Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.826
|
čitano: 4.459.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Pa nemoram imat 4k monitor da vidim kako radi, jednostavno ukljucim DSR i imitiram rezoluciju koju hocu da vidim kakav ima impact na hardver.

 

EDIT:

 

Naravno, budi svijestan da na 1440p 165Hz ces morat dobro spustit postavke da zakljucas FPS, to ce se dobro odrazit na CPU, a vec nagodinu ce Volta gtx 2080 na 1440p biti kao sada Pascal gtx 1080 na 1080p (znaci dobit ces 50% jacu grafu kao i svake godine do sada), sta ce jos dodatno trazit soka od procesora jer ce snaga grafe bottleneckat 1440p

 

EDIT:

 

Kupi ti sta hoces i kako mislis da je tebi najbolje, ja samo iznosim cinjenice koje ce izaci na vidjelo ubrzo, a vec sada se vide.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 13:30 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
X3M kaže...
toxic kaže...

 

 

 A gledaj opcija mi je i uzeti 1440p 165hz monitor poput tvojeg.. ako baš je to okey.

Racunam da cu dobiti nize fpsa jer imam Ryzena ali koliko sam gledao vec na 1440p nije neka ogromna razlika a cim veca reza tim manje mi je bitan proc. (Ryzena ne micem niti pod razno)

pogledaj si ovaj 144Hz monitor KLIK KLIK 

 

znam da si rekao da hoces G-sync, medutim dok god imas zadovoljavajuce visoki FPS (ne znam koje igre igras), mislim da ti G-sync nije obavezan, jer ce ti sasvim dobro raditi i sa Fastsync

Ovo zeleno je najbitnije za gejming monitor, a sve ostalo je okvirno sporedno pogotovo preskupi Nvidia G-Sync.

 

Na kraju opet isto, bez obzira šta je TN LCD panel najbrži za gejming, ipak to je obično LCD panel smeče bez greške.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=368&jumpto=5534161&sort=asc&view=flat

 

 

 

IPS usporedba je tu onako reda radi nek se nađe .

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 15:43 (rambox).
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi koje stranice (eu) osim alze koristite za kupnju monitora iz vana ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja niti jednu. Do sada sam koristio itsco.de, ali istu stvar ima uzet i kod nas, bez 50 eur postarine. Doduse, ja nikad ne kupujem uber najnovije monitore, nego rabljene sa 6 mj do godinu dana gare, ali iz ducana, ne njuskalo i slicni. Ima finih dellova za nac, a ponekad i pokoji eizo, a eizo je rolls royce za sve ostalo.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
Ja niti jednu. Do sada sam koristio itsco.de, ali istu stvar ima uzet i kod nas, bez 50 eur postarine. Doduse, ja nikad ne kupujem uber najnovije monitore, nego rabljene sa 6 mj do godinu dana gare, ali iz ducana, ne njuskalo i slicni. Ima finih dellova za nac, a ponekad i pokoji eizo, a eizo je rolls royce za sve ostalo.

 Koji dućan prodaje rabljene ili refurbished?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Samo ukucaj rabljena racunala u google. Ima ih gomila pa prosvrljaj. Ja najvolem www.infoshop.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...

Ovo zeleno je najbitnije za gejming monitor, a sve ostalo je okvirno sporedno pogotovo preskupi Nvidia G-Sync.

 

Na kraju opet isto, bez obzira šta je TN LCD panel najbrži za gejming, ipak to je obično LCD panel smeče bez greške.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=368&jumpto=5534161&sort=asc&view=flat

 

 

 

IPS usporedba je tu onako reda radi nek se nađe .

 Cek koji tocno monitor mi ti preporucas?

GTX 1080 i Ryzen su u prici pa to uzmi u obzir.

6 godina
offline
Koji monitor kupiti


Kupujem monitor, ne mogu se odlučiti između Asus VG248QE Benq XL2411Z, gledao sam dosta videa i čitao puno o njima, ljudi kažu uzmi koji ti se više sviđa, eh sad... Pitam vas, ima li još neki 144hz monitor za te novce / jeftiniji? Ima neki acer, nema adjustable stand, ne znam da li adjustable stand vrijedi 200kn.

Hvala na odgovoru :).

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

 Cek koji tocno monitor mi ti preporucas?

GTX 1080 i Ryzen su u prici pa to uzmi u obzir.

Pa u tom postu nisam ništa konkretno preporučal, ali opčenito+linkovi valjda sam bio jasan o čem se tu zapravo radi.

 

Kaj se tiče konkretne preporuke, pa ovaj dolnji 27/1080p/VA/144hz Acer kojeg sam več ranije i preporučil.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=368&jumpto=5532581&sort=asc&view=flat

 

https://www.alzashop.com/27-acer-xz271bmijpphzx-gaming-d4373203.htm

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90687796/acer-xz271bmijpphzx-curved-gaming.asp

 

Tu ti je i ranije spomenuti Samsung, 300 ili 370eura više za 32/VA 1440p+144hz.Oba monitora imaju AMD Free Sync, pa ak si mazohist samo izvoli pa puno doplati sa Nvidia G-Sync krampanjolu.

 

https://www.computeruniverse.net/en/products/90695468/samsung-curved-monitor-c32hg70.asp

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 15:38 (rambox).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Vidim da sam dosao ovdje u pravo vrijeme (rasprava o WQHD,144hz).

 

I sam sam u potrazi za istim,samo ne s toxic-ovim budzetom,ja vise gledam u rangu Acer Predator XB271HUA. Ima li koji bolji za slične novce? Gaming,office i programiranje (spojit cu macbook na njega) cu radit na kompu. Kad uzmem monitor hocu da traje,pa tako zelim i kupiti sada za bozic,ne mislim skoro mijenjat.

 

Pošto uskoro uzimam nvidiju,gledam da ima gsync,mada,nailazim na svasta na netu pa neznam jel on presudan kod kupnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
...

 Dakle, tipu koji ima nvidiju i planira potrošit 10k kn, ti preporučaš adaptive sync 1080p monitor od 3 soma kuna... Genijalac

izvone kaže...

Vidim da sam dosao ovdje u pravo vrijeme (rasprava o WQHD,144hz).

 

I sam sam u potrazi za istim,samo ne s toxic-ovim budzetom,ja vise gledam u rangu Acer Predator XB271HUA. Ima li koji bolji za slične novce? Gaming,office i programiranje (spojit cu macbook na njega) cu radit na kompu. Kad uzmem monitor hocu da traje,pa tako zelim i kupiti sada za bozic,ne mislim skoro mijenjat.

 

Pošto uskoro uzimam nvidiju,gledam da ima gsync,mada,nailazim na svasta na netu pa neznam jel on presudan kod kupnje.

 G-sync ti je odlična stvar ako planiraš igrat. TN panel je malo outdated u 2017. Ali ne mora nužno bit dealbreaker ako ćeš igrat češće jer ipak ima responzivniji panel. Ja više ne idem na fixed refresh rate monitore nakon g-synca. Nikad.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, treba mi preporuka monitora za obradu fotografije, znači da ima što realnije boje.. budžet negdje oko 1500kn. Hvala!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne uzimaj HUA  taj ima TN matricu uzmi XB271HU sa IPS matricom

ja imam taj vec godinu dana i monitor je vrh

je da kosta pun klinac ali nakon sto ga provas vise ti nista nije dovoljno dobro

Samsung S8+
8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
pasko kaže...

Ne uzimaj HUA  taj ima TN matricu uzmi XB271HU sa IPS matricom

ja imam taj vec godinu dana i monitor je vrh

je da kosta pun klinac ali nakon sto ga provas vise ti nista nije dovoljno dobro

 Nekako sam zapeo za 144hz,mozda nadem neki IPS,WQHD,G-sync,144hz,samo me strah potražit kolko to košta...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...

 Nekako sam zapeo za 144hz,mozda nadem neki IPS,WQHD,G-sync,144hz,samo me strah potražit kolko to košta...

 Pa neces zivjeti i spavati sa tim monitorom, a niti ce ti ujutro dorucak spremiti, a umjesto tebe na posao sigurno nece ici. Kupis neki IPS koji je k cemu i to je to...

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mrgud Veliki kaže...

 Pa neces zivjeti i spavati sa tim monitorom, a niti ce ti ujutro dorucak spremiti, a umjesto tebe na posao sigurno nece ici. Kupis neki IPS koji je k cemu i to je to...

 Al cu se s njime puno družiti i ako uzimam uzimam kak se spada a ne ko muha bez glave prvi koji vidim. Sve,al sve sta radim radit cu na tom monitoru od programiranja,excela,office worka pa do igranja.

15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me 34" ultrawide, ima raznih modela. Ovako na prvu izgleda dobro, lijepo, veliki ekran, no zanima me da netko tko ima takav monitor već neko vrijeme napiše kakav je dojam, vrijedi li novca ili ipak neki 27" 4k.. malo da pročitam mišljenja iz prve ruke, ako je moguće. Hvala.

.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imam Dell S2716DG 27 inch sa g syncom i 144hz Wqhd

Neznam šta će ti 4K osim ako nisi ozbiljno u grafičkom poslu..

 

Meni ovaj moj i više nego dobar... 2K je sweet spot a gsync i Hz su samo extra u ovoj prići.

 

 

Btw, ako te zanima mogu te spojit s likom koji je meni nabavio monitor... Siguran sam da može konkurirati sad min. 130€ nižom cijenom od najniže na tržištu (našem).

Shop je naš,račun naš, dobivaš našu garanciju sve uredno!

 

LP

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tomytheboss kaže...

Zanima me 34" ultrawide, ima raznih modela. Ovako na prvu izgleda dobro, lijepo, veliki ekran, no zanima me da netko tko ima takav monitor već neko vrijeme napiše kakav je dojam, vrijedi li novca ili ipak neki 27" 4k.. malo da pročitam mišljenja iz prve ruke, ako je moguće. Hvala.

Ovisi o namjeni. Ako su Igre i filmovi primarna namjena, topla preporuka. 

Imam LG 34" ultrawide, 2560x1080, 144hz, ips, freesync. Prezadovoljan. Igre i filmovi izgledaju fenomenalno a i za ostatak radnji je i vise nego dobar (osim ako se profesionalno bavis obradom videa/fotografije).

S obzirom na velicinu i rezoluciju, pozeljno je da imas dublji stol, jer ako ga gledas sa manje od pola metra, vidjet ces piksele. Ja ga gledam sa nekih 80 cm, i odlicno je.

Puno ekipe ovdje pljuje po toj rezi/veličini, ali ako ne nabiješ glavu u monitor, sasvim dobro izgleda, a i odličan omjer uloženog i dobivenog ako želiš preći na ultrawide.

Jednom kad se naviknes na ultrawide i visoki refresh rate, nema natrag :)

Ako pak gledas 34" sa 3440x1440 rezom, budi spreman na veće troškove, što zbog skupljih monitora, što zbog jake grafe koja je potrebna da bi igre gurala preko 60 fps-a na toj rezi.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...

Ovisi o namjeni. Ako su Igre i filmovi primarna namjena, topla preporuka. 

Imam LG 34" ultrawide, 2560x1080, 144hz, ips, freesync. Prezadovoljan. Igre i filmovi izgledaju fenomenalno a i za ostatak radnji je i vise nego dobar (osim ako se profesionalno bavis obradom videa/fotografije).

S obzirom na velicinu i rezoluciju, pozeljno je da imas dublji stol, jer ako ga gledas sa manje od pola metra, vidjet ces piksele. Ja ga gledam sa nekih 80 cm, i odlicno je.

Puno ekipe ovdje pljuje po toj rezi/veličini, ali ako ne nabiješ glavu u monitor, sasvim dobro izgleda, a i odličan omjer uloženog i dobivenog ako želiš preći na ultrawide.

Jednom kad se naviknes na ultrawide i visoki refresh rate, nema natrag :)

Ako pak gledas 34" sa 3440x1440 rezom, budi spreman na veće troškove, što zbog skupljih monitora, što zbog jake grafe koja je potrebna da bi igre gurala preko 60 fps-a na toj rezi.

 

 Ok, tnx. Namjena je all round monitor, filmovi, casual gaming, ne patim na neke ultra postavke i fps-ove tako da meni neće trebati neka bijesna grafička. Bilo bi i za obradu fotografije, crtanje i obrada pomoću grafičkog tableta i sl. Išao bih na ips curved 3440x1440 što nije idealno pri obradi fotografija, ali mislim da je bolje da bude zakrivljen na takvom omjeru, samo model koji ja gledam ima refresh rate 60hz i 75 freesync.. Ima i novijih kao npr. samsung sa quantum dot i va panelima sa 100 hz, ali su dosta skuplji.
Znači izgleda da kada isprobaš ultrawide nema nazad, to me zanimalo.. :D

.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tomytheboss kaže...
zzZZzz kaže...

Ovisi o namjeni. Ako su Igre i filmovi primarna namjena, topla preporuka. 

Imam LG 34" ultrawide, 2560x1080, 144hz, ips, freesync. Prezadovoljan. Igre i filmovi izgledaju fenomenalno a i za ostatak radnji je i vise nego dobar (osim ako se profesionalno bavis obradom videa/fotografije).

S obzirom na velicinu i rezoluciju, pozeljno je da imas dublji stol, jer ako ga gledas sa manje od pola metra, vidjet ces piksele. Ja ga gledam sa nekih 80 cm, i odlicno je.

Puno ekipe ovdje pljuje po toj rezi/veličini, ali ako ne nabiješ glavu u monitor, sasvim dobro izgleda, a i odličan omjer uloženog i dobivenog ako želiš preći na ultrawide.

Jednom kad se naviknes na ultrawide i visoki refresh rate, nema natrag :)

Ako pak gledas 34" sa 3440x1440 rezom, budi spreman na veće troškove, što zbog skupljih monitora, što zbog jake grafe koja je potrebna da bi igre gurala preko 60 fps-a na toj rezi.

 

 Ok, tnx. Namjena je all round monitor, filmovi, casual gaming, ne patim na neke ultra postavke i fps-ove tako da meni neće trebati neka bijesna grafička. Bilo bi i za obradu fotografije, crtanje i obrada pomoću grafičkog tableta i sl. Išao bih na ips curved 3440x1440 što nije idealno pri obradi fotografija, ali mislim da je bolje da bude zakrivljen na takvom omjeru, samo model koji ja gledam ima refresh rate 60hz i 75 freesync.. Ima i novijih kao npr. samsung sa quantum dot i va panelima sa 100 hz, ali su dosta skuplji.
Znači izgleda da kada isprobaš ultrawide nema nazad, to me zanimalo.. :D

Zakrivljenost, barem na ovom mom modelu je blaga, tako da se vidno polje ne savija puno.

S obzirom na namjenu, razmisli o ovome, naravno, ako ti budžet dopušta, trenutno je 300 eura snizen.

Trebas jos biti svjestan da neke starije igre nece imati podrsku za ultrawide rezu i da ce ti youtube sadrzaj imati crne crte sa strane jer su uglavnom u 16:9 omjeru.

 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor narucen, iiyama g-master b3 (RED EAGLE). :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor da kupim za moju konfu? Sad imam fhd..da nije extra skup aopet da fino radi s gtx 1080ti? I jel moj ryzen moze izdurat 1080ti? Eh da nebi da je veci od 29 ili 30 incha i da je naravno vise od 60hz i barem 2k

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 14:40 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mogao si napisat dokle ti ide budžet. Inače ryzen će gurat 1080ti na 1440p koja je definitivno vrhunska rezolucija za 1080ti jer ćeš gotovo sve (čitaj sve osim jako loše optimiziranih smeća od igrica) moći vrtiti na 60fps-a lock sa detaljima na max-ultra-uber-sve on detaljima... Ako ti je 60hz dovoljno, uzmi neki što jeftiniji 1440p IPS (možeš i neki bolji VA) panel od 27'' i vozi miško. Ako bi htio probat visoki refresh rate, imaš 1440p AOC-a za oko 3.5k kn samo je TN i 24''. Po meni je to pre-sitno za 1440p ali ako si blizu monitora, bit će ti jako čista slika, izuzev činjenice da je TN panel pa će ti bit isprane boje. 

 

tek sad vidim da bi ipak ti htio iznad 60hz... Ovaj AOC ti je najjeftiniji, ali nema g-sync. Bilo bi ti odlično da ciljaš g-sync, pa makar i TN panel bio. No, g-sync + 144 + 1440p i 27'' košta... Reci ciljani budžet pa ti budemo našli nešto.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svim monitor strucnjacima ! Naime, ubo sam si Ryzen 5 i GTX 1070, a sada trazim pripadajuci 144 Hz 1080p monitor sa sto nizi odzivom do cca 2k kn (+-, ako je stvarno potrebno). Ima li u HR neki takav, a da nije bas smece i mogu se kvalitetno konzumirat MP igre i pokoji AAA naslov ? Unaprijed se zahvaljujem na eventualnim prijedlozima :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pa bilo bi dobro da je onda barem 27...1440p...nemora biti 144hz..neznam jel postoji manje...ali definitivno 2k...jer na fhd 1080ti nema nikakvoga smisla....ak bi uzimao novi monitor onda bi to bilo barem za 3 godine da izdura kao i ovaj sada sto imam....ovog frknem za jedno 400 do 500kn....i grafu za jedno 2000 do 2100 i dodam jos para za monitor...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za oko 3.5k reko imaš AOC 24'' 1440p 144hz. ima adaptive sync, nije loša opcija, ali nije variable refresh rate... Ne znam kolko misliš još dodat. Kad bi se mogao razvuć do ovog, jedina žrtva je TN, al nije to toliko strašno sad. Današnji TN paneli nisu govanca kao prije. Vele kutevi gledanja - pa gledaš ga ravno, dok sjediš ispred njega, ravno. Jedina mana jesu još uvijek ispranije boje nego na IPS/VA panelima. Ako ti dozvoljava budžet, za 5k kn imaš 1440p 27'' g-sync 144/165hz TN panel. A za 800kn iznad su ti već u igri IPS modeli.

 

PS još uvijek nisi rekao koliki ti je točno budžet... Računaj da je g-sync odlična tehnologija koja fakat radi i koju osjetiš u odnosu na fixni RR monitor, 144hz se također osjete bez problema. Ako želiš te dvije tehnologije u jednom monitoru, računaj oko 5k kn. Ako je to puno, radije odi na 60hz 1440p IPS i nećeš imat problema sa tearingom i stutterom jer ćeš, kao što rekoh, imat fps lock na 60 bez problema u 99% igara.

 

Ako imaš strpljenja i ako možeš uštedit, sačekaj i uzmi pravu stvar: 144hz IPS G-sync 27''. Košta, al to je to.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko saznanje da li je moguće u Hrvatskoj kupiti 1080p 144hz monitor sa G-SYNC tehnologijom ispod 3 000kn? Čini se da su svi monitori kompatibilni sa nvidiom daleko skuplji, a to već ulazi cjenovno u sferu kvalitetnih 2k i 4k monitora...

U slučaju da toga nema, da li postoji neka kvalitetna alternativa za monitor koji neće uzrokovati veći input lag ili screen tearing? Fala unaprijed! 

 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice