Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.995
|
čitano: 10.929.683
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 Kaj se tiče OP3T, u slučaju kvara kontaktiraš njihovu službu, objasniš im problem i reći će ti kamo slati mob. BTW trenutno ti je u ponudi Midnight Black verzija koja izgleda moćno, ali nije sigurno koliko dugo će biti dostupna pa ako važeš sa OP, odluči čim prije

 

E sad si me podsjetio na još jedno važno pitanje koje sam zaboravio pitati u vezi 3t. Odakle šalju?

Ako se ne varam, ovo je njihova službena stranica:
https://oneplus.net/hr/oneplus-3t

Ali ne znam odakle šalju. Velika je razlika ako mi opletu carinu na njega jer dolazi iz Kine...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
P10 nije nista novo donio naspram Mate9? Oce Mate dobit update softvera i sucelja?
Malo mi je cudno kaj je mala reza ekrana na tim mobitelima..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
OnePlus 3T se šalje iz Poljske, dakle EU i nema nikakvih drugih davanja na njegovu cijenu
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bruncek kaže...
P10 nije nista novo donio naspram Mate9? Oce Mate dobit update softvera i sucelja?
Malo mi je cudno kaj je mala reza ekrana na tim mobitelima..

 Najbolje bi ti bilo pogledat onda recenzije od oba uredjaja pa se mozda lakse odlucis izmedju ta dva modela. Meni rezolucija nije bila problem, a i radi baterije koja mi je bitnija bi isao na Mate 9. 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

nakon nokie 535 odlučila sam se za Bluboo Maya koji mi je bio odličan omjer kvalitete i cjene. Nažalost na njemu mi je nakon pada otišao ekran :( 

Sad biram novi mobitel pa vas molim ako imate kakve prijedloge sa sličnim ili jačim mobitelima u tom cjenovnom rangu. :) 

Bitna mi je kamera i naravno da je dobra baterija.

Hvala vam :) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam prepruku mobitela do 1500, 1600kn. Nekako mi se najviše dopada Moto G4. Ima li još nešto u tom rangu?

 

Igre na mobu ne igram, bitno mi je da je rad fluidan i da nema štekanja, a koliko sam pročitao ova Motorola radi jako dobro. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uspoređujem  Asus Zenfone Go ZB500KL i Huawei Ascend P8 Lite. Stvarno mi nije jasno kako ovaj Huawei može bit 300kn skuplji, objasnite mi očito neukom šta je bolje tu.

 

Hvala unaprijed!

 

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Huawei ima jači procesor i podržava 2 sim kartice (dual sim) samo sam to primjetio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 13:17 (kran).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vidio sam u Pošti Huawei P8 lite za 1099 kn u vip me paketu.Ne znam radi li na sve mreže....
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da ne otvaram novu temu, a i vezano je uz mobitele.

Koje slusalice bi preporucili?
Znam da su od Xiaomi-a pistoni na vrlo dobrom glasu!
Dali je ovo originali dali se isplate (feed je pozitivan, jedino ne znam dali je to stvarno official store na aliexpressu?)

Nesto drugo mozda? Ovo se cini odlican izbor za 50 kn ili sam u krivu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 20:51 (x360gamer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa ako je u nekom paketu, neke mreže (na bonove) moguće je da je zaključano, uostalom pitaj u pošti.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
x360 gamer naruči si REMAX 610 D sa Bangood stranice, za 9,99$ nisam bolje slušalice čuo u životu, recenzenti ih uspoređuju sa markiranim od 150$.
14 godina
moderator
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
x360gamer kaže...

Da ne otvaram novu temu, a i vezano je uz mobitele.

Koje slusalice bi preporucili?
Znam da su od Xiaomi-a pistoni na vrlo dobrom glasu!
Dali je ovo originali dali se isplate (feed je pozitivan, jedino ne znam dali je to stvarno official store na aliexpressu?)

Nesto drugo mozda? Ovo se cini odlican izbor za 50 kn ili sam u krivu?

 Kao što je već puno puta napisano, ovo je fresh/young verzija koja sa pistonima dijeli samo izgled, ali ne i kvalitetu zvuka.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozz ekipa, tražim bratu neki android do max 2000 kn. dal ima kaj pametno u tom rangu? može i izvana, al mora biti moguće ostvariti jamstvo.

nisam dugo pratio mobitele i novosti oko njih, svaki prijedlog je dobro došao 

 

edit: igre ne igra, samo da mob radi kaj normalnije (koliko je moguće za te novce).

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 0:14 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hornet_93 kaže...

pozz ekipa, tražim bratu neki android do max 2000 kn. dal ima kaj pametno u tom rangu? može i izvana, al mora biti moguće ostvariti jamstvo.

nisam dugo pratio mobitele i novosti oko njih, svaki prijedlog je dobro došao 

 

edit: igre ne igra, samo da mob radi kaj normalnije (koliko je moguće za te novce).

 

Po meni XIAOMI modeli za tu cijenu su najisplativiji.

Imaju najbolje performanse, a i čuo sam dosta pozitivnih komentara o xiaomiju.

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8118027/telefoni/gsm-mobiteli-i-oprema/Mobiteli-i-pametni-telefoni/xiaomi-redmi-note-4-dual-64gb-lte-white-silver

Poslano sa Lenovo Vibe K5
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei u odnosu na ovaj Asusov ima mrvicu jači procesor, al zato ima dosta slabiju bateriju. Ostalo mi sve izgleda isto.
Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
1.Lovac kaže...

Uspoređujem  Asus Zenfone Go ZB500KL i Huawei Ascend P8 Lite. Stvarno mi nije jasno kako ovaj Huawei može bit 300kn skuplji, objasnite mi očito neukom šta je bolje tu.

 

Hvala unaprijed!

 

 

Nađes najskuplju ponudu na netu i onda se cudis kak je tak skupo

Imas taj isti za 1189 kuna u elipsa, otkljucan, i mislim da je dostava besplatna

Hornet_93 kaže...

pozz ekipa, tražim bratu neki android do max 2000 kn. dal ima kaj pametno u tom rangu? može i izvana, al mora biti moguće ostvariti jamstvo.

nisam dugo pratio mobitele i novosti oko njih, svaki prijedlog je dobro došao 

 

edit: igre ne igra, samo da mob radi kaj normalnije (koliko je moguće za te novce).

texas.bug kaže...
Geralt444 kaže...

Pozz, uzeo bi mobitel do 2000 kn, dvoumim se izmedu p9 lite i samsung j7 ili netko ima za preporucit  nesto trece?

P8 lite 2017 - novija verzija P9 lite, hardverski su vrlo slicni, malo bolji procesor, na trzistu od proslog mjeseca, postoji samo 3/16 verzija, isti ekran 5.2 kao p9 lite, dolazi sa nougatom i EMUI 5.0 ako ti je to bitno ne moras cekat upgrade, steta sto nema vise memorije za pohranu nego samo 16, ali to rjesis sa sd karticom, taman se nadje malo ispod 2000 (ako se narucuje sa njemackog amazona dođe za 220 eura sa postarinom, kod nas je malo skuplji)

honor 6x - hardverski isti kao P8 lite 2017, ima jednako RAM ali vise memorije za pohranu 3/32 i to mu je jedina prednost ako ti je to bitno, ne podrzava hrvatsku frekvenciju 4G LTE 800, izasao je u prodaju prosle godine kao i P9 lite dolazi sa marshmallow i EMUI 4.1 i moras cekat update, nema NFC ako je to bitno, malo veci 5.5 ekran, malo slabija rezolucija, i malo je skuplji

prednost P9 lite je cijena, nadje se za 1550 kuna na njuskalu, ali 2/16 verzija ide za tu cijenu, i kao takav najjeftiniji i najslabiji je od ova 3 modela, P9 lite jaca 3/16 verzija kosta blizu 2000kn i mislim da se ne isplati kraj novijeg P8 lite 2017 za istu cijenu

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8516&idPhone2=7983&idPhone3=8388

moto g5 - malo skromniji hardver 2/16, snapdragon 430, ali izvrsna kamera, zastita Gorilla Glass 3, dolazi sa nougatom i nađe se za 1700 kuna u ducanu, dual sim i micro SD istodobno, cisti android bez bloatware ako ti je to bitno

xiaomi redmi note 4x - velik ekran,malo losija rezolucija, odlicna baterija, odlican hardver, ali ne podrzava 4G LTE 800, i kamera losija nego kod moto G5, osim toga moras birati ili micro SD ili drugi SIM - ne moze oboje (kao i kod huaweia) od 1800 kuna u ducanu

http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=8454&idPhone2=8580&idPhone3=7870

 

Ako ti je bitna i kamera onda bi uzeo P8 lite 2017, inace je i redmi note 4x izvrstan izbor hardverski je dosta mocan, ali nedostatak je kod 4G sto ne podrzava LTE 800,  Samsung J7 2016 ne bi uopce uzeo u obzir kraj svih ovih ostalih.

 

pogledaj jos, svi se nadju do 2000 kuna u trgovinama kod nas

ZTE Axon Mini

GENERAL MOBILE GM5

LETV (LEECO) LE 2 DUAL 3+32GB

MEIZU M3 NOTE DUAL 3+32GB

LENOVO K6 NOTE

 

Kad se odlucis za model preko ove stranice https://www.nabava.net  nadji napovoljniju ponudu kod nas

 

 odgovoreno na prethodnoj stranici za mobitele koje mozes kupit kod nas do 2000 kuna

 

xXTheLuka1998xX kaže...
Hornet_93 kaže...

pozz ekipa, tražim bratu neki android do max 2000 kn. dal ima kaj pametno u tom rangu? može i izvana, al mora biti moguće ostvariti jamstvo.

nisam dugo pratio mobitele i novosti oko njih, svaki prijedlog je dobro došao 

 

edit: igre ne igra, samo da mob radi kaj normalnije (koliko je moguće za te novce).

 

Po meni XIAOMI modeli za tu cijenu su najisplativiji.

Imaju najbolje performanse, a i čuo sam dosta pozitivnih komentara o xiaomiju.

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8118027/telefoni/gsm-mobiteli-i-oprema/Mobiteli-i-pametni-telefoni/xiaomi-redmi-note-4-dual-64gb-lte-white-silver

 To je ok phone, ali kao sto je vrlo cest slucaj kod Xiaomija ne podrzava jednu od hrvatskih 4G frekvencija B20 - LTE 800, s njom se uz ostale koriste tmobile, bonbon, vip i tomato. Pa ako ti to nije bitno go for it

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Znači svi savjetujete Lite 8 iako ima slabiju bateriju?
Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja ti ne savjetujem nijedan od ta 2, s xiaomijem ces bit puno vise zadovoljan
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
1.Lovac kaže...
Znači svi savjetujete Lite 8 iako ima slabiju bateriju?

Nije sve u velicini baterije, bitna je i optimizacija softvera. P8 lite 2017 je hardverski nasljednik hvaljenog P9 lite i mrvicu je jaci od njega. Kod nas kosta od 1865 kuna. To kako se koji zove zanemari, Huawei lupa imena mobitelima bez ikakve veze, P8 lite 2017 ima samo isto ime kao P8 lite (2015).

Baterija mu je zapravo po svim recenzijama jedna od jacih strana, najveci minus mu je samo 16GB ROM i sd kartica je tu nuzna.

Međutim to je model "kljuc u ruke i vozi" ima servisnu podrsku kod nas, i korisnicku sluzbu na hrvatskom jeziku, radnim danom besplatni broj iz HR 0800 6322 huawei korisnicka sluzba.

 

Zelis li jako mocnu bateriju onda je Lenovo P2 mobitel za tebe, ali je Lenovo skuplji, kod nas je preko 2300 kuna, losija kamera, i performanse su mrvicu slabije nego kod huaweia, bar prema testovima. Ako ides do te cijene tu se vec otvaraju i drugi modeli.

 

Xiaomi  ima mocniju bateriju nego huawei, jednako RAM, ali cak 4 puta vise pohrane 64 GB i to mu je najveca prednost, s toliko pohrane prakticki ti i ne treba sd kartica, mana su mu slabija kamera, i kod vecine modela djelomicna podrska za hrvatske 4G frekvencije. Cijena je prakticki ista 1850 kuna. Redmi note 4 nema hrvatski izbornik i dolazi sa androidom 6, ne znam da li ce imati nadogradnju bar na 7, potrazi taj podatak ako ti je to bitno. Xiaomi ima solidne i povoljne mobitele, ali na par detalja kiksaju. Za pocetak bi bar trebali imati na modelima koje prodaju u Europu sve potrebite frekvencije i ustaljenu 1 verziju izbornika, umjesto global/developer/eu, i onda se novi vlasnik mora hebati s tim, trazit po internetu savjete i romove, ali xiaomiju Europa tako i nije bitno trzite za razliku od Azije pa jbg. Kod xiaomija me smeta sto im toliko nisu bitni hrvatski kupci da nemaju cak ni sluzbu za korisnike na hrvatskom jeziku, da ne govorim da nemaju ni predstavnistvo u Zagrebu, vecina mobitela im ne podrzava sve hrvatske frekvencije i to je stanje vec godinama. Ovaj gore model cak nema ni izbornik na hrvatskom, pa to ima svaki drugi odron iz Kine! Inace dobri su, nisu savrseni, xiaomi mobiteli, ali takav odnos prema hrvatskim kupcima je prelose.

 

Huawei P8 Lite (2017) vs Xiaomi Redmi Note 4

Razlikuju se u detaljima, sve ima svoju cijenu i svog kupca, nisu svima bitne iste stvari. Netko je sretan sa ovim, drugi sa onim. Cijena je ista, samo je pitanje koji detalji ce prevagnuti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 21:02 (texas.bug).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku mobitel do 1600 kn, hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
x360gamer kaže...

Da ne otvaram novu temu, a i vezano je uz mobitele.

Koje slusalice bi preporucili?
Znam da su od Xiaomi-a pistoni na vrlo dobrom glasu!
Dali je ovo originali dali se isplate (feed je pozitivan, jedino ne znam dali je to stvarno official store na aliexpressu?)

Nesto drugo mozda? Ovo se cini odlican izbor za 50 kn ili sam u krivu?

 

Mislim da je original. Samo za Ebay možeš biti praktički 100% siguran da je fake. Isprobao sam ih valjda desetak, prdnu za dva tjedna (smiješno da je i zvuk takvih kopija za 2 dolara daleko bolji od smeća koje ovdje možeš kupiti po trgovinama za 100 kuna). Uglavnom, TinyDeals i sl., ne možeš pogriješiti. Ova fresh varijanta isto ima vrlo solidan zvuk, mene smeta samo što ima jedan gumb na "daljinskom", bez onih za pojačavanje i smanjivanje zvuka.

 

Uglavnom Piston bilo koje vrste i inačice daleko je najveći fuck for buck, super su kvalitetne i izdržljive (ja ih koristim praktički cijelo vrijeme dok sam budam, stisnem tipku na njima najmanje 100 puta dnevno).

 

I ne zaboravi instalirati Viper4Android, koje god slušalice koristiš.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Yo Momma kaže...

 Hvala na odgovoru, narucio sam Remax 610D koje je kolega preporucio. Cekam da dodu, pa javim svakako dojmove.

Po recenzijama zvuci predobro da bi bilo istinito, premda ja niti nisam netko tko je imao skupe sluse pa da se razumijem u to!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Yo Momma kaže...
x360gamer kaže...

Da ne otvaram novu temu, a i vezano je uz mobitele.

Koje slusalice bi preporucili?
Znam da su od Xiaomi-a pistoni na vrlo dobrom glasu!
Dali je ovo originali dali se isplate (feed je pozitivan, jedino ne znam dali je to stvarno official store na aliexpressu?)

Nesto drugo mozda? Ovo se cini odlican izbor za 50 kn ili sam u krivu?

 

Mislim da je original. Samo za Ebay možeš biti praktički 100% siguran da je fake. Isprobao sam ih valjda desetak, prdnu za dva tjedna (smiješno da je i zvuk takvih kopija za 2 dolara daleko bolji od smeća koje ovdje možeš kupiti po trgovinama za 100 kuna). Uglavnom, TinyDeals i sl., ne možeš pogriješiti. Ova fresh varijanta isto ima vrlo solidan zvuk, mene smeta samo što ima jedan gumb na "daljinskom", bez onih za pojačavanje i smanjivanje zvuka.

 

Uglavnom Piston bilo koje vrste i inačice daleko je najveći fuck for buck, super su kvalitetne i izdržljive (ja ih koristim praktički cijelo vrijeme dok sam budam, stisnem tipku na njima najmanje 100 puta dnevno).

 

I ne zaboravi instalirati Viper4Android, koje god slušalice koristiš.

 

Ja sam na ebayu naručio bio Xiaomi Piston slušalice, slike su bile od originala i na jedno 5 mjesta je pisalo da je original, nije bilo puno komentara, ali niti loših, i stigle su mi kopije pa se morali vratiti novce.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
x360gamer kaže...
Yo Momma kaže...

 Hvala na odgovoru, narucio sam Remax 610D koje je kolega preporucio. Cekam da dodu, pa javim svakako dojmove.

Po recenzijama zvuci predobro da bi bilo istinito, premda ja niti nisam netko tko je imao skupe sluse pa da se razumijem u to!

 Javi kad stigne, meni su predobre, barem ako gledamo tu cijenu. Sa nekima od 200$ ih ne mogu usporediti kad takve nisam imao, ali su zato recenzije predobre.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, pošto se nikako ne mogu odlučit oko kupnje mobitela već mjesec dana - htio sam uzet J5 pa odustao i sada mi je zapeo p10 lite za oko, 2400kn u extreme digitalu, šta mislite se to isplati uzeti?

Mob mi najviše treba za posao, dakle dual sim obavezan + micro sd dedicated slot, solidna baterija, solidna kamera i da mob radi fluidno sa viber,fb,messenger... Igrice ne igram na mobu tako da mi za to ne treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ljudi, trebam vasu pomoc.

Naime, kupujem novi mobitel i ne mogu se odluciti izmedju NOE H9 i Samsunga A5 2017, ono sto kod mobitela gledam je najvise hardver i kvaliteta ekrana, znaci da mi sto bolje prikazuje boje. to su 2 najveca kriterija koja gledam prilikom kupnje mobitela, pa ako mi mozete reci koji je bolji po tim kriterijima bio bih vam jako zahvalan 

http://mob.hr/noa-h9-recenzija/

http://mob.hr/samsung-galaxy-a5-2017-recenzija/

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Zaboravi na NOA mobitele.
Uostalom A5 ima kud i kamo superiorniji ekran
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

NOA je najveći šljam od marke i branda i nije mi jasno tko uopće kupuje njihove modele (u biti ne njihove nego modele kineske tvrtke Sumwire koji štancaju mobitele za bilo koga, samo drugi logo stave gore i onda ovi kod nas naplate 50% više nego što to s###e košta ako naručiš iz Kine).

 

Servis zaboravi, jer ili će te okriviti da si kriv za kvar iako nisi, ili čekaš 2 mjeseca da ode do Koprivnice i natrag, dok im stignu dijelovi. A broj servisa za provjeru statusa uređaja isto zaboravi jer se zove na 060 broj i to koji košta jedno 5 kn po minuti pa fino platiš jedno 50 kn samo da bi status svog uređaja otlrio. 

 

Za te novce uzmeš duplo bolji mobitel i to s boljom podrškom i od renomiranih kompanija.

 
4 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AnđeoGabrijel21 kaže...

NOA je najveći šljam od marke i branda i nije mi jasno tko uopće kupuje njihove modele (u biti ne njihove nego modele kineske tvrtke Sumwire koji štancaju mobitele za bilo koga, samo drugi logo stave gore i onda ovi kod nas naplate 50% više nego što to s###e košta ako naručiš iz Kine).

 

Servis zaboravi, jer ili će te okriviti da si kriv za kvar iako nisi, ili čekaš 2 mjeseca da ode do Koprivnice i natrag, dok im stignu dijelovi. A broj servisa za provjeru statusa uređaja isto zaboravi jer se zove na 060 broj i to koji košta jedno 5 kn po minuti pa fino platiš jedno 50 kn samo da bi status svog uređaja otlrio. 

 

Za te novce uzmeš duplo bolji mobitel i to s boljom podrškom i od renomiranih kompanija.

 + Confirmed

SkorvY
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice