Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.422.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pozdrav ekipa
Planirano sam uzet Arctic liquid freezer ii 280mm ali problem je sta ga nigdje u Hr nije moguće nabaviti.Mogu uzet isti taj samo 360mm razlika u cijeni je 50kn,e sad da li se isplati uzimat 360mm verziju ili da čekam kada će opet bit 280mm verzija dostupna?
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 To ti je "bulk" pakiranje i još "for amd". Znači dobiješ kopče samo za am4 i vjerojatno ne dolazi u retail kutiji i ide bez manuala itd.

Uglavnom, ne bih se čudio da je to hladnjak kojeg je netko kupio pa vratio, ja osobno bi zaobišao.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
darkborg kaže...

 To ti je "bulk" pakiranje i još "for amd". Znači dobiješ kopče samo za am4 i vjerojatno ne dolazi u retail kutiji i ide bez manuala itd.

Uglavnom, ne bih se čudio da je to hladnjak kojeg je netko kupio pa vratio, ja osobno bi zaobišao.

Slikam ja manual ako treba hehe. Nedavno sam slikao i Arctic 34 vs LC CC 120 dimenzije i malo dizajn pa mogu stavit, ako nekog zanima. Isplati se 34 za te pare, ako treba za AMD i ako se ne misli dalje preprodat jednog dana (onda kutija i ambalaza imaju svoju prednost). Evo inace dobar tutorial:

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 19:37 (The_Fichek).
3 godine
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, zamolio bih za pomoć oko odabira hlađenja AMD Ryzen 5 5600x procesora. Želio bih uzeti nešto od Bequiet! zbog tišine rada (snimanje glazbe) i jer želim da se slaže sa kućištem istog brenda...

 

Prva opcija je Be quiet! Shadow Rock 3 air cooler sa 190W TDP.

Što mislite o ovome? Ne planiram raditi nikakvi manualni OC, nego bih samo omogućio PBO. Rečeno mi je da se za moje casual potrebe ne isplati manual OC te da je PBO dovoljno dobra opcija za izvući veće performanse.

 

Sad na red dolazi druga opcija. Prijatelj me nagovara na vodeno hlađenje. Iz tog razloga razmatram Be quiet! Pure Loop 280mm. Međutim, ne vidim kako bih usporedio ova dva coolera, jer za vodeno ne vidim nigdje TDP specifikaciju. Zato bih zamolio ako netko može potvrditi jesu li ova dva coolera jednaka po performansama, ili je jedno bolje i koje? Obje opcije razmatram uzeti iz ADM trgovine.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 20:22 (sculin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

 

darkborg kaže...

 To ti je "bulk" pakiranje i još "for amd". Znači dobiješ kopče samo za am4 i vjerojatno ne dolazi u retail kutiji i ide bez manuala itd.

Uglavnom, ne bih se čudio da je to hladnjak kojeg je netko kupio pa vratio, ja osobno bi zaobišao.

 Ako je cijena dovoljno niža od retail pakiranja, i ako mu treba za AMD, onda je to dobra kupnja. Ovisi od osobe do osobe, ali onaj kome ambalaža nije bitna, kao ni neki potencijalni dodaci, ovo je odlična kupnja, ako cijena odgovara, naravno. I naravno garancija je puna, jednaka kao i kod klasičnog retail pakiranja.

15 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji cooler da uzmem za Ryzen 7 5800x? Razmišljao sam o Freezer 34 eSports DUO ali bojim se da ne bi dovoljno hladio jer se ovaj procesor dosta grije...

Kučište dopušta max 16cm tako da NH-D15 ili Dark Rock Pro 4 nije izbor. Možda Fuma 2 ili neki bolji prijedlog? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Fuma 2 je dovoljno, ako ju mozes igdje nabavit. U suprotnom mozes Arctic Freezer II 280, ali ga takodjer slabo ili nikako ma na nabavi..

15 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

U Uzi shopu je Fuma 2 490,00kn. Da li je to ok cijena?

8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Abra008 kaže...

U Uzi shopu je Fuma 2 490,00kn. Da li je to ok cijena?

 Je, ok je cijena

16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?
Ljudi, preporuka nekog coolera a da je bolji od stock-a? i5 10400f, prioritet je tisina, posto si ti procesori ne bi trebali grijat.







Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav ekipa

 

Imam CM Nepton 140XL koji mi stoji beskorisno jer imam samo AM3 bracket za pumpu

 

Da li postoji koji bracket da se može montiarti gore za socket 2011?

 

Trenutno koristim i7 3930k na stock cooleru i ne sviđa mi se nimalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

 Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

 

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

 

Moze dalje preporuke za cooler.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 22:40 (zvonac).
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

 Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

 

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

 

Moze dalje preporuke za cooler.

 Arctic Cooling Freezer 7X CO..

Ne treba ti ništa posebno za i5 10400f a ovaj ti je ok,cijenom i tih je

11 godina
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

 Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

 

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

 

Moze dalje preporuke za cooler.

 LC-CC-120

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Mile 74 kaže...
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

 Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

 

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

 

Moze dalje preporuke za cooler.

 LC-CC-120

+1 Tih je hladnjak, iako sam iz prve sumnjao u ventilator, ali se ispostavilo da mi je grafa stvarala buku u tom kompu. Prodajem isti, ako te interesira Zvone..

EDIT: otislo brzinski na oglasniku..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 8:41 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

 Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

 

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

 

Moze dalje preporuke za cooler.

 A ja ti prodajem Windale 6

abadabadu
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

pravit cu tihi build uskoro pa me zanima koliko mi ima smisla za to uzimat noctuu d15 chromax black? Ima li nešto još tiše a da tako dobro hladi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Tnx ljudi na preporukama i ponudama..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 8:58 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

ja sam kupio id se 224 xt cooler u futuri nedavno, imaju jos ove modele na stanju, tj 224m-r..154 mm je visina pa bi moglo taman biti :D

samo nisam siguran da li je ventilator tih kao kod ostalih :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 10:23 (aloevera13).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Del_Boy97 kaže...

pravit cu tihi build uskoro pa me zanima koliko mi ima smisla za to uzimat noctuu d15 chromax black? Ima li nešto još tiše a da tako dobro hladi?

 link

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Evo slikovna usporedba popularnih Arctic Freezer 34 vs LC CC 120 (ide po redu Arctic pa LC CC i tako do kraja):

Slicne temperature, slicni ventilatori (jednako tihi), Arcticov ima dodatni PWM splitter (isto kak imaju njihovi PST ventilatori), oba imaju sleevani kabel za vent, oba dolaze sa dodatnim metalnim sipkicama za 2. ventilator koji je po mom misljenju beskoristan. Prednost Arctica je MX4 pasta (doduse za 1 koristenje), sto je malo deblji i cini mi se ima bolje odradjene alu finove kako se kaze, a mana je trenutna cijena i sto iz nekog razloga ima povrsinu koja ne prekriva cijeli CPU.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 18:31 (The_Fichek).
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

se isplati imati push pull ? tj. 2 ventilatora..

 

i da li onda ovaj drugi moze na neki zaseban konektor bit spojen ili?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
aloevera13 kaže...

se isplati imati push pull ? tj. 2 ventilatora..

 

i da li onda ovaj drugi moze na neki zaseban konektor bit spojen ili?

 Probao sam push-pull na lcc-120, i apsolutno nikakve razlike nisam vidio, niti 1C u temperaturama....

 

Neznam koliko se isplati, a drugi ventilator moze biti spojen bilo gdje, pa i na obicni 12v molex, svejedno je, naravno, onda se brzina vrtnje ne regulira preko ploce, u tom slucaju jedan bi bio s reguliranim okretajima, drugi bi se uvijek vrtio onako kako je tvornicki napravljen (na max)....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
5 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

znaci onda se ne isplati bas toliko, ja sam mislio da je neka razlika od 5-10 C..

 

8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pa neznam, mozda je samo u mom konkretnom slucaju ispalo tako, tesko je reci...

 

U stvari, vise sam nekako htio isprobati, i pokazalo se da je taj drugi ventilator samo smetnja u mom kucistu, odnosno preblizu je ovome na zadnjoj stranici koji tjera zrak van, a i totalno ubija poantu onih koji su smjesteni na gornjoj strani kucista.... (3in 3 out)

 

Taj lcc se barem meni pokazao kao jako dobar, temperature u idleu su nekih par stupnjeva vece od sobne temperature, u gamingu cpu ne prelazi 50C u najgorem slucaju....

 

Tako da si mislim, da bi vise profitirao od dobre ventilacije i propuha u kucistu, nego stavljanja push-pull konfiguracije na cpu hladnjak....

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
aloevera13 kaže...

se isplati imati push pull ? tj. 2 ventilatora..

 

i da li onda ovaj drugi moze na neki zaseban konektor bit spojen ili?

A to dosta ovisi i o hladnjaku i o procesoru i o ventovima i o protočnosti kućišta...

Ali generalno na manjim hladnjacima i slabijim procesorima je gotovo uvijek neisplativo. Mora prvo hladnjak biti sposoban preuzeti dovoljnu količinu topline dovoljno brzo da bi ti je dodatak drugog venta mogao protjerati s hladnjaka.

Ako hladnjak sam po sebi ne može preuzeti više topline u kraćem vremenu nego što to jedan vent može otpuhati s njega onda nećeš imati nikakve razlike.

Ali realno push pull kombinacije u većini slučajeva donose prilično male pomake, pogotovo na manjim hladnjacima, i hladnjacima koji nisu opterećeni vrućim procesorima. Možda od 0-3 je nešto čemu se možeš nadati. 

5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Damir22 , miki1981 

shvacam onda da.

imam dobru "ventilaciju" u kucistu, nekih 4 ventilatora pa sam zadovoljan sa temperaturom svega, ali sam mislio da se mozda jos nesto da izvuci sa tim dodatnim ventilatorom na cooleru, no ocito nista pretjerano :D

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

A cuj, dvaput je dvaput, ali mislim da to u ovom slucaju ne vrijedi....

 

Mozda na nekim hladnjacima koji su konstruirani tako, i sa ventilatorima koji su predvidjeni za to, da bi nesto profitirao, ovako, nabiti jos jedan ventilator... neces nista dobiti, eventualno mozes pokvariti i to sto imas, pa dobiti jos slabije hladjenje....

 

Ako mislis da ti hladnjak nije adekvatan, kupi bolji.

 

Uostalom, osim u diskusiji, temperatura procesora je relativno nebitna, pod pretpostavkom da se on ne pregrijava, da ne uzrokuje neke probleme u radu i slicno, tako je svejedno dali je 40 ili 44C....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pozz svima imam ryzen 5 3600 proc na mi b450 tomahawk max ploči i stock cooler koji je dosao sa procesorom može neka preporuka cooler do 500kn, mislim se za scythe nugen 5 dali je to dobar cooler il ima neku drugu preporuku za te novce... Hvala
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice