Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.614
|
čitano: 11.369.658
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Wow, što se događa? Neki multi accovi? Ili smo još pijani od Božića?

 

Realno gledano, Z3 je bolji i od G3 i pogotovo od S5. Puno bolji baterija nego na S5 i pogotovo nego na G3, FF zvučnici, daleko bolji materijali izrade (metal/staklo), dok je flaster pete generacije od jadne plastike, a G3 je u malo boljem položaju tu, ali opet ništa posebno. Ima najviši potencijal kamere (iako to pada u vodu jer S5 ima bolju kameru), relativno najbolji ekran (AMOLED ne volim, a na G3 mi smeta sharpening) i ono najbitnije softver, daleko daleko bolji od TouchWiza i poprilično bolji od LGevog.

 

@cola777, da, ima IR blaster. Odličan mob, svakako ga uzmi.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 14:33 (Deawood).
 
2 8 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deawood kaže...

 daleko bolji materijali izrade (metal/staklo), dok je flaster pete generacije od jadne plastike

S5 ispadne par puta i nista mu ne bude, dok Sony kad ti ispadne....recimo samo da je ispao.


To nije "jadna" plastika, to je realno pametan izbor materijala. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, koji od ova 3 mobitela preporučujete?

 

HTC Desire 510

Sony Xperia E3

Prestigio psp5455

 

Hvala :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

desire 510

g2 imas za 1700kn-1800 bez problema, kakvih 2200 pobogu...

I s5 je jadna plastika kako god okrenes nema smisla lagati, izmišljati i opravdavati to, nema premium feel, ništa. Pogotovo oni "kromirani" rubovi koji se ogule u 2 tjedna.

Touchwiz je laggav previše. Imao s5 nedavno, jedva se rješio. Znam da ću dobiti td-a ko u prici, ali ui na lg optimusu g mi ne lagga (makar ima overcrowded ui, tako da to nije nikakva izlika touchwizu), dok je s5 vidljivo zastajkivao, i radio u daleko od onih 60fpsa. Nakon restorea bi radio zakon, ali stavi par widgeta i gotovo. Doslovno par: Kalendar i music widget te google search, folder i par shorcuta. Mislio sam da tu nema dvojbe jer je z3 daleko kompletniji mob od ova 3

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 15:27 (maks0806).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
chaselol kaže...
Deawood kaže...

 daleko bolji materijali izrade (metal/staklo), dok je flaster pete generacije od jadne plastike

S5 ispadne par puta i nista mu ne bude, dok Sony kad ti ispadne....recimo samo da je ispao.


To nije "jadna" plastika, to je realno pametan izbor materijala. 

nemoze ti se bas tako lako razbit to staklo, ipak ima aluminijski okvir, isto tako samsung ima onaj glupi kromirani okvir ali nije tolko osjetljiv kolko sam mislio da je, ispao mi je s4 par puta na laminat i vec sam si mislio da je taj kut na okviru gotov ali eto nista mu nije bilo to ni sam neznam kako, a znam ako ga nastavim nosit bez maskice s vremenom ce se zgulit 

Bolje biti glup nego celav, manje se vidi...
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Frenkyca kaže...

Razmisljam izmedu ova 3 moba imao sam s5 i ono  nista spec ali bi ga moza opet uzeo... g3 ima super veliki ekran no nesto losiju kameru nego s5 a sada z3 je super ali je i najveci od njih svih i staklen je...

 

 

Uzmi Z3

 

a G3 ti ima vidno bolju kameru od S5, indoor i low light pogotovo i brža je dosta, a ruka ti nemora uopće mirna biti, što kod S5 nije slučaj, G3 ima sigurno zamjetno bolju kameru

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
chaselol kaže...
Deawood kaže...

 daleko bolji materijali izrade (metal/staklo), dok je flaster pete generacije od jadne plastike

S5 ispadne par puta i nista mu ne bude, dok Sony kad ti ispadne....recimo samo da je ispao.


To nije "jadna" plastika, to je realno pametan izbor materijala. 

 

I ništa se neće dogoditi, nije to iPhone 4/4S da mu je staklo iznad ruba. Z serija ima viši rub (u ovom slučaju metalni rub) od stakla tako da uopće nije problem, jedino ako padne na kamen, onda niti Zmazung neće bolje proći.

maks0806 kaže...

I s5 je jadna plastika kako god okrenes nema smisla lagati, izmišljati i opravdavati to, nema premium feel, ništa. Pogotovo oni "kromirani" rubovi koji se ogule u 2 tjedna.

Touchwiz je laggav previše. Imao s5 nedavno, jedva se rješio. Znam da ću dobiti td-a ko u prici, ali ui na lg optimusu g mi ne lagga (makar ima overcrowded ui, tako da to nije nikakva izlika touchwizu), dok je s5 vidljivo zastajkivao, i radio u daleko od onih 60fpsa. Nakon restorea bi radio zakon, ali stavi par widgeta i gotovo. Doslovno par: Kalendar i music widget te google search, folder i par shorcuta. Mislio sam da tu nema dvojbe jer je z3 daleko kompletniji mob od ova 3

 

S svim se slažem. Feel je nikakav, kad dam tolke pare za taj uređaj onda ako ništa druge želim da imam osjećaj tih 5000kn, a ne kao da držim kineza od 100 dolara.

I taj lag je nepodnošljiv..

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
G3 je od plastike pa je osjećaj u ruci pun puno bolji nego kod S5, kamera bolja, ekran bolji na S5, a Z3 je bolji od oba u svakom pogledu osim ekrana, dakle od kamere, softvera, dizajna, premium osjećaja u ruci...
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Di se to moze nabavit g2 za 1700 kn sa garancijom? Sa oglasnika nisam naso nijedan...

Play League oif Legends----> http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4e12262d1ea20482444941
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 16:09 (MarioLoL).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

E trenutno koristim S5, ja ne znam sta pricate gluposti da telefon "laga", da je plastican.............

 

Tacno se zapitam, jel sve i jedan komentar u ovoj temu proguglan i iskopiran od strane drugih foruma {#}

 

anyway {#}, ne blatite S5 telefon je odlican

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Aha, imaš S5. Sve mi je jasno... :) 

 

Nikakav Google, nikakvi forumi, samo 2 uređaja koja sam imao duže vrijeme u ruci ;) 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

desire 510

g2 imas za 1700kn-1800 bez problema, kakvih 2200 pobogu...

I s5 je jadna plastika kako god okrenes nema smisla lagati, izmišljati i opravdavati to, nema premium feel, ništa. Pogotovo oni "kromirani" rubovi koji se ogule u 2 tjedna.

Touchwiz je laggav previše. Imao s5 nedavno, jedva se rješio. Znam da ću dobiti td-a ko u prici, ali ui na lg optimusu g mi ne lagga (makar ima overcrowded ui, tako da to nije nikakva izlika touchwizu), dok je s5 vidljivo zastajkivao, i radio u daleko od onih 60fpsa. Nakon restorea bi radio zakon, ali stavi par widgeta i gotovo. Doslovno par: Kalendar i music widget te google search, folder i par shorcuta. Mislio sam da tu nema dvojbe jer je z3 daleko kompletniji mob od ova 3

ja kupujem isključivo novi mobitel, korišteni ne dolazi u obzir

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deawood kaže...

Aha, imaš S5. Sve mi je jasno... :) 

 

Nikakav Google, nikakvi forumi, samo 2 uređaja koja sam imao duže vrijeme u ruci ;) 

Po ovom forumu čini mi se da je tebi gušt grditi S5 i hvaliti Z3. Tko god pita za S5, ti odma okreneš kako niš nevalja, nek uzme Z3.

13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moram se djelomično složiti s tobom. Nije mi gušt, ali ovaj drugi dio je točan. Uvijek sam za Z3 ispred S5. Iako imam M8, Z3 je po meni no1 mobitel. Z3 > M8 > G3 > S5.

Nisam fanboy, ali da mi se S5 nimalo ne sviđa zbog tih loših materijala, ekrana i katastrofalnog TouchWiza, to nije tajna. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
3 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
pozdrav,mozete predloziti neki mob do 2000kn,mora biti iz hrv,i iz neke trg..za zensku osobu je,tako da prednost je kamera..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da da, nisi fanboy ali voliš lupetati i iznositi "činjenice" s googlea.

Napravi jednu pravu, čistu usporedbu svih stvari na mobitelu koje se najčešće upotrebljavaju, pa xperia Z3 tu neće doći do nekakvog izražaja.

A to što si zapeo za izradu, na kraju je isto ako ga staviš u masku. Kakva razlika??

 

Tonix - Ako mora biti iz trgovine, onda S3 neo ako se mene pita. Još uvijek solidna kamera i zaslon, baterija koja bez problema izdrži dan torture.

 

https://www.smartson.hr/27594_mobitel_samsung_galaxy_s3_neo_i9301_plavi

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 0:06 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može li mi neko objasniti sljedeće:

 

- testirao sam responsve web site na samsung s3 neo, u deklaraciji istoga piše rezolucija po širini 720px, međutim u stvarnosti sadržaj na zaslonu je prikazan kao kada smanjim na desktopu na 360px. Zašto je to tako? pretpostavljam da je razlika u dpi ?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 1:08 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
explorer 4 kaže...

Da da, nisi fanboy ali voliš lupetati i iznositi "činjenice" s googlea.

Napravi jednu pravu, čistu usporedbu svih stvari na mobitelu koje se najčešće upotrebljavaju, pa xperia Z3 tu neće doći do nekakvog izražaja.

A to što si zapeo za izradu, na kraju je isto ako ga staviš u masku. Kakva razlika??

 

Tonix - Ako mora biti iz trgovine, onda S3 neo ako se mene pita. Još uvijek solidna kamera i zaslon, baterija koja bez problema izdrži dan torture.

 

https://www.smartson.hr/27594_mobitel_samsung_galaxy_s3_neo_i9301_plavi

Danas su flagshipovi skoro pa isti po unutarnjim speckama, najveća razlika je u dizajnu i softveru, pa tu ipak objektivno Z3 malo prednjači i ja bi rekao da je bolja kupnja, ali akonetko više voli plastiku, touchwizz ili izmjenjivu bateriju, S5 je dobar izbor

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
explorer 4 kaže...

Da da, nisi fanboy ali voliš lupetati i iznositi "činjenice" s googlea.

Napravi jednu pravu, čistu usporedbu svih stvari na mobitelu koje se najčešće upotrebljavaju, pa xperia Z3 tu neće doći do nekakvog izražaja.

A to što si zapeo za izradu, na kraju je isto ako ga staviš u masku. Kakva razlika??

 

Tonix - Ako mora biti iz trgovine, onda S3 neo ako se mene pita. Još uvijek solidna kamera i zaslon, baterija koja bez problema izdrži dan torture.

 

https://www.smartson.hr/27594_mobitel_samsung_galaxy_s3_neo_i9301_plavi

 

Kakve činjenice s Googlea?

Sve što govorim (većina) je iz osobnog iskustva, znam kakva je ta plastika na S5, probao sam ga. Ne na 5 minuta, nekoliko sati. Tako da poprilično dobro znam kako se mob ponaša u radu i kakva je ta plastika.

 

Pravu, čistu usporedbu?

 

Evo može ovako, 

ekran-relativno, ovisno tko voli jače boje tko ne. M8 po mojem osobnom odabiru

baterija- Z3, odnosno Z2

kamera- iPhone 6

izrada/izgled- M8 ili Z3

zvučnici- definitivno M8

softver- M8 ili Z3

 

Happy? 

 

Ja osobno ne stavljam maskicu na mobitel, prije sam stavljao jer sam se bojao da će mi se raspasti kad mi padne, ali sam stavio TG i M8 kad padne baš ništa se ne dogodi, niti se ogrebe, niti ništa.

 

Između ostalog, imaš onaj Top 2014 smartphones od MKBHDa. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deawood kaže...
explorer 4 kaže...

Da da, nisi fanboy ali voliš lupetati i iznositi "činjenice" s googlea.

Napravi jednu pravu, čistu usporedbu svih stvari na mobitelu koje se najčešće upotrebljavaju, pa xperia Z3 tu neće doći do nekakvog izražaja.

A to što si zapeo za izradu, na kraju je isto ako ga staviš u masku. Kakva razlika??

 

Tonix - Ako mora biti iz trgovine, onda S3 neo ako se mene pita. Još uvijek solidna kamera i zaslon, baterija koja bez problema izdrži dan torture.

 

https://www.smartson.hr/27594_mobitel_samsung_galaxy_s3_neo_i9301_plavi

 

Kakve činjenice s Googlea?

Sve što govorim (većina) je iz osobnog iskustva, znam kakva je ta plastika na S5, probao sam ga. Ne na 5 minuta, nekoliko sati. Tako da poprilično dobro znam kako se mob ponaša u radu i kakva je ta plastika.

 

Pravu, čistu usporedbu?

 

Evo može ovako, 

ekran-relativno, ovisno tko voli jače boje tko ne. M8 po mojem osobnom odabiru

baterija- Z3, odnosno Z2

kamera- iPhone 6

izrada/izgled- M8 ili Z3

zvučnici- definitivno M8

softver- M8 ili Z3

 

Happy? 

 

Ja osobno ne stavljam maskicu na mobitel, prije sam stavljao jer sam se bojao da će mi se raspasti kad mi padne, ali sam stavio TG i M8 kad padne baš ništa se ne dogodi, niti se ogrebe, niti ništa.

 

Između ostalog, imaš onaj Top 2014 smartphones od MKBHDa. 

Imao sam s5 i z2 i mogu samo rec da se ne mogu usporedivat sto se kvalitete izrade tice.

E sad, sve ovisi ko sta voli. najbolje otic u neki centar i isprobat ih pa odluciti,al po mom misljenju cak i iphone6 je losije raden od z2/z3. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2014 10:02 (4L4N).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hahah cinjenice s googlea... Imo sam visekratno taj s5 i nikad mi nije radio u 60fps izbornik osim prvih par sati dok ne stavim sadrzaja gore. Btw note 4 ima super izradu. Metal naokolo i ona lijepa plastika koja je odlican kompromis kako bi se dosegla baterija, memorijska itd. To je super izrada, dok s5 jednostavi nije i amen. Ona ruzna dimpled plastika i kromirani guljivi rub su bljak uzevsi u obzir da jeftiniji telefoni dolaze s boljom izradom.

Nisam imao z3 na koristenje, isprobao jesam, ali z2 sam koristio i mogu rec da osim ekrana i par fora stvari, sve bitno na strani xperie. Da su se manje glupirali oko odvratno loseg fingerprint scannera i onih senzora i posvetili dizajnu hardvera i softvera bilo bi zakon. Note 4 je cisti primjer

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Bok. Trebao bi preporuku za mobitel koji bi mi zena koristila. Cijena do 2300 kn.. znaci koristio bi se za drustvene mreze/aplikacija i za slikavanje... uvjet je da se moze uzet na rate..
thx
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
antagonist kaže...
Bok. Trebao bi preporuku za mobitel koji bi mi zena koristila. Cijena do 2300 kn.. znaci koristio bi se za drustvene mreze/aplikacija i za slikavanje... uvjet je da se moze uzet na rate..
thx

 

LG G2, ali nisam siguran dali ćeš ga moći baš za 2300kn naći.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, ne mogu se odluciti između HTC Desire 610 i Samsung Galaxy S4 Mini, velicina ekrana mi nije bitna cak bi mozda preferao manji, koristio bi ga za everyday stvari...
Desire 610 ima lošiju kvalitetu ekrana i kameru, ali zato ima bolji zvuk i Quad procesor :/

S4 ima AMOLED, više RAM-a, nije tako velik i nema probleme sa displayom :P

Molim pomoć!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bi 610 zbog zvucnika i glazbe, a i htc sense je puno bolji, te ima veci ekran. Quadcore isto nije na odmet. Ali to su moje preference, a na tebi je da vidiš što ti treba više od mobitela, a što manje

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja si premišljam između Iphone 6 i Note 4, cijeli život sam na androidu, pa bi možda malo i isprobao iphone da vidim.

 

btw imam jedno pitanje vezano uz Tele2 da ne otvaram nove teme, ako pošaljem npr poruku nekom isto na Tele2, a ta osoba je npr. u Bosni/Srbiji, da li će se meni naplatiti veća cijena poruke?

 

 

5 Iphone 6 64gb
19 Note 4
No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Note 4, daleko bolji izbor po mom mišljenju
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da si rekao 6+ još nekako, ali ovako i nema neke dvojbe.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
iPhone 6 ako hoces najkvalitetnije aplikacije, najfluidniji rad i savrsenu podrsku.
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sad sam suzio izbor mobitela. Definitivno sam izbacio Sony Z3. 

 

Sad je ostala solucija da uzmem:

6 HTC M8
3 Samsung Alpha
14 LG G3
 
0 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice