AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
forumaš kaže...
A vidjet će mo...trenutno štopanje non X modela i dizanje cijena je deblo iskorištavanje prilika a ne "fer" odnos dobrice AMD-a.

 Imaš Zen 2 procesore ako hoćeš budget opciju, Zen 3 je premium, sapunator Intela. Zen 4 neće biti rebrandirani Zen 3, dakle ni slučajno govoriti o istim taktikama, Intel je prvak u prljavim i pokvarenim igrama, muljanjima itd, hardware magazini ih redovito pljuju u kolumnama, pa i u Bug časopisu su kritizirali i Nvidiu i Intel.

 Fala ns zen 1 i 2, to imam i kod Intela. Želim zen 3 ali sad ću ga platiti isto kao i nekada npr. i7 8700k. Ista su to govna.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
forumaš kaže...
AMD dominacija će donijeti nove/stare probleme. Dominacija bi im se mogla obiti u glavu kao i Intelu ako će koristiti iste taktike, a koriste ih.

Jedino što AMDu u sljedećih nekoliko godina može poremetit planove je to da Intel proguta vlastiti ponos i da guze TSMCu.. u suprotnom će AMD i dalje nastavit dominirat dolaskom Zen4 arh. i prelaskom na već vrlo funkcionalni 5nm proces.

 Upravo tako, ja ne znam šta Intel misli sa Alder Lake-om napraviti, pola pravih, pola onih fejk malih jezgri, AMD će sa svojim chiplet dizajnom biti u mogućnosti ponuditi sve high performance jezgre, a da im pritom ostane dobar yield, dok Intel ne može napraviti funkcionalnih 8+ high performance jezgri pa će i nakon Rocket Lakea ostati na 8 jezgri, ali će dodati te fejk kako bi se eto pohvaliti da im ne fali jezgri. Gube se gadno...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 14:47 (Riot).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
Boris grozni kaže...

 Tsmc-u je prvi na listi Apple pa Samsung, tek onda Amd. Valjda oni znaju svoju racunicu, ovim tempom nece stici intel jos 5g ovom bjednom prodajom, a sumnjam da če Intel do tada spavati iako bi realno i mogao

Kakva bijedna prodaja? Intel u svojim najboljim danima je imao duplo manju prodaju nego što AMD ima sada sa Zen 2 i 3 procesorima (desktop tržište). Get your facts straight.. 

A to hoće li AMD stići Intela u tržišnom udjelu je za tebe kao kupca apsolutno nebitno, jel da? Mislim, kakve koristi tebi kao kupcu od toga što je na tržištu pristutno na milijune starih sandy/ivy/hasy i3-ca u laptopima ili desktopima? 

 

I opet pitam - ako AMD, koji nema vlastite tvornice(mora plaćat za uslugu i nema kontrolu nad količinom), može mjesečno na MF prodat 30 000 komada 7nm procesora, a Intel tek 2000 komada 10400F i 10700K zajedno, i uz to ima svoje tvornice, zašto ne spusti cijene i digne si malo prodaju? 

 

Mislim stvarno mi nije jasno.. šta fali jednom 10400F za 1200kn ili 10700F za 2200kn pa se tako slabo prodaju? Zašto uopće itko razmišlja o AMDu pokraj ova dva proca?

 Mindfactory?, ja pričam o globalnoj prodaji, Amd je i dalje 0. Pričamo o 100mil u JEDNOM kvartalu, i o kakvim sandy/ivy/hasy pričas Intel je nakon 2014g. samo nastavio te brojke i s novim proizvodima dok se Amd nije napokon probudio ali došla je i korona, kriza itd. Ali i meni je čudno što se Intelovi procesori ne prodaju bolje jer su neki stvarno konkurentni perfomansama i cijenom pogotovo 10400, ali što je jedan best-buy procesor u moru drugih boljih i skupljih Ryzena kao sto je to bilo nekada s K modelima od Intela. Možda je marketing odnosno pumpanje po medijima napokon odličnog Ryzena 5xxx doprinijelo tome.

Primjer sad gdje god da uđeš u trgovinu i pitaš ih za preporuku reći će ti Ryzen, nekada ne tako davno im to nebi palo na pamet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 14:59 (Boris grozni).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 Fala ns zen 1 i 2, to imam i kod Intela. Želim zen 3 ali sad ću ga platiti isto kao i nekada npr. i7 8700k. Ista su to govna.

E hbg, ako je AMD sad govno zašto Intel ne iskoristi situaciju da postane the good guy, zašto ne spuste 10700 na 1500kn? Sve je to samo biznis..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
forumaš kaže...

 Fala ns zen 1 i 2, to imam i kod Intela. Želim zen 3 ali sad ću ga platiti isto kao i nekada npr. i7 8700k. Ista su to govna.

E hbg, ako je AMD sad govno zašto Intel ne iskoristi situaciju da postane the good guy, zašto ne spuste 10700 na 1500kn? Sve je to samo biznis..

 Zato jer je i Intel govno, ali to valjda moram više puta napisati. Znači oboje su govnari sastavljeni od biznisa. Tak da dominacija AMD-a je jednako loša kao i dominacija Intela za nas kupce.

Ali OK, nije tak grdo, s obzirom da danas u gamingu CPU sporo zastarjeva te jedan dobar 8/16 cpu jednostavcno mora izdržati bez problema pet godina, kad se pomirim sam sa sobom, kad si opravdam taj trošak budm nešto i kupio, jer nije mi neka sila, u stavri baš nikakava.

Ali fora je kupovati i mijenjati :D

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Tu imaš znatno više informacija, ili ukratko za AMD Desktop CPU ili GPU trenutno nije u prvom planu.Ali opet Zen 3 procova sad ima dosta, večinom su dostupni za kupnju bilo kod nas ili šire itd.

 

https://www.hardwaretimes.com/1-million-ryzen-5000-cpus-were-sold-in-q4-2020-thats-just-10-12-of-amds-7nm-capacity-at-tsmc-3-4-for-big-navi/

 

"Overall, AMD sold approximately 9-10 million 7nm chips in Q4 2020 including the consoles, the Zen 3 parts, the older Zen 2 mobile, and desktop parts, and lastly the 200-300K Big Navi chips. The latter can be approximated by looking at the number of RX 6000 GPUs scalped and comparing it with that of the Ryzen 5000 parts. You get a figure of between 100-200K. That’s just 2-3% of AMD’s overall 7nm capacity at TSMC. [Updated Navi 21 count after checking with sources]

 

The Ryzen 5000 CPUs got around 11-12% of AMD’s total 7nm capacity while the older Zen 2 and Renoir chips were allotted approximately 7-9% (can’t be more than 10%). How much does that leave the next-gen consoles with? Approximately 80%. Of course, this is an approximation and the actual figure could be a few digits higher or lower, but it’s not going to vary by more than 5%."

 

Ekipa kao da je u računici zaboravila na Epyc Milan/Zen 3 serverske proceosre, jer i to se štanca na 7nm+ima vrlo visoki prioritet.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cekaj, nekome nije bilo jasno da se jahte za managere u AMD-u nece kupiti od vase ljubavi i vasih lajkova?? Koja komedija jbt, pa normalno da i jedni i drugi gledaju kako da maksimiziraju profit i svoje bonuse. Naklonost javnosti spada u kategoriju "nice to have"...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
Boris grozni kaže...

 Tsmc-u je prvi na listi Apple pa Samsung, tek onda Amd. Valjda oni znaju svoju racunicu, ovim tempom nece stici intel jos 5g ovom bjednom prodajom, a sumnjam da če Intel do tada spavati iako bi realno i mogao

Kakva bijedna prodaja? Intel u svojim najboljim danima je imao duplo manju prodaju nego što AMD ima sada sa Zen 2 i 3 procesorima (desktop tržište). Get your facts straight.. 

A to hoće li AMD stići Intela u tržišnom udjelu je za tebe kao kupca apsolutno nebitno, jel da? Mislim, kakve koristi tebi kao kupcu od toga što je na tržištu pristutno na milijune starih sandy/ivy/hasy i3-ca u laptopima ili desktopima? 

 

I opet pitam - ako AMD, koji nema vlastite tvornice(mora plaćat za uslugu i nema kontrolu nad količinom), može mjesečno na MF prodat 30 000 komada 7nm procesora, a Intel tek 2000 komada 10400F i 10700K zajedno, i uz to ima svoje tvornice, zašto ne spusti cijene i digne si malo prodaju? 

 

Mislim stvarno mi nije jasno.. šta fali jednom 10400F za 1200kn ili 10700F za 2200kn pa se tako slabo prodaju? Zašto uopće itko razmišlja o AMDu pokraj ova dva proca?

 Malo si se zajebao, prodaja u jednoj trgovini moooožda može pokazati trendove, no nažalost mindfactory to nije pokazao i uzalud smo se nadali da ćemo gledati bar neko vrijeme dominaciju underdoga. Na globalnoj razini amd udio je po 20% u dektopu i 20% u laptopima, a tek 10% u serverima. I to u trenutku kad imaju superioran proizvod.

Nažalist, zajebali su s konzolama i propustili značajnije povećati udio na tržištu, a taj udio znači sve u tom biznisu - jel bi ih developeri mogli odjebati za njihovu verziju dlss da su na pola pola s nevidijom?

Dali su guzice majkrosoftu i soniju za kratkoročni profit, a dugoročne ciljeve u svojem core biznisu su zajebali. Nažalost

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 Malo si se zajebao, prodaja u jednoj trgovini moooožda može pokazati trendove, no nažalost mindfactory to nije pokazao i uzalud smo se nadali da ćemo gledati bar neko vrijeme dominaciju underdoga. Na globalnoj razini amd udio je po 20% u dektopu i 20% u laptopima, a tek 10% u serverima. I to u trenutku kad imaju superioran proizvod.

Nažalist, zajebali su s konzolama i propustili značajnije povećati udio na tržištu, a taj udio znači sve u tom biznisu - jel bi ih developeri mogli odjebati za njihovu verziju dlss da su na pola pola s nevidijom?

Dali su guzice majkrosoftu i soniju za kratkoročni profit, a dugoročne ciljeve u svojem core biznisu su zajebali. Nažalost

Ako nije mindfactory pokazao trendove onda možda je amazon?

 

Taj udio koji ti spominješ je udio koji je Intel gradio zadnjih 10 godina, a ono što Intelu još uvijek drži prodaju su jeftini laptopi i prebuilt konfice sa pentiumima i i3-cama, što meni a ni tebi ne znači apsolutno ništa. Konzole će se proizvodit i vrlo dobro prodavat sljedećih 5 godina tako da AMD tu nije ništa zeznia, a sad šta će pola godine bit slabija opskrba 7nm čipovima, tu će jasno imat oportunitetnog troška.

 

Što se GPU-ova tiče od toga ne treba ništa očekivat cijelu godinu, najviše zbog rudarenja ali i zbog toga što za die jednog 6800XT-a AMD može proizvest 6 komada 5800X, odnosno tri komada 5900X/5950X. Al jbg to je tako.. i intel prodaje 10100F za 600tinjak kn a za 40% veći čip traži skoro 4x veću cijenu (10700).

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Govorimo o globalnom udjelu u četvrtom kvartalu prošle godine, daklu udio u prodaji. I ranije mi je bilo čudno da amd odjednom može prestići intel koji je desetljećima dominirao s tako visokim udjelom, ali eto, nadao sam se da mindfactory pokazuje i globalne trendove jer bi time dobili konkurentnost i na duže staze.

https://www.tomshardware.com/news/intel-claws-back-desktop-pc-market-share-from-amd-for-the-first-time-in-three-years
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel je zadnjih 10 godina dominirao i jasno je da će sad trebat nekoliko godina AMDove dominacije da se udio na tržištu izjednači.. iako, AMD je na desktop tržištu prema PassMarku već mrvicu preuzeo vodstvo, što je fascinantno s obzirom da je krajem 2016. bio tek na 23% udjela.

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Govorimo o globalnom udjelu u četvrtom kvartalu prošle godine, daklu udio u prodaji. I ranije mi je bilo čudno da amd odjednom može prestići intel koji je desetljećima dominirao s tako visokim udjelom, ali eto, nadao sam se da mindfactory pokazuje i globalne trendove jer bi time dobili konkurentnost i na duže staze.

https://www.tomshardware.com/news/intel-claws-back-desktop-pc-market-share-from-amd-for-the-first-time-in-three-years

 Ma ide im super

neee Intel je za razliku od 10g-išnje stanke Amd- potpuno aktivan, ok zapeo im je nesto 10nm no ovim tempom Amd-a su mirni barem 5g. m2c

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 19:33 (Boris grozni).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Govorimo o globalnom udjelu u četvrtom kvartalu prošle godine, daklu udio u prodaji. I ranije mi je bilo čudno da amd odjednom može prestići intel koji je desetljećima dominirao s tako visokim udjelom, ali eto, nadao sam se da mindfactory pokazuje i globalne trendove jer bi time dobili konkurentnost i na duže staze.

https://www.tomshardware.com/news/intel-claws-back-desktop-pc-market-share-from-amd-for-the-first-time-in-three-years

 Iz članka However, AMD recently noted that its Ryzen 5000 chips doubled the launch sales of any other previous Ryzen generation, and annual processor revenue grew 50% even though the PC market only grew 13%

Koliko vidim, sve što TSMC ispeče se proda. Seems like a problem to me.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Koliko vidim, sve što TSMC ispeče se proda. Seems like a problem to me.

 problem je što ne ispeče barem dvostruko više rajzena, za koje ne sumnjam da bi bili prodani, jer je preko 80% pečenje čipova za konzole

to se zove prilika maknuti se sa 10-20% udjela na više, nažalost propuštena, a intel neće dugo biti u banani kao prošlih par godina

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo bi ćudo da im ne ide dobro, kupuje se sve, ne treba ni 1% marketniga. Pa čak je  i Intel na 14 nm ostvario jedan od najboljih kvartala u povijesti sa skoro šest milijardi $ profita.

Trenutno je to valjda najlakši biznis na planeti. AMD je strašno narasao na skoro dvije milijarde $ profita u samo jednom kvartalau. Znaju što rade jako dobro, rast će biti sada strelovit po pitanju financija, pogotovo kad više nema diskontnih cijena.

Vratili su ime, i sad je profit na prvom mjestu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 8:35 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Bilo bi ćudo da im ne ide dobro, kupuje se sve, ne treba ni 1% marketniga. Pa čak je  i Intel na 14 nm ostvario jedan od najboljih kvartala u povijesti sa skoro šest milijardi $ profita.

Trenutno je to valjda najlakši biznis na planeti. AMD je strašno narasao na skoro dvije milijarde $ profita u samo jednom kvartalau. Znaju što rade jako dobro, rast će biti sada strelovit po pitanju financija, pogotovo kad više nema diskontnih cijena.

Vratili su ime, i sad je profit na prvom mjestu.

Cijene se korigiraju kad imaš konkurenciju, dakle kad bude trebalo Desktop Zen 3 cijene idu dole(recimo 50$ niže cijene) kad si rekel keks.Trenuto su Zen 3 cijene više od očekivanja, zato jer ih nema viška+jer eto Intel spava.

 

Ljudi zaboravljaju na Epyc seriju, koja je velikim naručiteljima isporučena(Milan Zen 3) več i prije službenog Zen 3 Desktop lansiranja prošle godine.Tu se mlati velika lova, a sve ostalo je onako u drugom planu.

 

https://www.provideocoalition.com/epyc-how-amd-transformed-the-server-landscape/

 

"The acquired speed represents a radical improvement in rendering performance: from three 24-hour days for the Intel Xeon to render versus getting it done overnight with the AMD EPYC server, meant the artists are now able to see results from the previous day’s work the following morning. Although media and entertainment companies typically don’t refresh their render farms more frequently than every 3-5 years, Blur decided to adopt servers powered by AMD EPYC processors.

 

“Based on the V-Ray benchmarks,” says Wallbridge, “I calculated that I could replace all 500 of our current render nodes, which fill five full server racks, with half a rack of dual EPYCs, so 56 machines. We could go from 500 Intel machines to 56 with EPYC and have the same processing power that we have now with much lower licensing costs, power, and cooling.” Blur calculates that with 444 fewer AMD EPYC servers and a rack server power draw of 500watts, this creates 222kW power savings which would mean a massive reduction in the total cost of ownership. Plus, there’s an additional saving from managing 444 fewer servers."

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Cijene se korigiraju kad imaš konkurenciju, 

 Pa to i pričam, sad je vrijeme dominacije AMD-a i njihovih visokih cijena. Uvijek je to pirova pobjeda fanbojeva 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 13:35 (forumaš).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

 bumo vidjeli, i5 10400f je 1200 kn, i5 10600kf je 1700 kn. Ak toliko budu koštala 11. serija uz B560 po ovim cijenama b460 s time da memorija po najavama nije ograničena na B560, bit će to puna šaka barade uz 10% viši IPC. Ali sobzirom da je AMD skup, ne vjerujem ni da će biti Intel jeftin.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

 nemampojma 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo kako je sad odjednom posve normalno da mainstream procesor kosta 4500-5000  (pa i 7000) kn. Isto kao sto odjednom ulozeno/dobiveno nitko ne spominje. I odjednom nikome vise ne treba box hladnjak uz novi procesor... nema vise zutanjaka, zelenasa. Nema fuČkanja... Nema alarmiranja da si totalni kreten ako uzmes ovo ili ono. Cijene AMD hardvera otisle u nebesa i nikom nista.

Sad je to neko novo normalno, kao sa koronom.

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Zanimljivo kako je sad odjednom posve normalno da mainstream procesor kosta 4500-5000  (pa i 7000) kn. Isto kao sto odjednom ulozeno/dobiveno nitko ne spominje. I odjednom nikome vise ne treba box hladnjak uz novi procesor... nema vise zutanjaka, zelenasa. Nema fuČkanja... Nema alarmiranja da si totalni kreten ako uzmes ovo ili ono. Cijene AMD hardvera otisle u nebesa i nikom nista.

Sad je to neko novo normalno, kao sa koronom.

 

ulozeno/dobiveno je otislo kroz prozor za vrijeme ove pandemije

nestasica je svega sto ima cip u sebi

 

mineri kupuju fakin laptope bez garancije (i outbidaju dobavljace) samo da mogu mineati jer nvidia grafickih nema na trzistu:

https://videocardz.com/newz/chinese-gpu-miners-are-now-bulk-buying-geforce-rtx-30-laptops-to-mine-ethereum

 

PS5 i Xbox Series X se na ebayu prodaju po tri put vecim cijenama jer ih nema u ducanima

 

Nvidia graficke su otisle cijenom u nebo i nema ih takodjer u ducanima - eno 3060 ide od 5000kn, 3060Ti je pocetna 5700kn, za to si prije mogao kupiti RTX2080..

 

da su neka normalnija vremena, bile bi i nize cijene AMD procesora i bilo bi ih vise na policama trgovina - no to nije slucaj i zato su cijene takve kakve jesu

 

mazda, ford, nissan, PSA i ostatak auto industrije obustavlja proizvodnju zbog nestasice cipova

 

na osnovu cega ocekujes nize cijene bilo cega u takvim uvjetima?

 

 

a sto se tice intela - on i dalje izbacuje procesore koji trose 250+W a imaju manje performanse i broj jezgri od ekvivalentnih ryzena sa duplo manjom potrosnjom + i dalje ogranicavaju memory OC uz chipset koji uzmes

intel gonna intel

 

i zahvaljujuci AMDu Intel vise ne naplacuje ko suho zlato 4c/8t (ali te zato i dalje tjera da gotovo sa svakom generacijom moras mjenjati maticnu)

tako da ima jos AMD za sustici intela sto se tice pokvarenih praksi + te nitko ne tjera da imas zen3; zen2 i zen+ su i dalje dostupni u trgovinama i imaju super performanse i rade na svim AM4 chipsetima

 

 

uostalom sta se zalis, imas 3900X, najjaci AM4 chipset i 5700XT - high end proc, maticnu (jednu od najskupljih na trzistu) i graficku..

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 15:48 (Fanu).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

 

mislis ovo

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-11900kf-heats-up-to-98c-with-360mm-aio-cooler

 

za sta ce ti trebat vodeno da mozes normalno hladit? :D

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Zanimljivo kako je sad odjednom posve normalno da mainstream procesor kosta 4500-5000  (pa i 7000) kn. Isto kao sto odjednom ulozeno/dobiveno nitko ne spominje. I odjednom nikome vise ne treba box hladnjak uz novi procesor... nema vise zutanjaka, zelenasa. Nema fuČkanja... Nema alarmiranja da si totalni kreten ako uzmes ovo ili ono. Cijene AMD hardvera otisle u nebesa i nikom nista.

Sad je to neko novo normalno, kao sa koronom.

pa kad je takav standard odeš u trgovinu i tražiš najskuplju stvar koju imaju i ti si ponosan što posjeduješ taj proizvod  čekaj samo preporuke 11gen kad izađe od ekipe koja je govorila da se ne kupuje ryzen 5000 jer je "mrtva" platforma  

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
neampojma kaže...
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

 

mislis ovo

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-11900kf-heats-up-to-98c-with-360mm-aio-cooler

 

za sta ce ti trebat vodeno da mozes normalno hladit? :D

 preko zime dobro posluži 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...

 jel ne dolazi uskoro 11gen koji će vratiti amd na tvorničke postavke? 

Rocket Lake S,ili 8/16 Flegšip od 500$ a sporiji od starog Intel 10/20 proca čudo jedno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2021 15:55 (rambox).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

AMD ekipa docekala da AMD ima top procesore. U isto vrijeme je docekala da si ih ne moze priustiti... Kao i inace - revolucija pojela svoju djecu.

S druge strane Intel ekipa dočekala pad cijena ali ih više ne želi jer nisu više top.. tu zapravo i sebe svrstavam.

ansha: Pomelo te
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Zanimljivo kako je sad odjednom posve normalno da mainstream procesor kosta 4500-5000  (pa i 7000) kn. Isto kao sto odjednom ulozeno/dobiveno nitko ne spominje. I odjednom nikome vise ne treba box hladnjak uz novi procesor... nema vise zutanjaka, zelenasa. Nema fuČkanja... Nema alarmiranja da si totalni kreten ako uzmes ovo ili ono. Cijene AMD hardvera otisle u nebesa i nikom nista.

Sad je to neko novo normalno, kao sa koronom.

 Pa najzanimljivije je to kod Intel trollova kako je odjednom ulozeno/dobiveno bitno, više nisu bitni sirovi frejmovi, a sjetimo se ne tako davno kako se sralo po budzet opcijama i kako su samo performanse i frejmovi bitni, uloge se okreću, sada su Intelovci inferiorni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice