AMD FX Club

poruka: 5.910
|
čitano: 829.723
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

P95 Blend. Ambijentalna temperatura je 25C°, ostalo je vidljivo na slici. Noctua power  {#}.

 

 

http://www.pohrani.com/?1k/RO/1GEEGUzq/p95-blend.png

Jako dobro,zato je vrh zracnoga hladenja,a za nabaviti je....TESKO!!

Biti ili ne biti pitanje je sada.
12 godina
protjeran
offline
AMD FX Club

Ovo nije normalno ! 8.4 GHz {#}

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Zizo kaže...

CoolerMaster Seidon 240M.Bomba.Temperatura proca nakon 12 min.p95 (bez klime sobna temperatura 28-29)je 38-39,prije sa zračnim 54,čipset je prije bio 64-65 a sada 50-51.Sretan ko malo dijete.I čipset je profitirao iako nisam mislio da će se to desiti jer ventovi uzimaju zrak iz kućišta i šalju ga kroz kiler van,to mi je jedino objašnjenje za hladniji čipset.Uglavnom vodeno je tiho do jedno 65 posto kada su ventovi,glasno postaje na jedno 80 posto.No hladi ga.....odlično!

Stres test

nemas nikakvih zalbi na pumpu?svugdje vidim da se ljudi zale na glasnocu..

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Gdje to svugdje ?? Ja sam došao baš do par ljudi naših ( i srba ) koji imaju ili su testirali taj hladnjak i kažu da je pumpa tiha, a ventovi ovisno o tome na koliko se vrte.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

Gdje to svugdje ?? Ja sam došao baš do par ljudi naših ( i srba ) koji imaju ili su testirali taj hladnjak i kažu da je pumpa tiha, a ventovi ovisno o tome na koliko se vrte.

youtube i reviewi po stranicama,ima i u novom bugu da pumpa nadglasa sve ventilatore

battlelog:KICKASS_HR
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
kad se na kurt kaže...
itomic009 kaže...

Gdje to svugdje ?? Ja sam došao baš do par ljudi naših ( i srba ) koji imaju ili su testirali taj hladnjak i kažu da je pumpa tiha, a ventovi ovisno o tome na koliko se vrte.

youtube i reviewi po stranicama,ima i u novom bugu da pumpa nadglasa sve ventilatore

  Pumpa glasna??Nema sanse,kolega.Pumpu ne cujem a kao sto je prijatelj itomic rekao,samo su bucni ventovi kad se pretjera sa okretajima a pumpa...niti ju cujem,ko da je nema.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
14 godina
offline
AMD FX Club

ja osobno imam corsair h80i sa zadnjim firmwareom pumpa je nečujna ventovi na quiet modu su isto nečujni ali na balanced pa na više to je druga priča

ko se hoče uvjerit može slobodno navratit do mene da sluša i {#} (ali mora imat AMD FX-a){#}

zero core power
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2013 17:02 (izzi).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

I sa ovim mojim seidonom...pumpa necujna,ventovi necujni do 60% posto,u idle stanju su automatski na 45% i ko da ne postoji hladenje je razina buke.Ja prezadovoljan....zasada...da ne hvalim previse jer se kratko vrijeme druzimo.Napravil bi neki manji review ali nemam vremena ni da fx-a kloknem na 5ghz.

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD FX Club

a ne mogu vjerovat nestasica fx 8320-8350 ...kontaktirao jedne kazu jos jedva par komada u cjeloj zg....valjda cu uspjet stic do petka kupit da ne nestane do kraja.Pa koji im je vrabac :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa valjda će ih bit opet !

16 godina
offline
AMD FX Club

a nadam se,ali probat cu u petak vec nabaviti pa zvat ducane da vidim.Namjera mi je kroz slj.tjedan to sve srediti,ne da mi se cekat :p ....pa uglavnom nadam se da cu uspjet pa da se i ja upisem ko ponosni vlasnik {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Požurite dok nije nestalo: FX-8350

http://imgur.com/a/gQSx8#0
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 19:50 (Rupy).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD FX Club

Evo uspio,pokupio danas AMD FX Series X8 8320 (3.5 4,0GHz, 16MB,125W,Socket AM3 ), Box

jos se ceka maticna i rami,pa da se sve slozi i uziva {#}

 

 

edit:

upiknuo danas ujutro maticnu i rame, i sad cekat frenda dok uhvati vremena da mi to slozi :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2013 20:21 (cropunk).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
online
AMD FX Club

letimično sam prošao ovu temu, no nisam nigdje našao kakve su vam sada, po vrućini temperature (idile/load)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club
Komp iz potpisa sve stock idle 30 load do 50.
Cnq on.
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa dodaj samo razliku sobne temperature i gotovo. Ako ti je po zimi 22° C u sobi, a sada kada bude preko 30°C vani pa ti bude recimo 28°C u sobi, onda su ti temperature više 6°C i to je to.

13 godina
online
AMD FX Club

Ma malo mi se puno učinilo 39-40 za idile, nisam imao vremena testirati sa loadom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
soft kaže...

letimično sam prošao ovu temu, no nisam nigdje našao kakve su vam sada, po vrućini temperature (idile/load)?

  idle 34, load 54, sobna 29

grga
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
soft kaže...

Ma malo mi se puno učinilo 39-40 za idile, nisam imao vremena testirati sa loadom.

990fxa-ud5
CnQ,

noctua nd-d14 @ 4.2ghz proc@stock voltage

prozracna soba 24-30°C

bc2, f1, i nekoliko filmova tokom dana, cijeli dan radi hwmonitor... {#}

14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Ako mi neko moze precizno odgovoriti, bio bih jako zahvalan.

 

Koliko više se grije FX Vishera od Phenoma, odnosno Deneb-a?

 

Ako mogu drzati Phenoma (x4 955 BE) na 1.5V uz Cooler Master V8 na temperaturama u granicama normale, kakvo bi bilo stanje s FX-om 8350 (Vishera) i istim coolerom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Pa mogao bi držati i Visheru, samo ne možda na 1.5V. To jako ovisi i od serije chipa koji dobiješ, jel high ili low leakage.

11 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Pozdrav svima!!!

 

Odlucio sam kupiti novi procesor iz porodice AMD FX procesora. Nasao sam jedan veoma povoljan model: AMD FX-6300 za 105 evra LINK:http://www.alternate.at/AMD/AMD+FX-6300/html/product/1038200/?, pa me zanima sta vi mislite o ovom procesoru ili da uzmem neki drugi model a da nije puno sluplji. A treba mi i nova maticna ploca za ovaj procesor pa ako mozete da mi preporucite neku maticnu do 100 evra sa ovog sajta http://www.alternate.at/html/product/listing.html?navId=11942&tk=7.

 

 

Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

 Dobar CPU, pogotovo kad digneš još i takt malo. FX 8320 ti je naravno bolji ali u praksi ti ne treba ako nisi zahtjevan korisnik. Za ploču si uzmi ovu, imao je  i odlična je : http://www.alternate.at/ASUS/ASUS+M5A97_EVO_R2.0/html/product/1024293/?  . Svakako ti odmah preporučam da uzmeš i drugi hladnjak.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 Dobar CPU, pogotovo kad digneš još i takt malo. FX 8320 ti je naravno bolji ali u praksi ti ne treba ako nisi zahtjevan korisnik. Za ploču si uzmi ovu, imao je  i odlična je : http://www.alternate.at/ASUS/ASUS+M5A97_EVO_R2.0/html/product/1024293/?  . Svakako ti odmah preporučam da uzmeš i drugi hladnjak.

Uzecu ona AMD FX-6300. A planirao sam da uzmem maticnu Gigabyte GA970-UD3 umjesto ASUS M597 EVO R2.0 pa neznam da li bih pogrjesio. (Nekako imam vise povjerenja u Gigabyte nego u ASUS)

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Cyborg 11 kaže...
itomic009 kaže...

 Dobar CPU, pogotovo kad digneš još i takt malo. FX 8320 ti je naravno bolji ali u praksi ti ne treba ako nisi zahtjevan korisnik. Za ploču si uzmi ovu, imao je  i odlična je : http://www.alternate.at/ASUS/ASUS+M5A97_EVO_R2.0/html/product/1024293/?  . Svakako ti odmah preporučam da uzmeš i drugi hladnjak.

Uzecu ona AMD FX-6300. A planirao sam da uzmem maticnu Gigabyte GA970-UD3 umjesto ASUS M597 EVO R2.0 pa neznam da li bih pogrjesio. (Nekako imam vise povjerenja u Gigabyte nego u ASUS)

Asusica ti je odlicna za taj CPU, provjereno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...
Cyborg 11 kaže...
itomic009 kaže...

 Dobar CPU, pogotovo kad digneš još i takt malo. FX 8320 ti je naravno bolji ali u praksi ti ne treba ako nisi zahtjevan korisnik. Za ploču si uzmi ovu, imao je  i odlična je : http://www.alternate.at/ASUS/ASUS+M5A97_EVO_R2.0/html/product/1024293/?  . Svakako ti odmah preporučam da uzmeš i drugi hladnjak.

Uzecu ona AMD FX-6300. A planirao sam da uzmem maticnu Gigabyte GA970-UD3 umjesto ASUS M597 EVO R2.0 pa neznam da li bih pogrjesio. (Nekako imam vise povjerenja u Gigabyte nego u ASUS)

Asusica ti je odlicna za taj CPU, provjereno.

OK!!!!

 

HVALA PUNO {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Nije ni 970-UD3 loša... ak nećeš sad clockat proc do besvijesti.. nego lagannih 20-30% onda uzmi gigabyte, u svakom slučaju, što god odabereš bit će ti best-buy, i trajat će.
It doesn’t take the most powerful nations on Earth to create the next global conflict, just the will of a single man.
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

  Ljudi, nabavio sam onaj IC pištolj za mjeriti temperaturu. Sad će mo doznati malo bolje po ploči šta se koliko grije i koliko je topal VRM i ostalo. Samo, sad mi sljede vezani dani pijančevanja i zajebancije, tako da tek tamo početkom sljedećeg tjedna kad uspijem odspavat u komadu 8 sati i kad se otrijeznim, budem imao vremena se pozabaviti s time {#}.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

  Ljudi, nabavio sam onaj IC pištolj za mjeriti temperaturu. Sad će mo doznati malo bolje po ploči šta se koliko grije i koliko je topal VRM i ostalo. Samo, sad mi sljede vezani dani pijančevanja i zajebancije, tako da tek tamo početkom sljedećeg tjedna kad uspijem odspavat u komadu 8 sati i kad se otrijeznim, budem imao vremena se pozabaviti s time  {#}.

  to je onaj sa ebay-a?  čini mi se da si negdje spomenuo da si ga naručio...

grga
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
itomic009 kaže...

 

Kolko si ga platio? I ak bude dobro funkcionirao, zamolio bih te link u inbox. {#}

Unaprijed se ispričavam za offtopic... {#}

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice