Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.927
|
čitano: 3.619.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I vise nego dovoljno !{#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na brzom odgovoru {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

poz svima novi sam ovde. citam vase rasprave polemisanja i dileme oko napojnih jedinica. zanima me zasto se niko ne oslanja na cooler master ? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobar je Coolermaster , al po meni malo skup za ono sto nudi !

 

 

Dat cu ti jednu malu usporedbu  : CM Extreme Power Plus 500W - 485 kn !

 

                                                OCZ Silencer MK III 500W - 506 kn !

 

Znaci skoro isti cijenovni rang , a pogledaj sad kolka razlika i zasto je OCZ puno bolji izbor !

 

 

OCZ : modularan je , daje vise struje , ima duze kablove , ima vise kablova , vecu efikasnost ( 80+ Bronze ) , ima 36 mj. duze jamstvo ...

 

 

Pa sad ti vidi dal se isplati uzet CM-a !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2012 8:40 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ja cooler master uopce negledam kao real power napajanja...ak mislis uzimat nesta sta valja uzima Corsair...XFX..OCZ s njima nemozes pogrijesit

d4rkd3atH
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 

Trebalo bi mi novo napajanje za bratov komp. Trenutno je na zadnjim nogama jer je unutra MS od 400W koji pogoni Athlon X2 i Point of View GeForce 8800 GTS (ova kartica ce spalit to napajanje u roku odmah!!).

 

Racunam da mi treba nesto od minimum 500W (jedino ako sam u krivu pa je i 430W dosta) - s obzirom da se komp ne koristi bas za igranje (osim eventualno nesto laganijih igara tipa Orcs Must Die 2, Darksiders 2 i Mass Effect) mislio sam da bi mozda dosta bilo ovo Chieftecovo A-80 Series od 500W ili eventualno ovo malo jace Chieftec A-80 Series od 550W pa me zanimaju misljenja i eventualne alternative.

 

I da, moralo bi bit iz Linksa jer mi je definitivno skuplje ic u Zg po njega nego platit ga eventualnih 30-40 kn vise ovdje u Ri.

 

Vigilo confido
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sunburn kaže...

 

Trebalo bi mi novo napajanje za bratov komp. Trenutno je na zadnjim nogama jer je unutra MS od 400W koji pogoni Athlon X2 i Point of View GeForce 8800 GTS (ova kartica ce spalit to napajanje u roku odmah!!).

 

Racunam da mi treba nesto od minimum 500W (jedino ako sam u krivu pa je i 430W dosta) - s obzirom da se komp ne koristi bas za igranje (osim eventualno nesto laganijih igara tipa Orcs Must Die 2, Darksiders 2 i Mass Effect) mislio sam da bi mozda dosta bilo ovo Chieftecovo A-80 Series od 500W ili eventualno ovo malo jace Chieftec A-80 Series od 550W pa me zanimaju misljenja i eventualne alternative.

 

I da, moralo bi bit iz Linksa jer mi je definitivno skuplje ic u Zg po njega nego platit ga eventualnih 30-40 kn vise ovdje u Ri.

 

LC GP3 560/460 ili XFX 450.

Iako to drzi i office 500.

iclock2much
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sto mislite o ovom napajanju???OCZ ModXStream Pro, 500 W,a konfiguracija je- asus m5a97 r2.0, saphire hd7850 1 gb oc,8 giga rama
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1511 kaže...
sto mislite o ovom napajanju???OCZ ModXStream Pro, 500 W,a konfiguracija je- asus m5a97 r2.0, saphire hd7850 1 gb oc,8 giga rama

Drzat ce bez beda!

Werdum Combat Team
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kakvo je napajanje??? jel kvalitetno??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1511 kaže...
kakvo je napajanje??? jel kvalitetno??

Kvalitetno,tiho,modularno....

Werdum Combat Team
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hvala puno, kupujen ga za koji dan
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sunburn kaže...

 

Trebalo bi mi novo napajanje za bratov komp.

 

I da, moralo bi bit iz Linksa jer mi je definitivno skuplje ic u Zg po njega nego platit ga eventualnih 30-40 kn vise ovdje u Ri.

 

Za te pare uzmi LC GP3 560W , XFX 450W !

 

Posto si iz Rijeke , tamo jos imas Netcom pa bi iz njihove ponude  preporucio Zalman 500GS ! Koje god da uzmes menozes fulat !

 

gamer1511 kaže...
sto mislite o ovom napajanju???OCZ ModXStream Pro, 500 W,a konfiguracija je- asus m5a97 r2.0, saphire hd7850 1 gb oc,8 giga rama

 

OK modularno napajanje ! Drzat ce tu konfu bez problema  !

Music As A Weapon !!
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zanima me koje napajanje da kupim bez puno love (do 200 kn) - polovno!! za moju konfiguraciju: athlon x3, 4870, 2xHDD, 1x dvdrw, ništa klokano... imam zasad starog fortrona 400 , pa sam ga mislio zamijenit za neko bolje ili šta ja znam jel bi se dalo što nabavit...kučište je neki šrot, otvoreno je...mislim, zabrinuli su me neki čudni zvukovi iz napajanja nakon što sam ga ispuhao, ali sad je sve opet dobro. znam da nije oglasnik, ali ako tko prodaje nešto slično neka me pm-a.  mora biti tiho. molim za savjet, hvala!

٩(●̮̮̃•̃)۶ ٩( -̮̮̃ –̃)۶ ٩(͡๏̯͡๏)۶
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
zoharbizo kaže...
Sunburn kaže...

 

Trebalo bi mi novo napajanje za bratov komp. Trenutno je na zadnjim nogama jer je unutra MS od 400W koji pogoni Athlon X2 i Point of View GeForce 8800 GTS (ova kartica ce spalit to napajanje u roku odmah!!).

 

Racunam da mi treba nesto od minimum 500W (jedino ako sam u krivu pa je i 430W dosta) - s obzirom da se komp ne koristi bas za igranje (osim eventualno nesto laganijih igara tipa Orcs Must Die 2, Darksiders 2 i Mass Effect) mislio sam da bi mozda dosta bilo ovo Chieftecovo A-80 Series od 500W ili eventualno ovo malo jace Chieftec A-80 Series od 550W pa me zanimaju misljenja i eventualne alternative.

 

I da, moralo bi bit iz Linksa jer mi je definitivno skuplje ic u Zg po njega nego platit ga eventualnih 30-40 kn vise ovdje u Ri.

 

LC GP3 560/460 ili XFX 450.

Iako to drzi i office 500.

 

Haf932 kaže...
Sunburn kaže...

 

Trebalo bi mi novo napajanje za bratov komp.

 

I da, moralo bi bit iz Linksa jer mi je definitivno skuplje ic u Zg po njega nego platit ga eventualnih 30-40 kn vise ovdje u Ri.

 

Za te pare uzmi LC GP3 560W , XFX 450W !

 

Posto si iz Rijeke , tamo jos imas Netcom pa bi iz njihove ponude  preporucio Zalman 500GS ! Koje god da uzmes menozes fulat !

 

gamer1511 kaže...
sto mislite o ovom napajanju???OCZ ModXStream Pro, 500 W,a konfiguracija je- asus m5a97 r2.0, saphire hd7850 1 gb oc,8 giga rama

 

OK modularno napajanje ! Drzat ce tu konfu bez problema  !

A dal bi mi onda bio dosta i Seasonic-II 430? Ako drzi i XFX 450? Jer znam da je meni odlican u mojoj konfi pa cisto da znam/naucim nesto.

Vigilo confido
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, SII 430 bi bio dovoljan.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 12:14 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mlonc kaže...

zanima me koje napajanje da kupim bez puno love (do 200 kn) - polovno!! za moju konfiguraciju: athlon x3, 4870, 2xHDD, 1x dvdrw, ništa klokano... imam zasad starog fortrona 400 , pa sam ga mislio zamijenit za neko bolje ili šta ja znam jel bi se dalo što nabavit...kučište je neki šrot, otvoreno je...mislim, zabrinuli su me neki čudni zvukovi iz napajanja nakon što sam ga ispuhao, ali sad je sve opet dobro. znam da nije oglasnik, ali ako tko prodaje nešto slično neka me pm-a.  mora biti tiho. molim za savjet, hvala!

LC GP3 460W za 225 kn , odlicno LOW - budget napajanje koje ce bez problema drzat tvoju konfu !

 

Sunburn kaže...

A dal bi mi onda bio dosta i Seasonic-II 430? Ako drzi i XFX 450? Jer znam da je meni odlican u mojoj konfi pa cisto da znam/naucim nesto.

 

Da , bio bi dosta i taj SS 430W ! Samo bih napomenuo da posto je taj Seasonic blizu 500kn po cijeni , za te pare se moze uzet bolji modularni OCZ Silencer MK III 500W - daje 456W , modularan je , 60 mj. jamstva , dosta kablova i odlican za daljnji upgrade !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci Seasonic 430 je bolji od XFX 450?

Vigilo confido
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
XFX
Werdum Combat Team
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sunburn kaže...

Znaci Seasonic 430 je bolji od XFX 450?

 

Po kvaliteti su isti jedino sto Seasonic ima 12 mj. duze jamstvo , al XFX daje malo vise struje !

 

Ovog Intertecha Energona nemoj gledat ! Ostaje ti izbor na XFX i Corsair ! XFX je malo kvalitetniji ,al GS 600 daje malo vise struje i ima 12 mj. duze jamstvo ! Koje god da uzmes nemres fulat !

 

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 18:10 (Haf932).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te pare idi na OCZ Silencer MK III 600W - modularan , daje 552W , 5 god. jamstva , dugi kablovi ...

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 18:14 (Haf932).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Molio bih hitno odg, ako je moguce.. Ako se vidi sa slike ovo je ms-ovo napajanje na kojem mi radi bratov komp i zanima me dal je moje enlight gps-350bb-104c jace od tog. Na enlightu pise da na +12railu daje 18A, a na -12railu daje 0.8A... I pose 340 w max i 0.8A max..Da li je ovo enlight jace? Sorry radi slike slika sam s mobitelom..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj MS Industrijal kojeg si slikao daje 168W na +12V ! Tvoj Enlight je jaci , daje 216W !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Znaci stavim ga bez problema? Nece nista crknit?
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je MS radio na toj konfi , onda ce i Enlight radit !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Swifty kaže...
Molio bih hitno odg, ako je moguce.. Ako se vidi sa slike ovo je ms-ovo napajanje na kojem mi radi bratov komp i zanima me dal je moje enlight gps-350bb-104c jace od tog. Na enlightu pise da na +12railu daje 18A, a na -12railu daje 0.8A... I pose 340 w max i 0.8A max..Da li je ovo enlight jace? Sorry radi slike slika sam s mobitelom..

Koje god stavis biti ce sigurno bolje od MS-a, ja kada sam poslije MS-a ubacio Codegen osjetio sam ogromnu razliku u temperaturi, a oba su "400W" iako je MS imao 2 venta a ovaj samo jedan, opet je dosta bolje hladio sa jednim ventom, definitivno je MS najlosije napajanje

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
molio bi vas da mi kazete koje napajnje trebam uzeti i dali je bas hitno da ga mjenjam? trenutno u racunalu imam Switching Power Supply Model:KY-400ATX koje je staro nekih pola godine. Sada ovaj tjedan cu mjenjati svoj proc i maticnu i stavljam athlon x3 935 l2 cache 6mb(otkljucan u phenom x4 b35 radi na 3.4) i maticna gigabyte ga m720 us3) dali je potrebno mjenjat napajanje ili ce ovo gurati to dvoje? I koje bi mi napajanje preporucili ali da nije skupo jer bas i nisam pri nekoj lovi maximalno do nekih 250kn bi mogao izdvojit novo ili polovno.. U drugom racunalu imam LC 8400BTX 400W isto staro negdje pola godine mogu njega stavit ako je ista bolje?
veky
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj MS KY 400 ATX je smece !

 

Od novih uzmi LC Office 600W , iako je moja preporuka Realpower ECO 500W !

 

Od rabljenih je vrlodobar LC GP3 460W !

 

EDIT : kaj se tice LC 8400BTX 400W , kaj pise na njemu , kolko A daje na +12V ?

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 21:01 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice