Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 891.975
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ja vjerujem da ćemo u ovom ciklusu tj bull runu dosegnuti 100k.

 

to je čak i konzervativna procjena, vecina predviđa 100-300k, neki i 500k.

 

fora je što se scarcity sve jače kick-ina, ali brutalno raste i potražnja ...

 

sada ih ima na tržištu,kolaju,trejda se.. al kad navale institucije,retail,budžovani..

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
ggigo3 kaže...

Kako vi dolazite do tih prognoza bez analize? Oko 70% mojih tradeova su pozitivni i vise od pola njih je protiv BTCa (jer ga tako akumuliram) ali nigdje nisam vidio chart koji predvida toliki rast BTCa. Kratkorocno gledam da bi mogao ici do 14000 ali trenutno se desava ista stvar kao i 2017 i 2019 godine na peakovima tih godina a to je FOMO. Ponavljam, da sam bar u krivu i eksplodira na 100k jer ga i sam imam podosta ali me zanima po cemo ste zakljucili da ce biti tolika cijena?

 Pa sad je 14500$. Zašto mislim da će narasti, pa evo ispod jedan jednostavan graf. Mislim da smo mi sad u fazi kao što smo bili 2016 godine, vjerujem da bi mogao biti neki jači dump, možda nakon što dosegne 16k ali dugoročno ide gore.

Ja sam isto kratkoročno tradeao, shortao, i danas to radim ali jako rijetko i sa puno manjim rizikom, ako nisi maksimalno discipliniran dogode se ta 2-3 ključna tradea i tu spušiš sve što si zaradio.
Neki banalni scenarij.. nakon korone, po velikom broju indikatora btc se trebao odbiti od max oko 9700-9800 i dumpat malo jače (dosta ih je već shortala čak na oko 7-8k).. da bi imao ajmo reć neki zdrav rast, međutim probio je tu granicu a većina ljudi je na malo ispod 10k imala točku likvidacije (zbog margin tradeanja i sl.) i zbog te likvidacije naglo je cijena skočila još par sto dolara gore, ljudi se znaju uspaničiti pa onda misle da cijena ide skroz gore i odluče dodatno kupiti da bi cijena nakon toga dumpala na 8k pa su tu opet spušili novce.

Edit: Sad vidim na grafu, po td sequential indikatoru smo na broju 8 trenutno(mjesečni candle), nakon 9tke je uvijek drop ali 9tka kod btc-a zna biti jaki skok (najveći je bio sa 500 dolara na 20k) koji se razduži na više candleova tako da treba biti duplo oprezan kod kratkoročnog tradeanja i shortanja.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 12:08 (markoal).
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo nas i preko $16,000. Malo pomalo bez nekog hajpa i fomoa kao 2017 smo vec jako blizu ATH.. Na ovoj razini BTC nije bio od pocetka 2018, i jos jedan dokaz da je jako zajebano i riskantno shortati BTC jer bas kad mislis  da je dosta i da bi trebao dolje, on samo nastavlja. Naravno, jednaku stvar radi i kad pada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 17:53 (geronimo4661).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

treba proučiti cikluse i vidi se pattern u ponašanju...

 

ne ponavlja se, al se rimuje

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...

treba proučiti cikluse i vidi se pattern u ponašanju...

 

ne ponavlja se, al se rimuje

 

Ma fora je u tome sto ne moras pratit chartove, shortati, longati, leveragat, blejati u TA i   jebati sa jos sto drugih gluposti da bi profitirao, samo lagano kupujes kad mozes. Nema do DCA kod stvari kao sto je BTC :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 18:34 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
GrimReaperKC kaže...

treba proučiti cikluse i vidi se pattern u ponašanju...

 

ne ponavlja se, al se rimuje

 

Ma fora je u tome sto ne moras pratit chartove, shortati, longati, leveragat, blejati u TA i   jebati sa jos sto drugih gluposti da bi profitirao, samo lagano kupujes kad mozes. Nema do DCA kod stvari kao sto je BTC :)

 

 

 nije loše i za DCA znati gdje je max buying opportunity a gdje je max sell opportunity.

 

osim ako netko ne misli DCA-at 10-15 god pa onda prodavati ili trošiti

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...
geronimo4661 kaže...
GrimReaperKC kaže...

treba proučiti cikluse i vidi se pattern u ponašanju...

 

ne ponavlja se, al se rimuje

 

Ma fora je u tome sto ne moras pratit chartove, shortati, longati, leveragat, blejati u TA i   jebati sa jos sto drugih gluposti da bi profitirao, samo lagano kupujes kad mozes. Nema do DCA kod stvari kao sto je BTC :)

 

 

 nije loše i za DCA znati gdje je max buying opportunity a gdje je max sell opportunity.

 

osim ako netko ne misli DCA-at 10-15 god pa onda prodavati ili trošiti

 A možeš ti min/maxati sve ali i u ovoj najbazicnijoj for dummies verziji možeš fino profitirati bez da se opterećujes sa tajmiranjem. 

 

Pričamo ovdje o ljudima koji tek ulaze u btc i nemaju pojma o trejdanju.

 

 

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
geronimo4661 kaže...
GrimReaperKC kaže...
geronimo4661 kaže...
GrimReaperKC kaže...

treba proučiti cikluse i vidi se pattern u ponašanju...

 

ne ponavlja se, al se rimuje

 

Ma fora je u tome sto ne moras pratit chartove, shortati, longati, leveragat, blejati u TA i   jebati sa jos sto drugih gluposti da bi profitirao, samo lagano kupujes kad mozes. Nema do DCA kod stvari kao sto je BTC :)

 

 

 nije loše i za DCA znati gdje je max buying opportunity a gdje je max sell opportunity.

 

osim ako netko ne misli DCA-at 10-15 god pa onda prodavati ili trošiti

 A možeš ti min/maxati sve ali i u ovoj najbazicnijoj for dummies verziji možeš fino profitirati bez da se opterećujes sa tajmiranjem. 

 

Pričamo ovdje o ljudima koji tek ulaze u btc i nemaju pojma o trejdanju.

 

 

 

nisi me shvatio, ja ne pricam o trejdanju.. pricam o buy svaki mjesec, i sellu na nekom peaku u 4 godisnjem ciklusu. za tako nešto trebalo bi se znati osnovno o ciklusima. kolko traju, kak izgledaju vrhunci, kak dno, kako chart izgleda i sl.

to su basic stvari :-)

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Dok se BTC priblizava $17,000, Nikola Skoric i  ekipa iz Electrocoina siri mrezu pa je  od neki dan  moguce placati kriptom u Futura IT preko PayCeka. Koristio sam vise puta taj njihov  paycek  i moram priznati da je  jednostavno i intuitivno, kao sto bi uostalom i trebalo biti.

 

A tko bi kupio malo zlata za kripto, osim u Moro.hr od sad se moze kupiti i u https://www.bankazlata.com/ takodjer preko PayCeka

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:19 (geronimo4661).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Uff bome sad vidio da je dosegao i blizu 18k dolara. Bit će veselo sad kad ETH krene pratiti.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Kakve su prognoze za eth, isplati se sad ulaziti? Ne pratim detaljno i ne trejdam, samo hodlam. Mozda je i kasno vec, ali ako ce dosegnuti onu cijenu iz 2017/18, izlazim s ovim sto imam.. Nekakva moja logika je kad raste btc raste i eth jer je ljudima jeftinije i ljepse im je kupiti nekoliko eth nego bubam 0.05 btc..

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 23:50 (Avensac).
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Avensac kaže...

Kakve su prognoze za eth, isplati se sad ulaziti? Ne pratim detaljno i ne trejdam, samo hodlam. Mozda je i kasno vec, ali ako ce dosegnuti onu cijenu iz 2017/18, izlazim s ovim sto imam.. Nekakva moja logika je kad raste btc raste i eth jer je ljudima jeftinije i ljepse im je kupiti nekoliko eth nego bubam 0.05 btc..

 Pa mislim da bi mogao kroz iduća 3 mjeseca ići na neki raspon 700-1700$, teško je točno predvidjeti ali sa ETH 2.0 koji izlazi idući mjesec očekuje se rast.
Kad BTC raste, ne rastu uvijek u isto vrijeme i ostali coinovi već obično ljudi koji su digli novce na BTC-u prebace ih na Alt-coinove, a događa se i obratno.

Da li sad ulagati ili ne, ne mogu dati najbolji odgovor, jer je cijena već dosta skočila i uvijek može biti svašta (predviđanja očekuju visoku cijenu, ali može se lako dogoditi tzv. shakeout da naglo padne na neki kratki period). Preporučio bi u svakom slučaju da odredite budžet koji možete uložiti (npr 200$ do max 300$) ovaj mjesec i odredite kada ćete kupiti.

Ispod je brzinski primjer kako bi ja to okvirno ulagao i koliko (npr. uz budžet  oko 200-300$) uz pretpostavku da bacim oko na cijenu ETH-a svakih 2-3 dana:
50$  - ETH oko 430 do 450$
100$ - ETH oko 400$
50$  - ETH oko 380$
100$ - ETH oko 320 do 340$
te u slučaju da nemam ništa uloženo, eventualno bi možda nadoplatio dodatnih 50$- ETH oko 450-460

Ako krene cijena jako skakati, nikako odmah ići ulagati, jest prošao je vlak ali bolje sačekati kad se stabilizira i vidjeti što i kako dalje.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 0:45 (markoal).
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kada kazete izlazim van s eth,kako to radite? Iplaćujete preko nekog tipa coinbase u fiat na svoj racun? Kupujete stvari s eth di ga primaju? Cist informativno,na ledgeru imam dosta toga od 2016 pa da vidim koje su mi opcije ,mada mi drzanje na ledgeru prvi pick.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
izvone kaže...

Kada kazete izlazim van s eth,kako to radite? Iplaćujete preko nekog tipa coinbase u fiat na svoj racun? Kupujete stvari s eth di ga primaju? Cist informativno,na ledgeru imam dosta toga od 2016 pa da vidim koje su mi opcije ,mada mi drzanje na ledgeru prvi pick.

 Možeš i preko hr stranica prodati ETH https://www.bitcoin-store.hr. Kod njih možeš i anonimno u poslovnicama u Zagrebu i Splitu, lova na ruke i bez dokumenata do 15000 kn dnevno. A mozes i kod https://bitcoin-mjenjacnica.hr/

 

Uglavnom, danas kupiti i prodati kripto nije nikakav problem, opcija ima koliko hoces.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 13:32 (geronimo4661).
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

hm,anonimno,cak i mimo ovih iznad? Nisam znao da je to moguce

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Pa ako ih držiš od 2016., kako si rekao, anonimnost nije bitna jer ne plaćaš porez nakon dvije godine u posjedu. Meni su svi ulazi stariji od dvije godine, isto se mislim prodat ako još poraste
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
picajzla0707 kaže...
Pa ako ih držiš od 2016., kako si rekao, anonimnost nije bitna jer ne plaćaš porez nakon dvije godine u posjedu. Meni su svi ulazi stariji od dvije godine, isto se mislim prodat ako još poraste

 Što je za našu poreznu dovoljan dokaz ? Etherscan prikaz walleta? 

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
A što drugo mogu tražiti, ako već prtljaju po zaradama od kripto, onda nešto od toga trebaju i priznati. Imam povijest na walletu, imam i na tržnicama povijest trgovanja, pa valjda nešto od toga jest dokaz
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nisam ni to znao za 2 godine,al da,ja imam u ledgeru upisano kada sam dodao,to je bilo od 2016,pa sve do 2017-pocetak 2018. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
https://shop.ledger.com/pages/black-friday
Ledger Nano S 40%off sa dostavom 358kn
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Eto nas na 19200 ;)

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav, koji je dobar wallet uzet za pohranu bitcoina ? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Berbo123 kaže...

Pozdrav, koji je dobar wallet uzet za pohranu bitcoina ? 

 Eno imas odgovor 2 posta iznad svog.

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Berbo123 kaže...

Pozdrav, koji je dobar wallet uzet za pohranu bitcoina ? 

 ledger nano s ili ledger nano x

 

imas bf popust na official stranici

3 godine
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

450 kn hmm..nisam bas tolko pri parama..

Mislim da sam vidio da ima kao app za phone il ? 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo solidan crypto popust za thanks giving day.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Exodus,ima app za pc i mobitel.

Mozes i na servisima tipa crypto.com ili celsius pa imas pasivni earn.

 

Najsigurnije je na hardware walletu, ledger ili trezor.

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

I eto nas preko $20,000 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Jel imao neko problema s coinbaseom, onemogucene su mi transakcije, pise mi account restricted..jel se susreo ko s ovim?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Provjeri jesi li poslao sve potrebne dokumente za verifikaciju, te koristiš li 2step verification i sl. Nedavno su imali izmjene oko toga.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice