Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.156.604
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

U čem je stvar često mi puca veza a najcesce mi se desava da mi je mob povezan na net bez interneta(povezano bez interneta),kako to riješiti ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Može netko objasniti zašto su me prebacili na udaljeniju centralu?

Bio sam na centrali udaljenoj oko 300injak m. Sad sam na 1100m.

 

Nemogu dobiti više od 20Mbps a prije je uredno išlo 30.

 

Jel to rade da bi rasteretili liniju i poboljšali uslugu ili da bi još vise korisnika nakačili na lokaciju po šteti postojećih?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Vjerojatno je tcom stavio svoje na blizu :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Yup. Samo na tcomu mogu dobit 30.
3 godine
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Za ljude sa Zyxel-om pitanje: Koliko brzo (sporo) vam se vrte programi, izbornici, itd. na TV-u?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
VelikiBranko kaže...

Za ljude sa Zyxel-om pitanje: Koliko brzo (sporo) vam se vrte programi, izbornici, itd. na TV-u?

 Očekivano normalno

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Meni se već neko vrijeme vuće užasno sporo. Npr. kad pritisnem EPG, ne mogu ništa dodatno unijeti nekih 30-40 sekundi.

Pretpostavljam da je stvar u Zyxel-u, jer prije nego što sam zatražio da ga stave u bridge mi je veza bila užasna (iako je parica super i profil dobro postavljen), a nakon postavljanja vlastitog routera znatno se poboljšala. Doduše, još uvijek imam neki čudan upload lag kojeg se zbilja želim riješiti.

12 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Ističe mi 2-godišnji ugovor na Iskonu (internet+TV). Tražio sam produljenje i dali su mi ponudu s višom cijenom nego dosad za nešto lošiji paket. Napisao sam im mail sa svim objektivnim razlozima zašto je to totalno loša ponuda za mene i da ju neću uzeti, a odgovor koji dobijem je da je to najniža ponuda koju mi mogu dati jer su cijene regulirane HAKOM-om.

 

Jel netko zna jel ovo fakat stoji da ne mogu smanjit cijenu zbog HAKOM-a ili je samo bulls$#t da me skinu s leđa? Cilj mi je dobit istu ili nižu cijenu za produljenje ugovora.

 

Meni je Iskon ekipa do sada fakat bila ok s ponudama za ugovor, uvijek su i davali neki dodatni popust na pakete kod prihvaćanja ugovora. Što se sad događa nemam pojma. Jel se ima smisla natezat i svađat s njima da tražim bolje uvjete?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Pikka kaže...

Ističe mi 2-godišnji ugovor na Iskonu (internet+TV). Tražio sam produljenje i dali su mi ponudu s višom cijenom nego dosad za nešto lošiji paket. Napisao sam im mail sa svim objektivnim razlozima zašto je to totalno loša ponuda za mene i da ju neću uzeti, a odgovor koji dobijem je da je to najniža ponuda koju mi mogu dati jer su cijene regulirane HAKOM-om.

 

Jel netko zna jel ovo fakat stoji da ne mogu smanjit cijenu zbog HAKOM-a ili je samo bulls$#t da me skinu s leđa? Cilj mi je dobit istu ili nižu cijenu za produljenje ugovora.

 

Meni je Iskon ekipa do sada fakat bila ok s ponudama za ugovor, uvijek su i davali neki dodatni popust na pakete kod prihvaćanja ugovora. Što se sad događa nemam pojma. Jel se ima smisla natezat i svađat s njima da tražim bolje uvjete?

 

Nema. Ista situacija bila kod mene.

A1 ti ima odličnu ponudu sada za nove korisnike.

Bilo sam zadovoljan Iskonom, ali szk im je katastrofa.

9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ima ja sam bio na iskonu tj. Jos uvijek sam i podnesao zahtjebmv u ht-u za magentu 189kn. Prethodno sam iskon pitao jel mogu produzit ugovor za manje od 200kn koje sad placam kazu ne mogu. 

I tako zove mene teta iz iskona i pita koji je razlog prebacivanja. Reko cijena problemi sa stabilnosti i tak. I kaze ok pa mozemo vam ponuditi isti paket za 145kn. Rekoh ne hvala ja kad sam pitao niste mi dali povoljnije da ostanem i sad kad sam krenuo u preseljenje odmah zivkate. Neću iz inata sad ostati kod vas kad nečete na vrijeme zadrzat korisnike nego čekate zadnji voz. 

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ma kakav hakom..Ne nasjedajte na takve pokušaje prevare..

Svaki taj student koji radi u szk ima na papiriću napisano nekoliko takvih izjava koje onda u datom trenutku izvali kako bi odjebao korisnika..

 

Neki plaćaju 200 kuna za optiku 500/100..

A operateri bi htjeli 200 kuna naplatiti za jebenih 4Mbps down na bakru..

 

Jebote da vam sutra dođu iz vlade hr i kažu da će vam naplatiti dopusnicu za šetnju, da možete hodati po gradu, 200 kuna mjesečno, vi bi pristajali..

 

 

 

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
froxie24 kaže...

Ima ja sam bio na iskonu tj. Jos uvijek sam i podnesao zahtjebmv u ht-u za magentu 189kn. Prethodno sam iskon pitao jel mogu produzit ugovor za manje od 200kn koje sad placam kazu ne mogu. 

I tako zove mene teta iz iskona i pita koji je razlog prebacivanja. Reko cijena problemi sa stabilnosti i tak. I kaze ok pa mozemo vam ponuditi isti paket za 145kn. Rekoh ne hvala ja kad sam pitao niste mi dali povoljnije da ostanem i sad kad sam krenuo u preseljenje odmah zivkate. Neću iz inata sad ostati kod vas kad nečete na vrijeme zadrzat korisnike nego čekate zadnji voz. 

 Eh jesi borac :D Napravio si ništa. Samo promjenio boju iz narančaste u magentu :) Kužim ja tebe i sve mi je jasno. Samo kažem, nije da si oštetio iskon prelaskom na HT, to je sve "isto" :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Zato se redovito i prebacujem sa jednog na drugog kad prođe ugovor. Uvijek dobijem jeftinije nego što sam plaćao nakon istrka ugovora.  😄

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
froxie24 kaže...

Ima ja sam bio na iskonu tj. Jos uvijek sam i podnesao zahtjebmv u ht-u za magentu 189kn. Prethodno sam iskon pitao jel mogu produzit ugovor za manje od 200kn koje sad placam kazu ne mogu. 

I tako zove mene teta iz iskona i pita koji je razlog prebacivanja. Reko cijena problemi sa stabilnosti i tak. I kaze ok pa mozemo vam ponuditi isti paket za 145kn. Rekoh ne hvala ja kad sam pitao niste mi dali povoljnije da ostanem i sad kad sam krenuo u preseljenje odmah zivkate. Neću iz inata sad ostati kod vas kad nečete na vrijeme zadrzat korisnike nego čekate zadnji voz. 

 

Ja sam imao kod njih za 195 kn mjesečno:

200/100 optika

1000 minuta fiksni telefon

Full paket (sve kanale otključane) + HBO go

I mobitel sam prenio kod njih, što je bilo 100 kn mjesečno.

 

Nažalost, nisu mi ponudili ništa takvoga opet.

Ponudili su sve to isto za 265 kn/mj i da je to stvarno najbolje što mogu ponuditi.

Nije loša cijena, s obzirom na sve.. Ali opet, A1 je ponudio bolje + pošto ih imam na još jednoj adresi, spojio sam u mozaik.

Mobitel ću lagano prebaciti u tele 2 na bonove, te ću dobiti za 85 kn tamo 12 GB, što je 3 GB više nego u Iskon.mobile, a 15 kn manje.

 

I danas je zvao čovjek i također pitao razlog odlaska, i rekao da mu je stvarno žao, ali da ne može ponuditi ništa bolje nego kolege.. Da sam već dobio najbolju ponudu i da mu je žao..

E sad, mogu, ne mogu.. Ne znam, čekam A1 da sve prespoji i 2 godine sam miran. Žao mi je jedino što s optike idem opet na Bakar, premda ne znam koja je razlika pošto je brzina downloada opet 200. Debljina kabla i ruter manje?! :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

@x360gamer - gledam A1 ponudu s nadom da ću naći bolju ponudu kao i ti ali nisam uspio - dosta je skupo i još nema opcije koje trebam (drugi uređaj + snimalica, nigdje ne piše da je uključena)... Mjesečno na 24 mjeseca je 224 kune (179 prvih i 269 drugih 12 mjeseci). I to je samo jedan paket, znači mnogo manji broj kanala. Jel sam fulao nešto ili se trebam s njima još pregovarati da dobijem bolju cijenu?

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Fulao si da dobiješ još 500 kn na kartici :)
Ne znam, imam jedan TV u svakom stanu.
Na jednoj adresi sam dobio ponudu da me 24 mjeseca sve košta 179 kn (169 radi mozaika), na drugoj adresi sam dobio ovo što si gore napisao -10 kn radi mozaika + 500 kn bi trebalo stići, koje možeš odmah podići na bankomatu i trošiti kako želiš. Sve skupa, na toj adresi me dođe znači 203 kn/mj u prosjeku.
Snimalica ti je uključena koliko su mi rekli (ne mogu 100% tvrditi, ne koristim ju), ali znam koristiti "pogledaj pod početka" ako nešto znači.
Istina, bilo bi lijepo imati još dodatni filmski TV, u kojem onda dobiješ više programa + HBO go. To je dodatnih 30 kn mjesečno, ali mi ne treba, pošto imam liste :D
Na kraju, TV gledam samo dok su utakmice, tako da sam ja zadovoljan s ovim svim.
Na kraju, kažem, mobitel kada maknem također, tu je još neka sitna ušteda mjesečno.
A ne treba zaboraviti ni ako ga prenesem u A1, da radi mozaika onda na svaki račun još dobivam -20 kn.
Kak god, mislim da A1 trenutno nudi najviše.
T-Com ponuda je sramotno skupa, Iskon je jeftiniji i stvarno sam bio zadovoljan s njime, ali eto.. možda za 2 godine opet :D


3 godine
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Koja je caka sa ovim Fritz!box-om što nude?

 

"Korisnik može za korištenje Iskonovih 3-play usluga koristiti uređaj „FRITZ!Box 7590“ (dalje u tekstu: Uređaj) koji je konfiguriran na način da podržava Iskonove usluge."

 

Jel' ovo znači da ti daju sve potrebne podatke, uključujući voip, ili da kao u svojih regularnih routera stave nekakav svoj fw, oni imaju remote management, itd. ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Smrzavanje slike nije bug nego feature jelda ?

Pa skoro svaki dan moram ugasiti Iskon Tv prijemnik iz struje da bi odmrznuo sliku.
Znači ne moram restartati router... Već Tv box.
Mislim da je stanje lošije od kad mi je pregorio Arres prijemnik i dobio neki drugi zamjenski.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

https://www.bug.hr/promo/iskonovci-sada-imaju-super-izbor-mobilnih-tarifa-17124

 

Evo se reklamiraju na ovom portalu..Lijepa reklama..

Samo da još nije laži..

 

Ne daju najveću moguću brzinu solo interneta, već onu koja te dopadne, odnosno koji profil imaju na tom mjestu..

 

Više puta sam tražio da mi puste moguću veću brzinu, koju parica ima, bez uspjeha..

Javite se za mjesec dana, i tako dalje..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
boatenga kaže...

Ma kakav hakom..Ne nasjedajte na takve pokušaje prevare..

Svaki taj student koji radi u szk ima na papiriću napisano nekoliko takvih izjava koje onda u datom trenutku izvali kako bi odjebao korisnika..

 

Neki plaćaju 200 kuna za optiku 500/100..

A operateri bi htjeli 200 kuna naplatiti za jebenih 4Mbps down na bakru..

 

Jebote da vam sutra dođu iz vlade hr i kažu da će vam naplatiti dopusnicu za šetnju, da možete hodati po gradu, 200 kuna mjesečno, vi bi pristajali..

 

 

 

 

Iskon je dio HT grupe i zato je reguliran kao što je reguliran HT od strane Hakoma. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
CroDexter kaže...

Iskon je dio HT grupe i zato je reguliran kao što je reguliran HT od strane Hakoma. 

 Da li to onda znači da fakat imaju regulirane cijene? Nisam do sada čuo da itko osim ljekarni ima reguliranu cijenu proizvoda, odnosno da ne može dati popust koji želi (do razine nabavnog troška naravno).

14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Da. Imaju regulirane cijene i ne mogu tek tako davati niže cijene ili popuste.

Mislim da ih Hakom može kazniti ako ih uhvate da daju niže cijene ispod stola

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7237

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:32 (CroDexter).
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Dao si link na tekst od prije 5 gofina. Tteba podnijeti zahtjev za prelazak pa ćeš vidjeti kako cijena ponude pada.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Kod mene evo ima desetak dana NET,TEL,TV  215kn na bakru https://ibb.co/YkZXhC7

Sve radi OK bez zastajkivanja , jedino me živcira ARRIS što svako jutro kad palim TV trebam ukucati PIN

13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

 Kakva su vam iskustva s Iskonom kad se radi o preseljenju na drugu lokaciju gdje nisu pokriveni, pa da se napravi besplatan raskid? Rečeno mi je da tako rade, iako sam pod ugovornom obvezom, ako selim gdje nemaju neta, da mi se besplatno raskida ugovor. Rade li tako u praksi?

13 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Koje routere daje Iskon u najam za nove korisnike VDSL NET usluge u zadnje vrijeme?

Ili daju random Innbox/Zyxel/nešto treće?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

imam ht telekom, brzina mi je losa 7mbit, trazio ponudu od iskona jeftiniji su i kaze da je brzina min oko 20 na mojoj lokaciji, sve mi to malo sumnjivo sad da bude tolika razlika, sta ne koriste oni od telekoma centrale i parice

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Joky007 kaže...

imam ht telekom, brzina mi je losa 7mbit, trazio ponudu od iskona jeftiniji su i kaze da je brzina min oko 20 na mojoj lokaciji, sve mi to malo sumnjivo sad da bude tolika razlika, sta ne koriste oni od telekoma centrale i parice

 Probaj uzeti hibridbox, trebal bi ti biti besplatan jer imas manje od 20mbit. Jest da je 100gb po full brzini, ali nakon toga jos mozes do 5/2 dobivati od 4G mreze ako ti to znaci ista. 

Drugo: Da, u pravilu iskon i HT su u istim centralama pa bi na papiru u tom slucaju brzina trebala biti ista. Razlika je sto je netko vec pisao, u iskonu ima ekipe koja je spremna pogledati paricu i mozda nesto iskemijati ako se da. U HTu nazalost i nema, kak radi radi i to je to. Nikoga ne zanima da je na iskonu radilo bolje :D Čak se i HT tehnicari "žale" da iskon tehnicari prčkaju po postavkama... (u stilu kao ne smije se :D ). Ma smijeh i totalno tragikomicno buduci su "ista" fabrika a ponasaju se kao smrtni neprijatelji. 

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

imam hibridbox i do 100gb radi po vecoj brzini al nakon toga samo po zicnoj,nista se ne dobiva od 4g mreze, prijavio sam to i oni govore da to nije tako, da samo ide zicno nakon potrosenih 100gb, neznam vise ko je tu lud, a na stranici im pise drugacije i citam im to i reko je kao da ce to provjeriti

10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Joky007 kaže...

imam hibridbox i do 100gb radi po vecoj brzini al nakon toga samo po zicnoj,nista se ne dobiva od 4g mreze, prijavio sam to i oni govore da to nije tako, da samo ide zicno nakon potrosenih 100gb, neznam vise ko je tu lud, a na stranici im pise drugacije i citam im to i reko je kao da ce to provjeriti

 Salji prijave i gnjavi. U najgorem slucaju hakom prijava jer usluga ne radi sukladno uvjetima :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice