Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.155.918
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Prvo dobro procitaj ugovor i sitna slova koja je min garantirana brzina koju ti moraju ispostavit... da nije 2mbps pa se mos slikat... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Striko2009 kaže...

Prvo dobro procitaj ugovor i sitna slova koja je min garantirana brzina koju ti moraju ispostavit... da nije 2mbps pa se mos slikat... 

 Prijatel, ajde vidi predzadnji paragraf prve stranice https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=9956&rType=2 Jasno piše da *uvijek* bond radi, a nakon 100gb ostaje do 5/2 s mobilne mreže.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
srcipesak kaže...
Striko2009 kaže...

Prvo dobro procitaj ugovor i sitna slova koja je min garantirana brzina koju ti moraju ispostavit... da nije 2mbps pa se mos slikat... 

 Prijatel, ajde vidi predzadnji paragraf prve stranice https://www.hrvatskitelekom.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=9956&rType=2 Jasno piše da *uvijek* bond radi, a nakon 100gb ostaje do 5/2 s mobilne mreže.

 Prijatel, ovo je bio samo dobronamjeran komentar, nemam namjere se dalje petljat niti iscitavat njihove regule 

I believe Wi can Fi...
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Da, evo već je kraj godine skoro..

Ljeto, 6. mjesec će skoro, jedva čekam kad je net u pitanju..

Tada mi ističe ovaj ugovor sa obveznim trajanjem..

Već imam spreman mail u kojem ću im navesti kako gasim liniju, ukoliko mi ne povećaju brzinu na najveću moguću, prvi dan nakon isteka im šaljem..

Kažem jedva čekam..

 

Pun mi je k operatera, svih i njihovih laži i lošeg interneta..

 

Ne znam kako je kod vas..

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 12:46 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Meni istice kroz 2mj, ali necu produziti.

Pustit cu nek ide bez ugovora dok se ne osposobi optika u zgradi, a onda cu gazit po prodavacima i vidjet tko nudi najbolje 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Nemojte se igrati, pazite da ne pozobate bez ugovora. Ne znam iz prve ruke dal ostaju stare cijene ili morate neki novi deal odabrati uz UO. Na HTu je tako, pa me nebi čudilo da je slična praksa i kod Iskona :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Prije ovog trenutnog ugovora sam bio dosta dugo bez ugovora.

Neznam tocno, ali preko 6mj je bilo. 

Bilo je onda da ostaju isti uvijeti iz ugovora ali si 'vezan' na mjesecnoj bazi tako da krajem mjeseca mozes normalno raskinut taj 'ugovor'.

Nadam se da nisu promjenili praksu. 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Striko2009 kaže...

Prije ovog trenutnog ugovora sam bio dosta dugo bez ugovora.

Neznam tocno, ali preko 6mj je bilo. 

Bilo je onda da ostaju isti uvijeti iz ugovora ali si 'vezan' na mjesecnoj bazi tako da krajem mjeseca mozes normalno raskinut taj 'ugovor'.

Nadam se da nisu promjenili praksu. 

 Nemoj biti siguran u to. Možda je, a možda nije. Npr. kod Optime nije.

9 godina
online
Iskon "iskustvo"!

Meni je isteko ugovor pocetkom godine, pa nisam obnovio i sve mi je isto ostalo. Sad me zovu po svako malo s ponudom koje su losije od ove koju imam. Ova zadnja na telefon mi je "zaprijetila" da mi se cijena "moze" povecat. Kad sam je pitao da kako se do sada nije povecala, rekla je "da, ali se mozda moze jos uvijek povecat". Kao da ugovor ima u sebi nekakvu amortizaciju pa eto, s tijekom ugovora cijena postaje sve veca i veca ako nemas obvezu :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Long story short:
Iskon je postao katastrofa, na telefon se nisu javljali, probleme sam imao, UO mi je istekla, a oni su govorili da nije - na kraju otišao kod A1.
Problem je da meni i dalje šalju račune (i to s većom cijenom), kako za fiksne, tako za mobilne usluge.
Ne znam što im se dešava, napisao sam prigovor prije 3 tjedna, odgovora nema ni dalje.
Može mail od HAKOMa da mogu negdje priložiti sve?
Također, mobitel sam koristio samo 3 dana ovog mjeseca, onda sam prebacio broj na drugog operatera, a oni uredno poslali račun jučer kao da sam cijeli mjesec koristio.
Siguran sam da je rok za odgovor njihov na moju žalbu bio 2 tjedna
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Negdje si zaglavio u sistemu + korona pa je sve valjda duplo duže. Ne znam salji podsjetnike na mail ili zovi pa pitaj kakvo je stanje. 

Sto se pretplate tice, to je standardno - racuni su ocito automatski, kao da nema feedbacka u sustav da je korisnik otisao na datum X ili je jednostavnije napraviti full racun pa nek se covjek javi i rijesi se... :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Nama u zadnje vrijeme net stalno nešto zeza.  
Brzina drownloada skače,poneakad se isključi net na nekoliko sekundi(wifi) - na ruteru sve svjetli kao da nema ništa i nije mi jasno što se događa dal svi oko mene doma leže na netu i skidaju cijelo vrijeme ili je nešto drugo.  
Probao sam i isključiti sve korisnike neta i opet radi bolje ali npr ako odem u online igru ping se vrti na 60 i tu i tamo napravi lag a inače je bilo na nekih 38.  
S obzirom na već rečeno ne da mi se ih niti zvati jer će vjerojatno tko zna kada doći a opet zar ćemo biti bez neta za blagdane...  

A recimo kada se spojim preko lan kabela mi pokazuje 46 ali je baš stabilno,nema nikakvih lagova niti se ping mijenja.  
Al recimo na speedtestu download i dalje oscilira ali puno manje nego na wifiju.  
Očito je nešto sa wifijom al nezz što.  
Komp je udaljen možda 4 metra od rutera i nije mi jasno koji k se događa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozdrav

 

U zurbi sam. pa nisam stigao zadnjih par stranica procitati.

Na HT sam, istekao mi UO.

Imam Optik 100/20. Speedport Plus ruter. (Wi-Fi dobar. LAN port slab)

 

Zanima me, korisnici ISKON Optika, ili koji su s HT presli na ISkon. Koji ruter ste dobili i kakva je kvaliteta internet.

Koju su vam brzinu pustili.?

Znam da su rekli, da ce dati maksimalno, mogu misliti,  jer je meni 500 Mbps. kao i vecina na optici. pa ne vjerujem da se drze te ponude...

Ja sam ZG- Tresnjevka Jug..

Samo tel + int paket me zanima.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

prešao sam na iskon prije cca. pola godine, dali su innbox v46, ali nije ni cijeli dan bio korišten, zamijeno sam ga sa svojim ruterom

brzina je osnovna 100/50, nema odstupanja

koliko vidim u paketima nude max 200/100 za 20kn više, tako da zaboravi 500 Mbps

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 12:59 (Ivan35).
16 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Kad kazes, da si zamjenio svojim ruterom, to znaci da si iskonov ruter u bridge mod stavio (tocnije oni) ?

uuuuuuf

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

prvo je išao u bridge, a nakon toga kompletno van, ont je sad spojen direktno na moj mikrotik

12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ivan35 kaže...

prešao sam na iskon prije cca. pola godine, dali su innbox v46, ali nije ni cijeli dan bio korišten, zamijeno sam ga sa svojim ruterom

brzina je osnovna 100/50, nema odstupanja

koliko vidim u paketima nude max 200/100 za 20kn više, tako da zaboravi 500 Mbps

 

 

Izgleda okej. Ja sam dobio neku ciglu.

Nazvao ih da mi dopuste bridge. Uzeo svoj ruter(koji je ložiji, al ga mogu zavući) i klonirao njihov(clone MAC address).

Jedino ne znam kakvu odgovornost snosim ako skuže to.

Imam TI-Link MR6400.

Taj njihov je dobar, al glomazan.

Imam samo net bez ugovora za 189kn/mj

100/50Mbps

Za 20kn mogu uzeti 200/100Mbps

Cijena za 100/50Mbps s ugovorom je 169kn/mj(dakle, 20kn manja od opcije bez ugovora)

Do sad nikakvih problema, preporučujem Iskon.

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

radi sve i bez kloniranja MAC-a

12 godina
odjavljen
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Meni nije. Ne znam zašto. Znam još da sam testirao bez i sa.
3 godine
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Zna li netko možda koji je VLAN ID za IPTV na vdsl-u?

Ne mogu ga nigdje na netu naći, već samo nailazim na onaj za optiku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
itomic009 kaže...

 Kakva su vam iskustva s Iskonom kad se radi o preseljenju na drugu lokaciju gdje nisu pokriveni, pa da se napravi besplatan raskid? Rečeno mi je da tako rade, iako sam pod ugovornom obvezom, ako selim gdje nemaju neta, da mi se besplatno raskida ugovor. Rade li tako u praksi?

 Upravo je i kod mene ista situacija, imam ugovor 42-60 i poslao sam im obavijest o preseljenju te očekivao da me nazovu. Dobio mail, nude 10mbit (smijeh) uz istu cijenu i novi ugovor. 

U odgovor da stavim da se slažem i OIB. 

Naravno, napisao sam da ne prihvaćam odmah po dolasku mail-a ali još uvijek nikakvog odgovora na to.

Danas zovem Iskon, ne mogu me spojiti s njima jer operiraju valjda samo preko mail-a. Kaže ženska da će ih požuriti. Naravno, opet nikakvog odgovora niti danas.

Na drugoj adresi je dostupan A1 200mbit net i želim to što prije ugovoriti ali se želim prvo riješiti ovih.

E sad, strpljenja imam i nadam se da će mi se to riješiti ovaj mjesec. Uglavnom, svakako imaš pravo na raskid ugovora ako oni ne mogu ispuniti uvjete iz ugovora (kao kod mene minimalnih 42mbit)

12 godina
odjavljen
offline
Iskon "iskustvo"!

Jedno pitanje za ekipu - moralno

Jel okej se "cijenkati" za 20kn? Imam kod njih net, bez UO. Isti taj net je 20kn jeftiniji s UO. No kako im je net super, nekad nikakvih problema nisam imao, a samim time nemam razlog za odlazak, bil bilo okej da pokušam spustiti cijenu za tih 20kn?

Već sam cca god dana kod njih. Ako da, da pričekam još malo? :D

 

Možda vam je glupo pitanje, no nisam tip koji voli žicati.

Btw. za tih 20kn onda uzmem 200/100 paket 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Cjenjkaj se.

13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Kako ću uskoro dobiti optiku doma, a preko Rune projekta (nemaju Iskon u ponudi), trebao bi raskinuti ugovor sa Iskonom. Ugovor imam do 08/21. U sedmom mjesecu ove godine sam informativno tražio koliko bi me došli penali da sada odlučim raskinuti ugovor. Ja njima poslao mail a oni me nazvali i rekli da cca 500kn. Sada kada samo čekam da mi novi operater isporuči opremu i krenem sa optikom, opet sam pitao Iskon koliko bi me došlo za raskinuti ugovor u siječnju 2021. Nazovu me i kažu 650kn. Ja pitam da kako sad više nego na ljeto, a tip mi kaže da ovisi kad se traži ova informacija pa o nekim njihovim kalkulacijama. Sada sam ga pitao da mi to pošalje napismeno, dok na ljeto nisam to tražio....

 

Ima li neki način da ih malo stisnem oko ovoga ili?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Naknada za prijevremeni raskid može biti broj preostalih mjesečnih naknada do isteka ugovorne obveze ili naknada u visini popusta na usluge i uređaje koje je korisnik ostvario u ovisnosti što je povoljnije.

U tvom slučaju je očigledno povoljnije platiti naknadu u visini popusta koje si ostvario, a kako vrijeme odmiče ta ti je naknada onda svaki mjesec sve viša jer ako je npr. tvoja mjesečna naknada 50 kn povoljnija u odnosu na uslugu bez popusta i ugovorne obveze to znači da se ukupni iznos popusta koji si ostvario svaki mjesec povećava za taj iznos.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 11:33 (Jano Polić).
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ljetos sam prešao sa Optime na Iskon ukucani me zbog toga stalno napadaju  doduše sa razlogom.

Iako je brzina veca u Iskonu veza je bila na optimi stabilnija nikad nije bilo greške.Kod iskona stalno problem sa spajanjem na net na nekom od bezičnih uređaja, najcesce povezano bez interneta. Resetirao sam ruter,provjerio da nema virusa ali opet isto da li je to po vama do provajdera ili pak do mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Iskon "iskustvo"!

Ja sam na Iskon optici 100/50 Mbps od kraja 3. mjeseca prošle godine.

 

Na uslugu stvarno nemam nikakvih prigovora, što nije bio slučaj u prošlom stanu i dok sam bio na VDSL-u njihovom.

 

Znači, imam paket optika 100/50 Mbps + 2x IPTV

 

Moj PC spojen preko LAN-a,

PS4 + PC od sina preko WLAN-a

+ 4 mobitela preko WLAN-a

 

i sve radi uredno, nema pucanja veze, nema odstupanja od ugovorene brzine. IPTV radi savršeno.

 

Također, ping u online igrama je uvijek OK, nema divljanja nekih.

Download i upload radi bez greške.

 

Bit će da sam na jako dobroj parici ovaj put.

Do sad niti jedan jedini put nisam imao potrebu zvati SZK dok sam prije redovito gubio živce s njima.

 

Tako da, iz moje perspektive, mogao bih preporučiti Iskon optiku svima.

(iako znam da nema ni teoretske šanse da svima radi sve kak treba, ovisno o infrastrukturi i samoj lokaciji korisnika)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Kakvi/koliki se penali moraju platiti iskonu ako se želim prebaciti na alternativnog operatera prije isteka ugovora?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Iskon "iskustvo"!
fromcelltohell kaže...

Ja sam na Iskon optici 100/50 Mbps od kraja 3. mjeseca prošle godine.

 

...

Bit će da sam na jako dobroj parici ovaj put.

 

Da li imaš pravu optiku sa fiberom u router, ili G.fast preko postojeće parice?

15 godina
online
Re: Iskon "iskustvo"!
pero322 kaže...
fromcelltohell kaže...

Ja sam na Iskon optici 100/50 Mbps od kraja 3. mjeseca prošle godine.

 

...

Bit će da sam na jako dobroj parici ovaj put.

 

Da li imaš pravu optiku sa fiberom u router, ili G.fast preko postojeće parice?

 

Fiber je u pitanju. Povučena nit iz ormarića na stubištu drito u stan.

 

Mogao sam bez problema na 200/100 kako su rekli tehničari kad su došli spojit net.

 

 

Nedavno me zvala ženska iz A1, nudila mi optiku 500/100 na istoj parici, za iste novce koje dajem sad Iskonu.

 

Problem je kaj sam još 14 mjeseci pod ugovorom kod Iskona, tako da nema šanse da ću preći na A1 prije isteka ugovora.

 

No, velim... s ovim Iskon netom sam stvarno zadovoljan sad,

 

niti jedan prekid ili neko štekanje interneta u ovih 9 i pol mjeseci od kako sam na optici njihovoj.

 

Bit će da je fakat ok infrastruktura za net u zgradi. Nemam ih kaj branit, kad su bili zločesti, pisao sam i o tome na temi.

 

Kad su OK, zašto ih ne bih i pohvalio.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice