Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 Ja bih pucao na AMD 4300U

Noviji, još brži i još duže traje baterija, a jeftin je, te je 4 jezgreni, 3200U je dvojezgreni.

 I ja bih, no ono je izbor koji imam zbog garancije ukoliko bude neki kvar da djevojka može sama otići i reklamirati. 

Za tu lovu je takav izbor (BiH). 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svugdje nestašica 4000 ryzen apu mobile procesora.. što se događa 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 16:47 (qwertYxoZ).
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vjerojatno je AMD fokusiran na izlazak Playstation 5 u 11. misecu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vjerovatno ali dobro im ide u notebook segmentu, glupo je odjebat ga.. Buduci da ovaj jeftini ideapad 4500U sad uopce nije dobavljiv morat cu uzet intela sa nEvidijom ;(

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:11 (qwertYxoZ).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
qwertYxoZ kaže...

Vjerovatno ali dobro im ide u notebook segmentu, glupo je odjebat ga.. Buduci da ovaj jeftini ideapad 4500U sad uopce nije dobavljiv morat cu uzet intela sa nEvidijom ;(

 ili se strpit 2-3 tjedna ako ti nije o glavu

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, imam pitanje u vezi olovke za prijenosnik. Radi se o HP Probook x360 435 g7. HP Pen ne funkcionira, a HP Support sugerira HP Pro Pen G1: https://support.hp.com/hr-en/product/hp-pro-pen/32001519/document/c06558072. Međutim, toga nigdje nema za kupiti... Imate kakav savjet što napraviti?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih prijedlog za izbor laptopa.

Uglavnom, treba mi za roditelje, znaci najvise ce se koristiti za citanje vijesti, slanje mailova i koristenje office alata.

Pozeljno bi bilo da ima ssd + hhd.

Minimalno 15in dijagonala jer na manjem nece nista vidjeti.

Spreman sam platiti do oko 5000kn(+/- par stotina)

Hvala unaprijed!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

preporučen mi je ovaj stroj pa me zanima ima li netko možda iskustva s ovim laptopom, ASUS ROG Strix G531GT-AL009 ? Ili da podijeli neko svoje mišljenje, posebice o kvaliteti ekrana. Može li se u tome cijenovnom rangu pronaći nešto bolje?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može - KLIK

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj ti ima onaj "isprani" 120 Hz ekran

 

i to bi trebao biti njemački model ???

 

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15IMH05H?M=81Y60043GE

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2020 21:26 (Stric_Jura).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trazim Lenovo Thinkpad za naruciti preko firme odnekle iz Europe no imam poteskoca s pronalazenjem iste.

Postoji Lenovo Pro stranica za kupovinu laptopa preko biznisa u njemackoj no oni ne dostavljaju u hrvatsku.

Isto tako dosta stranica u njemackoj ima studentske popuste (student sam i radim studentski posao) no nisam pronasao da mogu iskoristiti i student discount i imati racun na firmu.

 

Ima li tko kakve preporuke?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav biram si novi laptop od nekih 4900 kn pa do 6100 kn. Namjena bi bila rad na nekim jednostavnijim video editorima,gledanje videa na Youtube-u,rad na internetu i povremeno igranje nekih srednje zahtjevnih igrica (GTA 5,PUBG...) Gledao sam već Asus Vivabook 15 sa Ryzen 7 (starijom verzijom) i sa 16 GB RAM i 512 GB radne memorije. Nažalost ima integriranu grafičku. Nisam siguran kako bi on mogao pokranuti GTA 5 i slične igre sa tim specifikacijama. Ako imate neku preporuku napišite.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 11:54 (dragon545).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ak bude na akciji ko što znaju dat nekad jedno 10% još možda i više, možda je ovo dobar izbor: Legion 5

Ima i jeftinijih, al ovaj se čini taman.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

molim mišljenje o ovom laptopu 

 

TELE 2 mi ga nudi za produljenje ugovora, ali nisam siguran dal se ispati uzeti. 

možda je bolje dodati par sto kuna i kupiti neki bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

a koliko te stoji uz produljenje (znači jednokratno + zbroj mj. rata)?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preko tele2 taj laptop košta 2760kn. Ono što mene brine je kvaliteta istog, te koja bi bila namjena?

Naime na nabava.net toga uopće nema, procesor koji je naveden, 3050u - ne znam ništa o njemu, ali to je dno ponude serije 3000.

Ipak, ono što vidim je da je najjeftiniji laptop sa tim procesorom na nabavi 3200kn , Acer, sličnih ili gotovo identičnih karaktereistika, pa predpostavljam da se ovo isplati - Lenovo koji je skoro isti, ima windowse (Acer nema) i 500kn je i dalje jeftiniji, cca. Ja bih, ako ti performanse uređaja odgovaraju, to uzeo.

 

E, sad... koliko je 3050 zaista jak, nemam pojma.

 

 

Ja btw tražim starcima i sestri nešto jače, mene brine trenutno sve ispod 4500u što se tiče performansi, doduše ugl su to netflix, web, office alati, sestra je nekad znala simse 4 igrat, sve to vjerujem da joj je 4500u dovoljan.

Volio bih da ima 512GB SSD i 16 GB RAM, a to pak ispod 5500-6000kn nisam vidio ni nacrtano.

Gledao sam onda modele slične, ali sa 8GB RAM, to ima oko 4 ili 4.5k ali imaju svi 4+4GB i teško su nadogradivi ili nikako.

Imate li tu prepotuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a glečte momcovi...

 

eKupi_IdeaPad5

 

ali je nedostupan

 

inače počinju oko 3700 kn:

 

Mikronis_IdeaPad3

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Istina, al kak sam rekel, 8GB RAM, 4+4 bez nekog očitog upgrade patha.

Sad, ne znam dal bu njima 8GB optimalno ili malo, volio bih ili 8, ali 1*8 ili odmah 16GB.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne vidim baš kako će trebati više od 8GB, za stvari koje si naveo. Ako stvarno bude potrebe, kupiš kasnije 2x8 i ok.

Bolje da je jači proc i veći SSD u startu, nego više RAM-a (ako se već negdje mora raditi kompromis).

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

doduše ugl su to netflix, web, office alati, sestra je nekad znala simse 4 igrat, sve to vjerujem da joj je 4500u dovoljan.

Volio bih da ima 512GB SSD i 16 GB RAM, a to pak ispod 5500-6000kn nisam vidio ni nacrtano.

Dobro što će ti 16GB za navedeno? Za netflix ti je dovoljno 2GB, web 4GB, office isto tako, a simse neću ni spominjati. Tako da ti je 8GB (dual channel) više nego dovoljno, sve preko će ostati neiskorišteno i bacanje je novaca, osim ako ne misliš da će taj laptop trajati 10+ godina.

 

Zanimljivo da je svima broj jedan CPU, pa RAM, pa sve ostalo i na kraju display. I onda uzmete overkill laptop sa go*nom od displaya. Ne kužim tu logiku. Ono u što gledate cijelo vrijeme je najmanje bitno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 14:32 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa do 1000 eura+- šta kupit za gaming pretežno može kod nas ili vani?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Stric_Jura

 

još čekam da mi njihov agent javi konačnu cijenu jer ću neke brojeve prebacivati na firmu i sl., ali pretpostavljam da negdje oko 2500 kn sveukupno

 

kao što je Rhodin rekao, procesor mi izgleda kao smeće, a i grafička baš ne obećava, ostale komponente su valjda oke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 15:18 (Supertramp).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a gledajte, ovo su nove Riže 4xxx

 

e sad, pune specke ovih lenova:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05?M=81YQ007TSC

 

znači "jači" modle, (IdeaPad 5 vs 3) nije nadogradiv RAM, ali je dual channel i to DDR4 3200

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ARE05?M=81W4005ESC

 

a ovdje ide do 20 GB (ako maknete 4 GB SO-DIMM i puknete 16 GB)

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan ako može mala pomoć?

Da li se ovo isplati ovo uzimat ovako za svaki dan, surfanje,faks,filmovi itd?

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-v15-82c7001ksc-156-fhd-amd-ryzen-3-3250u-up-to-35ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-no-odd-dos-3-god-maxi-ponuda/LEN-5801/product/

 

Također može li neka preporuka do 5000kn?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Rhodin kaže...

doduše ugl su to netflix, web, office alati, sestra je nekad znala simse 4 igrat, sve to vjerujem da joj je 4500u dovoljan.

Volio bih da ima 512GB SSD i 16 GB RAM, a to pak ispod 5500-6000kn nisam vidio ni nacrtano.

Dobro što će ti 16GB za navedeno? Za netflix ti je dovoljno 2GB, web 4GB, office isto tako, a simse neću ni spominjati. Tako da ti je 8GB (dual channel) više nego dovoljno, sve preko će ostati neiskorišteno i bacanje je novaca, osim ako ne misliš da će taj laptop trajati 10+ godina.

 

Zanimljivo da je svima broj jedan CPU, pa RAM, pa sve ostalo i na kraju display. I onda uzmete overkill laptop sa go*nom od displaya. Ne kužim tu logiku. Ono u što gledate cijelo vrijeme je najmanje bitno?

Pa stari sad mijenja C2D laptop tako da,... uvjeren sam, ako ne krepa, da će trajati 10 godina.

Izuzetno mu je bitno da je što jeftiniji. Sestra je profesor, nebu 2 plaće dala na laptop. Ne kupujem za sebe, molio sam preporuku, a sad kome pravo, kome krivo. Šta ja znam što će bit 8GB RAM za 5 godina. Uostalom upalim Chrome pa mi on sam 5-6GB ždere jer može.

Ne znam, jesi ikad preporučio laptop obitelji, prijateljima, punici, nekome bliskom, ko treba laptop za 2-2.5k kuna, onda ga upozoriš da je to govno, da se malo rastegne, pa kaže "nemam sad, daj oko 2.5, ajde" i onda kad od prvog dana bude spor je to nekako tvoja krivica?

Ajde me ne pilite, molim vas, kad vas tražim preporuku da moram pisat svoje razloge za to. Ako imate kaj pametnije za preporučit, super, samo molim vas da mi ne spočitavate kak sam si glup jetr ne tražim za sebe.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

a gledajte, ovo su nove Riže 4xxx

 

e sad, pune specke ovih lenova:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_15ARE05?M=81YQ007TSC

 

znači "jači" modle, (IdeaPad 5 vs 3) nije nadogradiv RAM, ali je dual channel i to DDR4 3200

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ARE05?M=81W4005ESC

 

a ovdje ide do 20 GB (ako maknete 4 GB SO-DIMM i puknete 16 GB)

onda, se isplati uzeti taj laptop ili ne? javim još točnu cijenu kad saznam.

 

ili je bolje dati +/- 500 ili 1000 kn pa kupiti neke bolje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 19:43 (Supertramp).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice