T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.391
|
čitano: 6.330.332
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
FileFicho kaže...

To nikada nije ni bilo u tom Cjeniku, to je redovita ponuda...klik

 onda valjda samo ja plaćam prvu godinu 20kn, drugu 40kn....

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hrky kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
4mal kaže...
Uglavnom veza je stabilna i ko grom ali posto je open profil

Kako mi je reako jedan tehnicar jos je to sve u experimentalnoj fazi

I cesto se mjenja IP adresa pa dolazi do prekida usluge koja se sama automatski vrati za 10-ak sek.

Kako je veza stabilna ako se stalno prekida usluga, pa makar i na 10 sec? Da li ti padne sama DSL konekcija ili baš pukne user i onda se spoji? Jer ovo drugo se definitivno ne bi trebalo događati svako malo, IP se mijenja svakih 24h...

 

Evo sad u 9.13 se dogodilo i meni i tako nekoliko puta tokom dana.

12.11.2021 09:14:53DSL synchronization running. (R008)

12.11.2021 09:14:32DSL is not responding (DSL synchronisation failed). (R006)

 

12.11.2021 09:13:26Connection to the Internet has been terminated. (R009)

12.11.2021 09:13:26Connection has been terminated:Remote station is not answering to LSP Echo requests. (R021)

 

Zamijenit ću telefonski kabel s utp kablom od ormarića do utičnice pa ću vidjeti hoće li to riješiti problem.

 tak sam se ja mučio 2 tjedna, imao instalaciju spojenu na 3 mjesta od ormarića do prvog kata. onda sam uzeo, nisam imao utp nego mi je doma bio ostao noviji telefonski,20 metara  2x0.6mm sa aluminijskom folijom, direkt zakrimpao RJ11 konektor i uštekao u roiter i evo sad radi već mjesec i više bez problema. planiram u proljeće uštemati cijev i kroz nju provuć FTP cat 6 4x2x0.4 koji mi je kum dao.. makar nebu ništ bolje al da mi ne idu žice po zidu i podu svukud.

Galaxy S10e
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
FileFicho kaže...

To nikada nije ni bilo u tom Cjeniku, to je redovita ponuda...klik

 onda valjda samo ja plaćam prvu godinu 20kn, drugu 40kn....

 To je prije bila ponuda. Meni je tako bilo prosli ugovor.

13 godina
online
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

oho super.

 

pricekat cu koji dan pa cu im se javiti

 

 Poslao sam im poruku na fejsu i trazio povecanje brzine. Kroz dan-dva rijeseno. Nisam dobio odgovor od njih nego sam vidio na speedtestu.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...
zeryx kaže...

oho super.

 

pricekat cu koji dan pa cu im se javiti

 

 Poslao sam im poruku na fejsu i trazio povecanje brzine. Kroz dan-dva rijeseno. Nisam dobio odgovor od njih nego sam vidio na speedtestu.

 Užasno sam ljubomoran na tebe   i ja sam u Gorici ali tam preko nadvožnjaka. A optiku nisu vukli dalje od Kurilovca, samo 1.5 km su još trebali do mene. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozz, kako mogu vidjeti parametre moje parice, te eventualne crc greske i ostalo. Na t com sam, router zte zxdsl 931 VII, brzina sada 60/10? Lp svima
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
tinostp kaže...
Pozz, kako mogu vidjeti parametre moje parice, te eventualne crc greske i ostalo. Na t com sam, router zte zxdsl 931 VII, brzina sada 60/10? Lp svima

 Ulogiraš se, u lijevom izborniku iznad kojeg piše "status" nađeš "network interface", klikneš na to i kada ti se otvorio podizbornik i pojavi se "xdsl" klikneš na to i desno ti se u tablici pojave podaci.


Samo me nemoj sada pitati kako se ulogirati u vlastiti router. :-)

8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Jel bi onda prema ovome sta bolje moglo kod mene? Inace bandera s ormaricem mi je na travnjaku ispred kuce na 10m i plava mi je tocka na tcom karti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 19:19 (tinostp).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
tinostp kaže...

Jel bi onda prema ovome sta bolje moglo kod mene? Inace bandera s ormaricem mi je na travnjaku ispred kuce na 10m i plava mi je tocka na tcom karti.

 Što bolje? Pa imaš 60+/26-27.

 

Ne znam, to znaju samo oni u HT-u koji imaju uvid u infrastrukturu u tvojoj blizini. Tko zna što je u tom ormariću.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tinostp kaže...

Jel bi onda prema ovome sta bolje moglo kod mene? Inace bandera s ormaricem mi je na travnjaku ispred kuce na 10m i plava mi je tocka na tcom karti.

 Ocito nisi spojen na to. Da si na 10m kao sto mislis, ti parametri bi bili puno puno bolji. Trenutno gdje si spojen si na maximumu.

8 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Spojen sam na to sigurno, jer su mjenjali jedne godine taj kabal koji od bandere ide na moj tavan, bio ostecen navodno. Kabal ide od te bandere do mojeg tavana, tamo je obicna razvodna kutija s dosta zicica odakle ide dalje kabal k meni prema ruteru i kod susjeda. Ugl nebitno samo me interesiralo dal mi je pustena najveca moguca brzina i imam li sta provjerit na instalaciji ako ima puno crc errora. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jutros pola stranica radi pola ne ( index.hr , eurosport) ali samo na fiksnom vdsl prikljucku
Na mobitelu i mobilni tcom sve radi
Ima li jos tko ovakav problem
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Imam na optici, isto nesto radi nesto ne. zvao sam szk i vele da su upoznati s tim da je isla nadogradnja sustava nocas i da je ocito doslo do nekih problema.

tito vampir! Bog I Hrvati!
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
pasko kaže...
Jutros pola stranica radi pola ne ( index.hr , eurosport) ali samo na fiksnom vdsl prikljucku
Na mobitelu i mobilni tcom sve radi
Ima li jos tko ovakav problem

 Meni je sad ok, ali ujutro je bilo zezanja sa random aplikacijma i stranicama. Glupo je, jer kvar nije kod mene nego očito negdje tamo,ali mislim da mi je proradilo sve nakon restarta modema.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dud kaže...
pasko kaže...
Jutros pola stranica radi pola ne ( index.hr , eurosport) ali samo na fiksnom vdsl prikljucku
Na mobitelu i mobilni tcom sve radi
Ima li jos tko ovakav problem

 Meni je sad ok, ali ujutro je bilo zezanja sa random aplikacijma i stranicama. Glupo je, jer kvar nije kod mene nego očito negdje tamo,ali mislim da mi je proradilo sve nakon restarta modema.

 I meni je jutros bio problem (optika) otok Rab.

 

Sada se sve unormalilo ali bez da sam restartirao ruter.

2 godine
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav forumaši.  Moj prvi post. Eto kod mene u naselju (5 km od Sesveta) prije par godina HT je izgradio FTTC ormar udaljen od mene nekih 400 metara (duljina kabela). Trenutno je brzina  80-100/30-40 mbps. U dva navrata sam zvao službu za korisnike s upitom je li na postojećoj liniji moguća veća brzina i oba puta su mi odgovorili potvrdno, do 200 mbps i pokrenuli povećanje brzine a da bi nakon dan dva ponovno zvao jer je brzina ostala ista da bi mi odgovorili da ipak nije maksimalna brzina 200 mbps već postojeća i da s obzirom na liniju i udaljenost od ormara nikad neće niti biti veća. No to su mi govorili i prije godinu dana kad je brzina bila 30/10. Šaljem fotku s parametrima Speedport plus routera (navodno je sama linija odlična) pa ako netko ima vremena da me prosvijetli bio bih zahvalan! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 13:09 (Palle007).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

pozdravcek....

 

ovo mi je iritantno.... ne trpi mi se vise...

 

danas jutro, oko 5 sati palim radio preko interneta.... svira

probudila me tisina (spavao sam onako vikendski) i vidim da nemam internet..

Speedtest app,  javlja gresku, ne moze testirati.

Odem do biroa, gdje je ruter i pc.... Speedport Plus X-XXX--X diodice svjetle,,, ali nema interneta...Preko PC jako sporo.

Sto vise po tabletu, i pc,,, polako se pojavljuje internet. To prtljanje testiranje trajalo 15-tak minuta.

Onda sam skicnuo par SS....

Tablet u DS (dnevna soba) ima najmanju brzinu, 35.5 / 28.9

Tablet RS (radna soba) ima najvecu brzinu, 200 / 214

PC RS klasicna prica, defaultno, mrvicu vise nego sto UO (vec godinu dana slobodan) 203 / 120

razlika izmedu DS i RS je 5 metara, kad koristim tablet.

Pc je u istoj sobi s ruterom, 2m zicno spojen.

 

OBRISANO........TAK SAD VIDIM DA NISAM BIO JEDINI S JUTARNJIM POTESKOCAMA S INTERNETOM.....

ISPRICAVAM SE.......

 

Dobro, ne moram ih zvati. Svejedno je moj ruter iritantan. Nisam jedini.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 15:09 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
tinostp kaže...

Spojen sam na to sigurno, jer su mjenjali jedne godine taj kabal koji od bandere ide na moj tavan, bio ostecen navodno. Kabal ide od te bandere do mojeg tavana, tamo je obicna razvodna kutija s dosta zicica odakle ide dalje kabal k meni prema ruteru i kod susjeda. Ugl nebitno samo me interesiralo dal mi je pustena najveca moguca brzina i imam li sta provjerit na instalaciji ako ima puno crc errora. 

 Ako si spojen na to onda je to samo nekakvi prespoj, nema veze s centralom i bolje bi bilo da tog nema. Sto vise spojeva, vise sanse da stvari odu krivo, tako da je apsolutno nebitno dal ti je to u dvoristu ili 200m od tebe :)

Palle007 kaže...

Pozdrav forumaši.  Moj prvi post. Eto kod mene u naselju (5 km od Sesveta) prije par godina HT je izgradio FTTC ormar udaljen od mene nekih 400 metara (duljina kabela). Trenutno je brzina  80-100/30-40 mbps. U dva navrata sam zvao službu za korisnike s upitom je li na postojećoj liniji moguća veća brzina i oba puta su mi odgovorili potvrdno, do 200 mbps i pokrenuli povećanje brzine a da bi nakon dan dva ponovno zvao jer je brzina ostala ista da bi mi odgovorili da ipak nije maksimalna brzina 200 mbps već postojeća i da s obzirom na liniju i udaljenost od ormara nikad neće niti biti veća. No to su mi govorili i prije godinu dana kad je brzina bila 30/10. Šaljem fotku s parametrima Speedport plus routera (navodno je sama linija odlična) pa ako netko ima vremena da me prosvijetli bio bih zahvalan! 

 Imas sasvim dovoljno za 400m. Neces na 400m vidjet 200mbps nikad.

14 godina
offline
T-Com Internet

neka sam opet popravljao ono što nije pokidano, odnosno nije do mene. 

izgleda da su me prčkali, prebacili na 17a profil, ubili download sa 33mbita na 10 a upload podigli sa 4 na 11. 

 

u zte-u koji je bridge-an pišu bolje vrijednosti downloada. griješim li?

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

neka sam opet popravljao ono što nije pokidano, odnosno nije do mene. 

izgleda da su me prčkali, prebacili na 17a profil, ubili download sa 33mbita na 10 a upload podigli sa 4 na 11. 

 

u zte-u koji je bridge-an pišu bolje vrijednosti downloada. griješim li?

 Da, vrijednosti downloada su ti za 40-41 i toliko i imaš. Čime to mjeriš? Žičano, bežično?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 17:58 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

i žicom i bežično na speedtestu 10 down 11 upload.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

i žicom i bežično na speedtestu 10 down 11 upload.

 Ako resetiraš router i on uspostavi vezu ponovno s istim vrijednostima brzine, ti i dalje imaš 10 download? Što kaže mobitel? Laptop?

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

da.

i bez ikakvih qos ili trafic control opcija uključenih. 

SPEEDTEST

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
all_or_nothing kaže...

da.

i bez ikakvih qos ili trafic control opcija uključenih. 

SPEEDTEST

 Količina CRC pogrešaka? Možda je linija nešto lošija. Nazovi SZK i pitaj da provjere.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

3600 u uploadu i 30-ak u downu.

tih 3600 zte ni ne poništi nakon reseta, tako da ih ni ne mogu baš ispratiti. evo sam još jednom rebootao ruter, sve isto, brzina ista.

szk, nema druge.

nekom će prisjesti radna nedjelja. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
13 godina
offline
T-Com Internet

sad tek vidim da nisam jedini, isto sranja od jutra a i cijeli dan jebe malo po malo...

optika 200/200

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
T-Com Internet

Otišli ste off topic

Kvaliteta DSL parice

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

pozdrav,ljudi pomagajte jel ima netko ovdje da radi u tcomu? znaci vec 2 tjedna me zeza net...ili ga nemam uopce ili load-a stranicu po minutu...probao sam sam resetirati ruter,nije pomoglo...pa su i oni isto nista,vec 2 tjedna oni ˝rijesavaju˝ problem

kazem par dana prije je jos nekako i radilo,ali danas nista,spojim se na wifi,ali stoji mi usklicnik i pise spojeno,ali nema neta... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
toma20 kaže...

pozdrav,ljudi pomagajte jel ima netko ovdje da radi u tcomu? znaci vec 2 tjedna me zeza net...ili ga nemam uopce ili load-a stranicu po minutu...probao sam sam resetirati ruter,nije pomoglo...pa su i oni isto nista,vec 2 tjedna oni ˝rijesavaju˝ problem

kazem par dana prije je jos nekako i radilo,ali danas nista,spojim se na wifi,ali stoji mi usklicnik i pise spojeno,ali nema neta... 

 Prijavi smetnju i inzistiraj na dolasku tehničara. 

LP
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jesam,i spomenuli su mi tehnicare,ali posto su moji doma pozitivni nista od toga...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 17:57 (toma20).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice