T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.634
|
čitano: 6.623.720
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Pozdrav,

Koristim Max3 premium (internet + telefon + maxtv) i imam sercomov Speedport plus ruter.

Htio bih taj ruter staviti u bridge mode da preko njega samo dobivam signal, a za sve ostalo koristiti vlastiti Asus RT-AX59U ruter, pa me zanima kako to najbezbolnije napraviti, a da nešto ne sjebem sa intenretom, maxtv-om i telefonom.

MaxTV bi i mogao naštimati da radi preko ovog Asusa ali telefon bez VOIP telefona (uređaja) baš i ne, morao bi ti ostati speedport.

 

U osnovi, prebaciti ga u bridge, ako je bakar spojiti Asusa u LAN1 (WAN) na speedportu a ako je optika na LAN2. Upisati PPPoE podatke u Asusa i dignuti net. MaxTV i telefon će ti i dalje raditi preko speedporta a internet preko Asusa.

11 godina
offline
T-Com Internet

Kupih kombo dsl router, želim ukloniti ovaj od HT i koristiti svoj.

Već vidim da nemam "lozinku za pristup internetu" koja se spominje negdje na netu i rekao mi chatgpt. Kako do nje? 

Mora li i hoće li tehničar osposobiti novi router, ili mogu sam? Trebam li kontaktirati HT prilikom aktivacije novog routera?

Samo internet, voip i maxtv mi ne treba...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

0800 9000, PPPoE podaci. Pošto nisi napisao da li je ADSL ili VDSL, evo pa sam čitaj što dalje nakon što dobiješ te podatke - link.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bome izgleda komplicirano.

Bio sam siguran da je VDSL. Gledam, na jednom mjestu u moj telekom piše adsl. U routeru nema ništa. Brzina je 30/5 (obično oko 25-27 download)

Dopisivao sam se sa szk putem  fb, cura mi daje podatke za mail.. Moram to istražiti prije nego router stigne. (Tp-link VX1800V)

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne znam jel pisano vec ali su Gigabox+ prebacili da ima neogranicen internet po full brzini. Do sad je bilo 400GB cini mi se, tako da sam se iznenadio...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Stigla pila, odmah problem, a ja ne kužim detalje.. znam popikat po savjetima i to je to. (archer VX1800V)

Imam ponuđen telekom, bez obzira idem li na other ili telekom, problem je isti.

VDSL, enable VLAN ID, ukucam ga, PPPoe user i šifru - ne spaja se na net.

Ako odaberem ADSL, onaj broj 0/33 je automatski upisan, ukucam PPPoE - nema interneta..

Teta na telefonu mi je nedavno rekla da je u mene ADSL, ali sam 99% siguran da je u arcadyanu u naziv mreže pisalo VDSL

 

Budući da sam morao ići, vratio stari router koji se nije htio zakačit na net. Ušao u njega, PPPoE bio prazan, zatim se sam pojavio - spojio se.

HELP

 

ps. taj PPPoE sam nedavno tražio od telekoma, dobio u SMS. Kod idućeg pucanja veze nije se htio zakačit, pa sam ukucao dobiveni PPPoE - spojio se.

Jel moguće da nakon svakog spajanja izlazi nova šifra za PPPoE?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
TomyCroSound kaže...

Stigla pila, odmah problem, a ja ne kužim detalje.. znam popikat po savjetima i to je to. (archer VX1800V)

Imam ponuđen telekom, bez obzira idem li na other ili telekom, problem je isti.

VDSL, enable VLAN ID, ukucam ga, PPPoe user i šifru - ne spaja se na net.

Ako odaberem ADSL, onaj broj 0/33 je automatski upisan, ukucam PPPoE - nema interneta..

Teta na telefonu mi je nedavno rekla da je u mene ADSL, ali sam 99% siguran da je u arcadyanu u naziv mreže pisalo VDSL

 

Budući da sam morao ići, vratio stari router koji se nije htio zakačit na net. Ušao u njega, PPPoE bio prazan, zatim se sam pojavio - spojio se.

HELP

 

ps. taj PPPoE sam nedavno tražio od telekoma, dobio u SMS. Kod idućeg pucanja veze nije se htio zakačit, pa sam ukucao dobiveni PPPoE - spojio se.

Jel moguće da nakon svakog spajanja izlazi nova šifra za PPPoE?

 Lijepo odeš na računalu na moj.hrvatskitelekom.hr i pod karticom Internet bi trebao imati "Promjena lozinke" i postavke za WLAN modem. Lozinka se sigurno ne mijenja kod svakog spajanja nego je najvjerojatnije tebi promijenjena kad si dobio SMS pa se ruter nije htio spojiti. Da si ga par puta resitirao, vjerojatno bi sam povukao nove podatke. Ako imaš brzinu veću od 20 mbita/s sigurno imaš VDSL.

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Kako da pronađem i upišem PPPoE podatke u Asus? Sad sam spojio Asusa u bridge mode sa telekomovim ruterom, ali mi net ne radi. U postavkama od Asusa piše "PPPoE Authentication failure...incorrect PPPoE account or password'...a kada udem u postavke pod 'basic config' kao način izabran je PPPoE - slike na linku;

https://postimg.cc/gallery/X9xqXDB
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Btw na Speedportu svijetle sve lampice osim lampice za online.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Kako da pronađem i upišem PPPoE podatke u Asus? Sad sam spojio Asusa u bridge mode sa telekomovim ruterom, ali mi net ne radi. U postavkama od Asusa piše "PPPoE Authentication failure...incorrect PPPoE account or password'...a kada udem u postavke pod 'basic config' kao način izabran je PPPoE - slike na linku;

https://postimg.cc/gallery/X9xqXDB

 

corco kaže...
Btw na Speedportu svijetle sve lampice osim lampice za online.

 - naravno, jer nešto krivo radiš, zbrljano.. ili prekid-radovi koji s tim nema veze ili kvar itd..

.. a problem počinje u gornjem postu.. jer radiš sasvim suprotno.. tj ili si router ili si 'modem'.. dok u rečenici posotji telekomov modem-router koji daje liniju, dodatni router (tvoj asus) nema veze s linijom, ppoe-- jer to tad radi telekomov modem. (uz razliku da ovisno o liniji-priključku ne može svaki rotuer, tj ovisi ima li ili ne priključke za tel-rj11-bakar, optiku, coax.. ili nema... ako nema tad on ne može biti modem, a tad je besmisleno na njega prebacivati spajanje linije-podatke-pass.. tj to radiš kad želiš izbaciti tuđu-telekom opremu i koristiti svoje sve bez ikakvih ograničenja.. tj dok ne navedeš konkretan razlog, preporuka, ne radi to, spoji modem routerov na wan port i to je to.. + resetiraj ako nisi siguran koje postavke promijeniti-vratiti.. a nakon tog ako želiš čačkati možeš, kao i popraviti-vratiti na stanje koje radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Kako da pronađem i upišem PPPoE podatke u Asus? Sad sam spojio Asusa u bridge mode sa telekomovim ruterom, ali mi net ne radi. U postavkama od Asusa piše "PPPoE Authentication failure...incorrect PPPoE account or password'...a kada udem u postavke pod 'basic config' kao način izabran je PPPoE - slike na linku;

https://postimg.cc/gallery/X9xqXDB

Ako si prebacivao u bridge mod pretpostavljam da imaš pristup Moj Telekom portalu, a tamo ujedno možeš vidjeti korisničko ime. E sad u ruter upisuješ njega s nastavkom @htnet-dsl dakle ovako: username@htnet-dsl. Pretpostavljam da korisničko ime i lozinku imaš jer inače ne bi ni upisivao ništa, ali ti fali ovaj nastavak. Ako ne znaš lozinku, možeš ju promijeniti na istom mjestu ili zatražiti korisničku podršku da ti stave novu.

 

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Evo upisao sam username sa nastavkom i lozinku, ali i dalje ništa, piše mi da je pogrešan username ili lozinka. Iako mi nije jasno kako pošto sam se sa istom lozinkom upravo uspio prijaviti na moj telekom.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Evo upisao sam username sa nastavkom i lozinku, ali i dalje ništa, piše mi da je pogrešan username ili lozinka. Iako mi nije jasno kako pošto sam se sa istom lozinkom upravo uspio prijaviti na moj telekom.

 moj telekom i pppoe podatci nisu jedno te isto

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dobro, gdje onda mogu pronaći pppoe podatke?
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Dobro, gdje onda mogu pronaći pppoe podatke?

 moguce je da imas unutar moj telekom portala, pod max internetom.....ako nemas, trazi od sluzbe za korisnike

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
12 godina
offline
T-Com Internet

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

 najbolje da pitaš direktno tehničku ako već nisi tehnicka.podrska@t.ht.hr

nemam za potpis
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Dobro, gdje onda mogu pronaći pppoe podatke?

 Unutar Moj Telekom portala pod karticom "Internet" imaš "Promjena lozinke". Kad otvoriš još piše naslov "Promjena lozinke za spajanje na internet za:". Ako tog nema možeš jedino tražit od korisničke podrške.

nemam za potpis
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pronašao sam lozinku u postavkama Speedport routera. Upisao u Asusa i sad internet radi. Na moj telekom portalu nema te lozinke, barem kod mene.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
tenac kaže...
guls kaže...

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

 najbolje da pitaš direktno tehničku ako već nisi tehnicka.podrska@t.ht.hr

Već sam par puta bio na chatu i poslao dva maila, mjesec dana nema odgovora.

Slao sam jučer i na prigovore al teško da bu tu ičega...

Know your limits.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...

Već sam par puta bio na chatu i poslao dva maila, mjesec dana nema odgovora.

Slao sam jučer i na prigovore al teško da bu tu ičega...

 onda jedino ako imaš broj od nekog tehničara koji ti je dolazio pa pokaže dobru volju da ti pomogne, ovako teško

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2024 12:30 (tenac).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

 

Kod nas na poslu, pola ureda koristi to.

E sad, kako se to namjestit ne bih ti znao bas rec.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2024 13:12 (djigibao).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...
tenac kaže...
guls kaže...

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

 najbolje da pitaš direktno tehničku ako već nisi tehnicka.podrska@t.ht.hr

Već sam par puta bio na chatu i poslao dva maila, mjesec dana nema odgovora.

Slao sam jučer i na prigovore al teško da bu tu ičega...

 -takva su pravila .. profesionalac ne smije, ništa osim operaterove opreme, mada može pokazati dobru volju-pomoći.. s jedne strane je to ok, s druge loše, no takva su pravila a kad naletiš na osobu koja želi pomoći tad je često bolje suprotno jer su to tad u pravilu naivci-početnici koji često naprave veći problem nego pomoć..

-čitaj upute, RTFM.. mora biti navedeno što traži za rad, bilo koja oprema-mrežna.. sve je to 'isto' naravno ne možeš ništa ako ne znaš ip-adrese i portove koje moraš otvoriti na mrežnoj opremi (firewall-portfwd..) no zato to mora pisati u uputama, dok onaj tko jednom podesi neki ip-port-router zna tj sve što treba je port i odgovarajući router koji ima potrebne opcije (što ima skoro svaki.. osim osakaćene opreme operatera i sl.). tj sve to se svodi na isto, upute, meniji, npr kako preslušati poruke na sekretarici ili pokrenuti konferencijski poziv itd.. odnosno zato to po firmama rade majstori koji znaju (i naplate).. :) mada je ekšli banalno-jednostavno kad znaš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jučer mi je stigao novi firmware na Asus ruter i nakon updajta internet nije radio. Onda sam ponovno otišao u postavke od speedport rutera i primjetio da se lozinka promijenila. Upisao sam tu novu lozinku u Asusa i internet je radio...sve do danas kada internet opet ne radi jer se opet promijenila lozinka. Jel zna netko o čemu se točno radi i kako to popraviti da se ne događa?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
corco kaže...
Jučer mi je stigao novi firmware na Asus ruter i nakon updajta internet nije radio. Onda sam ponovno otišao u postavke od speedport rutera i primjetio da se lozinka promijenila. Upisao sam tu novu lozinku u Asusa i internet je radio...sve do danas kada internet opet ne radi jer se opet promijenila lozinka. Jel zna netko o čemu se točno radi i kako to popraviti da se ne događa?

 zovi korisničku podršku, jedino tako

nemam za potpis
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...

Ima li kakve nade da koristim Yealink VOIP telefon za fiksni broj? Optika, Technicolor router.

 

HT podrska tvrdi da nemaju pojma o tome, kao ne podrzavaju VOIP uredjaje...

 Vrlo je jednostavno ali nećeš to uspjeti sa Technicolor routerom, treba ti tvoj router sa podrškom za VLANove. I ONT. Negdje ćeš morati i nabaviti postavke VOIP accounta ali glavni preduvjet je oprema.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da mogu nabaviti svoj router, samo treba vidjeti koji je ok.

To bi skroz zamijenio Technicolor ili bi išao na PPOE?

Know your limits.
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
guls kaže...

Mislim da mogu nabaviti svoj router, samo treba vidjeti koji je ok.

To bi skroz zamijenio Technicolor ili bi išao na PPOE?

 Komplet zamjena.

15 godina
offline
T-Com Internet

Imam mogucnost njihove optike
Do sada sam imao po posebnoj ponudi sve za oko 38€
E sada dali se moze iskamcit nest slicno
Ovo sto sam do sada imao plus netflix mi je 65€ i 6 mjeseci po euro
Pa ispadne oko 49€ mjesecno
Dali se moze neka niza cijena iskamcit ili 9mjeseci po 1€ mozda

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
T-Com Internet

Dođem doma, ništa od uređaja nije spojeno. Vidim, nema mi mreža, samo HT_nekijbnibroj. Spojim se, više ne mogu na 192.168.1.1.

 

Izgleda da su mi updejtovali Technicolora. Je li se tko uspio riješiti tog sranja? Tražiti normalan pristup ili drugi uređaj?

 

Mislim, plaćao sam uslugu kojom sam bio zadovoljan. Sada je ovo druga usluga, a ja njome nijesam zadovoljan. 🤷🏻

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice