Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

naravno, CPU ti je dovoljno jak a i grafa je još uvijek jako dobra za 1080p gaming, za 1440p bi ti već grafa bila malo problematična jer nebi baš mogao igrati sve na najvišim psotavkama, moralo bi biti kompromisa za stabilnih 60/75Hz

 

Napiso ti je iznad da samo fortnite igra. Za nju je 1070 dovoljna za 1440p i 144Hz, dodaj još i freesync i neće ni osjetit potencijalne FPS padove (tipa sa 144 na 100).

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
znaci ako igram na 1440p na 144hz i pocne mi "stekati" mogu li bez problema smanjiti na 1080p isto koristeci 144hz?
samo me brine dali ce mi slika biti malo blurrana radi monitora ako je 1440p a igram na 1080p
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
ProTeinZ kaže...
znaci ako igram na 1440p na 144hz i pocne mi "stekati" mogu li bez problema smanjiti na 1080p isto koristeci 144hz?
samo me brine dali ce mi slika biti malo blurrana radi monitora ako je 1440p a igram na 1080p

 Bolje ti je samo u igri smanjiti resolution scale ili AA.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ProTeinZ kaže...
znaci ako igram na 1440p na 144hz i pocne mi "stekati" mogu li bez problema smanjiti na 1080p isto koristeci 144hz?
samo me brine dali ce mi slika biti malo blurrana radi monitora ako je 1440p a igram na 1080p

 

uzmi si 1080 144hz ips monitor s linka i vozi, mozes igrati sta hoces ta konfa je taman za 144hz na 1080p

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze li neka preporuka za ultrawide monitor 3440x1440 rezolucije, 34incha ili vise do nekih max 5500kn. Sto manje to bolje normalno, radije dam 4500 ako nemoram 5500. Imam nvidia graficku pa freesync bi bio jako pozeljan. Namjena je filmovi, igrice poneke, nije counter itd. tako da nemora bit 240 herca. 120 dosta. I radilo bi se u wordu,excelu i jos ponekim programima pa da bude ugodna slika. Trenutni monitor nije ugodan za gledanje u normalnom radu kompjutora tako da trazim zamjenu. Svaka preporuka dobrodosla. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero2085 kaže...

Moze li neka preporuka za ultrawide monitor 3440x1440 rezolucije, 34incha ili vise do nekih max 5500kn. Sto manje to bolje normalno, radije dam 4500 ako nemoram 5500. Imam nvidia graficku pa freesync bi bio jako pozeljan. Namjena je filmovi, igrice poneke, nije counter itd. tako da nemora bit 240 herca. 120 dosta. I radilo bi se u wordu,excelu i jos ponekim programima pa da bude ugodna slika. Trenutni monitor nije ugodan za gledanje u normalnom radu kompjutora tako da trazim zamjenu. Svaka preporuka dobrodosla. Hvala unaprijed.

morat ces se spustiti na 100Hz ako ti je 5500kn limit

 

pogledaj ovdje modele

 

ako moras kupovati u hrvatskoj, cini mi se da nema nista za ciljanu cijenu

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

nema monitora na lageru u niti jednoj trgovini , ima li neki zamjenski za tu paru, ili neki do 3000..

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

nema monitora na lageru u niti jednoj trgovini , ima li neki zamjenski za tu paru, ili neki do 3000..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pogledati cu onda jos sta se da napraviti. Nisam bas mislio preko 5500kn, jedino mozda da se spustim na manju rezoluciju. 2560x1440? A htio bi u Hrvatskoj jer nisam neda mi se previse komplicirati ako se pokvari nesto oko garancije.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nakon, ne predugog, istraživanja vidjeh da baš i nema velika ponuda 27" 1440p monitora, a da su 75 Hz.
Uzeo bih nešto u tom rangu, jer sa GTX 1070 nema smisla više od 75 Hz za gaming u smislu AAA naslova.
Pa ako ima netko sličnu situaciju, može podjeliti preporuku monitora.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero2085 kaže...

Pogledati cu onda jos sta se da napraviti. Nisam bas mislio preko 5500kn, jedino mozda da se spustim na manju rezoluciju. 2560x1440? A htio bi u Hrvatskoj jer nisam neda mi se previse komplicirati ako se pokvari nesto oko garancije.

Graficku karticu ces puno prije promjeniti, nego sto ces monitor, pa dobro razmisli koji ces uzeti za sljedecih nekoliko godina, da poslje ne budes ljut sam na sebe :).

 

ti sam znas sta ti je bitnije, veca rezolucija ili brze osvjezavanje, osobno ne primjetim razliku izmedu 100Hz i 120Hz, kada sam koristio monitore sa 144Hz panelima

 

Sto se garancije tice, nema ti razlike izmedu HR ili bilo koje druge zemlje u EU, stovise Alza ti sama pokupi robu, dok u HR moras vozit na servis, i dosta su brzi sa reklamacijama

 

Uglavnom ti posalju odmah novi artikl, tako da nema cekanja previse, a onda oni dalje rjesavaju sa dobavljacima RMA

 

Kako i sam imam 34"  3440X1440 monitor, savjetujem da ides na vecu rezu a manju brzinu osvjezavanja, ti vidi

 

Ako bas moras naruciti u HR, izaberi si model koji zelis, pa pitaj da li ti taj ducan moze naruciti i koja bi bila cijena

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znam, zato sam i rekao da mislim se malo isprsiti i uzeti monitor koji ce biti bar nekih 3-4 godine vise nego zadovoljavajuci. Nikada nisam kupovao iz strane zemlje, ali ako je tako kako kazes budem bas pogledao stranicu i pogledati jel ima neki solidan monitor. Iskreno neigram skoro uopce pucacine tako da kad bolje razmislim mozda mi nije niti potrebno previse herca na monitoru !? Nebih bas 60 herca, ali 100 primjer mislim da je skroz ok. Nego bio sam cak gledao i vidio samsung i lg monitore od 49incha u krugu nekih 5500kn, samo neka cudna rezolucija, neznam kako se oni nose sa modernim igrama jer vidio na forumima dosta ih ne pozdrava pa moram custom izvoditi svasta nesto. Hvala ti svakako, zivio.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luc989 kaže...
Nakon, ne predugog, istraživanja vidjeh da baš i nema velika ponuda 27" 1440p monitora, a da su 75 Hz.
Uzeo bih nešto u tom rangu, jer sa GTX 1070 nema smisla više od 75 Hz za gaming u smislu AAA naslova.
Pa ako ima netko sličnu situaciju, može podjeliti preporuku monitora.

Za 1440p 75hz uzmes AOC-a od 31.5'' u IPS varijanti.... Jedino ako imas stvarno sitan stol...

 

Uzmite u obzir i to da se ovaj monitor moze priblizit zidu/rubu stola puno vise od prosjecnog monitora.... nekih 10-12cm je meni povrsina ekrana udaljena od zida u pozadini....

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 13:43 (ansha).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Brat mi ima taj i sve 5, ali ja bih ipak 27" 1440p@75 Hz.
Luc
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav,

 

ima ko savjet,

 

uzeo sam jučer AOC Q3279VWF monitor, IPS, 31.5"/32", 16:9, 2560x1440, 75Hz, HDMI, DVI, Display port,

 

i pitao sam valjda 5 puta , dal je monitor nov i neotvaran

 

i svaki put mi je rečeno da sve tip-top,

 

 

 

Al stalak u kutiji je lupao, na sebi ima šaraf da se spoji sa stupom monitora

 

To kao da je neko već spajao i nije uspio spojit, tj kod pritezanja nije dobro pogodio navoj,

 

I poništio je navoj na nosaču, tako da nisam mogao normalno pričvrstit donji dio stalka na stup nosača monitora

 

A to treba bit stegnuto do kraja , jer monitor je velik i sve se klima , i nije stabilan

 

 

 

I izgubio sam valjda 2 sata dok sam taj navoj uspio obnovit, da bi normalno mogao pritegnut šaraf

 

Sad je dobro stegnuto, i ne klima se monitor, al pitanje u kakvom je stanju navoj

 

Rečeno mi je da monitor skroz nov i neotvaran, al neko je već petljao po tom navoju

 

 

 

I kolko sam uspio uočit do sada u lijevom uglu gore ima jedan crni pixel

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

se isplati ovaj monitor sa 240hz uzimat? i dali se moze u postavkama smanjit na 144 ili je "lockano" na 240?

https://www.mikronis.hr/monitor-dell-alienware-aw2518hf-240hz-25-led-1920x1080-400cd-m2-1000-1-1ms-hdmi-displayport-usb-3-0-p-n-aw2518h.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nemoj tolke pare davati za takav monitor, 3000 kn za 1080p tnac je vec apsurdno... Taj monitor je napravljen za jedno usko trziste onih koji maltene zive od gaminga pa im je svaki hz bitan.

 

Nasao sam friski video gdje covjek igra Fortnite na 1440p competitive settings i vidim da to na gtx 1080 leti preko 200-300 fpsa 

 U tom slucaju si fino uzmes Dell S2719DGF i sa takvim smanjenim postavkama ce tvoja gtx 1070 bez problema imati lock na 155hz.

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, moze molim vas preporuka 1440p monitora za gaming do 3k kn (parsto kn vise manje ako vrijedi). Obavezno IPS panel.

 

Setup pod moj PC. Takoder, ima li itko ideju koliko vrijedi LG 27MP65, planiram ga staviti na prodaju a ne znam koliko da trazim a da bude realno. Hvala unaprijed svima

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 11:07 (yox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bratic treba monitor, a ja se ne razumijem previse, a i ne znam dobru procjenu cijene za odredjene modele - trazim pomoc.

 

Molim vas za preporuku za neki dobar (koliko moze biti u rangu do 600kn) rabljeni monitor od minimalno 24" (23.6 ili 23.8" takodjer moze) pa do 27" (ako uopce i ima takav) za blagi rad u AutoCAD-u, pregledavanjetih datoteka te postavljanje na plocu za rezanje (bilo bi dobro da je sto bolja rezolucija za sto preciznije postavljanje). Ne znam koliko je presudan IPS ili VA, no ja doma koristim IPS i jako mi je dobra slika pa ako ima bi bilo bolje IPS, no kazem, ako netko vec netko slucajno koristi za isto ili slicno, znat ce mi reci sto gledati/traziti.

Cijena kao sto sam prije naveo - do 600kn ili sto blize tome ako je malo preko.

 

HVALA

 

EDIT: kakva su ova 2 za tu cijenu njuskalu?  PRVI  DRUGI

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 16:16 (acmilan2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala puno. To je neki novi model? Nisam uspio naci skoro nikakve reviewe

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

što bi bilo najbolje uzet od 27" do 1600kn,

probao sam sa  AOC Q3279VWF i prevelik mi je

nekako me najviše privlači

Samsung Monitor 27" C27F398FWU Curved FHD Gaming

 

što mislite o ovom monitoru

Philips 272B8QJEB 27" IPS   za  1691kn

https://www.nabava.net/search.php?q=272B8QJEB

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 21:46 (tomy01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz, imam jedno pitanje.. znaci imam monitor dell u2312hm i prezadovoljan sam snjim vec dugo godina.
Medjutim od kad sam ga kupio drzao sam preset na game.. Znaci defaultno upaljen onaj dynamic contrast a brightness i contrast na 75
Pa sam se malo igrao sa tim settingsima i iskljucio dynamic contrast i sad mi vise ta "Bijela" nije bijela nego baca na sivkastu isto kao kad na mobitelu se smanji svijetlina

I mene sad zanima ako se netko npr bavi fotografijama dali bi bijela trebala bit bijela (znaci brightness na skoro 100) ili je uredu isto da je malo potamnjena ta bijela? 

PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

preporuka između ova dva monitora  2560x1440 , razlika 69 kn

 

Samsung monitor LC27JG50QQUXEN, VA, 144Hz, 2K, Zakrivljen, DP 1.2, HDMIx2, 4ms, 27"  za  1759 kn  - 2.god. garancija

https://www.ekupi.hr/Samsung-monitor-LC27JG50QQUXEN-VA-144Hz-2K-ZakrivljennbspDP-12-HDMIx2-4ms-27-1390040.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Philips monitor 272B8QJEB, IPS, 60hz QHD, HDMI, DP, USB, HAS, 27"  za 1691 kn  - 3.god. garancija

https://www.ekupi.hr/Philips-monitor-272B8QJEB-IPS-QHD-HDMI-DP-USB-HAS-27-1408179.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

6 Samsung LC27JG50QQUXEN
2 Philips 272B8QJEB
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 13:34 (tomy01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
tomy01 kaže...

preporuka između ova dva monitora  2560x1440 , razlika 69 kn

 

Samsung monitor LC27JG50QQUXEN, VA, 144Hz, 2K, Zakrivljen, DP 1.2, HDMIx2, 4ms, 27"  za  1759 kn  - 2.god. garancija

https://www.ekupi.hr/Samsung-monitor-LC27JG50QQUXEN-VA-144Hz-2K-ZakrivljennbspDP-12-HDMIx2-4ms-27-1390040.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Philips monitor 272B8QJEB, IPS, 60hz QHD, HDMI, DP, USB, HAS, 27"  za 1691 kn  - 3.god. garancija

https://www.ekupi.hr/Philips-monitor-272B8QJEB-IPS-QHD-HDMI-DP-USB-HAS-27-1408179.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

  Pa ti moraš znati želiš li 144 hz ili 60 hz monitor, to je ogromna razlika. BTW ovo je ful dobra cijena za 2K 144 hz 27 VA monitor.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero2085 kaže...

Znam, zato sam i rekao da mislim se malo isprsiti i uzeti monitor koji ce biti bar nekih 3-4 godine vise nego zadovoljavajuci. Nikada nisam kupovao iz strane zemlje, ali ako je tako kako kazes budem bas pogledao stranicu i pogledati jel ima neki solidan monitor. Iskreno neigram skoro uopce pucacine tako da kad bolje razmislim mozda mi nije niti potrebno previse herca na monitoru !? Nebih bas 60 herca, ali 100 primjer mislim da je skroz ok. Nego bio sam cak gledao i vidio samsung i lg monitore od 49incha u krugu nekih 5500kn, samo neka cudna rezolucija, neznam kako se oni nose sa modernim igrama jer vidio na forumima dosta ih ne pozdrava pa moram custom izvoditi svasta nesto. Hvala ti svakako, zivio.

evo i LC Power je izbacio monitore, bas ono sto ti treba KLIK

 

3440x1440 100Hz, zakrivljeni, VA Samsung panel, FreeSync oko 3500kn 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

uzeo na kraju

 

Samsung monitor LC27JG50QQUXEN, VA, 144Hz, 2K, Zakrivljen, DP 1.2, HDMIx2, 4ms, 27"  za  1759 kn  - 2.god. garancija

 

i naravno snjim dobio hdmi kabel  2560x1440 nudi 60hz

 

koji kabel  Display port to Display Port, 2m preporučujete a da dobim 144hz

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Mitohondri kaže...
Pero2085 kaže...

...

evo i LC Power je izbacio monitore, bas ono sto ti treba KLIK

 

3440x1440 100Hz, zakrivljeni, VA Samsung panel, FreeSync oko 3500kn 

Ne dostavlja u HR. Dieser Artikel kann nicht nach Kroatien geliefert werden. = Ovaj predmet se ne može dostaviti u Hrvatsku.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...
Mitohondri kaže...
Pero2085 kaže...

...

evo i LC Power je izbacio monitore, bas ono sto ti treba KLIK

 

3440x1440 100Hz, zakrivljeni, VA Samsung panel, FreeSync oko 3500kn 

Ne dostavlja u HR. Dieser Artikel kann nicht nach Kroatien geliefert werden. = Ovaj predmet se ne može dostaviti u Hrvatsku.

koliko vidim LC power je to izbacio prije 10 dana. Mozda malo pricekati da se prosiri po ostalim shopovima koji prodaju njihovu robu.

 

vjerovatno su napunili Amazon kao najveci kanal

 

kod nas Links prodaje LC power, pa sigurno mogu to naruciti za onoga tko treba. Cijena je odlicna za takav model, mada ne mogu nigdje naci koji je tocno model Samsungovog panela unutra

 

s druge strane, Samsung nema bas lose panele :)

 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozz, isplati li se kupiti.. cijena mi se cini ok e sad znam da brightness nije nešto ali...

 

https://edigital.hr/monitor/aoc-c27g1-27-fullhd-zakrivljen-gamer-144hz-led-monitor-p626421

 

ima tko iskustva kakva, upotreba povremeni gaming.

 

tnx

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice