Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima i jeftinih Ryzen 5/Vega 8 laptopa, čak i po tisuću kuna.

Jel ovaj Lenovo po nečemu posebno dobar (ekran, kvaliteta izrade)?

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 19:58 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je bolja serija Lenova od S145, bolji ekran, materijali...

 

ali: ima prostor za SATA disk, ali bez konektora! dakle upitna (tj. skupa) nadogradivost diskovnog sustava..

 

memorija je kao i kod svih Lenova: 4 GB zalemljene na ploču i jedan SO-DIMM utor...(hint - max 12 GB 4+8)

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel ima taj konkretni Lenovo ekran osjetljiv na dodir?

Ne vidim baš po specifikacijama, ali gledam neke recenzije i čini se da ima.

Ne znam jel' postoji razlika s obzirom na tržište, a siguran sam da ako zovem webshop da mi neće znati reći.

 

EDIT: sa Ekupi su mi javili da nema. Baš su brzi.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 12:33 (DeniZg).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naravno da nema, pa nije to 1k € lap.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
A jel ima nesto slicno po specifikacijama kao taj Lenovo gore, ali s konektorom?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imaš one HP 15-ice, ai Aceri Aspire serije imaju sve (čak i 2x SODIMM)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Interesiram se za Asus Zenbook Flip, čekam da skupim pare, i da izađe sa novim Ryzenima serije 4000 (to će biti odlični procesori po svim reviewima).

 

Pitanje je sljedeće, zbog lakšeg rada bih htio 15", ali zbog gabarita (prenosivosti), težine i činjenice da 15" obično nemaju samo integriranu grafu (htio bih samo integrušu), je li 14" najbolje moguće i koliko je veći/teži 15"?

Namjena je programiranje, surfanje, Linux i eventualno SC2 ali SC2 samo u nuždi.

 

Ovo i ja cekam, mislio sam sada ubost Flip 14 sa ryzen 7 i 16 gb rama, ima za 7700 u Instaru, no odlucio pricekati da dodu novi ryzeni.. Asus ih izgleda prvi ugraduje, tako da se nadam da ce skoro doci neki Zenbook sa novim Ryzenom..

Sto se tice ovoga 14-15 inca, trenutno imam 15,6 ali radi prenosivosti mislim da cu ici na 14 inca, doduse koristim eksterni monitor tako da mi radi toga odgovara. Meni osobno 14 se cini kao zlatna sredina.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 17:47 (Avicii1).
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam laptop za posao (ali i za privatne svrhe) do 7500kn.

 

Nekako sam izbor suzio na ova dva:

 

https://www.futura-it.hr/dell-vostro-5490-140-fhd1920x1080ag-intel-core-i5-10210u6mb-42-ghz-8gb-ddr4-2666mhz-512gb-m2-pcie-nvme-intel-uhd-intel-wireless-9462ac-backlit-keyboard-win10pro-grey-3y/N4113PVN5490EMEA01_2005_WIN-09/product/

 

https://www.hgshop.hr/laptop-hp-elitebook-840-g5-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intelhd-14-fhd-win-10-pro-3jx27ea/proizvod/240209

 

Dell ima bolje iznutrice, a HP oklop (barem što se kvalitete izrade tiče).

 

Ako mi netko može dati svoje mišljenje ili preporuku za nešto treće bio bih jako zahvalan. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

upravo pišem na HP 840 G5 laptopu ... nemam nekih zamjerki, kao sto si i kazao, kvaliteta izrade je vrhunska ...ako te sto zanima pitaj!

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FeeCho#123 kaže...

Trebam laptop za posao (ali i za privatne svrhe) do 7500kn.

 

Nekako sam izbor suzio na ova dva:

 

https://www.futura-it.hr/dell-vostro-5490-140-fhd1920x1080ag-intel-core-i5-10210u6mb-42-ghz-8gb-ddr4-2666mhz-512gb-m2-pcie-nvme-intel-uhd-intel-wireless-9462ac-backlit-keyboard-win10pro-grey-3y/N4113PVN5490EMEA01_2005_WIN-09/product/

 

https://www.hgshop.hr/laptop-hp-elitebook-840-g5-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intelhd-14-fhd-win-10-pro-3jx27ea/proizvod/240209

 

Dell ima bolje iznutrice, a HP oklop (barem što se kvalitete izrade tiče).

 

Ako mi netko može dati svoje mišljenje ili preporuku za nešto treće bio bih jako zahvalan. 

 

Pogledaj Lenovo S740, vjerujem da bi te zanimao, ne znam točno što ti treba ali sličan je ovim tvojima pa vidi, isto je 14".

 

Bitna razlika koju sam na prvu primjetio je puno bolja baterija na lenovu u odnosu na dva navedena, vjerujem i da je ekran (400 nits) također bolji. Nešto je i lakši. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 11:38 (DommY).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije mi trenutno baš vrijeme, i sumnjam s obzirom na situaciju da će ljeto biti dobro za fotografiju ili ikakve izlete u prirodu, ali prošle godine sam supruzi kupio kompletan setup za hobističko bavljenje fotografijom, u nekom mid-high end hobi-foto segmentu (po mom skrozmnom mišljenju). Dakle dobila je body sa nekoliko objektiva, bla bla, sve potrebno za njen hobi / razmišljanje i o profesionalnom bavljenju istim.

 

Ono što nije dobila, kad idemo na put, je mogućnost pregleda fotografija, kopiranja sa SD kartica na disk, brisanje viškova i slično, a da sve skupa može polu-obraditi prije povratka kući na normalno računalo/monitor.

Naime često okine po stotinjak fotografija istoga, pa barem one očito loše bi trebalo micati.

 

E, sad... meni se činilo najzgodnije neki ultrabook sa SD card readerom plus vanjski disk za storreage.

Ja iskreno ne znam što se tu traži/cijeni, što valja itd. 

 

Budući se radi o fotografiji, pretpostavljam da bi kvaliteta ekrana trebala biti "barem zadovoljavajuća", možda ne 4k, ali mora moć imat kvalitetan ekran i dobro skaliranje.

 

E, sad... ja sam prošle godine proveo 3 mjeseca učeći o fotoaparatima, proučavajući i maltretirajući kolege da mi pomognu odabrati, kako bodi, tako i pojedine objektive, dodatnu opremu...

 

Ove godine mi se ne da proučavati "best buy" ultrabook. Pretpostavljam da bih lako mogao otić na neki mac , ali osim windowsa sumnjam da će htjet išta koristit, pa eto... tražim savjet.

 

Nisam planirao previše para dat za to, moguće uzimat i rabljeno, ali ne znam uopće koji red veličine gledam , te što se isplati.

Ima li tko iskustva? Ako je to rang 5500kn, moram znat zašto, ako je 10500 kn opet moram znat zašto i što time dobiva.

Ponavljam, to je računalo za prebacivanje slika sa SD na vanjski disk, dok smo na putu. Išli smo relativno nedavno na 3 tjedna na drugi kontinent gdje smo osim stvari koje smo nosili u ruksacima bili osuđeni na šatore i bungalove sa povremenim pristupom internetu, struju smo imali za punit baterije. bilo bi korisno imat nešto malo, lagano, prijenosno za ovakve zadatke, i baš je falilo što nismo imali.

 

Ja iskreno ne mislim da će na licu mjesta išta "obraivat" ili posebno nešto raditi sa njima, pa nisam ni siguran koliko se uopće i isplati uzimat išta vrhunsko (doduše, za sada se još radi o hobiu, pa riječ "isplati" nema baš puno smisla), a i nije da joj je to jedino računalo, ovo je "pomoćno" računalo koje bi se koristilo onako... u nekim periodima godine za specifične uloge, eventualno ako bi bio neki ultrabook više kvalitete, koji se može dobro koristiti umjesto e-boook readera, bi se možda više koristio za čitanje u krevetu, znam da je razmatrala i Kindle u jednom trenu, samo koliko shvaćam, ne postoji dobar "kombo" ureaj, i Kindle je ipak Kindle, samo ne da mi se imat ni 20 uređaja, svaki za svoju svrhu...

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, prije skoro godinu dana došao sam na ovu temu u potrazi na novim laptopom. Dobio sam prijedloge nekoliko forumaša, te na kraju i kupio jedan od preporučenih prijenosnika s kojim sam zadovoljan.

Ovog puta laptop kupuje moja djevojka, stoga sam poučen prethodnim dobrim iskustvima ponovno došao na ovaj pdf. Tražimo laptop do 3000 kn. Do sada je koristila stariji eMachines prijenosnik koji se često kvario, i trenutno je neuporabljiv zbog pokvarene matične ploče. Ona spada u manje zahtjevne korisnike i laptop neće koristiti za igranje ili pokretanje nekih jačih softvera stoga grafička kartica nije prioritet. Laptop će se koristiti za uredski tip posla i slobodno vrijeme stoga je bitno da nesmetano radi prilikom surfanja, gledanja serija/filmova, MS Offica itd. Hard disk bi trebao biti SSD 256 GB (ili 512 ako cijena bude prihvatljiva). Od ostalih zahtjeva tu su potreba za bluetoothom i ugl standardnom web kamerom (trenutni laptop nema niti jedno od toga), kao i mala masa.

 

Trenutno razmatramo ovaj model, ali svi prijedlozi su dobrodošli.

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-m509dawb502c/150548?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

upravo pišem na HP 840 G5 laptopu ... nemam nekih zamjerki, kao sto si i kazao, kvaliteta izrade je vrhunska ...ako te sto zanima pitaj!

 

 

Koliko traje baterija? (ono klasika - Office, Web browsing, YouTube i slično) 

 

Imao sam prije par dana u rukama neki stariji Elitebook 840 i baš sam se ugodno iznenadio.

 

14'' mi je idealna veličina ekrana. 

 

Inače imam Probook 450 prve generacije. Prezadovoljan kućištem, vrlo kompaktno. Ali pretežak je (2,2kg), nema Full HD ekran (720p) i baterija traje sat i pol (očaj). To su glavni razlozi zbog kojih mijenjam.

 

Stavio sam SSD unutra prije godinu dana i mogu reć da s tim procesorom (i5-3230M) radi iznenađujuće dobro. Tak da mi zapravo nije presudno jel procesor najnovije generacije ili godinu stariji. 

 

Ako još netko ima kakav prijedlog, slušam... 14'', solidna baterija, cca 1,5kg, po mogućnosti ne plastično kućište, bez GPU, do 7.500kn.  

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DommY kaže...

Pogledaj Lenovo S740, vjerujem da bi te zanimao, ne znam točno što ti treba ali sličan je ovim tvojima pa vidi, isto je 14".

 

Bitna razlika koju sam na prvu primjetio je puno bolja baterija na lenovu u odnosu na dva navedena, vjerujem i da je ekran (400 nits) također bolji. Nešto je i lakši. 

 

Hvala na savjetu. Odgovara mi po svemu. Iako ovaj na Mall.hr ima slovensku tipkovnicu. (to naravno piše na dnu opisa... :))

 

To je nešto skroz novo? Vidim da ga baš i nema u ponudi po ovim "jačim" dućanima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetu. Odgovara mi po svemu. Iako ovaj na Mall.hr ima slovensku tipkovnicu. (to naravno piše na dnu opisa... :))

 

To je nešto skroz novo? Vidim da ga baš i nema u ponudi po ovim "jačim" dućanima.

 

Pogledaj si i ovo : https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-zenbook-flip-14-um462da-ai030r-14-fhd-ips-touch-amd-ryzen-7-3700u-up-to-400ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeoon-vega-10-no-odd-win-10-pro-2-god/asu-um462da-ai030r/product/ 

 

Ima 16 gb rama i dobru integriranu, po meni se isplati protegnut u odnosu na taj lenovo.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 0:35 (Avicii1).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Ispod haube za te novce bolje ne može.

 

Jedino nisam neki fan tih touch laptopa. Jel ima netko iskustva? Imam osjećaj da će to kod mene ostat neiskorišteno... Ono, preglomazno mi je to za pretvorit u tablet.

 

I dizajn tih ASUS-ova mi baš nikad nije sjeo. 

 

U svakom slučaju hvala na prijedlogu. Pogledat ću još neke reviewe i definitivno ga stavit u suženi izbor.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije loš ovaj Asus Zenbook, ali je skuplji 700 kn za dodatnih 8 gb rama? Uz to ima losiji ekran 300 nits prema 400 nits kod Lenova, puno slabiju bateriju 42wh prema 62wh i teži je 200 grama (1.6 vs 1.4 kg). Jedino ako je touch must, onda Asus.

 

S740 je izašao prije par mjeseci, dolazi s Intelovim procesorima 10. generacije, evo i jedan review.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa,ako moze neki link ili naziv laptopa do 6000-7000kn da moze dobro vrtiti catia,autocad,inventor?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ibanez87 kaže...

Pozz ekipa,ako moze neki link ili naziv laptopa do 6000-7000kn da moze dobro vrtiti catia,autocad,inventor?

 vidio sam da ima refurbished zbookova za 5-6000kn, ali radi se o modelima iz 2014. pa je puno bolji izbor ovako nešto:

Dell Inspiron 3793 Intel Core i7 1065G7 1.3GHz 16GB 512GB SSD Linux 17.3" Full HD NVIDIA GeForce MX230 za 6569kn.

4 jezgre/3.9GHz max, veliki IPS ekran. Na žalost RAM nije nadogradiv, tih 16GB je maksimum što ploča podržava. Ako ti to nije deal-breaker onda mislim da je ovo best buy.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FeeCho#123 kaže...
BoTiA kaže...

upravo pišem na HP 840 G5 laptopu ... nemam nekih zamjerki, kao sto si i kazao, kvaliteta izrade je vrhunska ...ako te sto zanima pitaj!

 

 

Koliko traje baterija? (ono klasika - Office, Web browsing, YouTube i slično) 

 

nisam ti bas relevantan za bateriju jer ga vecinom koristim na dokingu... nisam nikada točno mjerio, radije ovdje pogledaj detaljan test

 

ugalavnom, ekran je izvrstan (IPS), laptop je čvrst i ne pretežak, ne grije se previše, imam unutra 16GB RAM-a i uz ogromnu količinu tabova (firefox, chrome, explorer paralelno), office dokumentata, skype, teams i drugo, jednostavno sve radi bez ikakva problema

također, tipkovnica je izvrsna, ugodna za tipkanje, tuchpad ima dvije tipke koje olakšavaju korištenje (vidio sam da drugi dolaze bez)....

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav , treba braticu gaming laptop i sad neka max cijena bi bila oko 5500kn.Ja se i ne razumijem bas full dobro al ovo mi se ccini kao stvarno dobar deal.Moze li savjet ekipa oko ovog ili ako ima nesto bolje.

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Ideapad-Gaming-L340-15IRH-81LK010GSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-4GB-GDDR5%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000286177

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nature kaže...

Pozdrav , treba braticu gaming laptop i sad neka max cijena bi bila oko 5500kn.Ja se i ne razumijem bas full dobro al ovo mi se ccini kao stvarno dobar deal.Moze li savjet ekipa oko ovog ili ako ima nesto bolje.

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Ideapad-Gaming-L340-15IRH-81LK010GSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-4GB-GDDR5%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000286177

 

 Ovo je jako dobra cijena jer jos ide 10% popusta na ovo sa placanjem s VISA-om tako da tesko da ce za te pare nesto bolje ubost. Nek uzme.

Kovačić
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa da , ponuda je super jer ide popust na popust i dobiti 16gb rama 512 ssd i gtx 1650 ispod 5500kn mi se cini jako dobro. Ima jos ovaj deal Acera sta cu staviti ispod al mislim da se za razliku od par sto kn ipak ispativiji Lenovo sto se tice razlike u performansama.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Nitro-5-AN515-43-R8GR%2C-NH-Q5XEX-01E%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-3550H%2C-2%2C10-GHz%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD%2C-AMD-Radeon-RX-560X-4GB%2C-Linux%2C-laptop/p/EK000253549

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mogu se ova 2 usporediti. Nek uzme i nek uziva.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ja ne bi išao na manje od 8 GB RAM memorije! Za iste novce imaš, naravno ako ne mora biti Intel, bolji procesor, grafiku i više RAM memorije:

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/149707/notebook-asus-m509da-wb502c-r58gb256ssdvega8fhdsrebrni-6129274303?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_1

 

Ili sa r3200u procesorom sada na akciji za 2.699,00 kn:

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/150484/notebook-lenovo-ideapad-l340-r38gb256gbfhddos-blue-81lw009ysc-6129274437

 

Ja bi išao na r5 ali, odluka je na tebi!

 

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka za laptop 4-5 k kn, vecinom ce se korisit za fax i školu, povremeno za gaming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Marcek555 kaže...

Moze preporuka za laptop 4-5 k kn, vecinom ce se korisit za fax i školu, povremeno za gaming.

 Evo ovako, imas 10% popust ako placas VISA-om pa ispadne 4.859,19‬ kn. I to je za sve koji traze u rangu do 5k kuna mozda jedno od najboljih rjesenja dok traju ti popusti.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 14:09 (acmilan2).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam preporuku laptopa za kolegu do nekih 2700kn.

Cilja na neki i3 , 8 GB rama i SSD nekih 256 GB.

Jel ima neki best buy ili je sve to tu negdje u tom cjenovnom rangu?

 

Laptop potreban za potrebe faksa, gledanje filmova, surfanje!

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zee_15 kaže...

Trebam preporuku laptopa za kolegu do nekih 2700kn.

Cilja na neki i3 , 8 GB rama i SSD nekih 256 GB.

Jel ima neki best buy ili je sve to tu negdje u tom cjenovnom rangu?

 

Laptop potreban za potrebe faksa, gledanje filmova, surfanje!

 

 

 Ako se moze nekako produziti za 200kn, onda bih preporucio ovog uz 10% popusta za placanje VISA-om ispadne 2915 kn. Ako se ne moze produziti nikako, da je bas 2700, onda ovako nesto. Osobno bih radije isao na bolju grafiku sa ryzen procesorima i jacim jezgrama + eto veci SSD, a vise manje u tom rangu do 3000kn rijetko mozes fulat. Vec sam negdje pisao za do 3000 sto gledati: 1920x1080 rezolucija, 8GB RAM-a, barem 256GB memorije i sad neki bolji i3 (8. generacija na vise) ili ryzen 3 2200U/3200U (nekad se naleti kao u gornjem linku i na ryzen 5 ispod 3000kn pa je to onda jos bolje).

Kovačić
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice