Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.809
|
čitano: 4.426.616
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.links.hr/hr/monitor-32-samsung-lu32j590uquxen-4k-uhd-4ms-270cd-m2-3-000-1-uhd-4k-crni-100300421?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

ovaj sam gledao i nije mi jasno kak to da je u linksu preko 1000kn jeftiniji nego na mnogim drugim mjestima 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ma stavi na low//medium i deriiiii.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dell S2719DGF ... 27'', 1440p, 155 Hz, Freesync od 40-155 Hz, 1 ms response time... genijalan monitor. Jedini nedostatak TN matrica, ali na njemu je konkretno jako dobro izvedena. A IPS tih znacajki kosta oko 6000 kn.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Gluposti pises, kakvih 6000kn, nije vise 2017. ili koja vec godina. Od 3000kn nadalje ti kosta IPS istih specs: https://www.nabava.net/search.php?q=1440+ips+144+27 AMVA bez FS istih specs od 2000kn (:https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+jg50 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Leon189 kaže...

 

Kako je preko 1.000kn jeftiniji kad ima u centro za 2.100kn, futura it 2.200kn itd

14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za 3000 kn se kupuje ovo, i točka:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+cq32g1

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

Za 3000 kn se kupuje ovo, i točka:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+cq32g1

 Kad smo vec kod dobrih monitora ovo ce biti super gaming monitor

 

 

Ovaj sto si spomenuo je odlican monitor za onoga kome pase 32'', medutim tu prakticki odmah ispadaju oni sto igraju competitive igre (a zele biti dobri) jer 32'' je puno previse za brze reakcije gdje prakticki cijelu sliku moras imati u fokusu da bi sto brze uocio sto se dogada. Osim toga nekima mozda nece pasati ppi ili im je jednostavno prevelik...

 

Ako se pogleda ovaj test iz recenzije vidi se da VA paneli jos uvijek dosta zaostaju sa response tajmom za TN i IPS panelima. Iako se na 6:39 vidi da najbolji VA panel sa liste ima 4.7ms prosjecni response time sto je ispod 6.94ms kolko traje frejm na 144hz, u dark levelima se respomse tajm penje na 8.2ms pa je rezultat toga ghosting. Na 7:42 se vidi da response tajmovi nisu u potpunosti dovoljni za 144hz monitor pa tako u najboljem slucju 8% tranzicija boja je sporije od trajanja frejma na 144hz.

 

Naravno da nekima mozda nece smetati to sve skupa, ali dobro je znati i nekome mozda posluzi ovaj info.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DonOscar kaže...
Jakovp kaže...

 

Ako se pogleda ovaj test iz recenzije vidi se da VA paneli jos uvijek dosta zaostaju sa response tajmom za TN i IPS panelima. Iako se na 6:39 vidi da najbolji VA panel sa liste ima 4.7ms prosjecni response time sto je ispod 6.94ms kolko traje frejm na 144hz, u dark levelima se respomse tajm penje na 8.2ms pa je rezultat toga ghosting. Na 7:42 se vidi da response tajmovi nisu u potpunosti dovoljni za 144hz monitor pa tako u najboljem slucju 8% tranzicija boja je sporije od trajanja frejma na 144hz.

 

 

tekst .

Nemoj, ovdi niko od nas nema tako dobro oko!!!

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kad smo se dotakli VA penal samo sam preveo ono sto je covjek rekao u recenziji koja traje 18 min, a znam da se ne da svima to gledati...

 

Trebao si podvuci i ovaj dio koji sam na kraju napisao. 

 

DonOscar kaže...

 

Naravno da nekima mozda nece smetati to sve skupa

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A gledaj, tu smo svi sritni da itko kupi kakav novi monitor.

 

A novi kakav god da je, bolji je od karanpana koje ljudi trpe.

 

Monitori nekako nisu popularni za zamjenu dok služe!

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 10:56 (metallic).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ma jasno, slazem se sa tobom, ali posto pricamo o 3000kn sto i nije bas malo onda mozda bolje proci kroz sve detalje.
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Jakovp kaže...

Za 3000 kn se kupuje ovo, i točka:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+cq32g1

 da definitiva preporuka za ovaj monitor ako se ima toliko krznasa- imam ga tjedan dana i jos se navikavam na njega ali sve izgleda puno bolje nego na BenQ 2760 barem meni

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 11:44 (gusta21).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da moja rijec u kategoriji monitora moze nesto i znaciti s obzirom da sam imao jedan od najboljih IPS panela uopce a monitor je kostao preko 1000 eura..

A sada imam VA panel koji isto bas nije jeftin cca 4000 kn...

 

IPS panel vise ne bih niti pod razno.. Razlog je mrak, slika kada igram po noci a to igram najvise, dodatno kontrast je odlican...

 

Sto se tice preciznosti boja VA panel ovaj kojeg imam to odraduje nista losije od gore navedenog IPS-a da pace i vise nego dobro...

Odziv neki vele ? Okaci to macku o rep... 1ms vs 4ms... nema to veze s vezom. 

To mogu prodati samo nekome tko nema iskustva..

 

Dakle VA panel kvalitetan je sve sto treba danasnjem prosjecnom igracu, gledaocu filmova i slicno...

Kut gledanosti, posao itd okey, moze IPS da pace pozeljno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 12:13 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dragi OTROVE, možda si u pravu, vjerojatno dapače!

 

Naši kolege inače ne viruju niti profi recenzentima HW, tako da se ne nadaj previše. Tu svako ima svoje zlatno mišljenje! ;)

 

Sretan petak!

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

Mislim da moja rijec u kategoriji monitora moze nesto i znaciti s obzirom da sam imao jedan od najboljih IPS panela uopce a monitor je kostao preko 1000 eura..

A sada imam VA panel koji isto bas nije jeftin cca 4000 kn...

 

IPS panel vise ne bih niti pod razno.. Razlog je mrak, slika kada igram po noci a to igram najvise, dodatno kontrast je odlican...

 

Sto se tice preciznosti boja VA panel ovaj kojeg imam to odraduje nista losije od gore navedenog IPS-a da pace i vise nego dobro...

Odziv neki vele ? Okaci to macku o rep... 1ms vs 4ms... nema to veze s vezom

To mogu prodati samo nekome tko nema iskustva..

 

Dakle VA panel kvalitetan je sve sto treba danasnjem prosjecnom igracu, gledaocu filmova i slicno...

Kut gledanosti, posao itd okey, moze IPS da pace pozeljno.

 

 Stoji sve sto si rekao, nisam ja spomijao 1ms koji se koristi u marketinske svrhe nego na rezultate testiranja koje je covjek stvarno dobro odradio. Oni pokazuju da je response time u 8% tranzicija kod najboljih VA panela 8-9ms ili vise dok je frejmu na 144hz potrebno 6.9ms da pikseli ne zaostaju tj stvaraju ghosting. Koliko je to nekome vazno neka sam procjeni, eto primjerice c24g1 i c27g1 ne isporuci 13% tranzicija ispod 6.9ms , medutim njihova cijena to donekle opravdava.

 

metallic kaže...

 

Sretan petak 13.!

 Ispravio sam ti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 12:43 (DonOscar).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može netko preporuku... 

 

tražim neki monitor do 2000kn, minimum 27'', ne zanima me gaming ni gledanje filmova, samo visual studio, java, photoshop i tome slično. Tako da mi je bitno da što manje umaram oći.

 

Spajao bi ga na prijenosnik sa i7-10510U, MX-250(2GB),1920x1080,  HDMI i Thunderbolt™ 3 

 

Hvalaa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 22:00 (zicer1101).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

poz svima ,jeli se isplati uzeti 1920x1080 samsung 24 incni monitor sa freesync  ,te uz to nvidia gtx 1060 graficku .Moze neko pojasnit koliko gubim i sto gubim sa amd freesync i nvidia grafickom kombinirano ? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne gubis nista, ako monitro ima DP onda mozes koristiti freesync sa nvidia grafom, ako nema onda jednistavno ne mozes koristiti freesync i to je to.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa šta mislite na Samsung U28E590D u odnosu na AOC Q3279VWFD8 u ravnopravnoj ciijeni ?

Dakle, 28'' 4K TN vs 32'' 2K IPS ?

Svidjela mi se veličina od 32'', pa me to najviše zabrinjava.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 21:52 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
zabranjeniples kaže...

Ekipa šta mislite na Samsung U28E590D u odnosu na AOC Q3279VWFD8 u ravnopravnoj ciijeni ?

Dakle, 28'' 4K TN vs 32'' 2K IPS ?

Svidjela mi se veličina od 32'', pa me to najviše zabrinjava.

 TN u toj kategoriji stvarno nema smisla.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Zašto je ovaj AOC 32 ips 2k tako jeftin..

 

Čini se odličan monitor, rezolucija, ips, veličina!?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
boatenga kaže...

Zašto je ovaj AOC 32 ips 2k tako jeftin..

 

Čini se odličan monitor, rezolucija, ips, veličina!?

 

AOC inače pravi jeftinije monitore od konkurencije, ovdje iako su odlične specke kvaliteta izrade nije baš nešto ekstra, imaš ovdje detaljnu recenziju tog monitora

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
boatenga kaže...

Zašto je ovaj AOC 32 ips 2k tako jeftin..

 

Čini se odličan monitor, rezolucija, ips, veličina!?

 

AOC inače pravi jeftinije monitore od konkurencije, ovdje iako su odlične specke kvaliteta izrade nije baš nešto ekstra, imaš ovdje detaljnu recenziju tog monitora

 I ja ga pratim upiknut ali nikako da jos malo padne cijena...na 1500-1600kn je gotovo uvijek xD

5 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

No idea, odličan je za cijenu. Nabavio svog prije jedno 2-2ipo mjeseca iz Mall.hr-a tijekom akcije 10%, preporodio se. Radi ono što treba i radi to vrlo dobro za cijenu. Prigovora nemam nikakvih.

 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 15:45 (Apocalypso722).
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

 

AOC inače pravi jeftinije monitore od konkurencije, ovdje iako su odlične specke kvaliteta izrade nije baš nešto ekstra, imaš ovdje detaljnu recenziju tog monitora

 Taj AOC je best buy monitor definitivno, ali u toj recenziji je nadrobljeno svega i svacega pa je ipak bolje pogledati ili procitati neku online recenziju...

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
amd freak kaže...

 I ja ga pratim upiknut ali nikako da jos malo padne cijena...na 1500-1600kn je gotovo uvijek xD

 

Pa za koliko bi ti da upecas 1440p 75hz IPS freesync monitor? 1.000kn? 1.500kn je super cijena, sumnjam da će ići dolje, eventualno da čekaš opet neku ekupi/mall.hr akciju ili bonove, mozda black friday, sto se regularne cijene tice 1.5k kuna je super za taj monitor.

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ma to je odlično za 1500 kuna..

Sad mi žao što nisam ga prije vidio, definitivno bih ga bio uzeo..Nisam baš dobro pretraživao, mislio sam da su navedene karakteristike bar minimum 2000 kuna..

Nažalost čekam u ponedjeljak dostavu iz mall, već kupio drugi..

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
boatenga kaže...

Ma to je odlično za 1500 kuna..

Sad mi žao što nisam ga prije vidio, definitivno bih ga bio uzeo..Nisam baš dobro pretraživao, mislio sam da su navedene karakteristike bar minimum 2000 kuna..

Nažalost čekam u ponedjeljak dostavu iz mall, već kupio drugi..

 

Pa ako si uzeo preko webshopa imas pravo vratiti unutar 14 dana bez da navodis razlog zasto ga vracas.

 

https://www.mall.hr/povrat-u-14-dana

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Znam, sad vrtim scenarij da im u ponedjeljak ujutro napišem mail da odustajem, i kupujem ovoga..

Već su ga dali dostavnoj službi i u ponedjeljak, odnosno sutra, je kod mene..

Malo neozbiljno..

 

Ali razmislit ću što napravit..

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2019 16:58 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

javi im se i oni ce stornirat dostavu i obavijestit te kada je stornirano i onda narucis drugi i to je to

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice