Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.807
|
čitano: 4.425.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Burn in probleme su imale stare plazme nikad lcd ovi! Imam i ja taj dell odlican je i da on ima garanciju 0 dead pixel sto je svakako plus! Ghostinga nema probao sam sve igrat na njemu i xbox igram preko njega i nemam zamjerki!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vrhunska kupnja za te pare.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav...

 

planiram kupit nekakav monitor minimalno 24"" koji mi monitor preporučate

pitao sam u trgovini i preporučili su mi LED Dell U2412M  24"...dali se isplati uzeti taj monitor ili postoji neki bolji za te novce, ili mi se više isplati kupiti neki monitor za 3500 kn od 27" koji ima 3D prikaz

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

uzmi taj dell od 24" i nemas brige...

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo za one koji su kupili Dell-a od 22" i 23" postavke za optimalnu kalibraciju sa jedne recenzentske stranice

Picture preset:Custom Color

Brightness63

Contrast66

Sharpness:50

GammaPC

Aspect ratio:Wide 16:9

R97

G89

B100

link

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da ne ostvaram novu prištekat ću se ovoj temi.

 

Može li mi netko pomoć pronaći HP-ov LP2475w 24'' monitor po najpovoljnijoj cijeni.

Ne nalazim ništa ispod 3k kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
evo da se i ja prištekam... :)
Stari Philips 220 aw otišao je u penziju...dolazi mu zamjena. Zapeo mi je za oko ovaj:
Samsung S24B300H, LCD/LED, 23.6"/24", 16:9, 1920x1080, D-Sub, HDMI, cijena nekih 1300 kn.

Provodim sate pred monitorom tako da mi je bitna oštrina i kvaliteta slike, uz to bitno je da je kompatibilan s Mac OSX operativnim sustavom, pa da ga mogu koristiti kao vanjski monitor preko HDMI-a.

Svaki prijedlog do 1600 kn s ovom ili možda većom dijagonalom je dobrodošao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.

 

Trenutno sam još uvijek na 17" CRT-u. Ne patim za veličinom. Najradije bi kupio neki 19" + CRT ali nije baš pametno u današnje vrijeme, iako po meni CRT ima dosta bolju sliku nego LCD no dobro..

 

E sad, odlučio sam nabaviti neki 19" LCD za koji mjesec. Ne bi išao ništa preko 19" jer kao što sam rekao, ne patim za veličinom ,a i ne znam kako bi 5670 gurala.

 

Malo gledam po netu i obično u ponudi imaju sa 1366*768, 1280x1024 i 1440x900 (widescreen) nativnom rezolucijom

Komp prvenstveno služi za igre, net i tu i tamo neki film. Ovaj 1366x768 mi se čini nekako najbolji izbor čisto zbog toga što i najmanje opterećuje GPU. Što bi vi odabrali?

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Za cirka 800Kn uzmi neki Full HD 22" monitor. Moja HD6670 sasvim fino gura igre na 23" 1920x080 pixelnom monitoru, a jača je kakvih 10ak %.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Razmišljao sam, ali ipak ništa od toga. 19" mi je nekako taman..

 

 

Koju bi rezoluciji preporučili?

 

1 1366x768
12 1440x900
0 1280x1024
http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

@ dv14, mozes ti igrat i na manjim rezolucijama na vecem monitoru. Iskreno, odluka o uzimanju manjeg monitora dok je 23/24" standard ti je pogresna.

 

@ vanja81, uzmi neki IPS, poput recimo LG IPS234v ili jace DELL u2312hm ili u2412m. LG mora da je best buy IPS.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

planiram sad ovih dana uzet novi monitor imam 1300 kn pa ako bi mi mogli dat neki prijedlog best buy za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzeo sam onaj Samsung (Samsung S24B300H) koji sam spominjao.

Super zadovoljan. Odlična slika, boje i monitor ne umara što je najvažnije.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivek-ire kaže...

planiram sad ovih dana uzet novi monitor imam 1300 kn pa ako bi mi mogli dat neki prijedlog best buy za te novce.

Dell U2312HM. Protegni se stotku.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
dv14 kaže...

Razmišljao sam, ali ipak ništa od toga. 19" mi je nekako taman..

 

 

Koju bi rezoluciji preporučili?

 

Loše razmišljaš to sigurno zaboravi na 19 monitor,{#} bit če ti žao kasnije ako sad kupiš 19 evo dole najeftiniji 22 model sa DVI priključkom i nema problema.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-215-aoc-f22-1920x1080-300-cdm2-60-0001-5ms-black/30571

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

šta mislite o ovom monitoru

LED LG DM2352D-PZ

http://www.links.hr/?naziv=monitor-23-led-lg-dm2352d-pz-ips-5ms-250cd-m2-5000000-1-d-sub-hdmi-tv-tuner-wide-crni-3d-cinema&option=artikl&id_kategorija=100332630&id_artikl=100.332.169

 

prije par dana sam bio siguran da uzimam

LED DELL U2412M

 

al sad kad sam vidio ovog s IPS-matricom i da ima 3D u malim sam dilemama ...sta vi mislite

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

uzmi si della i rijesis se muke, a ta 3d njesra zaboravi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
donator_bubrega kaže...
ivek-ire kaže...

planiram sad ovih dana uzet novi monitor imam 1300 kn pa ako bi mi mogli dat neki prijedlog best buy za te novce.

Dell U2312HM. Protegni se stotku.

 

 

evo danas upravo stigao hvala ti monitor je cudo!! :D

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Tipkica HVALA ispod posta{#}.

http://www.youtube.com/watch?v=43oFiKvAQe0&feature=fvwrel
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

kupio sam si dell LED DELL U2412M:

evo jedan Print Screen http://prntscr.com/ea1ur

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Drky1991 kaže...

kupio sam si dell LED DELL U2412M:

evo jedan Print Screen http://prntscr.com/ea1ur

{#}

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Imam dilemu između tri monitora, prvi, drugi, treći... koji bi bio naisplativo riješenje, po vama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

ovaj...

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

sta mislite o BenQ gl2450 ?  


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

ja sam kupio 23'' monitor lg ips231p-bn, i moram priznat da su ips monitori za koplje ispred 'običnih' led monitora, ali ne nužno. Kad sam ga stavio na stol, ispo mi je jednostavno prevelik i preširok.

Svi ti novi monitor formata 16:9 jednostavno su prerastegnuti po mojem mišljenju. A i preveliki, bar za mene. 21 inč bi bio idealan za ured-zabavu povremenu, ali da su mu stranice u omjeru 16:10.

Koji je vrag s proizvođačima danas, to ne znam, ali prestanak proizvodnje takvih monitora je glupost. Pa nitko ne kupuje kompjutere samo za zabavu...

 

Inače moj monitor je u svemu super. Ima ugrađene zvučnike, pa se ne moram zezat s kupnjom posebnih. Ima dvi i vga, i to je dosta. Boje i postavke su mu skoro pa idealne po defaultu, samo sam prepolovio brightness opciju.

 

Izvrsno se ponaša u igrama, odigrao sam Mass Effect malo, Call of Duty3 i neke jurnjave i nisam vidio nikakav ghosting, bar ne primjetni. Super prikazuje boje, izvrsno radi pod bilo kakvim osvjetljenjem i zaista ima široki kut izvrsnog prikaza.

 

Jedina zamjerka je kod prikaza crne u rubovima donjim, tu prelazi u tamno ljubičasto, ali to se skoro na svim ips monitorima događa. Ne znam za većinu ljudi, ali je ovo super monitor. Jedino bih da mi se da zahebavat uzeo della, koji je po svim reviewima još bolji.

 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo da i ja dam neki feedback. Vlasnik sam hvaljenog Dell U2312HM monitora već skoro 3 mjeseca i mogu reći da je kvaliteta slike za te novce super (pogotovo nakon kalibracije). Jedina zamjerka je ugrađeni USB hub koji se stalno gasi, ne prepoznaje ponekad tipkovnicu i miša i slično. Ostalo sve super.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

I ja sam kupio taj DELL 23, neki dan i mogu reć da sam zadovoljan, jedino mi se ne sviđa jedna stvar kao i gore kolegi iznad. A to je da je po mome ukusu, ipak malo preširok. Ja bi ga napravio "kraćeg", ali zato višeg dakle bio bi praktički isti materijal utrošen al bi bio malo uži te malo viši, jer ovako mi je stvarno malo preširok, volim da gledam sliku u nekakvom ravnomjernom kockastom obujmu, pošto sam do nedavno imo upravo takav monitor. No dobro je, neću se bunit, ako je za išta dobro da je širok, onda je to za filmove. Za igre je odličan, al opet nekad se umorim gledajući u širinu, pa se moram dosta odmaknut od njega da to sve pratim normalno, al kažem jako sam zadovoljan s kvalitetom slike koju pruža. Očito je da su IPS monitori prva liga, i ubuduće samo njih kupujem, iako mislim da će se načekat dok budem kupovo novi. Ovaj je i prevelik i predovoljan za moje potrebe, tako da dok ne rikne i ne budem ga mogo popravit bit će u funkciji.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor do 650 kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Blazen22 kaže...

Koji monitor do 650 kn ?

Hm niti jedan s obzirom na 19 veličinu,{#} navuci još od nekuda 100kn pa uzmi ovaj 22 monitor i nema problema nečeš požalit sigurno.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-215-aoc-f22-1920x1080-300-cdm2-60-0001-5ms-black/30571

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
evo da se i ja ubacim na temu, to mi je izbacila tražilica pa da sada ne otvaram novu

Dakle, kao i kolegi forumašu u prvom postu, tražim monitor koji ne umara oči, jer provodim dosta vreme čitajuči i uređujući tekstove te radeći ocr
Plan je na monitor spajati 15inčni laptop plus tipk i mis
Proslih godina sam sve radio na laptopu pa mi je vrat otpadao

Ja bih odvojio do 1000 kn, a može i polovni..nalazim se u rijeci..za veličinu ne znam, 21in??
Zivot je ono sto nam se dogadja dok smo zauzeti planiranjem!...j.lennon
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice