Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.424.522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
...

 

Eto, a neki i dalje nek tvrde da sva pojačala, a i neke druge stvari zvuče isto...

 zapravo niko nije tvrdia da pojačala zvuče isto nego mislim da je priča bila više da ekipa ne čuje razliku ako su oba linearna u frekvenciji, al nemojmo ponavljat svađu taman je tema krenila u dobrom smjeru... btw zanimljivo puno tehno fanova na temi. uvjek sam bi mišljenja da audiofili slušaju samo one neke specijalne snimke i slično ovo je pozitivno iznenađenje.

šta se tiće gosp. Radovića ima sam prilike čut njegove 15" i 18" bas binove razglasne, slike doli. vjerovatno iz ranih 90tih, horne su odlično zvučale ali su izgarale jer nisu imale rješeno hlađenje drivera a spajale su se ni manje ni više nego xlr priključkom, nikakavi moderni speakoni lol. kutije ako neko ima nek samo okrene zvučnik naopako i okrene fazu na zvučniku i doda nekakvu rešetku koja ne vibrira za pridržat vunu, tim rješite i hlađenje zvučnika i pre malu stražnju komoru, ovo je pod pretpostavkom da neko prije mene nije zvucnike okreni naopako naravno u svakom slućaju trebalo bi izgledat ko na slici da je magnet okrenut put vanka..

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

 Ispravak netocnih navoda  .  Davno prije tih "zadnjih 10 godina" sam bio po psy/goa partijima u Hr.. mislim stvarno mi se neda to vise, niti si mogu to priustit uz obitelj posao obaveze. A bome mi niti nije alternativa jer cjenim iskljucivo Techno i House.

Ako uspijem 1x godišnje na pošten party to je onda Berlin, Exit ili kao što kolega gore preporucuje neki fini Hausić na moru koji mi se poklopio sa godišnjim. Nemoj krivo shvatiti, nemam nista proitiv psy , imam pijatelje koji zive za to ali moj đir nije.

 Je, bilo je PARTIJA, ali ne i FESTIVALA. Festivali traju preko tjedan dana i odvojeni su od ostatka civilizacije, negdje po šumama i rijekama. Za one koje ne znaju, jedan od pionira Psy scene u Hrvatskoj je bio pokojni sin od Vladimira Šeksa. Da nije bilo njega, ništa od ove Psy scene danas ne bi bilo, ili bi bilo u puno manjoj/lošijoj mjeri.

 

Na žalost, ovo je muzika koju rijetko mogu provarit. Stvarno razumijem da ne može ovo svak slušat. Šteta, jer su prostori savršeni, nikad boljih kamping lokacija, nikad boljih ljudi na jednom mjestu. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 11:04 (Filox).
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...meni zao sto nisam bio na K&D u Laubi () ove jeseni kada je za zvuk također bio zaduzen Braco....

 

"...pratio je i vrhunski zvučni sustav provjerenog Brace Radovića s čak pet tona opreme..."

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...
...

 

Eto, a neki i dalje nek tvrde da sva pojačala, a i neke druge stvari zvuče isto...

 zapravo niko nije tvrdia da pojačala zvuče isto nego mislim da je priča bila više da ekipa ne čuje razliku ako su oba linearna u frekvenciji, al nemojmo ponavljat svađu taman je tema krenila u dobrom smjeru... btw zanimljivo puno tehno fanova na temi. uvjek sam bi mišljenja da audiofili slušaju samo one neke specijalne snimke i slično ovo je pozitivno iznenađenje.

šta se tiće gosp. Radovića ima sam prilike čut njegove 15" i 18" bas binove razglasne, slike doli. vjerovatno iz ranih 90tih, horne su odlično zvučale ali su izgarale jer nisu imale rješeno hlađenje drivera a spajale su se ni manje ni više nego xlr priključkom, nikakavi moderni speakoni lol. kutije ako neko ima nek samo okrene zvučnik naopako i okrene fazu na zvučniku i doda nekakvu rešetku koja ne vibrira za pridržat vunu, tim rješite i hlađenje zvučnika i pre malu stražnju komoru, ovo je pod pretpostavkom da neko prije mene nije zvucnike okreni naopako naravno u svakom slućaju trebalo bi izgledat ko na slici da je magnet okrenut put vanka..

 A vidi, kad testiram muziku i sustav, kad hoću opušteno uživat, onda i ja slušam samo te snimke, neki jazz, rock, gitare... Kad me uhvati malo ludila i energije, kad sređujem po kući na primjer, onda ide Rakoon, Dubamix, Z3nkai, takvi neki likovi.

 

E sad, zamolio bih i vas da poslušate Rakoon - Our Smiles. Ovo ima smisla za testiranje bassa, naime ide poprilično nisko i ima ga poprilično puno, pa bi zvučnici mogli imat problema s reprodukcijom na malo glasnijim postavkama. Ja na svojima ne mogu baš raspalit, ko šta mogu neki rock, premale membrane za ovakvu muziku, jednostavno ga satare na određenoj glasnoći. Ispod 10W snage pojačala, odlično reproducira sve.

 

I nije neki ludi psy trance, Rakoon je odličan, poslušajte.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 11:36 (Filox).
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Rakoon mi se jako sviđa. Hvala na preporuci, odmah je ova mrtva kiša na poslu podnošljivija. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...
tajo1960 kaže...
kruskar kaže...

Pojačanje je stiglo,ostatak ekipe se čeka :)
U dolasku KRK Rokit 8 G4 i još jedan numark tt-usb s 2 kanalnim mixerom.

Moram uzet novi stol da bi mi sve stalo što je planirano.

Da li je to što imaš za kućnu uporabu ili si neki DJ; "po potrebi" ili šire?

 

Inače vrtimo

Underground,Acid,Berlin,Hard,Dark Techno.
Kroz 2 tjedna će mi i DJ Licenca stić.

 

EDIT
Čemu CDJ800 i CDJ1000,gušt mi je šamarati te CD-ove a i samim tim nemam prikaz na zaslonima kako traka izzgleda(novi pplayeri po bojama prikažu trakke,pa samim tim očima se može mixat,dok oovdjje samo sluh i samo sluh!)

 

Mene zanima nešto. Zašto neki DJ-evi koriste ploče i šta točno rade sa pločama? 

Ja, kao laik za DJ poziv, imam stav da je ploča još uvijek aktualni relikt povijesti DJ poziva i dio image-a DJ scene i scenskog nastupa i prikaza osobe koja barata pločom u rukama i na gramofonu, okrečući ju dlanovima po bridu, radeći s njom kojekakve bravure, pa ono "škripanje" koje rade sa pomacima "naprijed-nazad" na tanjuru gramofona... ne znam može li se to na cd-u... nisam probao, ha ha, a i samo "okretanje"...

 

Nekad (davno) je na HTVu išla emisija za DJ-e, gledao sam par puta, pa u jednoj emisiji bio neki lokalni Zg DJ kao gost voditelju, pa sav ushićen "objašnjava" voditelju i gledateljima "kvalitete" nekog prikazanog svjetskog DJ-a, pa u jednom trenutku sretno veli - Pogledajte kako on okrene pluču u rukama, sa A na B stranu... to samo on može"... mislim... gledam i gledam i... pa okretanje ne svira, ali OK, ljudi su nekad DJ-a i gledali iza one aparature, pa ako je bio imalo spretan i naučio i koji vizualni "štos" da to vide par cura ili likova... popularnost raste, zar ne?

 

Baš me zanima da li i lik na ovoj snimci radi "škripanje" na ovim gramofonima, ha ha... na ovoj "Mek" aparaturi... nekako sumnjam da da, ha ha

 Može se Tajo moj, imaju tu opciju i cd playeri i kontroleri, možeš scratchati na njima.

 Zašto vinyli? Zato što na njima se vidi točno tko je DJ a tko puštać glazbe!
Na vinylima nema očitanja bpm-a(samo na mixeru i to totalno ne precizno),a i samim tim moraš slušat što radiš,također i na playyerima koje koristim isto moraš slušat trake i znat što radiš!
Dok tipa na CDJ2000 imaš ekrane na kojima s OČIMA mixaš,slušalice slobbono ostaviš sastrane,to nisu dj-evi to su puštaći glazbe i samim tim DJing jje postao dostupan SVIMA! I samim tim posao DJ-a svi vide kao nekkakvu igru. 
DJ nije radno mjesto,DJ-ing je stil života koji ti se odvija 0-24.

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Jedna bitna stvar koju ljudi ne kuže.

Kada daješ 80kn za jednu ploču, onda ćeš preslušati i 100njak sampleova prije nego se odlučiš uzeti ploču.

Ja sam znao satima svaki dan preslušavati nova izdanja da bi nekad uzeo dvije, nekad 3 ploče, nekad niti jednu.

 

To nije mp3 koji skineš i brišeš ako ti ne valja, to plaćaš, pa ako upucaš 13 komada u sat vremena, odnosno 25 komada u prosjećan set od 2 sata, to je 2000kn

Kada toliko plaćaš dobro poslušaš prije kupnje.

 

I onda dođeš svirati i dobiješ 2000kn za set od 2 sata, da ti neko sastrane kaže, jebote fino ti dereš za 2 sata.

Ne to nije dva sata, to su desetci sati pripreme da bi se kupilo nešto da se može odraditi dva sata.

 

Naravno, to je i način života i osobni gušt u kojem uživaš pa nije problem odvojiti vrijeme, no ne može se reći da je to pretplaćen posao bio.

 

Danas sumnjam da ekipa dobija takve pare.

 

Prestao sam svirati kada sam shvatio da preslušavam sampleove i kupujem ploču, i kako ću razvalit ekipu na partiju sa tom stvari i onda razočaranje.

Koju ekipu, ljudi to sve manje i manje slušaju.

Danas je to jako, jako zamrlo, na žalost i nema tu kruha a ni zabave.

 

Zlatno doba i je bilo od cca 1998 do negdje 2010te, tada je to počelo naglo padati da bi došlo do toga gdje je danas...

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Evo meni jedan jako dobar set, možda neće svima pasat muzika, mada nije skroz ni moj đir, al jedan jako dobar spoj dva različita svijeta

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Evo meni jedan jako dobar set, možda neće svima pasat muzika, mada nije skroz ni moj đir, al jedan jako dobar spoj dva različita svijeta

 

 

 Obožavam spoj klasike i elektronike, više manje u bilo kakvom obliku.

 

 

Isto jako dobri bassevi, duboki i puni, ima ih svugdi. Mix vrh. Zasto ovakvih partija nema i nikad nije ni bilo u nas?

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ovaj Woraklsov set je friški, tata Jeff je još prije 10ak godina svirao s orkestrom, Paul Van Dyk isto, oba su jako dobra

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Ovaj Woraklsov set je friški, tata Jeff je još prije 10ak godina svirao s orkestrom, Paul Van Dyk isto, oba su jako dobra

 E ali moram ovo ispričat... Jednom davno, prije puno godina bio Jeff Mills u Aurore i ja otišao na taj party, iako sam već prestao ić po partijama i postao dobar i uzoran građanin. Prije tate Jeffa Millsa je svirao neki lik, tada sam prvi put čuo za njega i nikad ga više nisam zaboravio. DJ Ivan Komlinovich. Isuse bože šta je taj tip rasturia! Znači bio je bolji set od Jeff Millsa, bilo mi je žao šta je Jeff došao na kraju. Nešto nevjerojatno, ubio je lik. Ubili smo se i mi, ali on je uništavao. Tako da, kad god netko spominje najbolje DJ-eve, ja moram spomenut Ivan Komlinovicha u Aurore, prije Jeff Millsa. Neman ideje koja godina je to bila.

Live long and prosper.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Super linkovi! Jako mi je strana elektronika, ali ovo što sam dosad čuo je top notch. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kao što rekoh vrtio sam house, bilo je tu i malo progresiva ali jako malo, evo par stvari koje su često bile u mojim setovima:

 

 

 

 

 

 

 

 

Sve te ploče i danas imam, bemti dođe mi da gramofon neki uzmem :)

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

 

Sve te ploče i danas imam, bemti dođe mi da gramofon neki uzmem :)

 Pa kolega dragi što čekaš? Možeš nać gramofon kakav poželiš.

 Ma nebi nešto fensi, tipa ovo možda: 

 

https://www.ronis.hr/gramofon-rega-planar-1-plus-crni/REGA_PLANAR1_PLUS_BK/product/

 

A taman se smirih s kupovinom😁

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ma za sada ništa, no može me okrenuti pa uzmem, budem vidio ne gori mi, pogotovo što bi uzeo čisto da mogu pustiti koju stvar, imam dosta white label ploča koje su limitirane u serijama od 100 komada i nemože se na netu naći takva glazba.

3000 mogu dati nije mi problem, no kao što rekoh ne gori :)

Za sada :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni su ove stvari bile bomba (a to su postali i evergreen i 😆)

 

 

 

 

(za one koji ne znaju, pjevac u ovoj pjesmi je legendarni Johnny Rotten iz Sex Pistols-a)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 22:12 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Ma za sada ništa, no može me okrenuti pa uzmem, budem vidio ne gori mi, pogotovo što bi uzeo čisto da mogu pustiti koju stvar, imam dosta white label ploča koje su limitirane u serijama od 100 komada i nemože se na netu naći takva glazba.

3000 mogu dati nije mi problem, no kao što rekoh ne gori :)

Za sada :)

 Kolega, kolega, toliko ploča, i to posebnih, pa da ih nemaš di zavrtit!? I znaš šta mi je najsmišnije? Kad audiofil kaže da mu ne gori pod nogama...ZA SADA.

Do 3000 kn ima prekrasnih gramofona s mm/mc phono pretpojačalom, mm zvučnicom, A/D USB konverterom kao što je:

 

https://sonusart.hr/hi-fi-komponente/gramofoni/audio-technica-at-lp5x-gramofon-s-izravnim-pogonom.html

 Ma ne smatram se audiofilom, imam ja dosta hobija, slušanje glazbe je jedan od njih :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 btw zanimljivo puno tehno fanova na temi. uvjek sam bi mišljenja da audiofili slušaju samo one neke specijalne snimke i slično ovo je pozitivno iznenađenje

 

E ovo ti je zanimljiva tema, moje mišljenje je da ja sebe ne smatram audiofilom, a i općenito sumnjam da bi me netko tu svrstao, mada znam da nigdje "u bibliji" ne piše definicija audiofila, al ponavljam sam sebe ne bi svrstao u tu skupinu ljudi, za sebe bi rekao - ljubitelj dobre muzike, neovisno o žanru

 

Jer mišljenja sam da je audiofil(a i bilo koja sfera koja završava sa ta tri slova - fil) netko ko je skroz tome posvećen, i živi za to, a ja nisam takav da me preuzme jedna stvar u životu, e sad i tu ko i u drugim sferama postoje normalni i extremni primjeri, po meni audiofil će po potrebi da kupi novo pojačalo 3mj. jest kruh i paštetu ak treba, to bi čak naveo i ko normalan primjer, dok će onaj extremni uz kruh i paštetu bit dužan i za režije i kukat da se nema, e ja nisam takav, ja se želim svako malo počastit čevapima, pljeskavicama i lungićem, a volim i popit pivu 

 

Normalno postoji i audiofil koji ima iznadprosječno, pa se ne mora sekirat s tim stvarima

 

Uz to sam mišljenja da i netko ko nema skupe komponente nego plastičnu liniju isto može bit audiofil, i to veći nego netko ko ima sistem od XXX XXX nečega jer ga je kupio samo zato jer može, pa ga sluša sat vremena godišnje

 

Isto tak netko ko samo i isključivo sluša "specijalne snimke" koje si ti kolega Dabar spomenuo, i zgrčeno sjedi u fotelji "pod određenim kutem", taj nije audiofil nego osluškivač zvukova i paćenik - a u muzici treba uživat, bila to specijalna snimka ili ne

 

Ovo je samo neko moje viđenje tih stvari, netko se može, a i ne mora složit s time

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Upravo tako.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma ima svega,normalno da nisam posvecen audiofiliji totalno da me nista drugo ne zanima,ali opet nije bas ni normalno kupit amp za 30Kkn i sjedit u sweetspotu i slusat muziku😂.
Micat zvucnike naprid nazad po 100 puta dok ne budes zadovoljan za zvucnom slikom,a krpa od microfibre je obavezan dodatak..
A balun igram 2 puta tjedno,1 put kosarku..hedonizam uzivanju u lipoj spizi..ima tu svega...jos malo i visim po tamo nekim specijaliziranim forumima..a PC sam zaboravio...ima toga pored audiofilije more!😏
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Zanimljivo, ali ja sam non-stop ispred TV-a i PC-a i zvučnika, jer mi je to sve skupa spojeno, a jako slabo slušam muziku. Najčešće sam po filmovima, serijama, nešto manje igre, a muzika kad me uhvati. E sad, kad me uhvati, a nemam dobar sustav, onda ne mogu uživat u tim trenucima i samo slušam kako je loše ovo ili ono u zvuku. Sam se sebi čudim zašto sam potrošio ovoliko para, a tako slabu u pravilu slušam muziku, ali sve mi bude jasno u tim trenucima kad sjedim zatvorenih očiju i uživam.

 

Drugi dio uživanja u dobrom zvuku su filmovi. Baš je fino kad se doma može imat zvuk ko u kinu, glasan i čist, eksplozije i roboti... Iako za filmove sustav može bit neusporedivo jeftiniji da i dalje filmovi dobro zvuče.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Tajo to "audiofilski" se uvuklo tam i di treba i di ne treba, u svaku rupu, zato se i većina ljudi koji su laici groze na spomen hifi-ja, puno je prodavanja magle, pa tak imamo:

 

- audiofilske cd-e

- audiofilske krpice za čišćenje tih cd-a

- audiofilske četke od dlake mitskog bića za čišćenje ploča

- audiofilske tekućine za premazivanje zvučnika(da i to postoji)

- audiofilske fotelje

- audiofilske zvučnike za komp

- hifi komponente s oglasnika krš klase stare ko Isusovo magare, koje su isto sve pogađate - audiofilske

- kabel od 5kn metar - audiofilski normalno

 

I onda kad netko neupućen to vidi, normalno da misli da se radi o hrpi luđaka 

 

A vrh su većina naših trgovaca(čast izuzecima), kojima ak ne dođeš s "audiofilskim" cd-om na probu nečega, te gledaju ko panja da to nije audiofilska muzika, dok s druge strane sam doživio da mi je jedan nakon preslušavanja "normalne" muzike, kad sam izvadio cd od Prodigya i 2Paca, reko - samo cepaj, i to na sistemu od preko 300kila kn 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
minarelli kaže...

 Po mom mišljenju uglavnom sve stoji. Jedino bih se osvrnuo na on "zgrčeno sjedi u fotelji pod određenim kutem". Ponekad i moraš sjedit "pod određenim kutem" da bi bija u hot spotu koji je opet nužno postić kako bi imao optimum zvučne slike, a to je uvjet za potpuno ostvarenje glazbenog užitka. 

 Isto tako postoji slušanje muzike i preslušavanje, odnosno uspoređivanje uređaja ili novih albuma. Kad nešto novo testiram, uspoređujem, preslušavam, onda moram i ja tražit hot-spot i sjedit zgrčen, ali to su audio testovi, kad sve moram dovest šta bliže savršenstvu, nije to normalno slušanje i uživanje. Kod normalnog slušanja, želim bit udobno zavaljen, ispruženih nogu, pokriven dekicom... Ako to nije hot-spot, neka nije.

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Jedino bih se osvrnuo na on "zgrčeno sjedi u fotelji pod određenim kutem". Ponekad i moraš sjedit "pod određenim kutem" da bi bija u hot spotu koji je opet nužno postić kako bi imao optimum zvučne slike, a to je uvjet za potpuno ostvarenje glazbenog užitka. 

 

Tu sam se fokusirao na one kojoma je svako slušanje "s letvom u guzici", ova ekipa koju je Tajo spomenuo u svom postu, slušaju snimku na kojoj netko svakih 20 sekundi pipne jednu žicu, a oni sjede ko drvene Marije i ne trepću

 

Druga je stvar kad doma hoćeš usporedit neku stvar, komponentu, ili samo slušat, nebitno, normalno da si u sweet spotu, al nisi non stop zgrčen na svako slušanje da tak provodiš 100% vremena

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...
minarelli kaže...

 Po mom mišljenju uglavnom sve stoji. Jedino bih se osvrnuo na on "zgrčeno sjedi u fotelji pod određenim kutem". Ponekad i moraš sjedit "pod određenim kutem" da bi bija u hot spotu koji je opet nužno postić kako bi imao optimum zvučne slike, a to je uvjet za potpuno ostvarenje glazbenog užitka. 

 Isto tako postoji slušanje muzike i preslušavanje, odnosno uspoređivanje uređaja ili novih albuma. Kad nešto novo testiram, uspoređujem, preslušavam, onda moram i ja tražit hot-spot i sjedit zgrčen, ali to su audio testovi, kad sve moram dovest šta bliže savršenstvu, nije to normalno slušanje i uživanje. Kod normalnog slušanja, želim bit udobno zavaljen, ispruženih nogu, pokriven dekicom... Ako to nije hot-spot, neka nije.

"pokriven dekicom" - ??? - vjerujem isto od dlake mitskog bića, ha ha... jer ako nije - ništa od hot spota i uživanja :-))) pa ti Miles Davis trubi u lijevo uho... :-)))

 Ispričavam se, nisam naglasio da ležim izvaljen na posebno dizajniranom kauču, koji otklanja svaku jeku iz prostorije, a pokriven sam posebnom audiofilskom dekicom, izrađenom od upravo tog mitskog bića, jer samo ta dlaka upija sve distorzije iz zraka. Takva kombinacija kauča i dekice uspješno poboljšavaju sustav za masu i gomilu, jer nema ni jeke ni distorzija u prostoriji, kao ni u zraku te iste prostorije. Još mi samo nedostaje alminijska kapa za glavu, koja će uklonit sve šumove iz zraka u prostoriji, ali to je jako skupo, pa skupljam pare. Naravno, skupa je audiofilska kapa, ima običnih po internetu za malo para, ali to će samo stvorit još više šuma, kontraefekt stvaraju te jeftine.

 

Uskoro ću nabavit Oculus Rift, pa ću s njim poslikavat sve ovo u grafičkom 3D prikazu, da vam bude i vizualno prikazano, te lakše za shvatit kako sve to radi. Jako fascinantno zapravo.

 

https://www.canuckaudiomart.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=39522&start=30

 

https://www.amazon.com/Earglasses®-Personal-Magnifiers-Hearing-Amplifiers/dp/B00B3LRKVM

 

I onda se probudim...

 

 

P.S.

Oculus Rift zapravo nabavljam, pa može koja preporuka, što da radim s njim, osim Subnautice i Dirt Rally2? Hvala.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 12:01 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Bez obzira na sve volim i obozavam vrhunski producirane albume i nervira me kad nekad(cesto) meni draga glazba ima shit produkciju!Postoje razna izdanja istog albuma i postoje vrhunski primjerci!Ali nazalost oni i kostaju,ali nije mi zao to platit!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Bez obzira na sve volim i obozavam vrhunski producirane albume i nervira me kad nekad(cesto) meni draga glazba ima shit produkciju!Postoje razna izdanja istog albuma i postoje vrhunski primjerci!Ali nazalost oni i kostaju,ali nije mi zao to platit!

 Jel postoji dobra produkcija Iron Maidena? Jer svi ovi originali koje sam slušao/imao su super zvuk, nikakva flat produkcija. Mastering ubi bože. Možda oni vole takav flat zvuk, ali ja volim raskoš. A volim i Iron Maiden. Shit.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Bez obzira na sve volim i obozavam vrhunski producirane albume i nervira me kad nekad(cesto) meni draga glazba ima shit produkciju!Postoje razna izdanja istog albuma i postoje vrhunski primjerci!Ali nazalost oni i kostaju,ali nije mi zao to platit!

 Na to pozelenim, brutalna pjesma npr, crap produkcija, ubije me to a ima dosta toga na žalost.

11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Evo ovo je meni u rangu audiofilske dekice od dlake mitskog bića, ono WTF?, na stranu održavanje i sjaj kutija, ono kaj me ubolo u oko ko da si me šilom probio:

 

" Moram naposlijetku napomenuti da mi se je prvotno nakon prvog tretmana svojih ondašnjih Sonus faber Signum zvučnika učinilo da oni nakon tretmana sviraju s povečanom dozom muzikalnosti i bogatstva harmonika "

 

http://www.audiopuls.hr/diy/odrzavanje_zvucnika.html

 

 

Ovo kužim i sve mi je jasno, ima smisla(na stranu oduran dizajn)

 

http://www.audiopuls.hr/diy/greenguymk2.html

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Evo ovo je meni u rangu audiofilske dekice od dlake mitskog bića, ono WTF?, na stranu održavanje i sjaj kutija, ono kaj me ubolo u oko ko da si me šilom probio:

 

" Moram naposlijetku napomenuti da mi se je prvotno nakon prvog tretmana svojih ondašnjih Sonus faber Signum zvučnika učinilo da oni nakon tretmana sviraju s povečanom dozom muzikalnosti i bogatstva harmonika "

 

http://www.audiopuls.hr/diy/odrzavanje_zvucnika.html

 

 

Ovo kužim i sve mi je jasno, ima smisla(na stranu oduran dizajn)

 

http://www.audiopuls.hr/diy/greenguymk2.html

 OK, ali različita vrsta drva ima utjecaj na zvuk. Zašto tretiranje drva ne bi moglo utjecat na sitne razlike? Nije 100% isključeno, jako suho drvo i osvježeno drvo mogu imat različita zvčna svojstva. Mislim, ako već ljudi vole grafove i mjerenja, ovo je nešto što bi se i moglo izmjerit... Valjda. Pišem mišljenje samo, nisam probao.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice