Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.873
|
čitano: 10.905.325
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, zanima me neki mobitel oko 400 do 500 eura da ima 5G, da je bar ip53 i da nije plastičan. Volio bih da bude AMOLED, ali nije greda ako je dobar LCD.

Trenutno sam na Honor 10 i vec je prosao svoj radni vijek, rado bih uzeo Huawei, ali zbog situacije sa Googlom nisam bas ljd za njima posto mi je sve u Cloudu.

Ako znate sta preporučite

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 23:58 (6996).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Lol na ovo da je s21 u kategoriji sa Mi11, a kamoli da ga se uzme umjesto njega. 

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poco f3 možda?

Ne znam za što ti treba mobitel.

Ako možeš preći preko plastike ja bi si uštedio novac i uzeo Samsung A52.

Lijepo zaokružen mobitel, vodootporan, sve ostale stavke (ekran, kamere, baterija, procesor) vrlo solidne i na to One UI koji je bolji od MUIA.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav,mislio sam mozda uzet realme 8 na preplatu sa tarifom za 140kn mj,jel ok taj mobac?,a ima i redmi 9t za 20kn manje mjesecno,a tu je i realme 7 za 130..najbitinija mi je baterija,pa kamera,surfanje i igrice me ne zanimaju bas:)da i se moze upiknut kartica

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Iskreno nisam nesto zainteresiran za Samsung no nebi ga odbio ako ima neki dobar mobitel, a mobitel se koristi za gledanje Youteba, insta wp i koja slika. Nisam nesto od igrica ali volim da mi je sve fluidno i da nema trzavica, sto mislim da se kod nekih Samsunga događa. 

Gledao sam S20 FE, ima mi ga cimer i preprodao ga je za S21, pregrijavao mu se, gasio na random i nije bio općenito zadovoljan s njim.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
6996 kaže...

Iskreno nisam nesto zainteresiran za Samsung no nebi ga odbio ako ima neki dobar mobitel, a mobitel se koristi za gledanje Youteba, insta wp i koja slika. Nisam nesto od igrica ali volim da mi je sve fluidno i da nema trzavica, sto mislim da se kod nekih Samsunga događa. 

Gledao sam S20 FE, ima mi ga cimer i preprodao ga je za S21, pregrijavao mu se, gasio na random i nije bio općenito zadovoljan s njim.

 Exynos procesor u prosloj generaciji Samsunga (Serija 20) se pokazao kao stvarno los SOC u poredjenju sa Snapdragonom i poznato je da je sklon pregrijavanju. 

 

Serija 21 je ispravila te probleme, novi Exynos idalje kaska naspram Snapdragona ali je to kaskanje dosta manje i ispeglali su dosta stvari i nema ise pregrijavanja i thermal throttling-a. 

Ako se netkome ukaze neki model iz S21 linije ne treba bjezati od njega, ova generacija im je poprilicno dobra. Ja sam dugo razmisljao i prelomio sam da se vratim na Samsung i stvarno do sada nisam primjetio nikakve probleme, pregrijavanja ili usporavanja u radu. A ekran im je odlican. 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A gle, Mi11 ima bolji ekran, kameru, bateriju, punjenje, bluetooth... Softverski svaki ima svojih mušica tako da po meni pored Mi11 uzeti s21 za istu lovu nije pametan potez

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 22:50 (maks0806).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
6996 kaže...

Iskreno nisam nesto zainteresiran za Samsung no nebi ga odbio ako ima neki dobar mobitel, a mobitel se koristi za gledanje Youteba, insta wp i koja slika. Nisam nesto od igrica ali volim da mi je sve fluidno i da nema trzavica, sto mislim da se kod nekih Samsunga događa. 

Gledao sam S20 FE, ima mi ga cimer i preprodao ga je za S21, pregrijavao mu se, gasio na random i nije bio općenito zadovoljan s njim.

 

Samsung A52 ti je odličan za te potrebe.

S20fe ima exynos procesor pa zato problemi sa pregrijavanjem i kraće trajanje baterije. 5g verzija tog telefona ima snapdragon procesor i to je odličan telefon, ali je skuplji. A52 isto ima snapdragon. 

 

Inače, ne trebaš uopće trošiti tolike novce za navedene potrebe. 

 

Ako baš ne želiš Samsung imaš opciju tipa Xiaomi redmi note 10 pro. Odličan mobitel. 

 

Ako pak želiš jači mobitel pogledaj Poco F3.

U igri je i Realme, ali mi se neda sad kopati modele...

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što uzeti u rangu 3500kn


Zena mi ima trenutno huawei p20 koji nakon 3ipo godine polako ide u smece hahah...... S p20 je bila sa svim zadovoljna osim onog njoj najbitnijeg kamere.

 

Bitne su joj tri stvari:


* dobra kamera
* fluidan ( da ne trza//izlazi iz aplikacija prilikom obavljanja) hahahha to je znao trenutni mob radit
* da je ok baterija

 

Ja dam joj preporucio p30 pro al njoj se ne sviđa ideja zakrivljenog ekrana. Dugo nisam gledao mobitele te ne zbam sta je aktualno!

 

U tmobilu mozemo na produljenje ugovora dobit :

1.Xiaomi mi 10t pro (2400kn) cini mi se ok mobitel jedino ne znam hoce li bit velik/tezak

2.Samsung s20 fe (2200kn) u ovom rangu mi se cini da ima najbolju kameru i opcenito da je mobitel dobar al negdje citam recenzike kazu da je baterija dobra dol korisnici kazu da je koma

Dal bi vi preporucili nesto u gom cjenovnom rangu. Ne bih polovno jer bi placanje bilo na rate!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja sam na kraju uzeo mi10t pro 256gb ahah. Ispadne puno jeftiniji od s21 i mi11, a za moje potrebe je puno bolji. Baterija mi je najbitnija, a niti jedan od skupljih(s21, mi11) nema takvu bateriju. Razmisljao sam između s20fe i mi10tpro, prevagnula je baterija i SD865. Gore je vec receno da exynos ima problema, baterija je isto losa. 

 

Koliko sam ja skuzio:

 

S20FE:

bolja kamera (u određenim slučajevima, nije uvijek win za samsung)

bolji ekran

loš procesor

loša baterija

microsd ako znaci nesto

IP68

 

mi10tpro:

SD865

odlicna baterija

8gb ram ako znaci

gori ekran od s20fe(ips), ali 144hz

malo slabija kamera

nema bezicno punjenje ako je bitno

5G ako znaci

 

ima i drugih stvari, ove izdvojene su meni najbitnije.

Gledao sam između mi11 i s21, pa onda baterija nije najbolja, pa ima problema sa pregrijavanjem itd. Na kraju uzeo jeftiniji mob sa najboljom baterijom.

Trenutno imam pocophone f1 i mob mi je ok, uzimam drugi samo zato jer ga dobivam puno jeftinije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 11:14 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U zadnjih par godina srpski Benchmark ima praksu, da eto ovakva proglašenja odradi na zanimljivim ili atraktivnim lokacijama.Ovaj zadnji današnji primjer je onako epski atraktivan."Kolko ja do sad pamtim, nitko drugi(razni Jutuberi ili bilo kakva profi TV produkcija)nije izbacio niti približno atraktivan video samo radi nekoliko najboljih mobitela".

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 1:23 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Postovanje forumasi. Koristim A51 od kada je izasao, i sada imam priliku zamjeniti ga za novi xiaomi MI 10t 5g. Ako je netko imao priliku koristiti oba moba, zanima me isplati li mi se preci na mi 10 ili ostati na A51? Najbitnija stavke su kamera i ekran, ne igram igre i nisam prezahtjevan korisnik. Hvala i lp.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 10:42 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

REALME 6S više nije dobavljiv za 999Kn. Koja bi bila alternativa navedenom mobitelu do tog cjenovnog ranga?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Imaš ga u alo alo i neutrinu za 100kn više. 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znači i za tih 100Kn više je još uvijek najbolja kupnja?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da. Ili ako možeš dodati još koju kunu pa uzmeš Xiaomi redmi note 10 za 1250kn. Ja bi njega. 

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-redmi-note-10-4gb-64gb-lake-zeleni-proizvod-14517/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 16:53 (hardcoree).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma i taj Realme 6S će biti sasvim primjeren za ono što mi treba. A pročitah na temi da je on sasvim OK izbor od povoljnijih modela. ...Trebam za roditelje kojima ću instalirati Viber i da zaboravim na eventualne probleme...Ništa jače mi ne treba od toga. Fluidnost najviše tražim. Samo je pitanje da li bi sa slabijim nekim modelima imao frustracije radi 200Kn jeftinijih modela...A mislim si da to stvarno nije vrijedno tih novaca..

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 18:23 (Kile84).
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav narode
Nesto mislim pazariti realme 8 pro.
Nekako se svi drze lokalnih trgovina ali vidim da je na aliju iz Francuske dosta jeftiniji. Kod nas je cca 2200 kuna, a u Fr HRK 1,709.57 19%OFF | In Stock Realme 8 Pro Global Version Smartphone 8GB 128GB 6.4‘’ Screen 108MP Ultra Quad Camera Snapdragon 720G 4500mAh 50W NFC
https://a.aliexpress.com/_mq06REv je nesto manje od 1800 kuna.
Sta vi mislite odakle bi narucili?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dobra cijena, iako je i kod nas znao biti ispod 1800kn ne eKupi čini mi se....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, planiram curi kupit mob za rođendan. Pa bih volio da me posavjetujete u kupnji, ja sam zapeo za jedan mob al bi volio da mi kazete sto mislite o njemu.

Dakle curi je jako bitno da sve tece po ps-u, da nema zastajkivanja, da ima izvrsnu kametu te da s baterijom izgura bar do veceri.

Nije neki extremni korisnik. Tu i tamo pokoja igrica, mobilni internwt je ukljucen u vecini slucajeva.

 

Dakle ja sam nekako zapeo za Samsung s20 fe al verziju sa snapdragonom.(cito sam da je verzija sa exynos procesorom jako losa baterija, pa me ovim putem zanima kakva je batwrija sa snapdragonom procesorom)

 

Dakle trenutno je na nekoj "akciji" na amazon.de za 2750 kn pa me zanima dal jento dobar uređaj te dal je dobar za tu cijenu.

 

Cjenovno gledamo do nekih cca 3200! 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 8:46 (croGOREatia).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Novi sigurno nije 2750 na amazonu.de

426 eura+ dostava

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 8:56 (popo).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je mom rođaku iz njemacke koji dolazi za 20 dana u rh :)

Ima prime kupon za popust a ne placa ni dostavu

 

 

Ugl kakav je taj mobitel sa tim proceaorom, dal cupa bateriju il je baterija bolja da sa snapdragonom procesorom? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Odličan, samo obavezno uzmi verziju sa snapdragonom

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, u zadnje vrijeme mi crkava Mi A2 Lite, pa gledam kupiti nešto novo. Kao što je očito, nisam zahtjevan korisnik, i ne tražim neke ultra jake mašine za zvat i dopisivat se, ne igram igrice puno. Međutim, ako ikako može, volio bih barem iskoristivu kameru i ugodan battery life (od jutra do mraka), i nekakvo smooth iskustvo korištenja mobitela. Budžet mi je oko 2 tisuće kuna, postoji li neki best buy za te novce?

 

Edit: isplati li se gledati Samsung A52 ili A72, iako su malo skuplji, imaju fora stvari.. ili više bang for my buck dobijem s nekim Xiaomijem ili slično?

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 14:08 (tonchy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Galaxy A32 bi tu spadao. Baterija je 5000 mAh, a košta ispod 2000 kn.

 

https://www.techradar.com/reviews/samsung-galaxy-a32

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zahvaljujem! A je li razlika između toga i A52/72 dovoljna da se opravda kupnja jednog od ovih drugih?

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

U odnosu na A32, A52 je vodootporan, ima Gorilla glass, malo veći ekran, jači chipset, bolje kamere. Baterija je nešto slabija, 4500 mAh.

 

A72 u odnosu na A52 ima 5000 mAh bateriju, nešto veći ekran i malo bolju kameru sa 3x optičkim zoomom. Sve ostale karakteristike su im iste. A52 slovi kao bestbuy.

 

Mada sam ja prije koji dan mami naručio A72 jer inače mobitel koristi dugo godina, pa neka bude što bolji. Sadašnji A5 2016 ima već skoro 5 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 15:37 (Izzy).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa sad ti budi pametan. Saljem kinezu u Francusku poruku za svaki slucaj. Da mi potvrdi da nema carine ni poreza. Kad on meni (nakon dugog cekanja) kaze da ne salju u Hrvatsku.
Zasto???? Ima li netko iskustva. Trgovina na aliju je "realme eu store".
Kada krenem kao naruciti, postoji mogucnost i uredno mi daje da nastavim. Bojim se upisati broj kartice kad mi tako kaze. Da nebi poslali sa nekog bescarinskog skladista pa onda ovdje da lupe carinu. Jednom mibse to dogodilo iz njemacke, samo sa ebaya pa mi paypal vratio novce.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
darko151 kaže...
Pa sad ti budi pametan. Saljem kinezu u Francusku poruku za svaki slucaj. Da mi potvrdi da nema carine ni poreza. Kad on meni (nakon dugog cekanja) kaze da ne salju u Hrvatsku.
Zasto???? Ima li netko iskustva. Trgovina na aliju je "realme eu store".
Kada krenem kao naruciti, postoji mogucnost i uredno mi daje da nastavim. Bojim se upisati broj kartice kad mi tako kaze. Da nebi poslali sa nekog bescarinskog skladista pa onda ovdje da lupe carinu. Jednom mibse to dogodilo iz njemacke, samo sa ebaya pa mi paypal vratio novce.

 Stavi link dućana....da vidimo

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.6.2021 15:41 (bodija).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Napomena, u pitanju je realme 8 pro sa linka
https://a.aliexpress.com/_mq06REv

Spomenutom na prosloj stranici.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice