

Pogledaj to i na Njuškalu. Potraži možda noviji proc i matičnu na Njuškalu jer Inteli od 2010.-2011. skoro svi imaju u sebi grafiku.

I neki AMD-i imaju grafiku - nemaju Athloni stari, Phenomi i FX. Grafiku imaju u sebi AMD sa oznakom od 4 broja a da nisu ranije navedeni.

Reci koliko novca moš dati i jel ti RAM DDR3?

Ne igram igrice, tako da mi je stvarno jedini kriterij cijena. Samo gledam kako najjeftinije rješiti situaciju, tako da nešto što bi koštalo 1k kn definitivno ne bi bio prvi izbor, budući da mogu kupit samo grafičku za cca 300 kn (mislim da sam vidio takve cijene za najjeftinije, nisam ziher sad).

 

Išao bi u kupovanje ploče samo ako bi bilo neznatno skuplje od kupovanja samo nove grafičke (do 100tinjak kuna).

 

Da, to sam zaboravio spomenuti, imam DDR3, tako da bi ploča morala podržavati i DDR3.

7 godina
offline
Re: Nova grafička ili nova ploča s integriranom gr

Onda pogledaj oglase tu na forumu i na njuškalu, imaš ploča koje podržavaju taj procesor, a da imaju integriranu grafiku na ploči (ako si zadovoljan tim procesorom, koji nije baš bogzna kaj, ali ak ti je dovoljno dobar...)

Vjerovatno nekih 200 kuna, možda se da malo i cjenkati, samo pogledaj kad nađeš ploču neke testove na youtubeu te integrirane grafike, da vidiš jel može bar vrtiti video na youtubeu i slično, premda bi trebalo, nije to toliko prastaro.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 16:20 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

Nekidan na Njuškalu u Josipovcu, selo tik uz Osijek, matična skupa sa AMD APU (APU ti je AMD-ov naziv za njihov procesor sa grafikom) za 200 kuna.

To je ok cijena, ide DDR3 na nju pa ako imaš nekog od tamo... 

Ili gledaj Intel bar Celerone, imaju grafiku u sebi. Evo gdje piše sve o svakom procesoru cpu-world.com , samo isključi bloker reklama jer taj sajt živi od reklama i nećeš dobiti sve podatke ako ti je bloker uključen. 

Stavi slobodno link ovdje kad nešto nađeš da prokomentiramo.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

Ah, htio bih izbječ rabljeno em zato da uštedim vrijeme čeprkanja po Njuškalu ili forumu, em zato što sam do sad zajebanciju s hardverom imao jer su mi stare stvari rikavale.

 

Gledam na HGspotu šta ima najjeftinije od grafičkih pa gledam jednu od ovih prvih 6:

 

https://www.hgshop.hr/graficke/510

 

Imam doma Geforce 7300 LE kao zamjensku opciju i to sam probao ubacit, međutim komp mi je u nekim trenutcima bio jako spor. Ne gejmam, ali gledam Blu Ray filmove i imam stotine tabova otvorenih u Firefoxu pa je valjda zbog toga. Jel moguće da bi takve probleme imao s jednom od tih 6 ili su one sve puno brže od Geforce 7300 LE?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nova grafička ili nova ploča s integriranom graf?

Stotine tabova u Firefoxu? :) Konačno netko "lud kao i ja". :)

Sad sam na tabletu, Googlaj tu grafičku karticu što sve može jer ne znam zahtjeve za Blu Ray. Valjda znaš engleski. 😀

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice