Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 890.946
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tincha kaže...
Koristi neko Binance Visu? Moze podijelit dojmove?

Koristim ja.

Najprije virtualnu, a nedavno mi došla i fizička.

Radi ko i svaka druga VISA kartica.

Isprobao Ali, Netflix, bezinsku, Lidl, auto-osiguranje, Konzum itd

Casheback (imam 3%) sjeda u BNB.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
spox kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

Tnx.

Smanjio power limit na 70%, memu na 8000, ventovi u kućištu svi na oko 700 tak da je tišina. 

Rezultati su sljedeći: Nicehash između 59-61. Temp grafe maks 52°C uz 175W (a ne 125 kak sam gore napisao) potrošnju. Oscilira između 5-6 baksa per daj. Mislim da se to može još malo spustiti ali okvirno je to to.

Sutra ću vidjeti rezultate dok sam na poslu i ne prčkam po kompu dok majna. Neka radi mjesec dana pa ću odlučiti o isplativosti dodatne zarade.

 power limit na 52-54% (cca 130w max) i zadrži mem na 8000 i to je to

 

na koliko bi bilo idealno podesit onda 1080 TI? ja sam iskreno podesio custom core clock, memory clock +750, power limit 60% i core voltage +50% i ispadne mi na nekih 35-37 MH/s... varira mi izmedu 140-150 w i temp mi je oko 50-52 na nekih 40-42% vent...

sad, da li bi se to dalo bolje slozit ili ne?

https://www.nicehash.com/blog/post/increase-gtx-1080-1080-ti-titan-xp-mining-perfomance-by-50-percent

 

Pazi se skidanja OhGodAnETHlargmentPill sa neprovjerenih linkova, znam za slučaj da je možda putem njega provaljeno na EXODUS desktop wallet. Ovaj sa Nicehasha valjda nebi trebao biti problematičan

 

 

TheVeka
15 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ispricavam se sto uljecem u temu ovako.. zanima me da li ima netko ovdje da je iz DE i bavi se kriptom, trejda, kupuje, prodaje.. Moze mi se javiti privat, imam par pitanja 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
TheVeka kaže...
spox kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...

Vjerujem da nije adekvatna tema, ali one koje jesu su zamrle. Naime, postoji li koja pozitivna strana da se počne majnat na primarnom kompu (rtx3070) dok nisam doma ili ne sjedim za njim kad grafa prosječno odvrti 62Mh/s cca 125w? Struja je kućna, komp može raditi cca 18-20sati na dan i u prostoru je koji grijem samo kad boravim tamo. Znači, temp oko 14-15 celzijevaca ili niže. 

Da sam više pratio tu temu prije vjerojatno bi isplativije bile 3060ti i 3080, al kaj sad kad je grafa tu a služi za vr pretežno. 

Upali nicehash miner i miran si kada komp ne koristiš. cca 4 dolara dnevno

Tnx.

Smanjio power limit na 70%, memu na 8000, ventovi u kućištu svi na oko 700 tak da je tišina. 

Rezultati su sljedeći: Nicehash između 59-61. Temp grafe maks 52°C uz 175W (a ne 125 kak sam gore napisao) potrošnju. Oscilira između 5-6 baksa per daj. Mislim da se to može još malo spustiti ali okvirno je to to.

Sutra ću vidjeti rezultate dok sam na poslu i ne prčkam po kompu dok majna. Neka radi mjesec dana pa ću odlučiti o isplativosti dodatne zarade.

 power limit na 52-54% (cca 130w max) i zadrži mem na 8000 i to je to

 

na koliko bi bilo idealno podesit onda 1080 TI? ja sam iskreno podesio custom core clock, memory clock +750, power limit 60% i core voltage +50% i ispadne mi na nekih 35-37 MH/s... varira mi izmedu 140-150 w i temp mi je oko 50-52 na nekih 40-42% vent...

sad, da li bi se to dalo bolje slozit ili ne?

https://www.nicehash.com/blog/post/increase-gtx-1080-1080-ti-titan-xp-mining-perfomance-by-50-percent

 

Pazi se skidanja OhGodAnETHlargmentPill sa neprovjerenih linkova, znam za slučaj da je možda putem njega provaljeno na EXODUS desktop wallet. Ovaj sa Nicehasha valjda nebi trebao biti problematičan

 

 

 

hvala na info...koristim ovog od Nicehasha sto je doso u kompletu sa njim, samo sam enablea taj Pill i to je to... nisam nista dodatno moro skidat...

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 2:53 (D3lBoy).
11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Neka krumpir se kupuje dok je vruc. Samo ne znam koja budala bi sad to kupovala po cijeni kojom je uz predpostavku da ce mozda doc do miljuna?

Zasto miljun a ne dva tri ili osam? Tko je sad stavio magicnu granicu od miljuna? 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 10:55 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
SosT kaže...
Tincha kaže...
Koristi neko Binance Visu? Moze podijelit dojmove?

Koristim ja.

Najprije virtualnu, a nedavno mi došla i fizička.

Radi ko i svaka druga VISA kartica.

Isprobao Ali, Netflix, bezinsku, Lidl, auto-osiguranje, Konzum itd

Casheback (imam 3%) sjeda u BNB.

 

 

 

 

 Pa super!

kak rješavaš poreze?

Kaj buš napravil kad te netko pita odakle ti ta lova dolazi i jesi li platil porez?

10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kakav porez? Kakvo cash outanje?
Broj trgovina koje podrzavaju BTC i ETH raste iz dana u dan, online shopovi iz kojih najvise kupujem podrzavaju bitcoin. Rađe cu da mi se odbije porez prilikom kupnje btcom u trgovini nego keširat btc u kn pa platit ovim nasim smradovima porez za nesto sto ne znaju ni izgovorit, i onda jos placat porez na item koji kupujem.

Fala lijepo.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 1:28 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Daj podijeli par linkova, nisam to toliko pratio, al bas me zanima gdje mogu potrosit svoj btc..
10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Trgovine koje ja koristim su futura i muziker, primaju btc i eth (mislim da futura vise valuta) jos neke tech domace trgovine podržavaju no sad se ne mogu sjetit

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ljudi može još jedna mala pomoć.

 

Molio bi vas savjet za mining sw i pool.Radi se o miningu ethereuma.

Koji bi bili najbolji po vama?

Trenutno minam sa nanominerom u nanopoolu.Što mislite o tome?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 16:58 (funny games).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Za poceti je najbolji NiceHash, kopas eth a isplacuje ti se btc.
Za malo naprednije Phoenix Miner na Ethermine, malo veca dobit nego na NiceHashu, ovdje kopas i dobivas eth.

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kolege molio bi još informacije o miningu.

Recimo kod mene je 27 MH/s hash rate,međutim previše varira.Par sati radi normalno te onda padne brzine na 1-10 MH/s.Da li je to normalno ili je potrebno mijenjati mining sw ili pool? Novi sam u ovome te pokušavam pohvatati kako sve ide jer se mislim dati u investiciju od 5000eura.Hvala svima unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

1. Imas thread za rudare

2. Eksperimentiraj. Promijeni soft pa vidi. Kod meme radi stabilno - Phoenix miner i Crushpool. Ovo s padanjem brzine nije u redu.

***** Maxxy *****
9 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo ti dobar vodic kako kako majnat ETH: 


Wallet mozes ovaj napravit ili ako svoj vec imas, onda njega unesi.
Za ostala pitanja pitaj!

Posto spominjes investiciju od 5k€, znas li da ETH planira preci na POS i nece se vise moci majnat?

10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Odlučio sam ulagati određeni mjesečni višak novca u neku od kriptovaluta.Ne bih se bavio dnevnom/mjesecnom trgovinom, mislim da je to za mene, početnika, gubitak vremena kojeg mogu pametnije uložiti.

Kupovao bih BTC za početak, kasnije možda neke druge valute.

Holdao bih dokle god imam viška novca, pa gledam ovo kao svojevrsnu štednju.

Čitao sam početne postove s uputama za wallete, mjenjanice, itd.Međutim, vidim da su postovi iz 2017 god. Pretpostavljam da postoje updejtane upute i možda poboljšani walleti i mjenjacnice s manjim provizijama.

Ako netko ima volje, bio bih zahvalan za upute i savjete.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Iznijet cu svoje iskustvo, odnosno sto koristim, pa ako netko zna vise neka nadopuni.
Mjenjacnice: koristim Binance, plus je sto je provizija kad mijenjas novac u crypto ili crypto za crypro najpovoljnija ili jedna od najpovoljnijih. Minus je sto ne mozes uplatit kune, nego €, uplata je besplatna. Imaju i domace mjenacnice koje primaju kune ali ne znam tocno koje i pogledaj uvjete, koliko uzimaju prilikom uplate i konverzije.
Wallet: Koristim hardwarski wallet Ledger, hardwarski walleti su najsigurniji jer su fizicki odvojeni od PC-a i interneta. Preporuka je da nikad ne drzis coine na mjenjacnici, tamo su najrizicnije zbog hakerskih napada. Drugi wallet koji koristim na PC-u je Exodus, mozda ima i boljih rjesenja, ako da neka netko drugi preporuci.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ivan72478 kaže...

Pozdrav.

Odlučio sam ulagati određeni mjesečni višak novca u neku od kriptovaluta.Ne bih se bavio dnevnom/mjesecnom trgovinom, mislim da je to za mene, početnika, gubitak vremena kojeg mogu pametnije uložiti.

Kupovao bih BTC za početak, kasnije možda neke druge valute.

Holdao bih dokle god imam viška novca, pa gledam ovo kao svojevrsnu štednju.

Čitao sam početne postove s uputama za wallete, mjenjanice, itd.Međutim, vidim da su postovi iz 2017 god. Pretpostavljam da postoje updejtane upute i možda poboljšani walleti i mjenjacnice s manjim provizijama.

Ako netko ima volje, bio bih zahvalan za upute i savjete.

 Za kupovinu btca bih preporucio domaci bitcoinstore.hr. Fee za kupovinu preko racuna je mislim 1.8% , a za kes anonimno je mislim duplo veci fee. Osim bitcoina Mozes kupiti i vecinu ostalih najpopularnijih kripotvaluta.

 

Sto se tice walleta, za long term hodl mozes koristiti  i paper wallet  koji je skroz besplatan i ako se pravilno napravi vjerojatno najsigurnija metoda za cuvati btc. Druga i prakticnija opcija je hardverski wallet (Ledger ili Trezor) na kojeg mozes staviti i ostale valute.

 

Ne bih preporucio koristenje desktop ili mobilnih wallet za cuvanje veceg kolicine kripta nego iskljucivo kao hot wallet na kojeg cesto saljes i primas kripto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 14:00 (geronimo4661).
3 godine
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, imaš kakav generalni savjet u koji coin ubaciti nešto novaca, u svrhu holdanja. Ili čisto da napišeš koje ti osobno imaš. Hvala

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
user2206 kaže...

Pozdrav, imaš kakav generalni savjet u koji coin ubaciti nešto novaca, u svrhu holdanja. Ili čisto da napišeš koje ti osobno imaš. Hvala

 Za dugogodišnji hodl Bitcoin je najbolja opcija. Od altova imam još eth, dot i ksm. Ja sam inače priličan ziheras, koliko se to može biti u kriptu. I uvijek imam sa strane nešto stablecoina za slučaj nekog dumpa da dokupim još. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ivan72478 kaže...

Pozdrav.

Odlučio sam ulagati određeni mjesečni višak novca u neku od kriptovaluta.Ne bih se bavio dnevnom/mjesecnom trgovinom, mislim da je to za mene, početnika, gubitak vremena kojeg mogu pametnije uložiti.

Kupovao bih BTC za početak, kasnije možda neke druge valute.

Holdao bih dokle god imam viška novca, pa gledam ovo kao svojevrsnu štednju.

Čitao sam početne postove s uputama za wallete, mjenjanice, itd.Međutim, vidim da su postovi iz 2017 god. Pretpostavljam da postoje updejtane upute i možda poboljšani walleti i mjenjacnice s manjim provizijama.

Ako netko ima volje, bio bih zahvalan za upute i savjete.

 Mozda zvuci "suludo" ali za kupovinu btc-a bi ti preporucio SwissBorg. App radi odlicno, nova je relativno na trzistu i polako se ubacuju coini. Btc, eth, sami swissborg i jos neki coini su unutra. Fee za kupnju btc-a na normalnom acc-u kada instaliras je 1%, dakle za 100€ uzme 1€, odnosno 0.95c ispadne na kraju. Ne namecem app, ali 1% je super cak i kad trejdas. Jos jedna fora sa SwissBorg app-om je ta ako kupis za 50 ili vise € dobijes free btc u rasponu od 1 do 100€, ovisno kakve si srece, tj sto ti oni daju ( u vidu grebalice ) Ako te zanima app, vidi po netu ako ti se svidi, javi se u PP mogu ti poslati link da se registriras i tako dobijes free btc, jer direkt preko njihovih oficijalnih stranica ako se registriras ne dobijes free btc kod kupnje. 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
user2206 kaže...

Pozdrav, imaš kakav generalni savjet u koji coin ubaciti nešto novaca, u svrhu holdanja. Ili čisto da napišeš koje ti osobno imaš. Hvala

 Sry za dupli post, nece mi editat.

 

Eo da ja dam svoje iskustvo, misljenje.

 

Ugl. svatko ima svoje nacine kupnje, i glede coina koji "volis"

Ja osobno probao sam dosta coina, no sad u zadnje vrijeme dosta sam paznje dao, kao sto sam gore naveo u SwissBorg. Prostor za skok je ogroman, dosta raje upada u njega, projekt je super, apdejtaju postepeno i sve super radi. Usao sam na oko 9-10 centi, pa je skocio sve do 29. Sad su bile korekcije no to je normala, istrejdo sam dosta coina na tom padu sa 29 centi na 19. Tu sam izvukao jos malu kolicinu i super za mene. Sad se ceka veliki update na app-u gdje ce ubaciti stejk na sami SwissBorg token, gdje ces moci odredjeni procent na ulozeno vratit nazad na dnevnom nivou, mjesecnom ili godinjem kako tebi odgovara. Za sad je ubacen stejk za USDC do cca max 12% godisnje. Ko ima vecu svotu za stejk, to bolje. 

 

Eto procitaj i post iznad, naveo sam i jos neke stvari da se ne ponavljam.

 

Osim njega imam jos XRP za kao long ( ma da svi pljuju po njemu, al nvm) i eto. Za sad je to to od mene, imam samo dve valute 

PS. imam jos 3-4 sitnih, ali za mene je ta cifra zanemariva pa to samo stoji sa strane pa cemo vidjeti.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
3 godine
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
jzrskc kaže...

Za poceti je najbolji NiceHash, kopas eth a isplacuje ti se btc.
Za malo naprednije Phoenix Miner na Ethermine, malo veca dobit nego na NiceHashu, ovdje kopas i dobivas eth.

 oces mi molim te objasnit nacin isplate? ako sam ja njih dobro skuzio, za pocetak moram prvo uplatit 1 € da oni potvrde da je to moja kartica, a tek onda mogu pocet isplacivat? ili ima i neki drugi nacin? i naravno da li je bitna da bude bas devizna kartica ili moze i tekuci/ziro racun pa banka po svojoj tarifi preracuna?

9 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Kad je u pitanju mining, ne trebas nigdje svoju karticu davat ni uplacivat. Za NiceHash napravis svoj racun i tu dobijes kod njih svoj wallet, izmajnani ETH ti convertira u BTC i stoji kod njih. Kada budes imao preko 0.001 btc, mozes ih poslati na svoj privatni wallet (ili gdje hoces).
Kod Ethermine - imas par postova iznad video tutorial, uglavnom Ethermine salje automatski eth na tvoj privatni wallet nakon svakih zaradenih 0,05 eth.

3 godine
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ako sam te dobro shvatio, posto sam otvorio acc na coinbase mogu onda poslat BTC tamo na racun bez problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Naravno!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kako je najbolje izvuci bitcoin na racun? Uz najmanju proviziju?

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
jzrskc kaže...

Kad je u pitanju mining, ne trebas nigdje svoju karticu davat ni uplacivat. Za NiceHash napravis svoj racun i tu dobijes kod njih svoj wallet, izmajnani ETH ti convertira u BTC i stoji kod njih. Kada budes imao preko 0.001 btc, mozes ih poslati na svoj privatni wallet (ili gdje hoces).
Kod Ethermine - imas par postova iznad video tutorial, uglavnom Ethermine salje automatski eth na tvoj privatni wallet nakon svakih zaradenih 0,05 eth.

 Ispravak netočnog navoda nije 0.001 BTC minimum, već 1000 satoshi-ja što je 0.00001000 BTC-a.

10 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Koliko se ceka da sjedne novac na Binance?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ekipica pozdrav, dali ima neka umna glava da mi da savjet.Naime zelim prebaciti bitcoine s coinbase na moj coinbase wallet koji je povezan naravno s coinbasom.Radim sve po proceduri kao oni navode zbaci iz walleta buy or transfer to my wallet ,iznos u BIT,onda me poslije traži da pomocu tokena upucam Aply 1  to ucinim ali mi javlja gresku.Inace kupio sam bitcoine s devizne VISA kartice i imam pay pal povezan , ali ne pretvaram u keš, zelim prenjeti bitcoine s mjenjacnice na Wallet i to izgleda nije moguće.Inace na walletu ne mogu pristupiti mom portfolio na mobitelu za trade i pise da je 0 hrk ,ali vidim da u popisu imam odgovarajuci iznos bitcoina , znaci jednostavno zelim povuči bitcoine na wallet ali to ne ide , ne shvacam zasto me traži da potvrdujem tokenom od banke..pozdrav i hvala na mogucem odgovoru

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice