AMD FX-8350 gdje nabaviti?

poruka: 23
|
čitano: 4.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Znam da je FX-8350 stari procesor ali htio bi ga nabaviti pošto mi se čini kao najpovoljnija opcija u nadogranji računala. Vidim da FX procesora više nema kod nas u nabavi pa me zanima ima li koja dobra alternativa iz vana za nabaviti novi procesor iz AMD FX serije? Trenutno imam prastari AMD Phenom II X4 955 procesor, Gigabyte 990XA-UD3 (rev3) matičnu ploču i Sapphire Radeon HD 7870 GHz Edition grafičku karticu. Nadogradnja mi je potrebna pošto ne mogu igrati novu FIFA-u 21 jer igra ne podržava AMD Phenom seriju procesora...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?

njuskalo?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
15 godina
online
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
To ti je dosta star procesor tako da ćeš teško pronaći nov. Opcije su ti rabljeni sa njuškala, ebaya ili sličnih stranica.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Vidim da ima dva na njuškalu, al nikad nisam bio fan kupovanja rabljenog. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Ma to je proc: ili radi ili ne radi, nema tu neke prevelike filozofije/problematike s kupnjom rabljenog.  

 

Ako nađeš neki blizu, isprobaš i gg.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 23:47 (kratos091).
14 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Nema ništa u mojoj blizini da bi mogao isprobati tako da sam primoran uzeti na povjerenje.

Imate li preporuku koji model bi bilo bolje uzeti s obzirom na matičnu koju sam naveo da imam (ostatak konfiguracije pod "moj pc"). Dal da idem na 95W verziju tipa FX-8300 ili jaču 125W FX-8350. Valja naglasiti da ovog svog Phenoma II X4 955 (rev. 3) nisam mogao occ-ati na 4Ghz+ ko neki, već nije ni na 3.8Ghz radio stabilno tako da sam ga držao na 3.6Ghz. Sad ne znam jel to zbog samog procesora ili maticne pa me malo strah da ove FX verzije koje rade na večim taktovima ne bi stabilno radile.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Procesori su jedni od najrobusnijih komponenti i zaista se rijetko kvare prije će crknuti 100 ploća u normalnim uslovima nego 1 procesor,ali naravno kod procesora koji imaju pinove ispod ležišta treba provjeriti dali su svi na broju ako se nije stručno stavljalo na ploću.
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Inače, kolega je tu na nekoj drugoj temi stavio konfu s 8320 i zainteresiran je za prodaju u dijelovima, pa nek si kolega pogleda temu (AMD konfa muzejke vrijednosti ili tak nekak).

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Nemoj ga kupovati ima puno boljih za tu lovu.

Ja sam ga imao i jednostavno je preslab za današnje igre.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Goldmember kaže...

Nema ništa u mojoj blizini da bi mogao isprobati tako da sam primoran uzeti na povjerenje.

Imate li preporuku koji model bi bilo bolje uzeti s obzirom na matičnu koju sam naveo da imam (ostatak konfiguracije pod "moj pc"). Dal da idem na 95W verziju tipa FX-8300 ili jaču 125W FX-8350. Valja naglasiti da ovog svog Phenoma II X4 955 (rev. 3) nisam mogao occ-ati na 4Ghz+ ko neki, već nije ni na 3.8Ghz radio stabilno tako da sam ga držao na 3.6Ghz.Sad ne znam jel to zbog samog procesora ili maticne pa me malo strah da ove FX verzije koje rade na večim taktovima ne bi stabilno radile.

Phenom 955 su OK clockeri za svoje vrijeme i mislim da nisi dobro poštimao odnose ref. clock (bus speed), memorije, HT i NB frequency nego je to do procesora i matične. Imaš dobru matičnu ploču i 3.6GHz je mali OC.  

 

Prouči malo 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
boxer kaže...
Goldmember kaže...

Nema ništa u mojoj blizini da bi mogao isprobati tako da sam primoran uzeti na povjerenje.

Imate li preporuku koji model bi bilo bolje uzeti s obzirom na matičnu koju sam naveo da imam (ostatak konfiguracije pod "moj pc"). Dal da idem na 95W verziju tipa FX-8300 ili jaču 125W FX-8350. Valja naglasiti da ovog svog Phenoma II X4 955 (rev. 3) nisam mogao occ-ati na 4Ghz+ ko neki, već nije ni na 3.8Ghz radio stabilno tako da sam ga držao na 3.6Ghz.Sad ne znam jel to zbog samog procesora ili maticne pa me malo strah da ove FX verzije koje rade na večim taktovima ne bi stabilno radile.

Phenom 955 su OK clockeri za svoje vrijeme i mislim da nisi dobro poštimao odnose ref. clock (bus speed), memorije, HT i NB frequency nego je to do procesora i matične. Imaš dobru matičnu ploču i 3.6GHz je mali OC.  

 

Prouči malo 

 

 

 

 Pokušao sam u više navrata i nikad stabilno na dalje od 3.6Ghz. Dizao sam i HT i NB, core voltage, NB voltage. Jedino memoriju nikad nisam dirao.

15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Pa upravo se o tome radi. HT ne smije imati vecu frekvenciju od NB, drzi ga na defaultu 2000. Njegov muliplayer je 10 x 200 mhz (ref clock). On nista ili zanemarivo doprinosi u povecanju ukupnih performansi kroz OC. Kako dizes ref. clock tako smanjuj HT multiplayer da ostane na referentnoj brzini od 2000mhz. To je prvo, a drugi faktor nestabilnosti ti je memorija. Smanji je na defaultnu brzinu od 1333 mhz i onda polako povecaji ref clock. Kako se povecava ref clock tako se uporedo povecava brzina cpu, memorije, nb i ht.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
boxer kaže...
Pa upravo se o tome radi. HT ne smije imati vecu frekvenciju od NB, drzi ga na defaultu 2000. Njegov muliplayer je 10 x 200 mhz (ref clock). On nista ili zanemarivo doprinosi u povecanju ukupnih performansi kroz OC. Kako dizes ref. clock tako smanjuj HT multiplayer da ostane na referentnoj brzini od 2000mhz. To je prvo, a drugi faktor nestabilnosti ti je memorija. Smanji je na defaultnu brzinu od 1333 mhz i onda polako povecaji ref clock. Kako se povecava ref clock tako se uporedo povecava brzina cpu, memorije, nb i ht.

Ne sjećam se točno kako sam prije sve radio pošto je bilo davno, al znam da nikad nisam radio occ povečavajući FSB (ref. clock), već samo povečavajući CPU multiplier. Pokušao sam sada na oba načina i nikako do stabilnih 3.8Ghz. Nakon 5-10 min small FFTs u Prime95 dobim BSOD ili se slika zamrze. Kad clockam na 3.8Hgz sa CPU multiplier-om, stavim CPU-NB na 2400/2600Mhz, HT Link 2000Mhz(auto), CPU Vcore je po default-u na 1.416 V, a NB core stavim +0.175V (to je predpostavljam CPU-NB). Sad nigdje ne mogu naći kolika je točno voltaža na NB core, al mislim da je default 1.1V.

15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Pa ti onda imas pogresno navedene informacije o cpu. Koji Phenom 955 imas, obicni C3 ili C3 BE?
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
boxer kaže...
Pa ti onda imas pogresno navedene informacije o cpu. Koji Phenom 955 imas, obicni C3 ili C3 BE?

BE, rev. C3

15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Jbg na više mjesta si napisao da imaš obični Phenom II 955, nigdje nisi spominjao da imaš BE verziju pa sam ti i davao savjete misleći kako imaš zaključan množitelj.

 

Evo ovako, postavi CPU množitelj na 20 (20X200 REF. Clock) da imaš 4GHz brzinu, povećaj CPU VCORE na 1.5 V i odradi nekih 10-tak testova u Cinebenchu da vidiš da li je stabilan na tom naponu. Kakav CPU hladnjak imaš? Prati temperaturu CPU da ne ide preko 60 C (max 62C). Ukoliko se sruši, dodaj mu još malo napona do 1.52 i prati temperaturu. Ukoliko je stabilan na 4 GHZ sa 1.5 V bez rušenja onda probaj spustiti CPU VCORE za nijansu pa odradi testove u Cinebenchu. Ovo čisto da vidiš o kakvom primjerku se radi. 

 

Također povećaj za nijansu napon CPU-NB. 

 

 

Mislim da ne treba koristiti Prime 95 small ftt jer on testira CPU na nerealan način, iskorištava CPU do maximalnih granica i previše zagrijava CPU. 

 

Iz mog iskustva nekih 10-tak uzastopnih runova u Cinebenchu će ti pokazati da li je CPU stabilan. Kod mene Prime 95 na OC napravi BSOD, dok npr Cinebench može bez problema 10 runova i nema BSOD niti kasnije u normalnom radu (igranje igara, video editiranje i sl.). Mnogi se neće složiti ali mislim da je Prime 95 testiranje previše rigorozno. Možeš probati i sa Aidom testirati, po mom mišljenju je ona čisto OK. 

 

 

Probaj sve ovo pa se javi sa rezultatima i ukoliko sve bude OK, možemo preći na  na CPU-NB. HT nemoj OC-ati. 

 

 

Edit: Bacio sam pogled i vidim da imašScythe Yasya, to je dobar CPU hladnjak i na nivou zadatka. 

 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 10:56 (boxer).
14 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Moja greška za BE, nisam razmišljao... Probao sam sada kako si naveo i baca mi error u cinebench-u. Prolazi mi samo single core test. Isto sam pokušao i u prime95, smallest FFTs i zamrznulo mi ekran nakon 15 min.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Podigni cpu vcore za jos nijansu i probaj cinebench i prati temperature.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
boxer kaže...
Podigni cpu vcore za jos nijansu i probaj cinebench i prati temperature.

 Digao sam cpu vcore na 1.548 V i prošao mi cinebench dva puta, a onda u trećem prolazu se slika zamrznula. Mislim da dalje od toga ne bi voltažu dizao.

15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Goldmember kaže...
boxer kaže...
Podigni cpu vcore za jos nijansu i probaj cinebench i prati temperature.

 Digao sam cpu vcore na 1.548 V i prošao mi cinebench dva puta, a onda u trećem prolazu se slika zamrznula. Mislim da dalje od toga ne bi voltažu dizao.

 Tako je, nemoj više dizati napon jer može oštetiti procesor. Ovo je čisto da vidimo mogućnosti overclocka. CPU ti je nešto slabiji za OC, pa prema tome spusti napon na 1.5 i množitelj na 19 da imaš 3,8 GHz brzinu.

To fino testiraj pa ako bude sve OK bez velikih temperatura, moći ćeš naknadno malo podići brzinu preko ref. clocka  (kod tebe je to BCLK u UEFI Biosu) na 3.9 GHz.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 21:03 (boxer).
14 godina
offline
AMD FX-8350 gdje nabaviti?

Vratio sam na onih stabilnih 3.6Ghz bez dizanja napona. Ionako sam narucio FX-8320 jer mi treba bolji procesor da mogu igrat novu FIFA-u. Nego, kad stavim FX-8320 moram li štogod ručno podesiti u biosu? Verzija biosa mi je FD koja podržava FX-8320 tako da ne bi trebalo niša flashati. Treba li na još nešto obratiti pažnju kod zamjene procesora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Ako je na maticnoj Bios koji podrzava FX onda nemoras nista posebno podesavati.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: AMD FX-8350 gdje nabaviti?
Goldmember kaže...

Vratio sam na onih stabilnih 3.6Ghz bez dizanja napona. Ionako sam narucio FX-8320 jer mi treba bolji procesor da mogu igrat novu FIFA-u. Nego, kad stavim FX-8320 moram li štogod ručno podesiti u biosu? Verzija biosa mi je FD koja podržava FX-8320 tako da ne bi trebalo niša flashati. Treba li na još nešto obratiti pažnju kod zamjene procesora?

Evo ti tutorial - https://www.amd.com/system/files/documents/dragon-am3-am2-performance-tuning-guide.pdf

U slučaju ako se odlučiš malo pozabaviti overclockiranjem Phenom II (Deneb) procesora, nešto naučiti i pri tome otkriti što te koči i zašto ti je CPU nestabilan pri OC.

 

Evo ti tutorial i za FX procesore - https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/A1GNCeR7T2S.pdf

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 20:55 (boxer).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice