LG G2 tema

poruka: 4.960
|
čitano: 1.003.896
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: LG G2 tema
Bladepu kaže...
uroszg kaže...
HrcHC kaže...

Pozz, ima tko tu da je još na stock romu 4.4.2.?, neki dan sam uzel kod tele2 novu sim karticu za 4g, al ga nemam u opcijama mobitela (samo gsm i wcdma). Probal sam prek koda 3845#*802# -> LTE only, pa javi "not suportet". Mišljenja?

 I kod mene je ista situacija. Jedino radi metodom koju je Bladepu pokazao.

A ono je laz da je potreban upgrade na 5.0.2, kad stavim u mob simpa karticu, odmah vidi 4g sto znaci da je problem u tele2 sim kartici.

Nije problem u TELE2 sim kartici, nego je problem to što svaki rom ima svoju listu 4G operatera.

Kada je rom 4.4.2 bio vani, tada TELE2 još nije bio 4G operater, a sada kada je postao 4G operater LG (ili tele2) su gurnutli update 4G liste samo na 5.0.2 rom.

 

Simpa (tmobile) su već duže vrijeme 4G operateri. 

 

 

 moguce, to mi nije palo na pamet i ispricavam se prozvanima sto sam ih optuzio za laz

8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Pozdrav ekipa, stavio sam Cm13 na d802 i jedno vrijeme je funkcionirala Lte mreza ok i evo par dana nikako se spojit a 3g radi normalno. Mislio sam da je do sim kartice međutim nije,zamijenio je,stavio novu. Neke sugestije sta napraviti? Rom radi odlicno sa manjim bugovima,baterija traje duže tako da se ne bi vracao na stock.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG G2 tema

Jedno pitanje, trenutačno sam na cloudy 3.3. htio bi ga prebacit na verziju 2.2 (kitkat), koji bi bio postupak?

Dali je potrebno instalirat kitkat baseband?

Što je sa boatloaderom, dali treba pošto sam na 3.3, onda bi trebao imat KK boatloader, ili za 2.2 treba JB boatloader?

Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG G2 tema
JoshSt kaže...
Pozdrav ekipa, stavio sam Cm13 na d802 i jedno vrijeme je funkcionirala Lte mreza ok i evo par dana nikako se spojit a 3g radi normalno. Mislio sam da je do sim kartice međutim nije,zamijenio je,stavio novu. Neke sugestije sta napraviti? Rom radi odlicno sa manjim bugovima,baterija traje duže tako da se ne bi vracao na stock.

 to se i meni ponekad zna dogoditi kad sam na području gdje nema 4g, prebaci se na 3g i tako ostane, ja jednostavno ugasim mob i onda se sve vrati na staro, to se  dešava na CM13, ali dešavalo se i na Lollipopu , a i 18.04. je izašla nova verzija CM 13 pa možda ne bi bilo loše ga nadograditi

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2016 18:51 (daky).
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Sve sam pokusa i nikako da se spoji,factory reset ,instaliranje vise buildova al uvik isto cak sam i 18.04 build instalirao. Moguce jer sam napravia wipe systema uz cache i dalvik pa se modem poremetia u systemu.Na lollipopu stock mi nikad nije bilo problema. Prebacio se na Cloudy 3.3 i radi normalno.Zadovoljan sam sa Cloudyem iako je Cm13 brzi uz vise bugova. Instalirao dorimanx kernel danas,dobro radi vidit cemo naredne dane kako ce bit.
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Nadopuna,radio je na lte na CM13 i na snapshotu 17.03 i na nightly buildovima ..
14 godina
offline
LG G2 tema

Cloudy definitivno ima najbolje ROMove, nikad problema niti bugova s njima.

 

OFF: Ukoliko netko kupuje kojim slučajem G2, može se javiti u PP :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
LG G2 tema

Pozdrav ekipa,imam jedno pitanje u vezi zamjene ekrana/touch-a na G2.

Naime, ostavio sam mobitel na servisu jer sam imao problem sličan ovome na slici:https://www.google.hr/search?q=lg+g2+screen+problem&espv=2&biw=1280&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjArua88KbMAhUKD5oKHYYaBEgQ_AUIBigB#tbm=isch&q=lg+g2+screen+unresponsive&imgrc=HKab288vfFA1AM%3A.

Znači dio ekrena nije uopće registrirao nikakav dodir.Zanima me hoće li u servisu mijenjati cijeli komplet (staklo+digitizer ili touch mislim) ili će promijenjiti samo digitizer/ touch a staklo vratiti ono moje "staro"?

Oprostite ako se nisam najbolje izrazio ovim dijelovima ekrana, ali nadam se da ste skužili.

PS. ako je bitno,moje staklo nije bilo potrgano i nije imalo nijednu ogrebotinu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
theJurke kaže...

Pozdrav ekipa,imam jedno pitanje u vezi zamjene ekrana/touch-a na G2.

Naime, ostavio sam mobitel na servisu jer sam imao problem sličan ovome na slici:https://www.google.hr/search?q=lg+g2+screen+problem&espv=2&biw=1280&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjArua88KbMAhUKD5oKHYYaBEgQ_AUIBigB#tbm=isch&q=lg+g2+screen+unresponsive&imgrc=HKab288vfFA1AM%3A.

Znači dio ekrena nije uopće registrirao nikakav dodir.Zanima me hoće li u servisu mijenjati cijeli komplet (staklo+digitizer ili touch mislim) ili će promijenjiti samo digitizer/ touch a staklo vratiti ono moje "staro"?

Oprostite ako se nisam najbolje izrazio ovim dijelovima ekrana, ali nadam se da ste skužili.

PS. ako je bitno,moje staklo nije bilo potrgano i nije imalo nijednu ogrebotinu.

 Nadam se da imaš garanciju, bar ja ne poznajem servis koji radi odljepljivanje displey/ touch/ glass nego mijenjaju sve sa displejem, ipak nazovi i pitaj tako ćeš biti najsigurniji.

8 godina
offline
Re: LG G2 tema

Garanciju naravno imam,samo me zanima kakva je praksa kod tih zamjena jer nisam upućen mjenja li se komplet ekran ili samo touch. Pitao sam zato jer pratim temu i vidio sam da je dosta korisnika G2 imalo problema s ekranom i nose na zamjenu u servise pa ako tko ima informaciju neka slobodno podijeli.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
theJurke kaže...

Garanciju naravno imam,samo me zanima kakva je praksa kod tih zamjena jer nisam upućen mjenja li se komplet ekran ili samo touch. Pitao sam zato jer pratim temu i vidio sam da je dosta korisnika G2 imalo problema s ekranom i nose na zamjenu u servise pa ako tko ima informaciju neka slobodno podijeli.

 dobit ćeš komplet novi ekran

14 godina
offline
Re: LG G2 tema

Ljudi imam problem sa mobom.

 

Zeza me 3G signal. Kad uključim opciju da mi mob sam bira između GSM/WCDMA/LTE onda mi hvata 4g bez problema. No čim se malo izgubi taj signal, ne padne mi na H ili H+ kako je prije bilo nego odmah padne na E.

 

Kad u opcijama odaberem samo WCDMA mrežu, ne hvata mi nikakav signal. Gore kod signala mi stoji x.

Kad odaberem GSM/WCDMA onda mi odmah odabere E.

 

Na vip mreži sam i to sam primjetio da mi se dešava od prekjučer. Lega mi je isto na vipu i on hvata H i H+ bez problema tako da nije do Vipa.

 

Što se dešava, jel mi to crkava mob? Da mi samo tu fekvenciju ne hvata?

 

 

 

UPDATE: Crko neki klinac na matičnoj. Predan mob na garanciju. Taman mjesec i pol dana prije isteka. :)

Kad+stavim+samo+na+3g+nehvata+nikakvi+signal! Kad+stavim+samo+na+3g+nehvata+nikakvi+signal!
Kad+stavim+automatski+na+2g/3g/4g+hvata+samo+2+i+4g Kad+stavim+automatski+na+2g/3g/4g+hvata+samo+2+i+4g
BF Nick: Xtreme_Switch
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 8:26 (Switch).
11 godina
neaktivan
offline
LG G2 tema

Koristim CyanogenMod 13 i prezadovoljan sam, ali htio bih opet da vratim na Stock Lollipop da ga još malo isprobam prije nego prodam telefon.

Zanima me da li je dovoljno da koristim LG Flash Tool i flešnem KDZ fajl, ili trebam opet koristiti AutoRec da vratim Stock recovery, baseband i bootloader?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 10:51 ('ladno_pivo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G2 tema
'ladno_pivo kaže...

Koristim CyanogenMod 13 i prezadovoljan sam, ali htio bih opet da vratim na Stock Lollipop da ga još malo isprobam prije nego prodam telefon.

Zanima me da li je dovoljno da koristim LG Flash Tool i flešnem KDZ fajl, ili trebam opet koristiti AutoRec da vratim Stock recovery, baseband i bootloader?

 Savjetujem ti stock kdz pa onda dalje, tako je najpametnije.

ja
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Pozdrav, na Cm13 sam napravio clean install snapshot 0418 i gapps sa twrp 2.8.6.1. Cesto imam drop calls, u području sam gdje imam signala i mreze sta wi fi sta lte. Maloprije nakon drop calls me cak izbacilo sa mreže (tele 2) te sam ga morao restartirat da dodje na svoje. Sta napravit?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Pozdrav kolege,
Imam G2 16gb, D802, trenutno ga koristim kao sekundarni mobitel.
Ali evo prvi problemi, napuhala mi se baterija te ne mogu staviti zadnji poklopac i time mi ne radi slot za SIM te me wifi počeo zezati.
SIM karticu uopće ne očitava, sada ne znam imali to kakve vrze sa zadnjim poklopcom? Iza na poklopcu ima podosta pinova, nešto od NFC-a, a ostale ne znam.
Te Wifi, malo radi malo ne radi. Konstantno se pali i gasi, a kada proradi ne može se spojiti na mrežu nego piše samo 'spremljeno' ili se spoji, ali ne radi dugo pa opet problemi.
Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Pozdrav kolege,
Imam G2 16gb, D802, trenutno ga koristim kao sekundarni mobitel.
Ali evo prvi problemi, napuhala mi se baterija te ne mogu staviti zadnji poklopac i time mi ne radi slot za SIM te me wifi počeo zezati.
SIM karticu uopće ne očitava, sada ne znam imali to kakve vrze sa zadnjim poklopcom? Iza na poklopcu ima podosta pinova, nešto od NFC-a, a ostale ne znam.
Te Wifi, malo radi malo ne radi. Konstantno se pali i gasi, a kada proradi ne može se spojiti na mrežu nego piše samo 'spremljeno' ili se spoji, ali ne radi dugo pa opet problemi.
Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Može li se vidit error (drop call) po ovome logu?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Sta ti kazes na ovaj log?
12 godina
offline
LG G2 tema

Kazem da nisi dobro zamaskirao broj :)

 

Skini radije euphoria od dr87 i prati upute

ja
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Ehhe :D gdje da nadjem? Sorry na pilanju :/
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Ti o novom romu pricas, tek sam sad skuzio. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G2 tema

Stigo mi mobitel sa servisa. Crkla matična tako da su mi ju promjenili i to su mi stavili model sa 32Gb memorije a imao sam 16Gb!

 

E sad, mob mi je na 4.4.2 KitKat. Kad sam dao na garanciju bio je na lolipopu. Kakva su vaša iskustva sa tim lolipopom? Ja nisam bio baš oduševljen. Tu prvenstveno mislim na bateriju tako da si razmišljam da ostanem na KitKatu.

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
Switch kaže...

Stigo mi mobitel sa servisa. Crkla matična tako da su mi ju promjenili i to su mi stavili model sa 32Gb memorije a imao sam 16Gb!

 

E sad, mob mi je na 4.4.2 KitKat. Kad sam dao na garanciju bio je na lolipopu. Kakva su vaša iskustva sa tim lolipopom? Ja nisam bio baš oduševljen. Tu prvenstveno mislim na bateriju tako da si razmišljam da ostanem na KitKatu.

 Zavisi za šta koristiš mob, ostavi kitkat ako si zadovoljan sa kamerom u protivnom možeš preći ali imaš i cuclanje baterije
U početku nisam imao problema sa pražnjenjem baterije na lizalu ali vremenom se pogoršalo, vjerovatno su namjerno uradili putem update-a

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 16:38 (jigsaw5063).
8 godina
neaktivan
offline
LG G2 tema

Pozdrav, na mobitelu mi je do neki dan radio zvuk, dok nisam ga resetirao na factory data reset i sad mi ne radi ni mikrofon ni zvučnik. Pa me zanima da li je moguće da je softverski problem ili je riknuo i mikrofon i zvučnik. Kada uključim slušalice prepozna ih, ali ni one ne rade, pa me zanima kako mi ne radi zvuk ni mikrofon preko slušalica ako slušalice imaju mikrofon u sebi i zvučnik?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2016 18:31 (MrMM).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G2 tema

Nije možda za ovu temu no možda netko zna...

 

Jel postoji mogućnost da se nekako backupira ona PBZ mToken aplikacija da ne moram svaki put kad recimo napravim factory reset ili updateam mob ići u banku po reaktivaciju te aplikacije.

Čitao sam da se može sa Titanium Backupom (imam rootan mob i kupljenu app) no nije mi uspjelo sada.

BF Nick: Xtreme_Switch
12 godina
offline
Re: LG G2 tema
Switch kaže...

Nije možda za ovu temu no možda netko zna...

 

Jel postoji mogućnost da se nekako backupira ona PBZ mToken aplikacija da ne moram svaki put kad recimo napravim factory reset ili updateam mob ići u banku po reaktivaciju te aplikacije.

Čitao sam da se može sa Titanium Backupom (imam rootan mob i kupljenu app) no nije mi uspjelo sada.

 Meni nekad radi a nekad ne. Recimo napravio sam 1. twrp backup 2. titanium backup

 

i par puta je radilo i onda vise ne. Uglavnom lutrija je

ja
7 godina
neaktivan
offline
LG G2 tema

Pozdrav,

 

Bio mobitel na servisu jer baterija trajala kratko.. kao stavljena druga baterija ali prošlo je sad tjedan dana i skoro da je isto .znači od jutra je baterija sad na 30 % a SOT je 2:40..a mobitel koristil za whatapp, malo facea i to je to..nit pozivi, ni kamera ni igre..Dok je baterija bila kak treba punil sam ga svaki drugi dan, a sad i prije spavanja.. kaj nosim ga opet natrag ili ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G2 tema
sluk kaže...

Pozdrav,

 

Bio mobitel na servisu jer baterija trajala kratko.. kao stavljena druga baterija ali prošlo je sad tjedan dana i skoro da je isto .znači od jutra je baterija sad na 30 % a SOT je 2:40..a mobitel koristil za whatapp, malo facea i to je to..nit pozivi, ni kamera ni igre..Dok je baterija bila kak treba punil sam ga svaki drugi dan, a sad i prije spavanja.. kaj nosim ga opet natrag ili ?

 idi na baterija status i vidi šta crpi bateriju npr android os i google service, i kod mene je tako nije do baterije nego do samog androida

14 godina
offline
Re: LG G2 tema

Definitivno ostajem na KitKatu. Totalno sam oduševljen koliko baterija duže izdrži. Ujutro ga skinem sa punjača i sljedeći dan navečer ga stavljam puniti. Bude mi na 25-30%. Na lolipopu mi je sljedeći dan do podne bio mrtav!

BF Nick: Xtreme_Switch
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice