WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

poruka: 9
|
čitano: 7.058
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

Htio bih spojiti Siemens Gigaset SE-515 na kablovski modem (spojen coaxijalnim kablom) koji sam dobio od BNet-a. Stavio sam Siemensa u bridge mode i probao sa i bez DHCP servera. No nikako nije radilo. Ovdje kaže da modem mora imati NAT (firewall) da bi mogao složiti Wirless Acess Point. Izgleda da taj modem nema NAT. Da li bi mogao proći bez kupnje novog modema. Ako ne, koji mi modem preporučujete? Modem Scientific Atlanta EPC2203

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 21:19 (AW10).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

Mislim da ti kroz bnetov modem moze proci samo jedan MAC, tako da moras imati router koji moze zeznit tu opciju.

I am creationist. I believe man created god.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge
u biti htio da imas bezicno preko simensa?

ako da oatavi opcije kako su bile , uzmi patch kabel i spoji oba routera u obicne lan izlaze i na siemensu iskljuci dhcp i stavi mu staticku ip adresu , prvo provjeri koja je na routeru i koje adrese dodjeljuje za dhcp. nikakav nat. i to je to ako sam dobro shvatio
15 godina
offline
Re: WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge
menes kaže...
u biti htio da imas bezicno preko simensa?

ako da oatavi opcije kako su bile , uzmi patch kabel i spoji oba routera u obicne lan izlaze i na siemensu iskljuci dhcp i stavi mu staticku ip adresu , prvo provjeri koja je na routeru i koje adrese dodjeljuje za dhcp. nikakav nat. i to je to ako sam dobro shvatio

Nece mu to radit jer bnetov ruter proslijedjuje samo jedan MAC, a to ce bit onaj od routera, ne od racunala (ili vise njih) koji je spojen na simens.

I am creationist. I believe man created god.
13 godina
neaktivan
offline
WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

Odustao sam od toga. Već nekoliko dana se mučim s tim. I nisam ništa napredovao. Treba kupiti WLAN router sa WAN portom ili uzeti neki od ovih modema. Radije bih kupio modem. Da li netko zna gdje bi ih mogao kupiti:

  • Scientific Atlanta EPC2434
  • THOMSON TWG850
  • THOMSON TWG850-4
  • Cisco EPC2425

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

ja imam doma bnet i radi mi kako treba :D

 

koliko znam na njima nije ograniceno ali i da je lako se promjeni posto se moze rekonfigurirati a i nazove se podrska pa to rijese brzo

15 godina
offline
Re: WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge

- kompletna tema. (bnet) kao i pokušaj iskorištavanja routera.. -problem je firmware, tj admin pristup.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 17:42 (ihush).
15 godina
offline
WLAN Router sa kablovskim modemom u bridge
Znam samo da je meni Frend uspio sa mikrotikom to izvest
I am creationist. I believe man created god.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice