T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.373
|
čitano: 6.323.810
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
yaqyaq kaže...

 gdje ti vidiš opciju mijenjanja lozinke ili isključivanje rutera po novome ?

 Ne vidim, nisam vidio ni prije jer je nisam koristio niti je to bilo originalno pitanje. To mi je apsolutni no faktor. On je pitao za spajanja, ti si napisao "ukinuli su" i dodao jos to o internetu. Nisu ukinuli, popis spajanja je i dalje tamo. Dal su tebi nesto makli nisam ni odgovarao.

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zstef kaže...

Ovog nemaš kad na naslovnici klikneš na MAXadsl Internet uslugu?

 

Kolega, kako si dosao do toga na "Naslovnici"?

Ovo je sve sto se meni prikazuje kada sam na "Naslovnici"

 Jedino sto malo slici na to tvoje se moze dobiti je kada se ide pod "Racuni"

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 16:24 (djigibao).
8 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, kod nas se magistrale obnovila i sad ima vise ovakvih "ormarića". 

Jel ovo vezano za (nadam se) optiku?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

kako da dobijem to

gdje klinknuti

hvala

 

ja imam samo ovo

SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 16:52 (pasko).
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

a ja imam ovak. bilo je nedavno više opcija u izborniku, vjerojatno im se neke sjebalo s stranicom. logiram se i kliknem na maxadsl internet i izbaci listu di se vidi početak i kraj spajanja itd.

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Pozdrav, kod nas se magistrale obnovila i sad ima vise ovakvih "ormarića". 

Jel ovo vezano za (nadam se) optiku?

 Pozdrav. Nije optika ,to je obicni ormaric za niskonaponsku mrezu...

10 godina
offline
T-Com Internet

jel moguce kako u ZTE routeru napravit VOIP fowarding na mobilni broj, nemam ukljucen fiksni aparat ali tu i tamo imam koji poziv kojeg vidim u povjesti poziva prilikom spajanja na router

 

EDIT: rijesio klasicnim bezuvjetnim preusmjeravanjem poziva

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 20:29 (jaZey).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet

e kod mene pise MAX2 ali nije klikabilni link i ne mogu doci nikako do tog menija

znaci zagasili mi ispis spajanja

zato me zanima je to kod mene ili i kod drugih

jer to je lijepo bilo u izborniku kad bi kliknuo na Internet opciju

a sad je vise nema

SAMSUNG NOTE 10+
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Probaj biti logiran pa kliknuti na ovaj link, mozda ti se otvori ispis spajanja

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Probao ne radi
Refresha stranicu nedogled i ispise neku gresku
Ne znam sto je
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ovako, kolega, ali ja nemam ni MAX2 ni MAX3 paket nego posebne usluge pa je vjerojatno u tome kvaka.

U Moj Telekom android aplikaciji ne vidim da postoji ispis spajanja ali vidim da sada postoji opcija "pauziranja" interneta i postavljanja vremenskih ograničenja.

15 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav! Trebao bi napraviti port forwarding na Huawei HA-35 routeru. Međutim router uopće ne izlistaje sve uređaje koji su spojeni na njega. Izlistao je IP kamere sa statičkom adresom, međutim ni jedan wireless uređaj, ni računalo s kojim pristupam na router niti išta drugo bilo sa statičkom ili dinamičkom adresom.

Provjerio sam na drugoj lokaciji s istim routerom i uredno izlistaje sve spojene uređaje.

Resetirao sam uređaj više puta, Tcom tehničari ga vratili na tvorničke, međutim bez uspjeha. Zanimljivost je da je sve funkcioniralo do prije tjedan dana kad su tehničari iz Tcoma nešto čačkali... Što bi moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-takav (kilav) soft.. ovisno o verziji, tj sačekaj malo, povremeno se 'pojavi' uređaj.

+ uređaj treba biti na automatici dhcp.. (i to može biti razlog) + razni ostali mogući razlozi kao anitivirus-firewall itd..

-statička adresa? ručno-fixno (na samom uređaju, ne dhcp) ili rezervacijom preko mac-a.. nije isto mada je rezultat isti.

-vjerojatno je kombinacija toga što te zeza (jer si testovima eliminirao isključivu krvinju uređaja..) .. najviše krivica firmware-softa, ali nije dovoljan razlog za npr povratak na stariju (pitanje brzine-wlan-lta..), bolje je 'podesiti' mrežu, jedino što teš se malo namučiti dok s raznih uređaja ukucaš mac (ako nije vidljiv routeru..). Vjerojatno su tehničari gurnuli posljendnju verziju softa... (imaš i autoupdate..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Pozdrav, kod nas se magistrale obnovila i sad ima vise ovakvih "ormarića". 

Jel ovo vezano za (nadam se) optiku?

 optika uskoro dolazi....

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pasko , sad probaj mojtelekom portal.

Ni ja nisam imao neke opcije u profilu ( na HT mojtelekom portalu ), pitao sam ih na FB kaj se dešava, rekoše da imaju radove, sad predveče sam probao i sada su se vratile opcije vezane uz internet...

Inače, ovih dana kao da imaju neki show, ali nigdje nema neke službene objave o opsegu i uzrocima svih tih problema...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
zstef kaže...

Ovog nemaš kad na naslovnici klikneš na MAXadsl Internet uslugu?

 

Kolega, kako si dosao do toga na "Naslovnici"?

Ovo je sve sto se meni prikazuje kada sam na "Naslovnici"

 

 Jedino sto malo slici na to tvoje se moze dobiti je kada se ide pod "Racuni"

 

Sad je vec bolje...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
SHELBY_09 kaže...

Pozdrav! Trebao bi napraviti port forwarding na Huawei HA-35 routeru. Međutim router uopće ne izlistaje sve uređaje koji su spojeni na njega. Izlistao je IP kamere sa statičkom adresom, međutim ni jedan wireless uređaj, ni računalo s kojim pristupam na router niti išta drugo bilo sa statičkom ili dinamičkom adresom.

Provjerio sam na drugoj lokaciji s istim routerom i uredno izlistaje sve spojene uređaje.

Resetirao sam uređaj više puta, Tcom tehničari ga vratili na tvorničke, međutim bez uspjeha. Zanimljivost je da je sve funkcioniralo do prije tjedan dana kad su tehničari iz Tcoma nešto čačkali... Što bi moglo biti?

 To je govno od softvera HT složio u te routere, ja sam se borio u jednoj firmi s njima tolko doguo dok stranka nije promijenila providera jel jedino je taj hibridni rotuer radio dobro što se tiče neta al port forward nema šanse da slozis jel nemozes ručno upisati IP već samo taj njegov discovery koji ne radi dobro sa svim uređajima,a HT nema drugi hibridni rotuer koji može dat.. 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Radi sve ko puska
Hvala
SAMSUNG NOTE 10+
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-takav (kilav) soft.. ovisno o verziji, tj sačekaj malo, povremeno se 'pojavi' uređaj.

+ uređaj treba biti na automatici dhcp.. (i to može biti razlog) + razni ostali mogući razlozi kao anitivirus-firewall itd..

-statička adresa? ručno-fixno (na samom uređaju, ne dhcp) ili rezervacijom preko mac-a.. nije isto mada je rezultat isti.

-vjerojatno je kombinacija toga što te zeza (jer si testovima eliminirao isključivu krvinju uređaja..) .. najviše krivica firmware-softa, ali nije dovoljan razlog za npr povratak na stariju (pitanje brzine-wlan-lta..), bolje je 'podesiti' mrežu, jedino što teš se malo namučiti dok s raznih uređaja ukucaš mac (ako nije vidljiv routeru..). Vjerojatno su tehničari gurnuli posljendnju verziju softa... (imaš i autoupdate..).

 Probao sam sve opcije, i statičku i dinamičku. Rezervacija ne funkcionira na ovom softveru jer moram odabrati uređaj s liste, a nema ga. Cirkus teski... 
Uspoređivao sam identične routere (identična verzija hardwarea i softwarea) i na jednom radi na jednom ne radi. 
Pretpostavljam da je do softwarea, al vidjet ćemo iduci tjedan kad ću se ponovno uhvatiti toga. 

ivicask kaže...

 To je govno od softvera HT složio u te routere, ja sam se borio u jednoj firmi s njima tolko doguo dok stranka nije promijenila providera jel jedino je taj hibridni rotuer radio dobro što se tiče neta al port forward nema šanse da slozis jel nemozes ručno upisati IP već samo taj njegov discovery koji ne radi dobro sa svim uređajima,a HT nema drugi hibridni rotuer koji može dat.. 

 Meni je to isto kod stranke, jučer cijeli dan potrošio. Tehničar iz Tcoma kaže da je na tom routeru nemoguće napraviti port forwarding, a sve je funkcioniralo do prije tjedan dana . Ključan je upravo bio dolazak njihovih tehničara. Od tad stvar ne funkcionira. Nadam se da ću riješiti idući tjedan nekako.

 

 

 

Hvala na pomoći i ugodne blagdane želim! 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

operateri znaju pričati (priče/svašta..) no koliko to veze s nečim ima.. :)

-ako soft nije osakaćen, tad ovisiš o operateru-centrala (bridge-nat..), tj ako nema wan-ip tad nema, moraš zatražiti (neki dan upravo na a1 tražio i dobio isto.. uređaji svih triju operatera su identični osim soft verzije i otisnutog logoa.. a 'smijeh' što je na starom uređaju a1 fwd radio bez takvog zahtijeva sama opcija.. no poromjene-nadogradnje.. soft+centrala=automatika i to se mora upariti.

-kako sam zaključuješ, do tehničara je radilo.. jedino ne mora biti da je on flešao, može i automatika (opcija nadogradnje..), tj vjerojatno to rade tumpleki koji ni ne znaju što je flešanje uređaja nego samo stisnu gumb i čekaju da centrala obavi posao.

-traži otvaranje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da vip moraš tražiti da otvore javnu adresu po novom, nije do routera već je sa njihove strane zatvoreno.
Ovo kod HT hibridni rotuer nije problem javna adresa, nego Mac discovery ne radi dobro a softver ne nudi opciju port forward po IP.Isto tako taj router ne podržava Bridge mode. Tako da se možeš fuckat. Doslovno sam tražio HT da kako got znaju i kolko got da košta, puste port forward unutar mreže na fixnu adresu servera i rekli su da nemogu nikako sa tim routerima..

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 17:06 (ivicask).
9 godina
offline
T-Com Internet

Trebam informaciju. Dakle tata posjeduje max tv (max3) i zivi u prizemlju kuce, dok sam ja u potkrovlju kuce! (Dijeli nas 2 kata)
Eh ja bih sad htio max tv pa me zanima dal mogu provuc njegov.... Ono tipa max tv na 2 televizora?
Nemam telefonski prikljucak

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pa jednostavno nadoplati maxtv to go (ako ga vec nema) i gledaj bez problema na smart tv-u/kompu. Mislim da je moguce max 4 uredjaja koristiti. Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 13:52 (deepshitcro).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imam max2go na mobu al ne mogu ga instalirat na smart tvu nemam tu mogucnost 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zee_15 kaže...

Trebam informaciju. Dakle tata posjeduje max tv (max3) i zivi u prizemlju kuce, dok sam ja u potkrovlju kuce! (Dijeli nas 2 kata)
Eh ja bih sad htio max tv pa me zanima dal mogu provuc njegov.... Ono tipa max tv na 2 televizora?
Nemam telefonski prikljucak

 Ako se ne varam trebaš nadoplatiti za dodatni MaxTV prijemnik. Ne možeš sa ovim istim gledati na 2 TV-a. Oko 30kn mjesečno je bilo.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
T-Com Internet

Pise na internwt doplata 10 kn mjesec

Al mene zanima na koji nacin ga mogu gledat u potkrovlju. Koji kabel od tate trebam provux do gore di sam ja?

Jel mi dosta enthernet kabel? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zee_15 kaže...

Pise na internwt doplata 10 kn mjesec

Al mene zanima na koji nacin ga mogu gledat u potkrovlju. Koji kabel od tate trebam provux do gore di sam ja?

Jel mi dosta enthernet kabel? 

 Da. Isto kak ti je spojeno kod tate biti će i kod tebe. Ethernet do uređaja, HDMI za TV i kabel za struju.

 

Može se i preko powerlinea spojiti da se izbjegne bušenje zidova i općenito gnjavaža koja dolazi s provlačenjem kabela, ali nemam iskustva iz prve ruke. T-com je prodavao jedno vrijeme set powerlineova, ali ne znam imaju li to i dalje u ponudi te postoji li mogućnost isprobavanja i povrata ako ti ne odgovara.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zee_15 kaže...

Trebam informaciju. Dakle tata posjeduje max tv (max3) i zivi u prizemlju kuce, dok sam ja u potkrovlju kuce! (Dijeli nas 2 kata)
Eh ja bih sad htio max tv pa me zanima dal mogu provuc njegov.... Ono tipa max tv na 2 televizora?
Nemam telefonski prikljucak

 Samo ti treba dugi enthernet kabel.
Odnosno ovisno dali si spojen na bakru ili optici (caka ti može biti u tome ako si na bakru, da nemaš dovoljnu propusnost brzine za korištenje 2 maxtv prijamnika).

 

Moraš njih zvati na 08009000 i zatražiti dodatni max tv prijamnik.

Prva godina ti je 20KN+ (svaki mjesec na računu)

Druga godina ti je 40KN+ (svaki mjesec na računu)

 

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...
zee_15 kaže...

Pise na internwt doplata 10 kn mjesec

Al mene zanima na koji nacin ga mogu gledat u potkrovlju. Koji kabel od tate trebam provux do gore di sam ja?

Jel mi dosta enthernet kabel? 

 Da. Isto kak ti je spojeno kod tate biti će i kod tebe. Ethernet do uređaja, HDMI za TV i kabel za struju.

 

Može se i preko powerlinea spojiti da se izbjegne bušenje zidova i općenito gnjavaža koja dolazi s provlačenjem kabela, ali nemam iskustva iz prve ruke. T-com je prodavao jedno vrijeme set powerlineova, ali ne znam imaju li to i dalje u ponudi te postoji li mogućnost isprobavanja i povrata ako ti ne odgovara.

 ja ti mogu potvrditi iz prve ruke da powerline radi bez problema ja imam maxtv u prizemlju a sin u potkrovlju je spojen preko powerlina sve radi bez problema samo treba nadoplatiti drugi max tv uredaj

3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
**gusta21 - gdje ste kupili/ nabavili /
powerline , koji model ..i koliko ste ga platili ?!
Hvala
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice