Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

Edifier R1700BT,  Nema ih na zalihi, gdje ih uzeti? Jel se zaliha obnavlja zna netko? ThX

Sad vidim da postoji S verzija, kakva je ovo stranica?

https://www.fortress.com.hk/en/product/r1700bts-speaker/p/BP_12255289

 

Vjerojatno rasprodaju taj model koji zalazi, zato su i bili po akcijama.

 

Koliko vidim, kod njih taj sufiks S znaci dodatak Subwoofer out konektora i mali refresh generacije.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

Edifier R1700BT,  Nema ih na zalihi, gdje ih uzeti? Jel se zaliha obnavlja zna netko? ThX

Sad vidim da postoji S verzija, kakva je ovo stranica?

https://www.fortress.com.hk/en/product/r1700bts-speaker/p/BP_12255289

 

 A zasto ne Edifier R1850DB?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Edifier su 200kn skuplji, zvucno ocigledno losiji po svim recenzijama. Edifier je teski kinez za razliku od Wharfedale sto me odbija bez obzira na dobru reputaciju Edifiera u ovoj klasi. Ima vise konektora no i ovaj čep naprijed za ir/bt što mi je ružno, neznam nisam još odlucio, da Edifier imaju u wood izvedbi uzeo bi njih bez razmisljanja ovak moram vagatiNo hvala na komentarima, kad odlučim postam fotke!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

Edifier su 200kn skuplji, zvucno ocigledno losiji po svim recenzijama. Edifier je teski kinez za razliku od Wharfedale sto me odbija bez obzira na dobru reputaciju Edifiera u ovoj klasi. Ima vise konektora no i ovaj čep naprijed za ir/bt što mi je ružno, neznam nisam još odlucio, da Edifier imaju u wood izvedbi uzeo bi njih bez razmisljanja ovak moram vagatiNo hvala na komentarima, kad odlučim postam fotke!

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Sve jasno, no Wharfedale daju bolji zvuk barem po testovima. Ostalo treba odvagati👍idem sutra u trgovinu da vidim to u živo🤔
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pao je malo jaci model,😁

 Hvala svima.

Moj PC  
7 0 hvala 1
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Zvucnici ubijaju no nekako sam ocekivao znatno vise naspram Genius sp hf-1250b koje sam davno platio 150kn, istina dobis tonu kablova, unutarnji dac, bolji finiš itd no 2200kn nije malo!

E i ovo me docekalo:

Vanjska membrana je loše zaljepljena i to na par mjesta ovo je najduzi dio

 , ako ce puknuti to ce biti prvo ovaj dio, druga stvar dok su ljepili bočne stranice malo su i po kutijama prešli vjerovatno prstima
 , skinut se neda. S strane vire neki konci
 . rekao sam da ne vjerujem  kinezu no zvukom sam zadovoljan. Live long and prosper

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 14:13 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Novo zapakirano, jbga!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

Novo zapakirano, jbga!

Jebeni uzas od izrade, sad cemo vidit kakav je zapravo ducan.

 

 

tajo1960  teski kinez izgleda ovo, u najgorem smislu, sto kazes?!

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 17:23 (metallic).
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Jebeni uzas od izrade, sad cemo vidit kakav je HDmultimedija zapravo ducan.

 

 

 Naručio sam od njih zvučnike prije par mjeseci. Bili su susretljivi i ažurni. Al da, i mene zanima kako se ponašaju kod reklamacija. Nemoj nas zaboraviti obavijestiti, Boris grozni 

3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Dečki uzeo sam ih u Provox-u, Nehajska, covjek mi nije dao da ih probam/otvorim, reko kaj mogu shebati zvucnik ko zvucnik, sve je bilo original zapakirano/neotvarano! iskeširao 2200 dosao doma i vidio ovo, jbga, s zvukom je sve super!

Trazio sam još neki popust no nije dao kao male su marže, iako sam mogo iste uzeti za 230€ izvana i ušparati 500kn, išao sam da dam novce našim ljudima, ali mogao ih je barem otvoriti da ih vidim, sad se vracaj nazad i yebi s njima

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 16:27 (Boris grozni).
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

kaj nema samo hd multimedija edifiere?..i ovo da ti nije dao da otvoris i pregledas mi nekako smrdi 

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r2000db/

evo crni 2200 a wood 1999

 

 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 17:56 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
mariolla79 kaže...

kaj nema samo hd multimedija edifiere?..i ovo da ti nije dao da otvoris i pregledas mi nekako smrdi 

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r2000db/

evo crni 2200 a wood 1999

 

 

Ima ih na par mjesta u Zg-u.

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

grozni..meil edifieru s slikama..i meni se sve cini da su refurbished ili njihovi ducanski demo pa da im membrana vrisnula malo pa su ih lijepili...mozda ono sto.izgleda ko.konac je glue

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Vanjski dio membrane ima nekakav crno sjajni silikon

 , idem pogledati na googleu fotke dali ostali to imaju.

Da u recenzijama ima taj crno/sjajni silikon

  koji je stavljen očajno no medutim na njihovim fotografijama toga NEMA
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 19:16 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Mislim da ti je vrijeme preusmjeriti sve ove fotografije direktno Edifieru kako je već netko napisao.. A i MultimedijiHD preko njihovog support maila. 
Ukoliko ne uspije ništa, nazad u trgovinu, pa ako treba i stati u dućanu i tjerati im potencijalne kupce, dok ti ne zamijene dotični proizvod. 


Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

E i jos jedna stvar bass jedinica uopce nije 13cm kako se deklarira tj 12.7cm/5" vec tocno 11cm sto je 4.3", neznam koja je svrha bas jedinicu deklarirati na vanjske rubove zeljeznog okvira ma koliki god on bio, Hi-fi se amaterski bavim od malih nogu i ako se ne varam ako sam kupio bas od 20cm onda je membrana uvijek do vanjskog ruba 20cm a ne 17+ okvirneznam nekuzim neke stvari ili sam ostario ili sam krivo informiran

Evo mjerim doma svoj trosistemac star 20g i sve je u milimetar, bas je tocno 20cm do ruba vanjske membrane,(s okvirom 22cm) drugi bas star 10+g neki Conrad hi-fi sto sam uzeo za samogradnju isto sve po specifikacijama do kraja membrane a ne jebenog okvira!

Nisam u trgovini mjerio no kad sam vidio na netu da je zvucnik 13cm zato sam se i odlucio na njih no ispada da nisu.

Po meni su ovo teške gluposti i muljaze neznam za ostale no jako sam nezadovoljan svime osim zvukom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 20:16 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo još jedan problem, i ovo se cupa van 

 ja neznam jel to sve "novo normalno" za te Edifier ili opcenito zvucne kutije ili sam ja prevelika picajzla jer ovo se nigdje ne spominje u niti jednoj recenziji, kaj su standardi toliko pali?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 20:55 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moja sucut za takav KRS od primjerka koji si dobio, ali imam pitanje u vezi zvuka.

 

Pa kako si ih uspio usporediti sa geniusima od 150kn s pocetka price..?

Jel to moguce?

 

Edit: evo i vidim da si ih dalje doma usviravao, zasto nisi odma obavio povrat trgovini..?

Nemoj zamjeriti, to mi se cini jedino normalno.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 21:04 (metallic).
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Moja sucut za takav KRS od primjerka koji si dobio, ali imam pitanje u vezi zvuka.

 

Pa kako si ih uspio usporediti sa geniusima od 150kn s pocetka price..?

Jel to moguce?

 Ja vjerujem da je to tako s svim primjercima, izgleda na papiru lijepo u stvarnosti samo dobro zvuce, da i sam se cudim za usporedbu, no kako sam i napisao Genius su placeni 150kn rade ko prvog dana na njima nema greske ubijaju i zvuce 10x bolje nego sto to govori cijena. Na stranu to ovaj Edifier je 5 klasa iznad ali i košta me samo 14x vise

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Frendu smo uzeli EDIFIER r1280db iz HD multimedije. Zvucnik je bombon izrade za taj iznos, jedva sam nasao jednu tockicu bez boje kod konzole s bocnim kontrolama zvuka. Membrane su mu kao jedno tijelo...

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Frendu smo uzeli EDIFIER r1280db iz HD multimedije. Zvucnik je bombon izrade za taj iznos, jedva sam nasao jednu tockicu bez boje kod konzole s bocnim kontrolama zvuka. Membrane su mu kao jedno tijelo...

 A izgleda da sam ja picajzla mozda sam trazio dlaku u jajetu, inace ovo ljepilo sam pobrisao sad je čisto, ovaj silikon je vidim na svakom ovom modelu (vjerovatno da ojaca rub membrane, mozda oni znaju nesto sto mi ne:), malo je nakaradno stavljen vidim po youtubeu ima i gorih primjeraka s tim da je to full sjajno pa malo bode u oci, vani je taj model 200€ kod nas 300€ dok traju traju, o zadnjoj strani bi takoder mogao svasta napisati, daljinski itd Zvuk je odlican nemam zamjerki, štoviše boravak mi je 40m2 fino popunjeno, dok sjedim za racunalom da ne govorim

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 21:29 (Boris grozni).
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Evo par slikica

 
 
 , Edifier R2000DB su smijesteni tamo gdje trebaju biti uglavnom zadovoljan

zivjeli

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 18:55 (Boris grozni).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav! Trebaju mi zvucnici ali ne za PC nego za dnevni. Bitno mi je da se daju spojit sa aux/rca i Bluetoothom. Dva zvucnika i sub bi bili optimalni, do cca 500 eura, jel ima tak neceg ili trebam povecat budet? Kao zadnja opcija su mi ovi JBL prijenosni ali radije bih uzeo neki set da skuplja prasinu nego to ako mogu birat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Došla mi kartica Asus Xonar

 samo da javim utiske, Edifier R2000db su spojeni na nju optikom
 .

Razlika u zvuku je jedno 15x naspram integrirane na kojoj je Realtek ALC892(90db/snr) a na Xonaru Realtek S1220A(116db/snr)!

O glasnoci da ne pricam na xonaru bi edifier vjerovatno izgorili

Zivjeli!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 18:35 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

AStronomski skok! Al koju maticnu imas ako ima takav krs od zvucne?

 

Jesi sad dobio puni potencijal zvucnika?!

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

AStronomski skok! Al koju maticnu imas ako ima takav krs od zvucne?

 

Jesi sad dobio puni potencijal zvucnika?!

 Ma ploca je brutalna za ono sto meni treba od nje nebitno koja je. Sad su tu dobri zvucnici ionako sam oduvijek planirao uzeti sekundarnu audio karticu/dac i sl.

Zvucnici razvaljuju, baš uzivam za Pc-jem no nisam mislio da ce biti tooolika razlika! Neznam jel to normalno no mislim kad bi pojacao do kraja da bi se zavojnice istopile u 30-sek bole me usi  koliko je to sad glasnoprobat cu izmjeriti na mobu cisto da vidim razliku!

 

 

3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Cuj ako se pregriju unutra ce se zavojnica i sve oko nje rashebati, bass ako bi pojacao doslovno bi se potrgao! Tebi sam na pm rekao da je ovo sad prejako za ove 4,3" jedinice, tu bez problema moze i 10"

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
Boris grozni kaže...

Cuj ako se pregriju unutra ce se zavojnica i sve oko nje rashebati, bass ako bi pojacao doslovno bi se potrgao! Tebi sam na pm rekao da je ovo sad prejako za ove 4,3" jedinice, tu bez problema moze i 10"

OK, naravno, nemoj moj post shvatiti kao poziv da rokaš do maximuma :)  ne, nikako, ali, ipak pretpostavljam da su kutija i elektronika dobro izračunani u tvornici i da su dijelovi dobro upareni prema svojim mogućnostima, te da ne bi smjelo biti problema ni što se većih glasnoća tiče.

 

A za 10'' - možda ne biti baš tako siguran :)  veliika je to membrana, velike površine ipak, a onda traži i puno veći magnet u kaloti, pa se penje cijela masa zvučnika, a sve to onda treba i malo snažnije pojačalo sa više "zdrave" znage nego što možda može dati ova D-klasa iz tvojih Edija...

 

10'' membrane nije baš tako jednostavno pokrenuti na pravi, zdravo/efikasni način... pogotovo u zvučnicima niske osjetljivosti.

 Ma bez brige, samo sam odusevljen razlikom! sto se tice pojacavanja neznam sto bi rekao toliko su glasni da ih mogu pojacati da ih potrgam/spalim! Na integriranoj zvucnoj su od 10 levela(karikiram) na 8 vec poceli proizvoditi distorziju, sad od 10 levela do daske su vec na 5(to je 10 na integriranoj), toliko dalje jos mogu da membrana oce puknut mozda su i to kinezi sfusali na mom modeluAli ok znam granice samo sam u šokum2c

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice