Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Tako sam i ja prvog rijesio i nikad kasnije nije pipnuo nista od tehnike u boravku, ali ovaj je 11mj i ne kuzi jos, alidoci ce itaj trenutak... dotad sve u zrak 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Da sazmem, djeca su nasa radost a zene sunce? 

Sreca da je boravak iz ikee pa mozes u svakom trenu naruciti dodatna vrata, police i sl tako da cu pojacalo zastiti, zvucnici u zrak, a oko suba ide metalni kavez 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

RIP 😥

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Danas kupim servisirani gramofon. Nova Nagaoka MP110 Zvučnica, novi konektori za zvučnicu, naštelovan lift, naštelovana zvučnica, podešeni utezi na ručici, cijeli gramofon dodatno naštelovan i uštiman, kabeli dodatno sređeni na spojevima, sve skupa 1400 kuna. Nisam nikad u životu bolje prošao.

 

Danas ćemo isprobavat malo nove ploče...

 

Live long and prosper.
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Gramofon zvuči odlično, bolje nego sam mogao i zamislit, ali šta dobro zvuče Sonus Faber Concerto, to je milina. Sad me čeka ulaganje u nove zvučnike, na koje nisam baš računao...    

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-cd-player/rega-planet-cd-player-oglas-27731322

 

Ma čekajte, jel ovo Rega CD player sa Star Trek brodom? I koliko je ovo dobar player, izgleda dobro, ima Star Trek motiv, a samo je 2000 kuna. Imaju 2 na Njuškalu...  

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 14:17 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-cd-player/rega-planet-cd-player-oglas-27731322

 

Ma čekajte, jel ovo Rega CD player sa Star Trek brodom? I koliko je ovo dobar player, izgleda dobro, ima Star Trek motiv, a samo je 2000 kuna. Imaju 2 na Njuškalu...  

 A realno, svi danas ganjaju bolji dac, ako imaš dobar dac i običan dvd player će poslužiti kao transport :)

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Filox kaže...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-cd-player/rega-planet-cd-player-oglas-27731322

 

Ma čekajte, jel ovo Rega CD player sa Star Trek brodom? I koliko je ovo dobar player, izgleda dobro, ima Star Trek motiv, a samo je 2000 kuna. Imaju 2 na Njuškalu...  

 A realno, svi danas ganjaju bolji dac, ako imaš dobar dac i običan dvd player će poslužiti kao transport :)

 Je, znam, zato ja ganjam neki vintage player s Philips CDM-1 transportom i digitalnim izlazom. Ultimativni transport i onda samo DAC... Ima jedan Marantz na Njuškalu s CDM-1, ali ne znam ima li digitalni izlaz. I nemam sad para za playere, kvragu i playeri i gramofoni i Sonusi i audiofilija...

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Vintage Marantz ćeš platiti relativno puno novaca, obzirom da te zanima samo njegov pogon, jer, njegovu "digitaliju" i tako, kako predviđaš, nećeš koristiti... a kupuješ kompletan uređaj.

 

Budi oprezan kod Philips pogona, jer, neke su verzije imale jako loše aktuatore zbog loših masti stavljenih serijski u njih (iskusio sam to gorko iskustvo na svojoj koži i džepu), pa je dolazilo do velikih problema u čitanju diska (ne kreće, pa preskaće, pa stane u pola itd). "Krivac" se, svojevremeno, i sam očitovao o tome u medijima ispričavajući se kupcima, ali... fućkaš ti ispriku kad ti player od 10.000 kuna ne svira, a jamstvo prošlo.

 

Svakako oprez i razmisli čak o nekom dobrom Pioneer dvd playeru (koji zna čitati i SACD), a koji imaju odlične pogone (i imaju digitalne izlaze, razumije se).

 Sve to stoji, ali pročitaj o CDM-1 transportu. Jedan od najlegendarnijih, navodno neuništiv, metalan, vrhunski. Star, ali nepoderiv. Svakako bolji od plastičnog i relativno jeftinog koji se nalazi u, na primjer, Moon playeru koji je nov koštao oko 30.000 kuna. Danas jednostavno više nema takvih masivnih, metalnih, robusnih transporata ili koštaju puno više od vintage Maratz playera.

 

https://medium.com/@skwareman/marantz-cd-94-cd-player-part-4-8ede6f4a254e

 

"Seen as a “high-end” item today, it was the basic base for everybody back then. The CDM1 was found in a lot of CD players and for a reason! The first Philips /Marantz CD player designs did not consider price/margins but had to be simply good. Todays designs do not incorporate glass optics, brass parts, zinc/aluminum die casting, metal trays and seperate printed circuit boards. Rule of the thumb: The price of a todays CD Player is roughly 10% hardware and 90% shipping, shareholders, marketing and labour. It also seems that everything has to be fully integrated in one chip, lightweight (plastic fantastic) and have to break down within five to ten years. It is not a big surprise to me that people still use the Philips CD-960 and the Marantz CD-94 as ‘stand alones’ or as a transport."

 

https://www.dutchaudioclassics.nl/Philips_cdm1_cd-drive/

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2020 17:39 (Filox).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ne znam koliko wav fajl ima mogucnost uredjenja\stavljanja tagova.
Vidi malo prije nego krenes u veliku akciju.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Da ne pišemo polemike na grupi o laseru, samo par rječi o nekim događajima koji su bili stvarnost (na žalost).

 

Svojevremeno sam imao cdp Arcam Delta 270, tada visoka klasa, skup uređaj, odličan uređaj bio (dok je bio). Philips CD-M9 laser mehanizam unutra   https://www.radiomuseum.org/r/arcam_compact_disc_player_delta_270.html


Nakon par godina je počeo preskakati, zastajkivati, ne pročitati cd...; obraćanje tadašnjem (danas ex-zastupniku u Zg) urodilo je plodom da se oni obrate Arcam-u u UK i onda počinje priča.


Kupovao sam tada par stranih časopisa o Audio tematici i vidio na dosta mjesta da se ljudi svuda po svijetu, u pismima čitatelja, mahom žale da se slična stvar događa i njima.
Onda je bio i članak u jednim od novina o tome, pa je Arcam objelodanio da im je Kinez - business partner (da, već tada, sredinom 90-tih) isporučio lošu podmazujuću mast koja ide u aktuator. Aktuator je meh. dio koji drži i pokreće /giba laser, dakle - mehanika.


Slične funkcije kao aktuator u, recimo, hard diskjovima sa klasičnim pločama, dakle, u biti, kaoi  gramofonska ručka - mora biti pokretan bez, ponavljam BEZ imalo otpora, klizeći "kao po loju), a pogotovo NE sa komadićima stare, osušene masti u sebi koja se vremenom počne ponašati kao zrnce/zrnca pijeska i "kočiti" stvar, ponašati se kao "pijesak" unutar sredine gdje nikako ne bi smio biti.

E, upravo se to događalo u Philipsovim mehanizmima CD-M9 tipa. Za druge nisam istraživao, jer me nije zanimalo.


To je rezultiralo sa jako puno cd playera onog doba koji su imali taj mehanizam da jednostavno više - NE sviraju. A, brat bratu - moj cd player je bio preko 10.000 kuna 1996. godine... znaš li koliko je to love bilo tada?

I sada je... i sada, naravno (jako puno), samo...

Kupiš, platiš, nemaš za kruh godinu dana, prođe jamstvo i nakon nekoliko godina godina ti počnu problemi sa čitanjima diska (ne sa čitanjima, to sam tako protumačio, nego sa pokretnošću aktuatora... dakle - nije "čitanje" diska u pitanju) i onda se oglasi firma i kaže kako ih je kinez zayebao i isporučio im "svinjsku", umjesto super fine neke dugotrajne/visokokvalitetne sintetičke masti za aktuatore.

 

Zato sam napisao da budeš iznimno oprezan sa Philips mehanizmima.
Oni jesu konstruirani kao tenk, alu ili cinkov ljev i slično, tu nema govora, ali popratne sitnice i elementi ih syebu.


I, budi svjestan da i svaki laser kao laser ima svoj vijek trajanja. Kupovina odgovarajućeg zamjenskog danas? Hm, hmmm... ebay (ako nađeš i ako ustreba - iako nisi nikada siguran i taj da li je novi ili polovni "pred smrt"), pa promjena, pa štelovanje istog da bude u mikron točno namješten / podešen... sve to povlaći intervencije i financijskog tipa, ali i intervencije vrhunskih servisa ili "majstora" koji "mogu i znaju"... i opet - plaćanje i opet "problemi".

 

Da laser odlazi - odlazi. Znam ljude koji su imali Theta Digital (USA) skupa cd playere gdje je odlazio laser... pa mijenjan, pa kupljena još 2 u rezervi, pa se prodavali te cd playere i davali laser "pride za 500 kn"... pa novi vlasnik znao pitati - a zašto ste na cd playeru od 20-30.000 kuna mijenjali laser? Onda se tiho prizna - "Pa stari je crkao..."...

 

Koliko sam god prijatelj i obožavatelj dobrog zvuka i koliko god smatram da su stare komponente odlično svirale i bile dobre, stoji činjenica da se sve kvari i podložno je promjenama rada (a pogotovo mehanika, koja se u pravilu kvari češće od elektronike).

 

Zato, kod kupovine starih, kako ti voliš reći "Vintage" uređaja treba sve uzeti sa zrncem soli, sve sa dozom opreza i biti spreman već od prve sekunda doma da nešto neće raditi kako treba. Godine proizvodnje nose svoje, tomu se ne može nitko oduprijeti; ni ti ni jea ni itko i sve ima svoj vijek trajanja.

 

Zato još jednom ponavljam - budi oprezan.

 

PS

Imam doma veliku kolekciju cd medija; kupujem cd-e od 1990. Imam i vrlo dobar cd player, danas nekoliko godina star, ali u odličnom stanju, ali...

Spremam se na veeeeliki "korak" u svom vremenu, kad budem odlučio, a to je digitaliziranje svih svojih cd-a i stavljanje na vanjski hdd u WAV obliku.

Kako imam i mrežni player, a oba (i mrežni player i cd player) sviraju preko vanjskog DAC-a - u biti ću dobiti isti zvuk kroz pojčalo i van na zvučnike, slušao cd player ili WAV dig-zapis (između FLAC i WAV zapisa biram WAV).

 

Jedino što me koči u startu je vrijeme... postupak će dugo trajati, ali OK... i put od 1.000 milja počinje prvim korakom, pa će tako i ovo. Prvi cd u dvd ROM u PC-u u hajdemo, rip počinje. Poslije uređenej tagova i ostalo, no... mislim da ću to krenuti uskoro.

 Laseri crkavaju, istina, ali 99% današnjih lasera nisu sa staklenim lećama. 

 

Ono što se kod svakog starog uređaja treba napravit je refresh, promijenit lemove i kondezatore. Detaljno sam čitao sve o CDM-1 i ono što se dogodi s tim laserom je prašina ili prljavština, nedajbože da ga fizički zagrebeš. Osim toga je poprilično neuništiv. Dalje, ovo su uređaji Made in Japan, nema tu kineskih masti i kineskih dobavljača, to ti je razlika kad kupiš player iz sredine devedesetih ili kad kupiš player iz sredine osamdesetih...

 

CDM-1 je najcjenjeniji transport, ne CDM-9. CDM-9 je dobar nasljednik, ali o njemu se ne pišu toliki hvalospjevi. Možda CDM-9 nema staklenu optiku? A to je najbitniji dio priče...

 

Onaj cijeli text o Marantzu CD 94 je vrhunski, nadam se da si pročitao, svašta pametno piše.

 

Valjda ima neki razlog zašto se baš taj mehanizam baš toliko hvali i spominje, već 35+ godina.

 

Znaš da meni nije problem refreshat stvari, pa me taj dio ne brine.   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

"Znaš da meni nije problem refreshat stvari, pa me taj dio ne brine."

 

Zapravo ne znam... ne znam niti jedan uređaj koji si ti, ti kao Filox, refrešao, a to što si vlasnik raznih vintage uređaja koje si NEKOME JEDNOM dao na refrešanje i pritom ih sada NEMAŠ... je neka druga priča. 

Koliko se sjećam, za preamp govoriš da lik traži dijelove već 2-3 godine i da radi polako, a dotle, SVE to vrijeme ti NEMAŠ svoj uređaj... (čak nije ni kod tebe).

 

Mislim, treba li dalje? 2-3 godine su 5-10% nečijeg cjelokupnog života.

Obožavaljelj vintage serija, ali koji ih samo posjeduje, ali ne i sluša, jer su godinama na servisu... sorry, ali ja ne vidim i ne razumijem tu logilku. Ako može kratko objašnjenje svega toga... ja zahvalan 

 

Domentnuti još komentar ili ne? Ma hoću, bit ću zločest :

A za to vrijeme slušaš druge uređanje i čekaš manu s neba (čitaj: "povratak otpisanog" iz servisne šupice). Jesam li u pravu?

 Aj budi pošten, pa se sjeti da imam servisera koji mi servisira uređaje, da to NE radim ja sam, to smo davno utvrdili. Samo se tako izrazim, a ne trebaš baš toliko tražit dlaku u jaju. Dobro znaš da to ne radim sam.

 

Drugo, istina, preamp mi je dugo, dugo na servisu, ali ne zbog djelova, jer bi do sada nabavio bilo šta što treba, nego zbog jako teškog zdravstvenog stanja čovjeka koji je napravio 90% refresha. Najbolje da sad prigovaram jer je čovjek teško bolestan i ne može završit moj uređaj. Bitnije je meni da se on oporavi, nego moj uređaj, priorireti su to... A s obzirom da je napravio 90% svega, ne bi želio sad nosit takav uređaj nekome drugome, da dovršava započeto, to nije dobar put refreshanja i to ću radit samo ako sigurno osoba broj 1 ne bude mogla završit uređaj po svojim zamislima.

 

Dok čekam svoj preamp iman na posudbi DIY uradak, dual-mono pasivni transformatorski preamp, pa nisam puno zakinut za slušanje muzike.

 

Nije servisna šupica u pitanju, nećemo vrijeđat dobre stručnjake. Nije ništa otpisano, nemoj bit zloban baš.

 

P.S.

Dok se jedno čeka, s druge strane su servisirani bratovi uređaji i moj gramofon. Radi se, ide se naprijed, ma što god ti mislio. Imamo ja i brat više uređaja i sustava međusobno, ima tu posla. Nego je problem nać prave ljude, pa se malo čekalo dok se od jednog servisera prebacimo na drugoga, jer je prvo trebalo nać tog drugog. Najbitnije je da ja imam funkcionalan sustav cijelo ovo vrijeme. A nemam stan, nego seljakam, pa mi nije sad trenutno ni briga za sustavom, jer ga nemam gdje instalirat kako treba. Nije sve baš tako kako ti misliš.

 

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Pa ti tvoji refrešani uređaji, kad (konačno) dođu nazad do tebe i brata, trebat će odmah novi refreš... toliko će biti već stari i prastari (vremenom provedenim u servisu), da će po izlasku odande opet biti u poziciji da im treba novi pošteni refreš...

 

To ti je priča u sstilu - "Imam refrešani uređaj! Je l'? Da! A koliko je star? 40 godina. O, super? A koliko je dugo bio na refrešu? Pa, 20 godina? 20 godina? Pa to mora na novi refreš...! 

 

I što onda? Sa porte ih sam zaofrkneš nazad u proizvodnju?  ... i tako 2 stoljeća...  

 Šta da ti kažem, nikad ti to nećeš shvatit... To su posebni gušti.   

 

A tako možeš bilo koji uređaj bacat u smeće i kupovat nove svako par godina, jer su stari. 

 

Evo, pojačalo još nisam dao na refresh, a radi najnormalnije već 35 godina. Kad je ispitivano prije par godina, svi elementi su još uvijek bili u svim granicama normale, svi parametri su zadovoljavali. Niti kondezatori nisu bili suhi/iscurili. Pa ti sad reci što hoćeš... Jednom kad se refresha, za očekivat je da će opet 35+ godina radit, a nakon toga ako ja još budem živ...

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ja sam u akciji tagiranja glazbe 20+ godina 

 

https://www.mp3tag.de/en/

 

 

 ja kao ljubitelj Foobar2000 programcica koristim ekstenziju Masstagger i jebeno radi. Kad sam ga koristio na sporim diskovima na laptopu je bio brz, na SSD-u da ne spominjem.

 

https://www.foobar2000.org/components/view/foo_masstag

 

 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ja sam u akciji tagiranja glazbe 20+ godina 

 

https://www.mp3tag.de/en/

 

Ovo koristim od kako znam za sebe i sve WAVove (i općenito glazbene meta podatke) koje imam tagiram i uređujem s njim.

 

Davno je pisano i na stranicama Buga-a pod "Preporuke" programa o njemu, samo... netko koristi, netko ne.

Ti, mada smo pričali i privatno o tome (i prije par godina) - još uvijek ga NE koristiš i zaboravio si da smo pričali o tome.

 

A da ne bih radio napamet - pa imam 50-ak albuma na diskovima u WAV formatu, koje uredno slušam na svim playerima, od soft na PC-ima, pa preko Mede8er media playera, pa da Pioneer network playera... sve uredno i bez greške. Ne znam čemu je uopće i bila tvoja dvojba, ali OK... ljudi zobravljaju :-)

 

EDIT

Ako što zaškripi - javim ti se za pomoć; može?

 Tajo, jel ovo dobar progeam za mass update id3 tagova i u mp3?

Zivcira me kad downloadam neke diskografije pa otvorim u playeru a ono sve pise osim ispravnoh naziva, ima duple nazive i slicno... nekad popizdim pa za nwki album ispravim rucno ali nemam vremena i zivaca to raditi za sve...

Bilo bi dobro kao nekad prije 20ak god, programi za ripanje sa audio cd su automatski povukli nazive sa neta (doduse baze su bile manje a da ne spominjem domace cd-e)...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

A gle, ako od tih milju koraka automatika odradi 80% tocno, nece mi biti problem onih 20% se potrudit rucno... svakako bolje nego milju koraka rucno 

Probat cu da vidim kako funkcionira, mozda me odusevi, a mozda dozivi uninstall 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Probaj Picarda, službeni MusicBrainz-ov tagger. Ja ga koristim i zadovoljan sam s njim.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
pr0n_addict kaže...

Probaj Picarda, službeni MusicBrainz-ov tagger. Ja ga koristim i zadovoljan sam s njim.

 Zadovoljan s prepoznavanjem Mayalaes - svim zelim raj za sve

Kad sam ga ripao nije bio u bazi, a program ga je prema otisku nasao. 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Probat cu veceras s picardom. Thnks

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Znači li to da ću danas dobiti svoje silver rca kablove :)

Ili samo žuti papirić poznavajuči našu dragu poštu :P

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Znači li to da ću danas dobiti svoje silver rca kablove :)

Ili samo žuti papirić poznavajuči našu dragu poštu :P

 meni je kombi HP-a dostavio DAC.

A koliko sam upoznat da više nema malih paketa zbog korone onda bi mogao dobiti paket

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

 
6 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

Dobro su stigli

Kad se usviraju malo, napiši detaljniji opis - zanimljivo mi izgledaju ti kablovi.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Goran-J kaže...
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

Dobro su stigli

Kad se usviraju malo, napiši detaljniji opis - zanimljivo mi izgledaju ti kablovi.

 Pleteno i izolirano 14 niti srebra, po kablu, lemljeno srebrom, već sad rade odlično a jebeno izgledaju. Napomena, ako je već otvoren sustav mogli bi biti previše, ja sam imao nijansu topliji zvuk no sada je odlično, transparentno i čisto, prezadovoljan

 Ako budem ovako oduševljen nakon nekog vremena uzet ću i zvučničke  kablove iz iste serije, isto 14 srebrnih niti izoliranih po kablu😁

 

Edit: nije označen smjer kablova, pa sam poslao upit:

 

"

hi,
 
thanks for update!
glad that you like the cables. These are not directional.
Have nice listening sessions!
 
-- 
best regards,
Lavricables
"
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 18:38 (Zoki B).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...
Goran-J kaže...
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

Dobro su stigli

Kad se usviraju malo, napiši detaljniji opis - zanimljivo mi izgledaju ti kablovi.

 Pleteno i izolirano 14 niti srebra, po kablu, lemljeno srebrom, već sad rade odlično a jebeno izgledaju. Napomena, ako je već otvoren sustav mogli bi biti previše, ja sam imao nijansu topliji zvuk no sada je odlično, transparentno i čisto, prezadovoljan

 Ako budem ovako oduševljen nakon nekog vremena uzet ću i zvučničke  kablove iz iste serije, isto 14 srebrnih niti izoliranih po kablu😁

😃 I onda "znalci" kažu da su svi kabeli isti i da su to "samo žice" 😃👍

 Ma sve je to isto, vidim još nisi shvatio :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

 Vidio sam da na nekima mozes platiti usviravanje.

Koje si uzeo: master ili ultimate?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

 Vidio sam da na nekima mozes platiti usviravanje.

Koje si uzeo: master ili ultimate?

Uzeo sam ultimate, razlika je samo u pinu unutar konektora, na master je srebrni a na ultimate je posrebreni, cijenovno je razlika 70$.

Nisam htio dati toliko novaca samo zbog pinova unutar konektora koji se ionako spajaju na pojačalo i zvučnike koji imaju bakrene konekore a većina i  žice u sebi, nije mi imalo smisla.

Pitao sam lika pošto smo se dopisivali da li netko čuje zaista tu razliku, napisao je uz smješak da vjerojatno ima ljudi koji čuju, mislim da je sve jasno.

Bitno je da je kabal srebrni.

Dodatno sam ga pitao za zvučničke kablove, koji su iz serije ultimate isto srebrni a nudi se opcija gold plated bananas kao konektor i silver plated spades/bananas (posrebreni) rekao je da je kabal bitan a konektor ne toliko.

Kada sve zbrojiš mislim da je jasno onda zašto sam uzeo ultimate i prošao 70$ jeftinije :)

Taj zvučnički kabal je 495$ + poštarina ispadne 515$ i ispada cca 3250kn što nije tako puno s obzirom kakvih cijena ima, još pogotovo pošto je isto srebrni onda je cijena odlična.

I deblja je  žica u odnosu na interconnect:

 

interconnect je 14 x 28AWG (0.33mm) 5N solid silver wires per channel  

zvučnički je 14 strands of 5N solid silver wire AWG28 (0.42mm diameter)

 

Sami interconnect je već poprilično debel, masivan, a zvučnički je još masivniji stoga mislim da je cijena odlična.

Napomenuo je da je slika sa stranice dok su bili iz te serije zvučnički debljine 0.21mm no sada imaju verziju V2 gdje su debljinu poduplali pa je sada 0.42mm i deblji su nešto.

 

https://www.lavricables.com/cables/ultimate-silver-speaker-cables/

 

Treba pričekati da se ovo usvira pa ću onda vidjeti da li mi treba još otvoreniji sustav, jer sada je poprilično otovreno i zadovoljan sam, znam da bi dobio sa zvučničkim kablovima još više otvorenosti, analitički i hladniji zvuk koji je još otvoreniji u gornjem registru no moglo bi biti previše pa nebi imalo smisla, ne volim harsh zvuk.

Ovako kako sada radi da se malo i smire visoki mi je fantastično, no neka prođe kako je proizvođać naveo 150 sati pa ću vidjeti, so far so good :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 5:39 (Zoki B).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...
agramTango kaže...
Zoki B kaže...

Stiglo, spojeno, definitivno ima više visokih tonova i transparentiji su, no neka rade sada, Lavricables napominje minimalno 150 sati.

Bas je tu malo čvršći i kontroliraniji od prijašnjih kablova, no neka rade :)

 Vidio sam da na nekima mozes platiti usviravanje.

Koje si uzeo: master ili ultimate?

Uzeo sam ultimate, razlika je samo u pinu unutar konektora, na master je srebrni a na ultimate je posrebreni, cijenovno je razlika 70$.

Nisam htio dati toliko novaca samo zbog pinova unutar konektora koji se ionako spajaju na pojačalo i zvučnike koji imaju bakrene konekore a većina i  žice u sebi, nije mi imalo smisla.

Pitao sam lika pošto smo se dopisivali da li netko čuje zaista tu razliku, napisao je uz smješak da vjerojatno ima ljudi koji čuju, mislim da je sve jasno.

Bitno je da je kabal srebrni.

Dodatno sam ga pitao za zvučničke kablove, koji su iz serije ultimate isto srebrni a nudi se opcija gold plated bananas kao konektor i silver plated spades/bananas (posrebreni) rekao je da je kabal bitan a konektor ne toliko.

Kada sve zbrojiš mislim da je jasno onda zašto sam uzeo ultimate i prošao 70$ jeftinije :)

Taj zvučnički kabal je 495$ + poštarina ispadne 515$ i ispada cca 3250kn što nije tako puno s obzirom kakvih cijena ima, još pogotovo pošto je isto srebrni onda je cijena odlična.

I deblja je  žica u odnosu na interconnect:

 

interconnect je 14 x 28AWG (0.33mm) 5N solid silver wires per channel  

zvučnički je 14 strands of 5N solid silver wire AWG28 (0.42mm diameter)

 

Sami interconnect je već poprilično debel, masivan, a zvučnički je još masivniji stoga mislim da je cijena odlična.

Napomenuo je da je slika sa stranice dok su bili iz te serije zvučnički debljine 0.21mm no sada imaju verziju V2 gdje su debljinu poduplali pa je sada 0.42mm i deblji su nešto.

 

https://www.lavricables.com/cables/ultimate-silver-speaker-cables/

 

Treba pričekati da se ovo usvira pa ću onda vidjeti da li mi treba još otvoreniji sustav, jer sada je poprilično otovreno i zadovoljan sam, znam da bi dobio sa zvučničkim kablovima još više otvorenosti, analitički i hladniji zvuk koji je još otvoreniji u gornjem registru no moglo bi biti previše pa nebi imalo smisla, ne volim harsh zvuk.

Ovako kako sada radi da se malo i smire visoki mi je fantastično, no neka prođe kako je proizvođać naveo 150 sati pa ću vidjeti, so far so good :)

 Ili, da si se, recimo, odlučio uzeti komplet kvalitetnih Furutech konektora presvučenih Rhodiumom (najbolja vodljivost u spojevima), pa poslati liku u Litvu da stavi na tvoje kabele...

https://zenwaveaudio.com/product/furutech-carbon-fiberrhodium-banana/

 

Pa da uzmeš i zvučničke vilice iste serije...

https://zenwaveaudio.com/product/furutech-carbon-fiberrhodium-spade/

 

bilo bi još 1.150+ Dollara sve skupa skuplje... E sad, da li cilj opravdava sredstvo? Teško pitanje i još teži odgovor 

 Pa i nije teško pitanje, jednostavno NE :D

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Bio neki dan na koncertu pa evo jedan mali dio sniman mobitelom (stavite na 1080p):

 

Zdenka Kovacicek i Greenhouse Blues Band

https://photos.app.goo.gl/zPuRrc7JSc5LgEzo6

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Je li vi Krell pojačalo zovete krelac?
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice