Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.039
|
čitano: 10.959.814
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Definitivno S21FE (obavezno Snapdragon 888 procesor unutra), osjetno bolji uređaj po meni, bolja kamera, optički zoom, jači procesor, bolji ekran, ljepši dizajn i ljepše držanje u ruci, flagship osjećaj u ruci, jest da je prošlo već dost vremena otkako je izašo, al i dalje je bolji od sveg za te novce kolko se može nać na oglasima nov zapakiran. Ja sam isto uzo jedan A54 za nekoga, al na debelom popustu i ok je, al A52s je bolji kojeg sam prije isto uzeo za nekoga i još je bio jeftiniji 50€ od A54, a S21FE je rang više, meni je žao kaj nemam taj mob već odavno eto čisto da ga imam. Po meni je Samsung pogodio sa 2 modela, a to su A52s i S21FE, najbolje kaj su mogli napravit za pristupačnu cijenu (ne računam S21FE u dućanu po 600+ € nego ovako kaj su ljudi dobivali novi S21FE uz kupnju S23 serije pa stave na oglas za 300€ čak i niže neki).

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 12:40 (DiRT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Erda kaže...

Šta uzeti za 300ak E, za kćer?

Dvojim između A54 i S21FE. Imate li nekih drugih prijedloga?

Prioritet su kvalitetan ekran, procesor i kamera.

 S21FE je bolji u svemu osim bateriji, ali i ona traje sigurno 1 dan tako da nije neki problem.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, molim za pomoć oko kupovine x100pro, ni sam nisam pametan gdje ga uzeti, kako vidim ne mora biti globalna verzija jer i kineska radi nanašim mrežama a hr jezik ni ne koristim na mob/računalu jedino ako je caka u nečim drugim.

 

Vidim da ih imaju na tranding shenzeng i na GizTop e sada ne znam ako ide iz kine hoće li mi lupit pdv....na aliju ima pouzdan store i napomenuto je VAT included, na Giztopu su mi odgovorili da nemaju na eu skladištu no da oni uračunaju kao plačena davanja i da se ne plaća ništa prilikom uvoza u zemlju.

 

Pošto nije mali novac/oko 850e nebi da se zajebem jelte 

 

Ili jednostavno pričekati globalnu verziju na tipa Amazonu....dvojim, trojim

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Pozdrav svima, molim za pomoć oko kupovine x100pro, ni sam nisam pametan gdje ga uzeti, kako vidim ne mora biti globalna verzija jer i kineska radi nanašim mrežama a hr jezik ni ne koristim na mob/računalu jedino ako je caka u nečim drugim.

 

Vidim da ih imaju na tranding shenzeng i na GizTop e sada ne znam ako ide iz kine hoće li mi lupit pdv....na aliju ima pouzdan store i napomenuto je VAT included, na Giztopu su mi odgovorili da nemaju na eu skladištu no da oni uračunaju kao plačena davanja i da se ne plaća ništa prilikom uvoza u zemlju.

 

Pošto nije mali novac/oko 850e nebi da se zajebem jelte 

 

Ili jednostavno pričekati globalnu verziju na tipa Amazonu....dvojim, trojim

 giztop i trading shenzen provjereno nemaju nikakve carine i gluposti 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Pozdrav svima, molim za pomoć oko kupovine x100pro, ni sam nisam pametan gdje ga uzeti, kako vidim ne mora biti globalna verzija jer i kineska radi nanašim mrežama a hr jezik ni ne koristim na mob/računalu jedino ako je caka u nečim drugim.

 

Vidim da ih imaju na tranding shenzeng i na GizTop e sada ne znam ako ide iz kine hoće li mi lupit pdv....na aliju ima pouzdan store i napomenuto je VAT included, na Giztopu su mi odgovorili da nemaju na eu skladištu no da oni uračunaju kao plačena davanja i da se ne plaća ništa prilikom uvoza u zemlju.

 

Pošto nije mali novac/oko 850e nebi da se zajebem jelte 

 

Ili jednostavno pričekati globalnu verziju na tipa Amazonu....dvojim, trojim

 

 

Ako ti nesto znaci ja sam uzeo sa Trading Xiaomi 13 Ultra, nisam imao nikakvih davanja, cekao 2 tjedna i sve proslo OK.

Moj isto kao nema neke frekvencije ali do sada nisam primjetio bilo kakve probleme u vezi toga a isao sam na vise mjesta po EU s njim, u razne zabiti, na Papuk i mob je cijelo vrijeme povezan u autu na Android auto i nisam imao gubljenja signala tako da oko tih frekvencija nebi radio dramu.

Ovo za kinesku verziju ne znam, ja sam ju izbjegao i uzeo EU rom.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pričekao budem globalnu verziju, hvala na savjetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bih Motorolu Moto G72 ili Moto G84, najvjerojatnije ovu posljednju zbog 12 gigi RAM-a. 

 

Ali pitam se kako će mi biti kada sa senzora otiska prsta pozadi prijeđem na smartfon koji ga ima ispod ekrana. Što ako skeniram kažiprst i onda kažiprstom skrolam po web stranici ili porukama i često dodirujem senzor otiska prsta ispod ekrana? Je li mi možda pametnije skenirati palac umjesto kažiprsta?

 

I može li na tim modelima mobitela privikavanje na senzor otiska prsta ispod ekrana biti možda otežanije nego na drugim modelima?

 

S druge strane, ako kupim jedan od ova dva modela pitam se koliko će mi oni uopće trajati. Moj sadašnji Xiaomi MI A1 služi me već gotovo pet i pol godina. I počeo je trokirat. Ima čisti Android, a i ovi modeli Motorole imaju čisti Android. Jako mi je važan dolby surround stereo zvuk, zbog slušanja youtube-a, radio postaja s klasičnom glazbom i audio knjiga. Poluslijep sam, pa mi ostale karakteristike poput kamere i benchmarka u videoigricama nisu nimalo bitne. Važno mi je da mob ima što više gigabajta RAM memorije radi višezadačnosti (često tovoren youtube i chrome sa puno kartica raspoređenih u par grupa). 

 

Imam još jednu dilemu: - je li bolje zaboraviti na 12 giga RAM-a, kupiti neki smartphone sa čistim Androidom sa 8 giga RAM-a, ali koji ima senzor otiska prsta ili sa strane ili pozadi. No koliko vidim malo novih smartphona ima senzor otiska prsta pozadi. 

 

Hvala unaprijed na svakom savjetu. 

Neka sva sreća ovoga svijeta stećena pravednim sredstvima dođe k meni. Neka svi grijesi odu od mene - Atharva Veda 10.1.10
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2024 14:23 (Piskavac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nomedgeuteam kaže...

može preporuka za mobitel ženi, do 150e (novi) ako je može (klasika whatsapp, viber, internet)? i da je ekran manji (trenutno ima neki od 6 inca i previse je)

 Mislim da je YT kanal racunalo.com unatrag 2-3 mjeseca imao recenziju smartphona sa manjim ekranom (5.5 inča mislim) Ali se ne mogu sjetiti modela. Možda neki Cubot. 

Neka sva sreća ovoga svijeta stećena pravednim sredstvima dođe k meni. Neka svi grijesi odu od mene - Atharva Veda 10.1.10
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi-evci a posebno Ultraši, kakav vam se pokazao hyperOS?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Piskavac kaže...

Kupio bih Motorolu Moto G72 ili Moto G84, najvjerojatnije ovu posljednju zbog 12 gigi RAM-a. 

 

Ali pitam se kako će mi biti kada sa senzora otiska prsta pozadi prijeđem na smartfon koji ga ima ispod ekrana. Što ako skeniram kažiprst i onda kažiprstom skrolam po web stranici ili porukama i često dodirujem senzor otiska prsta ispod ekrana? Je li mi možda pametnije skenirati palac umjesto kažiprsta?

 

I može li na tim modelima mobitela privikavanje na senzor otiska prsta ispod ekrana biti možda otežanije nego na drugim modelima?

 

S druge strane, ako kupim jedan od ova dva modela pitam se koliko će mi oni uopće trajati. Moj sadašnji Xiaomi MI A1 služi me već gotovo pet i pol godina. I počeo je trokirat. Ima čisti Android, a i ovi modeli Motorole imaju čisti Android. Jako mi je važan dolby surround stereo zvuk, zbog slušanja youtube-a, radio postaja s klasičnom glazbom i audio knjiga. Poluslijep sam, pa mi ostale karakteristike poput kamere i benchmarka u videoigricama nisu nimalo bitne. Važno mi je da mob ima što više gigabajta RAM memorije radi višezadačnosti (često tovoren youtube i chrome sa puno kartica raspoređenih u par grupa). 

 

Imam još jednu dilemu: - je li bolje zaboraviti na 12 giga RAM-a, kupiti neki smartphone sa čistim Androidom sa 8 giga RAM-a, ali koji ima senzor otiska prsta ili sa strane ili pozadi. No koliko vidim malo novih smartphona ima senzor otiska prsta pozadi. 

 

Hvala unaprijed na svakom savjetu. 

 Otisak prsta ti treba samo kod otključavanja telefona. Kasnije se ne pali, tako ga ga ne možeš nikako slučajno aktivirati dok skrolaš. Za to ništa ne brini. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Piskavac kaže...

Kupio bih Motorolu Moto G72 ili Moto G84, najvjerojatnije ovu posljednju zbog 12 gigi RAM-a. 

 

Ali pitam se kako će mi biti kada sa senzora otiska prsta pozadi prijeđem na smartfon koji ga ima ispod ekrana. Što ako skeniram kažiprst i onda kažiprstom skrolam po web stranici ili porukama i često dodirujem senzor otiska prsta ispod ekrana? Je li mi možda pametnije skenirati palac umjesto kažiprsta?

 

I može li na tim modelima mobitela privikavanje na senzor otiska prsta ispod ekrana biti možda otežanije nego na drugim modelima?

 

S druge strane, ako kupim jedan od ova dva modela pitam se koliko će mi oni uopće trajati. Moj sadašnji Xiaomi MI A1 služi me već gotovo pet i pol godina. I počeo je trokirat. Ima čisti Android, a i ovi modeli Motorole imaju čisti Android. Jako mi je važan dolby surround stereo zvuk, zbog slušanja youtube-a, radio postaja s klasičnom glazbom i audio knjiga. Poluslijep sam, pa mi ostale karakteristike poput kamere i benchmarka u videoigricama nisu nimalo bitne. Važno mi je da mob ima što više gigabajta RAM memorije radi višezadačnosti (često tovoren youtube i chrome sa puno kartica raspoređenih u par grupa). 

 

Imam još jednu dilemu: - je li bolje zaboraviti na 12 giga RAM-a, kupiti neki smartphone sa čistim Androidom sa 8 giga RAM-a, ali koji ima senzor otiska prsta ili sa strane ili pozadi. No koliko vidim malo novih smartphona ima senzor otiska prsta pozadi. 

 

Hvala unaprijed na svakom savjetu. 

 S obzirom da su G72 i G84 vrlo slični po specifikacijama i dimenzijama, možda bolje G84 baš zbog 12GB RAM-a i 5G. Dosta bitna stavka kroz duže korištenje. 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka za telefon za starije osobe oko 200 eura.

 

Trenutno mi je u opticaju Redmi Note 12, da li ima neka još opcija vrijedna uzeti u obzir?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung A34 sa oglasnika, nov zapakiran.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Xiaomi-evci a posebno Ultraši, kakav vam se pokazao hyperOS?

 

 

Na 13 Ultra jos nije stigao

..moj je EU ROM, ne znam kako je sa global ver., njima je mozda i stigao.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Samsung A34 sa oglasnika, nov zapakiran.

 Nažalost u BiH ide do 300 eura

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

https://olx.ba/artikal/58248406 

2 minute mi je trebalo. 220 eura, nov zapakiran A34. Potraži malo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2024 21:14 (hardcoree).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za poveceg pubertetliju kojem je baterija naravno bitna bi li Redmi Note 12 pro za 220e nov u dućanu bila ok kupovina ili da riskiram sa Redmi 13 pro plus iz kine sa njihovom verzijom za 260e....ima i google i podršku za mrežu našu....

 

ilki pak nešto treće

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 12:19 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji ti je max budžet i da li igra samo novo iz dućana ili može i novo/zapakirano sa oglasnika?

Što je još bitno osim baterije? Igrice, kamera?

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zamisli da imaš 16 šta ti je bitno....da mob nije prazan  da brzo puni bateriju jer se nema vremena itd., svjetal ekran čitljiv po suncu....amoled pomogučnosti jel..... pristojne slike imaju svi više manje....neki cjelokupan dojam da bude dobar u rangu 200 do 300e, može i oglasnik naravno no nije mi prva opcija....

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Motorola edge 40 sa oglasnika za nekih 300 eura. Baterija bi mogla biti malo bolja, ali ima brzo punjenje i sve ostalo što treba. (zakrivljen ekran, ne znam da li je minus). 

https://m.gsmarena.com/motorola_edge_40-review-2570.php

 

Samsung s21 fe sa oglasnika. Opet sve top, osim baterije i punjenja, ali drzat će dan. 

 

Samsung A34 ima top bateriju, ali "sporo punjenje". Ono, sat vremena do 100% i nešto slabiji procesor od gore navedenih. Inače sasvim solidan. 

 

Xiaomi redmi note 12 pro kao zadnji na listi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 16:17 (hardcoree).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Za poveceg pubertetliju kojem je baterija naravno bitna bi li Redmi Note 12 pro za 220e nov u dućanu bila ok kupovina ili da riskiram sa Redmi 13 pro plus iz kine sa njihovom verzijom za 260e....ima i google i podršku za mrežu našu....

 

ilki pak nešto treće

 Pričekaj malo Poco X6 i Poco x6 pro

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Zamisli da imaš 16 šta ti je bitno....da mob nije prazan  da brzo puni bateriju jer se nema vremena itd., svjetal ekran čitljiv po suncu....amoled pomogučnosti jel..... pristojne slike imaju svi više manje....neki cjelokupan dojam da bude dobar u rangu 200 do 300e, može i oglasnik naravno no nije mi prva opcija....

 

Pozdrav,

OVO mi se čini dobro za 257€ ...

 

Razmišljam da ga i sam kupim ali mi izgleda preveliko u odnosu na trenutni  Mi9SE..... ima li tko kakav prijedlog za gabaritno manji mobitel sa dobrom baterijom za nezahtjevnog korisnika ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 17:10 (freerock0).
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Motorola g84 možda. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Wiz3m4n kaže...

Zamisli da imaš 16 šta ti je bitno....da mob nije prazan  da brzo puni bateriju jer se nema vremena itd., svjetal ekran čitljiv po suncu....amoled pomogučnosti jel..... pristojne slike imaju svi više manje....neki cjelokupan dojam da bude dobar u rangu 200 do 300e, može i oglasnik naravno no nije mi prva opcija....

 Kolega ti je dao odlične prijedloge. Da se nadovežem. Možeš proći povoljno na oglasima. Ja recimo neki dan uzeo OnePlus Nord 2T za 130 eur s garancijom, kao nov. Amoled 90 Hz, brz proc, 80W punjenje, kamera 50Mp OIS...

 

Na oglasnicima imaš Honor 70, Xiaomi 11T Pro, 12X, Realme Gt2, S21FE (SD888 obavezno)....Gledaš da su očuvani i imaju garanciju. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 19:32 (vepar).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
freerock0 kaže...
Wiz3m4n kaže...

Zamisli da imaš 16 šta ti je bitno....da mob nije prazan  da brzo puni bateriju jer se nema vremena itd., svjetal ekran čitljiv po suncu....amoled pomogučnosti jel..... pristojne slike imaju svi više manje....neki cjelokupan dojam da bude dobar u rangu 200 do 300e, može i oglasnik naravno no nije mi prva opcija....

 

Pozdrav,

OVO mi se čini dobro za 257€ ...

 

Razmišljam da ga i sam kupim ali mi izgleda preveliko u odnosu na trenutni  Mi9SE..... ima li tko kakav prijedlog za gabaritno manji mobitel sa dobrom baterijom za nezahtjevnog korisnika ?

 To je rebrandirani Poco F5 pro. Cijena je takva jer ga nema na lageru.

12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Wiz3m4n kaže...

Zamisli da imaš 16 šta ti je bitno....da mob nije prazan  da brzo puni bateriju jer se nema vremena itd., svjetal ekran čitljiv po suncu....amoled pomogučnosti jel..... pristojne slike imaju svi više manje....neki cjelokupan dojam da bude dobar u rangu 200 do 300e, može i oglasnik naravno no nije mi prva opcija....

 Kolega ti je dao odlične prijedloge. Da se nadovežem. Možeš proći povoljno na oglasima. Ja recimo neki dan uzeo OnePlus Nord 2T za 130 eur s garancijom, kao nov. Amoled 90 Hz, brz proc, 80W punjenje, kamera 50Mp OIS...

 

Na oglasnicima imaš Honor 70, Xiaomi 11T Pro, 12X, Realme Gt2, S21FE (SD888 obavezno)....Gledaš da su očuvani i imaju garanciju. 

 vepar 

 

Mrzim te...

Od sada, kad zatrebam drugi mob, zamolim tebe da mi iskopaš tako neku mrcinu...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Onaj k60 je 312e sa eu verzijom, pogledat ću tu po oglasnicima onda nešto od predloženog, hvala Vam svima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Motorola edge 40 sa oglasnika za nekih 300 eura. Baterija bi mogla biti malo bolja, ali ima brzo punjenje i sve ostalo što treba. (zakrivljen ekran, ne znam da li je minus). 

https://m.gsmarena.com/motorola_edge_40-review-2570.php

 

Samsung s21 fe sa oglasnika. Opet sve top, osim baterije i punjenja, ali drzat će dan. 

 

Samsung A34 ima top bateriju, ali "sporo punjenje". Ono, sat vremena do 100% i nešto slabiji procesor od gore navedenih. Inače sasvim solidan. 

 

Xiaomi redmi note 12 pro kao zadnji na listi.

 

 

 

 Zašto je Xiaomi zadnji? Uz ostale je nabrojan i neki razlog.


I zašto stalno oglasnik? Iz poruke u poruku. Nikada nisam kupio ništa iz oglasnika i ne planiram. Vakumirano ili ne vakumirano.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
hardcoree kaže...

Motorola edge 40 sa oglasnika za nekih 300 eura. Baterija bi mogla biti malo bolja, ali ima brzo punjenje i sve ostalo što treba. (zakrivljen ekran, ne znam da li je minus). 

https://m.gsmarena.com/motorola_edge_40-review-2570.php

 

Samsung s21 fe sa oglasnika. Opet sve top, osim baterije i punjenja, ali drzat će dan. 

 

Samsung A34 ima top bateriju, ali "sporo punjenje". Ono, sat vremena do 100% i nešto slabiji procesor od gore navedenih. Inače sasvim solidan. 

 

Xiaomi redmi note 12 pro kao zadnji na listi.

 

 

 

 Zašto je Xiaomi zadnji? Uz ostale je nabrojan i neki razlog.


I zašto stalno oglasnik? Iz poruke u poruku. Nikada nisam kupio ništa iz oglasnika i ne planiram. Vakumirano ili ne vakumirano.

Zašto ne, na oglasnicima s23fe vakumiran sa 24mj garancije 300e

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
zelenapaprika kaže...
hardcoree kaže...

Motorola edge 40 sa oglasnika za nekih 300 eura. Baterija bi mogla biti malo bolja, ali ima brzo punjenje i sve ostalo što treba. (zakrivljen ekran, ne znam da li je minus). 

https://m.gsmarena.com/motorola_edge_40-review-2570.php

 

Samsung s21 fe sa oglasnika. Opet sve top, osim baterije i punjenja, ali drzat će dan. 

 

Samsung A34 ima top bateriju, ali "sporo punjenje". Ono, sat vremena do 100% i nešto slabiji procesor od gore navedenih. Inače sasvim solidan. 

 

Xiaomi redmi note 12 pro kao zadnji na listi.

 

 

 

 Zašto je Xiaomi zadnji? Uz ostale je nabrojan i neki razlog.


I zašto stalno oglasnik? Iz poruke u poruku. Nikada nisam kupio ništa iz oglasnika i ne planiram. Vakumirano ili ne vakumirano.

Zašto ne, na oglasnicima s23fe vakumiran sa 24mj garancije 300e

 

 

S23FE?

Mozda mislis S21FE?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice