AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E vidis mozda je u tome problem. Jer nes sam citao na netu kao da se ne ukljucuje taj FUP kad se testira jer daje veci napon neg sta treba il tak nes...budem veceras onda probao sa tim, al vjerovatno je u tome bio problem...probat cu i sa prime95 jer on navodno jos vise optereti sistem, hvala pa javim rezultate ak danas to stignem isprobat. Samo pitanje koliko dugo da ga ostavim da radi?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Testiraj sa -  Intel Burn Test - pokazat će ti realno stanje stvari. Brže će ti odraditi test i pokazat će ti stabilnost i temperature vjerodostojnije.

Aida je slabašnija od njega. 

 

https://www.techpowerup.com/download/intelburntest/

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...
E vidis mozda je u tome problem. Jer nes sam citao na netu kao da se ne ukljucuje taj FUP kad se testira jer daje veci napon neg sta treba il tak nes...budem veceras onda probao sa tim, al vjerovatno je u tome bio problem...probat cu i sa prime95 jer on navodno jos vise optereti sistem, hvala pa javim rezultate ak danas to stignem isprobat. Samo pitanje koliko dugo da ga ostavim da radi?

 Ako nisi klokao proc onda je 15min. dovoljno, ako jesi onda barem 1h radi stabilnosti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo samo da javim bio si u pravu. Kad ukljucim fpu i ostavim ga koji sat temp su od 54-55. Sad mi je lakse jer mi je ono bilo suludo da su tako niske temp. A sad se igrat malo overcklockom :) na brzinu sam isprobao, i na 1.2 voltazi i 4000mhz prolazi stres test a temp 57-58 nakon nekih sat vremena. Al cim dignem na 4,1mhz srusi se nakon 20 sekundi. Ocito treba vise voltaze, a nis igrat se sad dok ne nadem zadovoljavajuci overclock. Hvala jos jednom
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
1.2 je nista, probaj sa 1.375 do koliko ti ide i provjeri dal pada napon pa podesi llc.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
2 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...
Evo samo da javim bio si u pravu. Kad ukljucim fpu i ostavim ga koji sat temp su od 54-55. Sad mi je lakse jer mi je ono bilo suludo da su tako niske temp. A sad se igrat malo overcklockom :) na brzinu sam isprobao, i na 1.2 voltazi i 4000mhz prolazi stres test a temp 57-58 nakon nekih sat vremena. Al cim dignem na 4,1mhz srusi se nakon 20 sekundi. Ocito treba vise voltaze, a nis igrat se sad dok ne nadem zadovoljavajuci overclock. Hvala jos jednom

 Koji stress test? po ovme sto kazes imas zlatni primjerak r5 2600 mozda ga mozes i kloknuti i na 4.2, max safe voltaza za second gen ryzene je negdje 1.375 iako neki kazu i 1.4 ako je samo gejming u pitanju od jedno par sati dnevno, ali bolje se drzi tu do 1.375 i vidi dokle ide taj klok.

Ali ovisi puno o tomu koji stess test koristis, najbolje ti je uvijek prime 95 sa in place large FFT, FPU neda toliki stress i heat na cpu kao in place large FFT. 

Velim zlatni primjerak jer moj bivsi 2600 je mogao max 4.0 sa 1.3375 V a za 4.1 mu je trebalo cak 1.42V. definitivno se poigraj jos malo vjv da mozes na 4.1-4.2 nebi bio prvi 2600 koji to moze sa max V od jedno 1.35-.1375.

PS: obavezno postravi srednje postavke llc-a jer to ti je najbolji prijatelj kod OC ryzena, puno ce ti pomoci sa vdroop-om i stabilnoscu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 12:48 (HCgamingCRO).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Postavke llc-a jako ovise o ploci i ciljanom naponu, pa je tesko dati neku generalnu perporuku.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na intel burn in testu na 3.9 ryzen 7 2700 na 7.testu pada sa 1.2v,a na zadnjem desetom pada sa 1.225v,temperature idu do 85c sa stock hladnjakom ,inače u gejmu i na 1.2v mi radi normalno 3.9 da mu dodam još napona ili pustim ovako na 1.225V jer radi mi ok ne ruši se u radu, ram je overclockan sa 3200 na 3333 cl16 bez dodatnog zatezanja b-die je

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 14:04 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na aidi64 extreme, streso sam samo FPU i nakon sat vremena nikakvih problema, naravno treba to puno duze al to sam ovak na brzinu...i mene je malo iznenadilo da na1.2 ne rusi nista, al ko zna da sam duze ostavio mozda bi neki problrm iskrsnuo.

Budem se veceras/sutra malo poigro pa vidio kolko ide, super je to sam kaje dosadno za poludit cekat da obavi stres test :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Iskreno nemam pojma kaje llc, nisam tp nia dirao :)
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

LLC je Load Line Calibration to je opcija koja služi da kada je Procesor pod opterećenjem ne pada napon već ga drži na zadatom naponu ili čak daje malo veći napon.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što bi neki bivši forumaši rekli "koje šamaranje" 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 14:54 (ibme74).
Moj PC  
11 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sapunjanje lol
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Far cry daje rezulate potpuno obrnute, bolje rade oni sa menje jezgri. Ko da smeta smt ili ht , možda ugasit pa vidit kako je onda.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

FC koristi isti engine jos od trice, svaki nastavak je prakticki samo malo ulickana ekspanzija za fc3 koji je iz 2012. tako da ti rezultati ne cude, s druge strane u ovim moderniji naslovima (pogotovo ovi CPU demanding) je 1600 AF posve druga liga u usporedbi sa bilo kojim quadom bez ht-a

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš su ga dali (relativno) ispod cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj video treba staviti i na i5 temu da se ne bi netko zajebao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Ovaj video treba staviti i na i5 temu da se ne bi netko zajebao.

 Ne, nek žive u zabludi placebo efekta.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Jakovp kaže...

Ovaj video treba staviti i na i5 temu da se ne bi netko zajebao.

 Ne, nek žive u zabludi placebo efekta.

 Ionako većina koji prigovaraju imaju 1080p 60hz monitor

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Što bi neki bivši forumaši rekli "koje šamaranje" 

 

 Uhaj... totalno sam van gaminga pa pojma nisam imao da smo već u periodu kad su čistokrvni 4 jezgreni procesori bottleneck u modernijim atraktivnijim igrama. Ovo me stvarno iznenadilo. No vjerujem da bi došlo do takvog bottlenecka, i grafika mora biti nešto jača?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...
ibme74 kaže...

Što bi neki bivši forumaši rekli "koje šamaranje" 

 

 Uhaj... totalno sam van gaminga pa pojma nisam imao da smo već u periodu kad su čistokrvni 4 jezgreni procesori bottleneck u modernijim atraktivnijim igrama. Ovo me stvarno iznenadilo. No vjerujem da bi došlo do takvog bottlenecka, i grafika mora biti nešto jača?

Ima vec par godina da je tako...

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je realna cijena tog procesora. Rade ga od otpada. Ako nije dovoljno dobro za 2600, stavi ga u 1600, zapakiraj i šalji. 

PBO se ponoljšava iz update-a u update. 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

To je realna cijena tog procesora. Rade ga od otpada. Ako nije dovoljno dobro za 2600, stavi ga u 1600, zapakiraj i šalji. 

PBO se ponoljšava iz update-a u update. 

 Mješaš kruške sa bukvama, realno to su zapravo isti procesori odštancani na vrlo jeftinom 12nm sa prinosima od 93%.

 

Sve ostalo je stvar planirane pozitivne zbrke na štetu Intela, koji 6/12 procove starije ili novije generacije neče nikad prodavat niti po okvirno sličnoj cijeni.AMD na procesorima radi kaj god hoče, a ovo sa R5 1600AF je ipak samo nepotrebna zbrka.  

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=557&jumpto=6048808&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:27 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači AMD-ov otpad šije Intelov top-notch proizvod, to je onda još veće sapunjanje nego se mislilo 

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Znači AMD-ov otpad šije Intelov top-notch proizvod, to je onda još veće sapunjanje nego se mislilo 

 Taj "Top-Notch" je još gora i starija reciklaža od AMDove reciklaže... Intel i jest u ovoj situaciji jer je reciklažu svatio malčice preozbiljno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 16:25 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Ionako većina koji prigovaraju imaju 1080p 60hz monitor

 Znaš šta ću ti kazat, ja isto guram 1080p -60hz i igrajuči metro exodus sa rizom 2600 na high znalo bi zaštucat. Prelaskom na 2700x toga više nije bilo kao da je procesor preuzeo na sebe gdje bi gpu zapeo. Jači procesor igra ulogu iako je slab gpu. Isto se dogodilo prelaskom u drugom pc-u sa rizom2200g na mog 2600 uz 1050ti skočile performanse do 50% u igri escape from tarkov.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

To je realna cijena tog procesora. Rade ga od otpada. Ako nije dovoljno dobro za 2600, stavi ga u 1600, zapakiraj i šalji. 

PBO se ponoljšava iz update-a u update. 

Nema veze, ako mogu, nek ga i od govana rade, gledaju se samo performanse i cijena.

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Jakovp kaže...

 Ionako većina koji prigovaraju imaju 1080p 60hz monitor

 Znaš šta ću ti kazat, ja isto guram 1080p -60hz i igrajuči metro exodus sa rizom 2600 na high znalo bi zaštucat. Prelaskom na 2700x toga više nije bilo kao da je procesor preuzeo na sebe gdje bi gpu zapeo. Jači procesor igra ulogu iako je slab gpu. Isto se dogodilo prelaskom u drugom pc-u sa rizom2200g na mog 2600 uz 1050ti skočile performanse do 50% u igri escape from tarkov.

 učinilo ti se, meni sa starim 4core i gtx 1070 nije štucalo u metrou, znalo je past ispod 60 fps no nije 'štucalo' da bi bilo primjetno

uostalom, evo ti cpu scaling prema jezgrama 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:16 (picajzla0707).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

picajzla0707

Tom grafu fale 1% fps brojevi da bi bio relevantan.. Ovako prosjek ne znači puno. To se najbolje vidi u real time usporednim gameplay videjima, barem meni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 21:35 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 učinilo ti se, meni sa starim 4core i gtx 1070 nije štucalo u metrou, znalo je past ispod 60 fps no nije 'štucalo' da bi bilo primjetno

uostalom, evo ti cpu scaling prema jezgrama 

 Znam da nema smisla ali baš sam na to obračao pažnju i igra je bila fluidnija.

kradem mine iz minskog polja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice