Neobičan sms - google potvrda sima

poruka: 8
|
čitano: 13.376
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Neobičan sms - google potvrda sima

Poštovanje

 

Promjenio sam sim jutros tj, aktivirana mi je nova tarifa kod druge mreže (prelazak, ostavio isti broj) pa sam umetnuo novu sim karticu novog operatera, isti je broj ostao.

Nakon 5min sam dobio 2-sama u roku 2 min. U njima piše neki short url od googlea i piše Google potvrda sima, broj koji je to poslao ide sa 095 8xxxx itd, a ispod je uskličnik i oznaka pogreška. Sve je crvene boje obojano.

Jel to google zaista tražio potvrdu sima? Na druga 2 mobitela kada sam to isto radio 8novi sim, ostao isti broj, prešao na drugog operatera) nisam nikad prije dobio takav sms.

Ne želim kliknuti na te linkove unutar sms-a, a opet me brine da to nije možda da google pokušava nešto da potvrdim novi sim s obzirom da na emailu imam 2 koraka potvrdu i povrat lozinke na mob?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Neobičan sms - google potvrda sima

Google nema veze s tvojim simom. Svi sistemi ti šalju kodove na sms - nikad linkove.

13 godina
offline
Re: Neobičan sms - google potvrda sima
StonedAssassin kaže...

Google nema veze s tvojim simom. Svi sistemi ti šalju kodove na sms - nikad linkove.

 To mi je bilo i čudno, jer dobio sam 5min nakon umetanja sim kartice od t-coma, a izvadio sam od tele2, a broj koji mi je poslao to je 38595100662 i goo.lxxx url neki, ispod piše pogreška.

5 godina
offline
Re: Neobičan sms - google potvrda sima

Ma samo zanemari.

12 godina
offline
Re: Neobičan sms - google potvrda sima
crocro23 kaže...

Poštovanje

 

Promjenio sam sim jutros tj, aktivirana mi je nova tarifa kod druge mreže (prelazak, ostavio isti broj) pa sam umetnuo novu sim karticu novog operatera, isti je broj ostao.

Nakon 5min sam dobio 2-sama u roku 2 min. U njima piše neki short url od googlea i piše Google potvrda sima, broj koji je to poslao ide sa 095 8xxxx itd, a ispod je uskličnik i oznaka pogreška. Sve je crvene boje obojano.

Jel to google zaista tražio potvrdu sima? Na druga 2 mobitela kada sam to isto radio 8novi sim, ostao isti broj, prešao na drugog operatera) nisam nikad prije dobio takav sms.

Ne želim kliknuti na te linkove unutar sms-a, a opet me brine da to nije možda da google pokušava nešto da potvrdim novi sim s obzirom da na emailu imam 2 koraka potvrdu i povrat lozinke na mob?

 Vidim da je net pun ovog problema:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=google+sim+verification

 

Nemam vremena za čitanje, ali ako ti nešto saznaš, slobodno napiši, možda će nekome pomoći.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Neobičan sms - google potvrda sima

Svaki dan mobitel mi proba po po 5-6 puta poslati SMS na 095 100 6202, 0951006203, 0951006209, 0951006200 itd

 

Unutra je kod i tekst SIM verifikacija Google. To mi se događa otkako sam mob vratio na tvorničke postavke.

U Google aplikaciji mi nema opcije da isključim verifikaciju mobitela

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 16:25 (Ag008).
15 godina
offline
Neobičan sms - google potvrda sima

Ulogiraj se u svoj Google account i promijeni sigurnosne postavke.

Tako ćeš biti siguran da je to Google

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neobičan sms - google potvrda sima

Evo i meni se to javlja sve isto odkad sam promjenio operatera i kad kliknem na link otvara mi here maps....cudno

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice