Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

poruka: 85
|
čitano: 14.688
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Cyberpunk 2077 - PC ONLY -

 

NO SPOLERS!

 

Prvi vikend od izlaska igre, danas napokon mogu malo duze odigrati,

bez da sam umoran od posla i raznih obaveza. Dorucak za prvake i CP77.

(dorucak za prvake se zna, omlet, svjez sir i vrhnje, tost, cjedjene narance - kava i cigarete nisu dorucak)

 

Jutros me docekao i 1.04 patch - nisam primjetio nista novo, osim sto kad sam loadao igru, a nalazim se u V

stanu, svuda dim, kao da imam smoke masinu - fix je razgovor s bilo kojim NPC-om, da igra skuzi da nisam u otvorenom podrucju.

 

Druga stvar - bug sa beskonacnim novcem u Nomad lifepathu - da, rijesili su to, nema vise stancanja love, tko je stancao, stancao.

(ili se vratiti na 1.03, moguce je uz offline installer - dostupan na GoG-u ili Galaxy-u za download)

 

Takodjer sam otisao malo na istrazivanje promjene okoline, i naletim na NPC-e koji me podsjecaju na... Johny Silverhanda... al sa Wisha!

 

 

Toliko za sada, odoh dalje ganjati peasente po gradu, skenirati ih, mozda naletim na novi glitch za beskonacnu lovu,

ili bar dupliciranje itema - jer i prodajom itema cu moci zaraditi dovoljno eurodollara (€$ = §).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 8:05 (Čitatelj).
Moj PC  
6 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Igranje na laptopu / i7 7700HQ / GTX 1070-MaxQ (Intel HD630)/ 32GB RAM / 1TB SSD

Muke po nVidia Optimusu i Intel grafici - 137. put isti problem, svaki put drugo rijesenje.

 

Svaki put, al bas svaki put kad izadje neka nova igra, namjestiti da ta igra radi na GTX 1070 grafici, a ne na Intel HD630,

je muka. Postoji i "desni klik -> pokreni sa XYZ video adapterom", ali to ne vrijedi nista - nVidia Optimus i Intel se dogovore

kako oni hoce.

 

Premda su nVidijini driveri bili vec updateani, problem je i dalje ostao - CP77 se svaki put pokretao,

automatski odabrao grafiku na High, loadanje save gamea je trajalo skoro 3 minute, i onda BAM,

3 FPS-a!

 

Reboot, probaj ovo, ono, lijevo, desno - uvjek isto.

 

Rijesenje? Postoji!

 

1. Instalacija zadnjih BETA Intel drivera za GPU, jer non-beta nemaju nikakav ucinak:

https://downloadcenter.intel.com/download/30070/Intel-Graphics-BETA-Windows-10-DCH-Drivers

 

2. Instalacija Intel Computing Improvement programa, eto, dodatna telemetrija, al nekim cudom od tad igra prebacuje na GTX 1070 grafiku:

https://downloadcenter.intel.com/download/29854/Intel-Computing-Improvement-Program

 

Nakon toga ucitavanje save gamea je instantno, 5-10s, ocito je da ide u GTX GPU RAM, a ne u IntelHD dijeljeni sistemski RAM,

koji je kod mene podesen na 128Mb, i naravno da ucitavanje je jako jako dugo, i igra naravno da radi na 2-3 FPS-a.

 

Dakle, tvornicki na HIGH postavkama, iskljucen motion blur i film grain, te FOV povecan na 100.

Rezultat? Sasvim fluidno i igrivo, prosjecnih 26 FPS-a, minimum 23 FPS-a, maximum 177 FPS-a.

 

Vjerujem da kad bi postavio na medium i igrao se sa opcijama, da je 60 FPS-a na 1080p bez problema ostvarivo.

 

Sreenshot:

 

 

Usporedba sa PC-om na 1440p, isto tvornicki HIGH, isto iskljucen motion blur, film grain i FOV na 100:

 

Zanimljivo je to, sto na PC-u je minimum FPS isao do 17 FPS, prosjecni je 43 a max 181 FPS.

 

Takodjer, da se prebacim na medium postavke i igram sa podesavanjima - igra bi isla bez frke na 60+ FPS-a na 1440p.

Al cemu? Veoma glatko i igrivo.

 

Od grafickih bugova trenutno sa novim driverima - niti jedan. Popravljeno clicpanje palmi kroz zgrade sa 1.04 patchom.

 

Veoma igrivo i zabavno.

 

No, svi koji koriste laptope sa nVidia Optimusom, naoruzajte se i dalje sa strpljenjem - kao i do sad, dogovorit

Intel i nVidiu da rade onako kako ja hocu, a ne kako oni hoce - muka. Al kad radi, ne diraj!

 

PS - Ako kog zanima koji software koristim za Overlay, to je AgaueEye, makar se treba igrati s postavkama da bi radio u svakoj igri,

smatram ga i dalje korisnijim od FRAP-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ja se jos uvijek pitam igrat s 55-75 fpsa s rtxom ili +80 redovno bez rtxa, sve postavke na na max osim raytracinh lighting on je na ultra ne na psiho.. dlss balanced

sad mi igra na nvme radi bez greske i nadam se da krece uzivanje

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
toxic kaže...

Ja se jos uvijek pitam igrat s 55-75 fpsa s rtxom ili +80 redovno bez rtxa, sve postavke na na max osim raytracinh lighting on je na ultra ne na psiho.. dlss balanced

sad mi igra na nvme radi bez greske i nadam se da krece uzivanje

 Ovisi o monitoru. Ako imas sync monitor ja bi igrao sa RTX

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
online
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
sasvim uredno igrivih 23 fps
Nema šta, manje sličica nego sideshow u acd seeu
Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Igra mi se čini mutnom/zblurranom. Jel to do neke postavke, ugašeni su mi grain filter, blur, da pogasim DLSS i RT?

RTX 3060TI grafička.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Moras ukljucit/pojacat neki Nvidia sharpeing u Nvidia control paneli tako nesto.

12 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ako želite frameove

Cinematic effects -Sve Off

Ambient Oclusion - Off

Screen Space reflections -Off

Volumetric Fog - Off

RT - Sve Off

DLLS najbolje na auto po meni. Nezz.

Ostalo mi je sve high/ultra osim fog-a

 

~110 fps-a sa RTX 3080 na 3440x1440

 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 16:35 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Bench - desetak minuta divljanja autom po gradu.

 

Rez: 2560x1440

Drv: 460.79

Ver: 1.04

 

12-12-2020, 17:18:17 Cyberpunk2077.exe benchmark completed, 43754 frames rendered in 573.094 s


Average framerate : 76.3 FPS
Minimum framerate : 56.9 FPS
Maximum framerate : 88.7 FPS
1% low framerate : 55.0 FPS
0.1% low framerate : 42.5 FPS

 

Afterburner

 

P.S. NPC stavljeno na min.

 

... there is no spoon ...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Super mi je "Spoiler Free" u naslovu, ko da u ovoj tuzi od igre ima nest vrijedno spomena osim price

-
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
The Unforgiven kaže...

Super mi je "Spoiler Free" u naslovu, ko da u ovoj tuzi od igre ima nest vrijedno spomena osim price

 
Pa story sam po sebi je spoiler ? 

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ne znam sta da kazem - P&P prenesen na PC na najbolji moguci nacin.

 

Igram stealth-hacking setup, i jako sam zadovoljan vidjenim.

Ako dobro hackate, mozete otkriti skrivena podrucja, podrume itd.

 

SPOILER:

Kod jednog fixera sam hackirao vrata, otisao u podrum, otkrio da je svoje implantante vadio od mrtvih ljudi,

makar je prije toga tvrdio da ima "svoje ljude koji mu dobavljaju robu, i nece ih otkriti".

Prije toga sam kod njega dao ukgraditi sto mi se svidjalo. Na kraju sam mu rekao da znam od kud nabavlja robu,

i on u strahu "nisam ga ubio, vec je bio mrtav..." - nakon toga vise nije moguce s njim raditi posao niti ugradjivati implatante,

jer se cini kao opasan lik, koj bi te slucajno ili namjerno, mogao ubiti.

 

 

Mali savjet za sve - ne iskoristavajte odmah upgradeove za skillove, jer bolje je imati 2-3 skill-pointa u rezervi,

pa ako se ponudi opcija u razgovoru, moze se tad nadograditi.

 

Zanimljiva situacija koja mi je bila urnebesno smijesna je ta, da sam automobil parkirao na jedno normalno mjesto,

ali u sklopu misije se desilo da Militech parkira svoju letjelicu... na moj automobil.

 

I sad ja vise ne mogu u njega ni uci. A nista, prosetam se 100m, pozovem automobil... kad ono dodje automobil bez vrata,

poguzvan, prednji kraj samo jedno svjetlo jos citavo.

 

Nema veze, vozi on dalje. I pri slijedecem pozivanju automobila nakon neke druge misije, dosao je natrag citav.

Ocito se odvezao kod Scottya na fixanje.

 

PS - Na FB sluzbenom profilu od CP77 - se vise ne moze slati poruke. Ocito da su dobijali mnogo uvredi,

prijetnji i tko zna cega. Stvarno odraz ljudske nekulture. A ekipa je bila simpaticna i imala simpaticne odgovore.

Steta, ne vjeruje da ce ga uopce ukljucivati vise. Tko se jednom opece, taj puse i na hladno.

 

Dosta za danas, u jednom danu skoro 8 sati igranja. Brada i nokti mi narasli od subote do sad.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Evo i tu, mozda nekome pomogne - PC graficke postavke za bolje performanse:

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kccabx/hey_cd_projekt_red_i_think_you_shipped_the_wrong/

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2020 21:42 (BorgMater).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

zar nije trebalo napravit temu sa spoilerima ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ja isao instalirat patch 1.04 na jogurt verziju i uspio sam instalirat ali u igri svi likovi postali crni , nesto se smrdalo...Obrisao igru i instalirao ponovno ovaj puta na SSHD firecudu razlika koju sam primjetio naspram m.2 ucitavanje traje nesto duze i ako mjenjam graficke postavke potraje dok sve promjeni dok na ssd promjeni odmah.

Uspio sam si slozit grafiku da imam ray trace on sa dlss i oko 50-60-70 fpsa na 1080p.Hex editor fix za ryzene znaci dosta.Odigrat cu igru ovako ukolilo bude solidan multiplayer/online mode mozda i kupim igru u buducnosti.

Stvarno je jedino zalosno , izgleda kao da je svako u dev teamu radio svoje i na kraju sve spojili u cijelinu.Kao da ni sam developer nije odigrao cijelu igru.Igra ima potencijala to je jedan dijamant ali kojeg treba jos dosta izbrusit.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ja nisam zadovoljan igorm. Kad prvi wow efekt splasne, ostane hrpa bugova koje cupaju nerve.

Necu refundati, ali cekam  neke ozbiljnije zakrpe. 

Možda za godinu - dvije bude ok igra.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Igra je cudo - automobili nisu previse zabavni za voznju, vecina ih ima straznji pogon,

al svejedno nisu za drift optimizirani i prilagodjeni.

 

Ali motocikli, e tu je bas prava zabava. Bas imas osjecaj da ga vozis, naginjanje je prirodno,

projuris izmedju drugih vozila, zabava zagarantirana.

 

Jednom sam sa motociklom zavrsio u kanalu u dubljoj vodi, samo je zaiskrilo i masina je napravila "boom",

hidrolockup masine i dovidjenja - ne mozes ju vise startati, mrtav. Nisam to ocekivao, ali svaka cast za detalje.

 

Osim money exploitas kojeg sam otkrio, na zalost radi samo u 1.03 i Nomad lifepathu,

otkrio sam jos par exploitova, pa koga zanima - stavit cu u spoiler.

 

Exploiti koji rade na 1.03 o 1.04:

- Kako brzo levelati odredjeni skil? Pa, za sada mogu reci da da je bar 2 skilla izuzetko lako levelati na max lvl 20,

em dobijate Exp za level-upanje, em dobijate free perk pointse za potrositi na sto god hocete.

1. Crafting - postoje odredjeni itemi, koje mozete disassembleati, a oni vam i dalje otaju u inventoriju.

Rezultat? Free XP za crafting skill-tree! Spamat disassemblanje tog itema, dok ne dodjete do zadovoljavajuceg lvl-a.

2. Athletics - mozete samo trckarati po mapi i dobijati XP i lvl-ati, ali to je sporo. Sta ako vam kazem, da postoji

nacin, na koji ce te brzo levelati do Athletics do MAX-a? Pa, dovoljno je imati dobro Melee oruzje, po mogucnosti

katanu ili noz, koji ima dobar DPM. Lako je do toga doci, cak se moze dva-tri puta upgradeati, za dodatni DPM.

I sta onda s tim, kad neces sjeckat ljude cijeli dan? Pa, jednostavno! Na mapi postoji hrpa evenata, gdje mozete porokati

bande i pomoci policajaca. E sad, najcesce u tom dijelu postoje i nekakva vrata, koja su zakljucana i ne mogu se otkljucati.
Nakon sto rijesite bandu, dodjite do vrata i spamajte melee napade na ta vrata. Rezultirat ce dobijanjem XP-a za Athletics,

i levelanje do max lvl-a. Bez da potrosite metka, i bez da gubite puno vremena trcanjem. Takodjer i Avatar lvl raste, besplatni perk bodovi itd.

Ne znam dali je moguce i sa bilo kojim zakljucanim vratima, ili moraju biti u krugu gdje je inace banda. Mozete probati pa vidjeti sami.

Ja sam u vrlo kratkom roku levelao Athletics i Crafting do lvl 20.

 

 

Siguran sam da postoji jos exploitova koje nisam nasao, ali ako nadjem, i ako kog zanima, napisem.

 

I tako, nisam jos dosao ni do prve glavne misije, a vec imam OP lika.

Uglavnom hacking, melee i stelth je OP, jos kad se otkljucaju odredjeni perkovi - dovoljno ste brzi i snazni

za one-hit-kill skoro bilo kojeg obicnog non-boss protivnika. Hackiranje je skroz zabavno,

od preuzimanje kamera, lociranje neprijatelja, jos kad se otkljucaju high-level hacking alati,

kao sto je eksplodiranje granata u dzepu protivnika, osobito kad su na hrpi, jako jako efikasno!

Ili recimo hack gdje jedan od neprijatelja pada u cyberpsychosis, te otvara vatru na svoje suborce.

Pa se medjusobno dobro porokaju, i na vama je samo da dovrsite tog jednog jadnika, koji nije svjestan sto je ucinio.

 

 

EDIT: Upravo sluzbeno od CDPR-a:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 9:04 (Čitatelj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Mod za performanse je upravo updatean, i sadrzi kompletne sve fixeve:

https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/107

 

CPU Pool

GPU Pool

AVX Fix

AMD SMT fix

 

Profitiraju i Intel procesori od ovog fix-a, kao i AMD i nVidia video kartice.

 

Mod je prije 2 sata novo kompajliran, tako da cu tek isprobati navecer, al cini se da je odradjen odlican posao.

 

Cyberpunk je bas prava Cyber simulacija - gdje doslovno moras hackirati igru izvana i inutra.

 

PCMR

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Jedan detaljniji osvrt na pitanja u vezi CP77, i u vezi kritika.

 

Podjelit cu na vise kategorija:

A. CP77 RPG ili akcijska avantura

B. Napucavanje nije realno, headshot nije fatalan

C. Najbolja kombinacija geara na avataru izgleda glupo, kao klaun

D. Vozila/voznja nisu/nije realna

 

 

Pa hajmo redom odgovoriti na sva ta pitanja i krive pretpostavke.

 

CP77 JE RPG, punokrvni RPG, i to kroz vise elemenata.

Sto je zapravo RPG? RPG je, kao sto ime kaze, igra u kojoj mi kao igraci preuzimamo ulogu

odredjenog pre-definiranog avatara, ili kreiranjem svojeg avatara.

Druga stvar koju cini jedan RPG je pozadinska prica koja odredjuje setup jedne igre,

i u kojem svjetu vas avatar ima utjecaja, te svojim utjecanjem mjenja ishod konacne price.

Takodjer u RPG-u velik broj misija moze se zavristi na vise nacina i vise ishoda.

CP77 spada u sve te opise, uz detaljnu personalizaciju avatara, (skoro) svaku misiju se moze pristupiti

kroz vise nacina, i zavristi sa vise ishoda. Dakle CP77 je punokrvni RPG. Usporedimo ga sa HZD-om,

koji je zapravo akcijska avantura, jer se niti jedna, ali zaista niti jedna misija ne moze odrigradi na drugaciji nacin,

drugacije pristupiti, ili drugacije zavristi - HZD je akcijska avatura, kao TLoZ - i nije to nista lose. No reci da CP77 nije punokrvni RPG je krivo.

 

Napucavanje nije realno, headshot nije fatalan.

Upravo to je odlika jednog RPG-a, svaka akcija zahtjeva bacanje kockica,

i kroz odredjene faktore, mnozitelje, buffove, perkove itd., dobija se odredjeni broj,

te jedna akcija moze biti vise ili manje uspjesna. To je odlika RPG-a, ne simulacije ratovanja.

Da bi jedan headshot u RPG-u bio fatalan i smrtan, mora se dobiti veliki roll kockica, koje

ce prouzrociti kriticnu stetu, ili imati mnozitelje putem opreme, perkova, modova za oruzja itd,

koji ce povecati mogucnost kriticne stete. Dakle moguce je headshotati svakog lika,

ako se pametno posloze perkovi i modovi, da jedan pistolj svaki put odradi kriticnu stetu.

Usporedimo to opet sa HZD-om, koji ima samo buffove preko opreme, modove za oruzja,

i DPS oruzja uvjek radi ukupnu stetu sa +/-10% odstupanja - nema mogucnosti kriticne stete i one-shotanja,

jer nije RPG nego akcijska avantura.

Isto tako mogu reci, da niti u FPS shooterima napucavanje nije realno, jer fizika ne postoji.

Ako jedan metak protivnika odvali 10m unatrag, po zakonima fizike, avatara bi ta ista sila trebala pogurati 10m unatrag,

a to se koliko vidim, niti u jednom FPS-u ne desava. Ili se smatra da je rocket-jump u Quakeu sasvim realan?

 

Najbolja kombinacija geara na avataru izgleda glupo, kao klaun.

S obzirom da je ovo RPG, gear se moze upgradeati. Cak i pocetni gear se moze lvl-upati,

pa tako obicni common gear sa pocetka igre moze imati bolje statistike od Epic/Legendary geara.

Takodjer je moguce craftati gear po zelji, i ne ovisiti samo o pronadjenom gearu.

Usporedimo to sa HZD-om, gdje se gear ne moze lvl-ati, nego se moze samo kupiti,

ne moze se niti pronaci i lootati od palih boraca i suboraca, bas kao i u TLoZ, jer HZD je akcijska avantura,

a CP77 je punokrvni RPG.

Dakle, avatar vam ne mora izgledati kao klan - to je vas odabir. Form over function, ili function over form, birate sami

 

 

Vozila/voznja nisu/nije realna.

Simulacija voznje automobila i motocikala je sasvim OK, ali slazem se, nije realna.

U niti jednom RPG-u do sada nisam vidio realna vozila, kojima bi pukao kotac cim se predje preko

rubnika i pomota felga, kojem propisa radijator cim se zabije u ogradi, te ostane bez benzina/dizela/plina/baterije,

ako se ne natoci/napuni na vrijeme. Model fizike je zabavan, osobito na motociklima.

Na automobilima je malo trom, osobito je fulan osjecaj straznje vuce na vozilima, no to je moguce popraviti,

jer ako je vozilu prednji kraj u zraku, a vozilo ima straznji pogon, i straznji kotaci se vrte na asfaltu,

a vozilo ne krece - tu je ocito problem do bug-ova, a ne do realnosti voznje.

Realna voznja nije niti u simulacijama, makar su veoma blizu, al svejedno ne mogu programeri napisati

savrsenu tocnu i prirodnu fiziku, jer na PC-u bi vjerovatno bilo manje zabavno voziti vozila koja su stvarno realna.

 

Dakle suma sumarum - CP77 je punokrvni RPG, prenesen iz P&P igre, i u toj ulozi je jako dobar.

Najveci nedostatak trenutno su graficki i engine bug-ovi, no to igru ne cini losom.

Na PC-u radi sasvim zadovoljavajuce, a s vremenom ce se sve bore popeglati, kao botoxi na Maji Suput.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Najzabavnije oruzje koje mozete naci u igri ce vam otvoriti i dodatnu misiju.

 

SPOILER ALERT

 

Sjeca se tko Microsoft Office asistenta Clippy-a? Samo to!

LINK

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 13:05 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Ja sam išao pipkati taj CPU i GPU pool sve mi se pokvarilo...

Fps mi je pao na 70 i ispod na low postavkama...

Onda sam izbrisao file-a 2 i napravio verify game files, reinstalirao drivere (očistio sa DDU) opet isto sranje bilo.

I nakraju sam otišao i skinuo win10 20H2 verziju sve se vratilo nazad, čak sad imam i +110 i više fpsa na low postavkama sa DLSS.

No još uvijek GPU usage je ispod 70... Neznam što se dešava, a CPU mi radi na 4Ghz i 30-40% umjesto 4.2

 

Izgleda da ću morati nakraju i taj mod instaliravati 

 

Znači novi patch mi je totalno pobrkao igru... Prije toga sve super. Zato sam išao i pipkati po tom GPU/CPU pool-u...

 

 

 

 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 13:39 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Kod mene je sve na High 1440p, 1809 build sa zadnjim sigurnosnim patchevima,

zadnji driver od nVidie, jer sa starijom verzijom nije nekad prikazivao cursor ako je u full screenu.

 

Koristim samo taj fix mod koji sam linkao i sve radi fluidno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
Čitatelj kaže...

Kod mene je sve na High 1440p, 1809 build sa zadnjim sigurnosnim patchevima,

zadnji driver od nVidie, jer sa starijom verzijom nije nekad prikazivao cursor ako je u full screenu.

 

Koristim samo taj fix mod koji sam linkao i sve radi fluidno.

 
Kako mi možeš reći da je fluidno a imaš a ovo si napisao za 1440p:

sto na PC-u je minimum FPS isao do 17 FPS, prosjecni je 43 a max 181 FPS


Otkad je ~43 fps-a fluidno za high postavke? , pa sad imam 90++ po gradu, i 110+ kad igram misije na 3440x1440p...samo je problem GPU utilization i cpu utilization.
Očito igra ima problema s tim, kad mi koristi 9GB rama od 32 kojih imam te 6 GB VRAMA na 3080?
imam svoje postavke i nema šanse da instaliravam opet modove neke, i potencijalno sj*** igru opet...

everyday i'm shuffling...
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

To je sve bez patcheva, sad sa Ryzen patchom trenutno je prosjek 63, max je 176 a minimum je 52, sasvim fluidno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Da li ti je GPU utilization na 90+ ? I VRAM iskorišten kako treba, sad nakon što si mod instalirao? Ako možeš provjeriti sa rivatunes ili nečim :X? Dati screenshot možda...
isto tako postavke koliko sam vidio su high? Bez cinematic effects?

everyday i'm shuffling...
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Iskljucen motion blur i grain effect, te field of vission na 100.

 

Mogu ti provjeriti za vikend, preko tjedna nemam volje s time se zayebavat,

jer nakon posla odigram sat-dva-tri i to je sve.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

80/100 kod našeg HCLa

https://www.hcl.hr/recenzija/cyberpunk-2077-164765/

Ovo je definitvno presudilo da odustanem do igre barem na koji mjesec. Odigrao sam možda 5 sati i sve je puno glupastih bugova u engineu koji ruše atmosferu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona

Sad tek vidio ovu temu. Koja je poanta točno imati dvije teme o istoj igri i istim stvarima?

 

Eh da i koji gun je koristio Silverhand u onoj kratkoj memoriji?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 17:02 (Jack Sparrow).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
Jack Sparrow kaže...

Sad tek vidio ovu temu. Koja je poanta točno imati dvije teme o istoj igri i istim stvarima?

 

Eh da i koji gun je koristio Silverhand u onoj kratkoj memoriji?

 Ovdje čitatelj piše svoje memoare i dojmove o igri

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077 - PC ONLY - Spoiler_Free Zona
Čitatelj kaže...

Iskljucen motion blur i grain effect, te field of vission na 100.

 

Mogu ti provjeriti za vikend, preko tjedna nemam volje s time se zayebavat,

jer nakon posla odigram sat-dva-tri i to je sve.

 

Zašto si onda otvarao ovu temu...? Nekužim...

everyday i'm shuffling...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice