Glasanje za najbolju igru desetljeća

poruka: 36
|
čitano: 4.956
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Desetljeće je pri kraju pa da napravimo anketu za najbolju igru desetljeća, mogu staviti samo 10 igara što smatram da je malo, pa ću napraviti odma post ispod i dodati još 10 igara, neću se ograničiti samo na singleplayer igre premda su i neke multiplayer igre ostavile veliki trag u zadnjih 10 godina pa neka svatko ima izbor premda postoje igrači koji igraju samo singleplayer i obrnuto a naravno neki igraju sve. Pa navalite 

9 The Elder Scrolls V: Skyrim
1 The Legend of Zelda: BOTW
0 Dragon Age: Inquisition
5 Grand Theft Auto V
2 Overwatch
4 God of War (2018)
43 The Witcher 3: Wild Hunt
1 CS:GO
8 The Last Of Us
8 Battlefield 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 11:32 (BeLLicus).
Moj PC  
0 9 hvala 0
9 godina
online
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Nastavak

3 Far Cry 3
1 Fallout 4
6 Red Ded Redemption 2
5 PUBG
0 Divinity: Original Sin 2
3 Dark Souls
2 Mass Effect 2
0 Batman: Arkham City
3 Bioshock: Infinite
2 Horizon Zero Dawn
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
Doom 2016 prvi pada na pamet.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

TLOU & RDR2

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Koji su kriteriji po kojima si birao nominirane igre?

Po kojim kriterijima bi mi trebali glasati?

Neke igre su odlične singleplayer, neke su odlične multiplayer. Kako bi trebali birati?

Zašto si glasanje za igru desetljeća stavio u PC- igre kad imaš neke PS ekskluzive na listi?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 12:33 (quickr).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

League of legends

ostavio sam dusu i godine u toj igri i jos svasta nesto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Da, nemreš ovo baš tak.

 

prvo mora biti posebna lista za snigle player i posebna za online multi  i treca kategorija konzola ekskluzive 

 

pa onda di fallout 4 koji je apsolutno najgori od cjelog serijala NW  je 10x bolji i 3 je bolji,, pa onda di je kultni STALKER serijal itd..itd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
quickr kaže...

Koji su kriteriji po kojima si birao nominirane igre?

Po kojim kriterijima bi mi trebali glasati?

Neke igre su odlične singleplayer, neke su odlične multiplayer. Kako bi trebali birati?

Zašto si glasanje za igru desetljeća stavio u PC- igre kad imaš neke PS ekskluzive na listi?

 

 Ma jednostavno opušteno glasanje za igru koja je vama srcu najdraža u ovom desetljeću, nebitno singleplayer ili multiplayer sve su to igre, isto tako i ekskluzive... Glupo je dijeliti jer ovo je glasanje 4fun, kriteriji su bili igre koje su dobile game of the year nagradu kroz ovih 10 godina, igre koje su se najviše igrale što multiplayer što singleplayer. Da imaš pravo trebao sam staviti pod igre općenito a ne pod PC igre... 

 

VooDooZg Stalker serijal nije u ovome desetljeću...

 

Kolacic LoL je izašao 2009 :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 13:18 (BeLLicus).
12 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća

dost loša lista.

9 godina
online
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
Rocinante2112 kaže...

dost loša lista.

 Evoga opet ovaj padobranac hahahaha, igre koje su sve redom kupile nagrade za igre godine, igre koje imaju najviše pozitivnih kritika od publike na portalima, igre koje imaju najviše pozitivnih ocjena na steamu, igre koje su odigrale milijuni igrača, igre koje su čak i sami urednici HCL portala uvrstili u igre desetljeća (Lista im još nije gotova ali sve ovo će biti i kod njih)... Da ove igre su obilježile zadnjih 10 godina, po nagradama,broju igrača,prodanim primjericama, pozitivnim kritikama, vrhunskim ocijenama, to što ti živiš još u kamenom dobu vjerovatno je tvoj problem. Vjerovatno si u zadnjih 10 godina odigrao 2 igre jer ti ništa ne paše, jer u SW: Fallen Order temi sam vidio kakva si osoba, gunđalo kojem ništa ne paše i spominje igre iz 2003. Obični troler ništa drugo...

13 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Pa mogao si recimo otići na neki renomirani gaming portal, uzeti GOTY iz svake godine i složiti listu, imala bi više smisla nego ovo.

Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
TW3
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Nema BF4 na listi 

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
quickr kaže...

Pa mogao si recimo otići na neki renomirani gaming portal, uzeti GOTY iz svake godine i složiti listu, imala bi više smisla nego ovo.

 Nema potrebe bit će već takvo glasanje na svim gaming portalima uskoro gdje će to odraditi urednici tih portala, ovo sam složio 4fun tu na bugu gdje igre nisu u prvom planu čisto da 4fun glasamo i razglabamo malo. Ali naravno mora se naći par gunđala... Balkanski mentalitet šta ćeš. Ovo je obična lista kao što sam napisao iznad gdje sam uzeo igre koje su obilježile zadnjih 10 godina i te igre gore su tu nitko ne može reći da nisu, ako netko se ne slaže neka napiše koja je igra njegov izbor i zdravo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 13:38 (BeLLicus).
13 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
BeLLicus kaže...
quickr kaže...

Pa mogao si recimo otići na neki renomirani gaming portal, uzeti GOTY iz svake godine i složiti listu, imala bi više smisla nego ovo.

 Nema potrebe bit će već takvo glasanje na svim gaming portalima uskoro gdje će to odraditi urednici tih portala, ovo sam složio 4fun tu na bugu gdje igre nisu u prvom planu čisto da 4fun glasamo i razglabamo malo. Ali naravno mora se naći par gunđala... Balkanski mentalitet šta ćeš. Ovo je obična lista kao što sam napisao iznad gdje sam uzeo igre koje su obilježile zadnjih 10 godina i te igre gore su tu nitko ne može reći da nisu, ako netko se ne slaže neka napiše koja je igra njegov izbor i zdravo. 

 Pazi lika. Netko se ne slaže sa njim i odmah "balkanski mentalitet".

 

10 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća

Lista ti je nelogična i po meni loša.

 

Trebalo bi onda gledati single-player i multi-player igre odvojeno...isto tako bilo bi dobro gledati GOTY liste, a njih ima hrpa.

Pa bi trebalo to malo i pročešljati tipa ignorirati  japanske liste, odvojiti single i multiplayer liste, morao baciti oko na više pouzdanih lista i odlučiti se za best igru po tvom nekom kriteriju (ali od GOTY izdanja), jer ima više pobjednika po godini...najpouzdanija i druga najstarija lista na koju bi se ja najviše orjentirao bi bila Golden Joystick Awards.

 

A onda bi za single player igre to ovako nešto izgledalo:

(problem je 2016 godina gdje je na 90% lista pobjedio Overwatch)

 

0 2009 Uncharted 2:Among Thieves
0 2010 Red Dead Redemption
2 2011 TES V: Skyrim
2 2012 Far Cry 3
0 2013 BioShock: Infinite
0 2014 DA: Inquisition
10 2015 The Witcher 3: Wild Hunt
2 2016 Dark Souls 3
0 2017 The Legend of Zelda
0 2018 God of War
Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2019 14:02 (MasterG).
13 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
MasterG kaže...

Lista ti je nelogična i po meni loša.


 

 

 Koji si ti balkanac

14 godina
neaktivan
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Is''a Boga,nije ni čudo da nas pola svijeta smatra zaostalima i neandretalcima. Čovjek napiše neke najpopularnije igre za koje je čuo onaj koji ni nema PC,a vi tu meljete pa nema ovoga,nema onoga,dobro idi igraj Super Mario na miru... Bokte molovo retardirani,glasaj za ono što piše,ak ti se nesviđa napiši u komentar tvoju najbolju i zdravo makni se s teme... nemogu vjerovati,autoru teme se izvinjavam u ime ostalih koji smatraju da je lista nepotpuna,ne "filtrirana" i štajaznam.


Moj glas ide Witcheru,igrica je odlična ali nisam fan takvih igara,to me jednostavno umara,ali kompleksnost i raznolikost igre je na vrhuncu,šteta što me takve igree ne privlače previše.

 

Moj PC  
5 3 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

... kad ovako nesto radis moras uzet u obzir i nesto sto se tebi osobno i ne svidja... lista bez dote, rainbow six siege, fortnajta, world of tanks... ajde, pfffff

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Ja cu predloziti Star Wars Battlefront 2 (EA). Ne znam kakva je igra, ali je pokrenula lavinu polaganog zabranjivanja MTX i kockanja u igrama so mislim da je toliko pozitivno da ostale igre koliko god da su dobre, nisu imale toliki utjecaj.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Inace, treba jos pricekati s tim, jer i 2020. spada u ovo desetljece (od 2011 do 2020. se racuna desetljece),

i nadam se da ce 2020. GOTY biti CP2077.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
Raditi listu na ovakav način nije baš idealno jer će uvijek nekome nešto faliti. Svaka čast svemu, ali tu stvarno fali dosta igara koje su obilježile desetljeće.

Ak se već hoće nešto ozbiljnije neka ljudi sami upišu prijedloge u slijedećih dan dva pa na temelju toga napravi listu za glasanje.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
Čitatelj kaže...

Inace, treba jos pricekati s tim, jer i 2020. spada u ovo desetljece (od 2011 do 2020. se racuna desetljece),

i nadam se da ce 2020. GOTY biti CP2077.

 Netočno.

Desetljeća su uvijek od 00 pa zaključno do 09 (to je ukupno 10 godina jer se računa i nulta godina) novo desteljeće se otvara novom godinom. Pa to bar nije teško :)

 

 

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

U moje skolsko doba se drugacije ucilo, da desetljeca, stoljeca i tisucljeca zapocinju brojem 1, i zavrsavaju sa brojem 0.

Dakle da desetljece pocinje od 2011. i zavrsava 2020., stoljece pocinje sa 2001. i zavrsava sa 2100., a tisucljece zapocinje

sa 2001. i zavrstava sa 3000.

 

Razlika je u rednim i apsolutnim brojevima, i po mom sjecanju je to tako. E, dal se nekom to vise ne svidja, pa je promjenio, ne znam.

Malo je zbrka zbog te "0" nulte godine, jer ona se smatra kao zadnja godina od "-10" desetljeca, odnosno "-100" stoljeca i "-1000" tisucljeca.

Jer ako je "0" nulta godina "prva" godina, ispada da bi trebali imati dvije "0" godine, sto se zapravo nikad nije desilo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Glasanje za najbolju igru desetljeća
Čitatelj kaže...

U moje skolsko doba se drugacije ucilo, da desetljeca, stoljeca i tisucljeca zapocinju brojem 1, i zavrsavaju sa brojem 0.

Dakle da desetljece pocinje od 2011. i zavrsava 2020., stoljece pocinje sa 2001. i zavrsava sa 2100., a tisucljece zapocinje

sa 2001. i zavrstava sa 3000.

 

Razlika je u rednim i apsolutnim brojevima, i po mom sjecanju je to tako. E, dal se nekom to vise ne svidja, pa je promjenio, ne znam.

Malo je zbrka zbog te "0" nulte godine, jer ona se smatra kao zadnja godina od "-10" desetljeca, odnosno "-100" stoljeca i "-1000" tisucljeca.

Jer ako je "0" nulta godina "prva" godina, ispada da bi trebali imati dvije "0" godine, sto se zapravo nikad nije desilo.

 Pa ovako je jedino ispravno, što se ucilo kod tebe ne znam ali desetljece se zatvara s krajem 2019 a novo se otvara s 2020 godinom i to je prva godina novog desetljeca...

Ne mozes otvorit novo desetljece s 2021 novo desetljece otvara iz pocetka..

 

Kako nije postojala nulta godina? Nulta godina je ujedno i prva godina :)

 

Ne mozes je racunat kao da nije postojala.

 

Da bi krenuo u prvu godinu moras prvo proci ovu nultu koja takoder ima 365 dana :) a ne racunat tek od 01 godine (a vec jer proslo 365 dana npr) jednostavno je...

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 9:15 (toxic).
16 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Dishonored, Far Cry 4 i 5, Assassins Creedovi, Just Cause 2 i/li 3, Metal Gear Solid V, Hitman...

 

Najpostenije bi bilo da svatko napise svoj top 10 i na kraju zbrajamo bodove (prvo mjesto - 10 bodova, drugo mjesto - 9 itd.)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Far Cry 3: Blood Dragon

 

Meni je smiješno da neko glasa za ovaj PUBG. Igra imala boom jednu godinu, a sada se već manje igra od CS:GO na Steamu. A CS:GO drži nivo već nekoliko godina...

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Slažem se sa večinom onih koji tvrde da ovakvo glasanje nema smisla, svaki sa svojim razlozima, a sada ću navest svoje:

 

GOTY sam po sebi nema smisla, jer uglavnom dominiraju "jeftini" naslovi koji su popularni, ovisno o kategoriji (SP/MP) jer "rulja" divlja na jednostavne naslove poput Fortnitea, MOBA igara (LOL), FPS-ova i slično, koje se ne mijenjaju godinama, a mogu se peglat svakodnevno. Dokaz je količina identičnih call of dutya, battlefields i sličnih igara (da ne ulazim u sportske FIFAe i PESove, ili američko tržište Footballa gdje se ni animacije likova, ponekad ni dresovi ni išta puno ne mijenja) koje godišnje jedna te ista rulja kupuje i pegla jedno te isto desetlječima.

 

GOTY je iz takvih razloga rijetko igra, koliko god duboka i kvalitetno odrađena, koja nema repetitivnost.

 

Zatim, "igra desetljeća" , koliko god ovdje ekipa glasala za iznimno kvalitetno odrađen Witcher 3, nikada neće biti nešto što se igralo mjesec, dva dana između ostalih naslova, već nešto što se igralo... krpoz desetljeće, a masovno glasanje će ti tu dovest od istih rezultata. Glasanje 30ak ljudi ovdje ne znači ništa.

 

Zatim, ako već radiš anketu, onda ju ne možeš raditi u 5 postova, radi nedostatka tehničkih uvjeta da kompletnu anketu staviš u isti, jer ja recimo mogu glasat u prvi i drugi i petnaesti post, kolega će glasat samo u jedan, a netko će glasat u prvi i otić sa stranice bez da uopće pročita sve.

 

Zatim imamo problem dostupnosti, odnosno ekskluziva, kao što ti je netko napomenuo, PC tema, stavljaš konzolaške ekskluzive, umjesto da razdvojiš po platformama, a onda bi trebalo i po žanrovima, jer inače opet idemo uvijek na ono što je najpopularnije, a to su FPS, MOBA i sporske, repetitivne igre koje pegla večina ljudi.

 

Drugim riječima izbor GOTY ili igre desetljeća, stiljeća, milenija, generacije, bilo čega NIKADA nema smisla, uglavnom pobjeđuju retardirani naslovi, a pogotovo ovdje, na ovaj način...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

Alien Isolation

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Glasanje za najbolju igru desetljeća

ne igram baš igre pa nisam upućen, ali prema Fortune Magazinu Call of Duty je u raznim verzijama bila najprodavanija igra 2011, 2012., 2014., 2015., 2016., 2017. i 2019.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice