I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

poruka: 33
|
čitano: 4.157
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto".
16 godina
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

Jako zanimljiva odluka, pošto Norveška jako dobro zarađuje na prodaji fosilnih goriva.

Moj PC  
14 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s

Pa time se ništa drastično u smislu energetike za njih ne mijenja ... termoelektrane su glavni izvor energije za električne automobile.

15 godina
neaktivan
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

 Pa Norvežani i ostali skandinavci su dosta okrenuti zdravom načinu života i razumiju da je kapitalizam rak rana ovog društva. Većinu nije briga za RR, Ferrari i ostale luksuzne automobile... Mentalitet na kojem im zavidim i žao mi je što i sam ne živim u takvom društvu, nego u ovoj balkanskoj vukojebini...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 12:35 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

Norveška je najnaprednija evropska država. A kod njih se onaj Nissan Leaf odlično prodaje. Kao i ostali električni automobili.

 

Edit: Nisam ni čitao članak, prvo sam naletio na temu na forumu. Ako već sad imaju 17% električnih auta, neće oni morati ni čekati do 2025. da se riješe benzinaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 12:49 (Bilal).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

Da, odmah će im se kompletna ekonomija raspast zbog zabrane prodaje luksuznih automobila  :D

Gledam te!
16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Veliki Brat kaže...
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

Da, odmah će im se kompletna ekonomija raspast zbog zabrane prodaje luksuznih automobila  :D

Kao da električne jurilice ne postoje... Jednog rade i u RH...

8 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
lllnuclearlll kaže...
Veliki Brat kaže...
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

Da, odmah će im se kompletna ekonomija raspast zbog zabrane prodaje luksuznih automobila  :D

Kao da električne jurilice ne postoje... Jednog rade i u RH...

 Koju to jurulicu rade u HR. Osim ako ne mislis na MR koji je napravio jedan komad.

15 godina
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

pa i ja vam čitavo vrijeme govorim da je auto-električar zanimanje budućnosti. kakvi programeri, kakvi fakulteti, kakvi banderaši, kakvi bakrači! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Vladar iz sjene kaže...
lllnuclearlll kaže...
Veliki Brat kaže...
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

Da, odmah će im se kompletna ekonomija raspast zbog zabrane prodaje luksuznih automobila  :D

Kao da električne jurilice ne postoje... Jednog rade i u RH...

 Koju to jurulicu rade u HR. Osim ako ne mislis na MR koji je napravio jedan komad.

 Pa Koenigsegg će za to tržište prilagoditi svoje modele s Rimac tehnologijom i to je to

15 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Bilal kaže...

Norveška je najnaprednija evropska država. A kod njih se onaj Nissan Leaf odlično prodaje. Kao i ostali električni automobili.

 

Edit: Nisam ni čitao članak, prvo sam naletio na temu na forumu. Ako već sad imaju 17% električnih auta, neće oni morati ni čekati do 2025. da se riješe benzinaca.

Po čemu točno je Norveška najnaprednija europska država? Norveška je do 1969. kada je počelo crpljenje nafte bila jedna od najsiromašnijih europskih država i živjela je od ribarstva i zemljoradnje. Danas živi isključivo od prodaje nafte (80% poreznih prihoda) i forsira električne automobile jer - jedina na svijetu - 100% svojih potreba za strujom zadovoljava iz hidroelektrana (dakle praktički besplatno), dok im se naftu puno više isplati prodavati, nego je trošiti na vlastitom tržištu. Barem je tako prije bilo, zbog trenutno jako niskih cijena nafte na tržištu Norveška prodaje naftu ispod ili po cijeni cijene eksploatacije i gospodarstvo će im se uskoro preko noći urušiti ako cijene nafte ubrzo ponovno ne narastu. Od 2013 do danas je već više od 20.000 ljudi u Norveškoj naftnoj industriji ostalo bez posla, do 2020 očekuje se gašenje više od 100.000 radnih mjesta, sve zbog preniskih cijena nafte koje neće tako skoro narasti na nivo iznad barem 70-80 $/barel što bi Norveška trebala da njihova nafta bude ponovno isplativa. Ovo s elektroautima je čisti populistički spin, ako padne industrija nafte, past će i standard, a time i spremnost na kupnju preskupih elektroauta. Razlog za uspjeh elektroauta u Norveškoj nije što su napredni, nego što je država do sada za iste davala enormne subvencije i istovremeno nabila poreze i davanja na klasične automobile kako bi što više domaće nafte ostalo za izvoz. Prošle godine su shvatili da to tako zbog sve manjih prihoda od prodaje nafte više ne ide, pa su donijeli odluku o postupnom ukidanju subvencija.

 

Ovaj članak je tipičan primjer nekvalitetnog i senzacionalističko-navijačkog jednostranog izvještavanja. Norveška je vrlo specifičan slučaj i po mnogo čemu jedinstvena u svijetu (egzotična kombinacija velikih nalazišta nafte i praktički besplatne struje iz hidroelektrana) i odluke koje se tamo donose ili se namjeravaju donesti se ni na koji način ne mogu preslikati na ostatak svijeta. 

16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
RobertS kaže...

Po čemu točno je Norveška najnaprednija europska država? Norveška je do 1969. kada je počelo crpljenje nafte bila jedna od najsiromašnijih europskih država i živjela je od ribarstva i zemljoradnje. Danas živi isključivo od prodaje nafte (80% poreznih prihoda) i forsira električne automobile jer - jedina na svijetu - 100% svojih potreba za strujom zadovoljava iz hidroelektrana (dakle praktički besplatno), dok im se naftu puno više isplati prodavati, nego je trošiti na vlastitom tržištu. Barem je tako prije bilo, zbog trenutno jako niskih cijena nafte na tržištu Norveška prodaje naftu ispod ili po cijeni cijene eksploatacije i gospodarstvo će im se uskoro preko noći urušiti ako cijene nafte ubrzo ponovno ne narastu. Od 2013 do danas je već više od 20.000 ljudi u Norveškoj naftnoj industriji ostalo bez posla, do 2020 očekuje se gašenje više od 100.000 radnih mjesta, sve zbog preniskih cijena nafte koje neće tako skoro narasti na nivo iznad barem 70-80 $/barel što bi Norveška trebala da njihova nafta bude ponovno isplativa. Ovo s elektroautima je čisti populistički spin, ako padne industrija nafte, past će i standard, a time i spremnost na kupnju preskupih elektroauta. Razlog za uspjeh elektroauta u Norveškoj nije što su napredni, nego što je država do sada za iste davala enormne subvencije i istovremeno nabila poreze i davanja na klasične automobile kako bi što više domaće nafte ostalo za izvoz. Prošle godine su shvatili da to tako zbog sve manjih prihoda od prodaje nafte više ne ide, pa su donijeli odluku o postupnom ukidanju subvencija.

 

Ovaj članak je tipičan primjer nekvalitetnog i senzacionalističko-navijačkog jednostranog izvještavanja. Norveška je vrlo specifičan slučaj i po mnogo čemu jedinstvena u svijetu (egzotična kombinacija velikih nalazišta nafte i praktički besplatne struje iz hidroelektrana) i odluke koje se tamo donose ili se namjeravaju donesti se ni na koji način ne mogu preslikati na ostatak svijeta. 

 RH je po potencijalu uz bok Norveškoj, a debelo ispred jedne Njemačke i Austrije, pa usporedi zašto su oni uspješniji od nas. Zato što nisu stranačke ovčice i privatni džep im nije najveći doseg koji imaju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 13:42 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
lllnuclearlll kaže...
* * *

Pa Norvežani i ostali skandinavci su dosta okrenuti zdravom načinu života i razumiju da je kapitalizam rak rana ovog društva. Većinu nije briga za RR, Ferrari i ostale luksuzne automobile... Mentalitet na kojem im zavidim i žao mi je što i sam ne živim u takvom društvu, nego u ovoj balkanskoj vukojebini...

ISTO ali ISTO sam mišljenje imao kao i ti, dok i sa nisam sam upao u sistem Švicarske, Švedske među kojima je i Norweška. Volio bih te na mjesec poslati među one kamenčuge, glava bi ti otrnula od stresa. Svaka medalja ima i naličje pa da krenem redom... (*)... 

 

Bilal kaže...

Norveška je najnaprednija evropska država. * * *

Evropska sigurno, a mislim čak da imaju najveći standard na svijetu. Ali ne zaboravi da hamburger košta oko 200 kuna a cheesburger oko 300 kuna na benzinskoj.

 

... (*)... To su tako sterilne države na svijetu da će uskoro teško razlikovati čovjeka od robota. Ne znam što se desilo sa tim državama (konkretno govorim o Noweškoj i Švicarskoj) da od ratobornih vikinga postaju ljudi koji nemaju osjećaja prema vlastitoj djeci.

 

Evo par zanimljivosti.

- U Norweškoj kao i Švicarskoj svaki šumarak ima klupu, mjesto ozidano kamenom gdje možeš raspaliti toštilj i drva pripremljena sa strane kao i kantu za smeće i kesicu za otpad. Ako je šuma iza te mini raja onda imaju i stepenice a ako su stepenice strme tu jei uže sa strane da se čovjke može pridržati ako ne-do-bog-dragi pođe pasti. Čovjek bi rekao ovo je raj. Međutim u praksi su stvari sledeće. Do sada sam jedno 20-tak neradnih dana šetao uzduš i poprijeko po tim nature mjestima, vidio ispred svake kuće roštilj ali jedno nisam vidio: da je itko upalio roštilj i makar nabio jednu jedinu kobsicu!

- Experimetn koji mi prijatelj vrši svaki put kada promjeni stan. Zovne domaćina (CH u pitanju inače isto i sa Švedskom i Norweškom) nakriža mu malo peke i pršuta, otvori pivu i ovaj mu se zahvaljuje i pita se "gdje to još ima".

- Svaki Norwežanin kada dođe u Bosnu (i u HR ili SRB isto je) ali baš svaki, ode kući u suzama (naravno radosnicama) a obrnuto to se nikad ne dešava.

 

Primjer kako su razvijene zemlje zapravo stvarno razvijene:

- ključna riječ je licemjerstvo. Ok, zabranit ćemo uvoz auta na fosilna goriva ali ćemo roviti Norwegian Sea svaki par killometara i usput i izvoziti naftu + u vlastitoj zemlji nabit ćemo najvišu cijenu nafe na pumpama (što i jeste) a o parkingu neka svako za sebe napravi kuku sa neba jer dnevno parkiranje u nekom većem gradu u Norweškoj košta kao prosjećna plaća u HR.

- propovijedat ćemo mir svima na svijetu i otvarati kampove mira (jedan je i u mom naselju u BiH zove se Ship to Bosnia) a ujedno ćemo razvijati najvišu vojnu tehnologiju i prodavati ju drugm državama (je li se ovo nekome čini normalnim?)

- U sledećoj stvari mi se trebamo ugledati na njih: Norweški zakon jasno kaže: "nema prodaje mliječnih proizvoda od stranih zemalja dokle god na policama postoje norweški proizvodi." Da je to slučaj kod nas, ja bi odavno pošutao sve ove routere i switcheve i kupio si 10-tak krava muzara. Nabijem više i ovaj CDP (Cisco Discovery Protocol).

 

OnTopic. Sve ovo govori u potvrdi činjenici da barel sirove nafte više nikada neće preći 60 USD. Kao i to da nafti lobiji ne mogu uticati na razvoj električnih auta.

 

PS: O Balkanskom mentalitetu: Uopće nije loš, zapravo jedan je od najboljih u svijetu. Ljudi su ovdje zlato, ali ne valjaju vlade i uticaj pojedinaca koji bi radi vlastitih interesa rat pokrenuli dok pukneš prstima.

16 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Envy kaže...

 

PS: O Balkanskom mentalitetu: Uopće nije loš, zapravo jedan je od najboljih u svijetu. Ljudi su ovdje zlato, ali ne valjaju vlade i uticaj pojedinaca koji bi radi vlastitih interesa rat pokrenuli dok pukneš prstima.

Nisam bio u niti jednoj od tih država, tako da ne mogu suditi...

 

Ali ova zadnja rečenica me bode u oko. Političari i vlada su ogledalo naroda, barem većine naroda. Tko je doveo te stranke na vlast i drži ih tamo već 25 godina?

9 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
lllnuclearlll kaže...
Envy kaže...

 

PS: O Balkanskom mentalitetu: Uopće nije loš, zapravo jedan je od najboljih u svijetu. Ljudi su ovdje zlato, ali ne valjaju vlade i uticaj pojedinaca koji bi radi vlastitih interesa rat pokrenuli dok pukneš prstima.

Nisam bio u niti jednoj od tih država, tako da ne mogu suditi...

 

Ali ova zadnja rečenica me bode u oko. Političari i vlada su ogledalo naroda, barem većine naroda. Tko je doveo te stranke na vlast i drži ih tamo već 25 godina?

 

nije važno tko glasa već tko broji glasove. i gdje to u ijednoj državi (svijeta) vlada provodi volju naroda? narod nitko ne pita. samo mu se daje iluzija slobode i tzv. demokracije. ali odosmo offtopic...

12 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
RobertS kaže...
Bilal kaže...

Norveška je najnaprednija evropska država. A kod njih se onaj Nissan Leaf odlično prodaje. Kao i ostali električni automobili.

 

Edit: Nisam ni čitao članak, prvo sam naletio na temu na forumu. Ako već sad imaju 17% električnih auta, neće oni morati ni čekati do 2025. da se riješe benzinaca.

Po čemu točno je Norveška najnaprednija europska država? Norveška je do 1969. kada je počelo crpljenje nafte bila jedna od najsiromašnijih europskih država i živjela je od ribarstva i zemljoradnje.

 Vrijeme ide dalje, vrijeme brzo prolazi :P

 

Htijedih rec... i Nasa drzava, Yugoslavija (Jugoslavija) je 70tih zborila za jednu od najrazvijenijih i bogatijih zemalja europe... Taljani su nas ljubomorno gledali, Nemsi su se iscudjivali.... a danas di smo? najnerazvijenija zemlja... spadamo u zemlje u razvoju, jel tebi to jasno? skupa smo sa somalijom u košu :D i ti? ti? nadjes nesto za prigovoriti Norveskoj? ma hoj se zatrpat kantom katrana, vise ne zasluzujes!!!! :D

16 godina
neaktivan
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

Je, toliko su bili napredni da su par godina kasnije krenuli sa redukcijama svega i svačega, a koliko su ekološki bili osviješteni u Jugoslaviji, govori činjenica da se vozilo par nepar 

Why so serious?
 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Cesc kaže...

Je, toliko su bili napredni da su par godina kasnije krenuli sa redukcijama svega i svačega, a koliko su ekološki bili osviješteni u Jugoslaviji, govori činjenica da se vozilo par nepar 

kriza o kojoj pricas imala je svijetski razmjer a nasa je drzava odabrala takav oblik borbe... ali demagoga poput tebe nikada nece faliti, takav je ovaj planet :)

16 godina
odjavljen
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

Ovdje u Dublinu ima dosta Leaf-ova. Cini se kao nelos autic...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
LudaRajcica kaže...
Cesc kaže...

Je, toliko su bili napredni da su par godina kasnije krenuli sa redukcijama svega i svačega, a koliko su ekološki bili osviješteni u Jugoslaviji, govori činjenica da se vozilo par nepar 

kriza o kojoj pricas imala je svijetski razmjer a nasa je drzava odabrala takav oblik borbe... ali demagoga poput tebe nikada nece faliti, takav je ovaj planet :)

 Kriza je bila 70-ih u svijetu, jel potrajala i u 80-tim, ili se to samo Juga nastavila boriti (hasta la victoria siempre ), a truli zapad se izmirio sa arapskim zemljama koje su izazvale naftnu krizu? :D

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 15:06 (Cesc).
15 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
lllnuclearlll kaže...
* * *

Nisam bio u niti jednoj od tih država, tako da ne mogu suditi...

 

Ali ova zadnja rečenica me bode u oko. Političari i vlada su ogledalo naroda, barem većine naroda. Tko je doveo te stranke na vlast i drži ih tamo već 25 godina?

E upravo je u tom fazon: moraš biti najmanje 2 mjeseca i to da hodaš samo od mjesta do mjesta, da pričaš sa ljudima i da ti svaka druga osoba priča o sistemu unutar države. Ja sam isto tako razmišljao.

Inače znam da su ceste ogledalo zemlje, a za politiku je netko ovdje na forumu rekao da je i demokratija kada dva vuka i jedna ovca glasaju šta će za večeru. Inače ja odavno gazim treću deceniju a nisam u životu glasao niti znam kada su izbori. I u Norweškoj vjeruj da je tako: pola norwežana pojma nema tko je u vlasti.

Inače gore netko je malo povijesti se dotakao visokorazvijenih država. Ima istine: Tko je prije 40-tak godina imao kaput u CH, Norweškoj i Švedskoj bio je gospodin čovjek. Evo što se sada dešava u Švicarskoj (čujem i u Skandinaviji isto). Ja u odjelu ne smijem seljacima router zamjeniti. Seljaci (to su pravi Švicarci) su ogorčeni na vladu, a nema brda u CH a da nema štale, krava, koza i ovaca.

Činjenica je da se svijet u zadnjih 100 godina promjenio više nego u zadnjih dvije tisuće, a hypertempo se nastavlja. Zadnja decenija će da promjeni svijet više nego predhodnih 100 godna.

Pa ti budi pametan u ovom ludilu. 

 

Friday kaže...

Ovdje u Dublinu ima dosta Leaf-ova. Cini se kao nelos autic...

Ako nećeš da ti se auto kvari - samo i samo Japan. Nije loš, ali je ružan k'o ker 

12 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Cesc kaže...
LudaRajcica kaže...
Cesc kaže...

Je, toliko su bili napredni da su par godina kasnije krenuli sa redukcijama svega i svačega, a koliko su ekološki bili osviješteni u Jugoslaviji, govori činjenica da se vozilo par nepar 

kriza o kojoj pricas imala je svijetski razmjer a nasa je drzava odabrala takav oblik borbe... ali demagoga poput tebe nikada nece faliti, takav je ovaj planet :)

 Kriza je bila 70-ih u svijetu, jel potrajala i u 80-tim, ili se to samo Juga nastavila boriti (hasta la victoria siempre ), a truli zapad se izmirio sa arapskim zemljama koje su izazvale naftnu krizu? :D

 

 gle, mos nastaviti do besvijesti al cinjenice govore 1000 rijeci :D 

samo usporedi ovu vukojebinu danas i onu velesilu tada! nista vise :) al kazem, tesko se boriti sa dogmama i demagogijom kojom smo okruzeni i tesko je prihvatiti odgovornost za ucinjeno :P

8 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Kao da ja znam kaj je Nizozemska, a kaj Nirveska, hocemo Holandiju nazad
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
zeroname kaže...

Baš me zanima kako će izgledati kad zabrane prodaju Ferrarija, Rolls Royce-a, i ostalig luksuznih auta.

 Bogati kupci takve igračke iovako kupuju u inozemstvu, a čak da im osim prodaje zabrane i registraciju u Norveškoj, opet će naći način da ih vani registriraju, uz puno novaca danas se svašta može. Gledajući u budućnost, superautomobili kao vozila na fosilna goriva će iovako biti zadnji po redu koji će izumrijeti 

14 godina
odjavljen
offline
I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s moto

BUG prenosi vijest staru 5 dana!?!? Bravo majstori.

 

Podržavam zabranu prodaju onda kada Norvežani prestanu crpiti naftu. Ovako je odluka licemjerna. Obogatili su se na zagađenju zraka.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
snuupi kaže...

BUG prenosi vijest staru 5 dana!?!? Bravo majstori.

 

Podržavam zabranu prodaju onda kada Norvežani prestanu crpiti naftu. Ovako je odluka licemjerna. Obogatili su se na zagađenju zraka.

 

Da, i? Zele cistiji zrak u svojoj zemlji. To kao da kazes da predsjednik uprave tvornice duhana mora biti okorjeli pusac inace je licemjer. Cak stovise - svi bi trebali biti pusaci. Na razgovoru za posao - "koliko pusite dnevno?"

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Friday kaže...
snuupi kaže...

BUG prenosi vijest staru 5 dana!?!? Bravo majstori.

 

Podržavam zabranu prodaju onda kada Norvežani prestanu crpiti naftu. Ovako je odluka licemjerna. Obogatili su se na zagađenju zraka.

 

Da, i? Zele cistiji zrak u svojoj zemlji. To kao da kazes da predsjednik uprave tvornice duhana mora biti okorjeli pusac inace je licemjer. Cak stovise - svi bi trebali biti pusaci. Na razgovoru za posao - "koliko pusite dnevno?"

 

 

LOL, zagađenje, pogotovo CO2, ne poznaje granice, totalno je svejedno gdje se nafta spaljuje, cijeli svijet pati zbog toga. Nego, gdje će sa silnim baterijama jednom kad se potroše? U more? Da iza ove odluke stoji ekologija, onda bi puno više učinili da trenutno prestanu vaditi i prodavati naftu i plin, sve drugo je licemjerje. Kao da diler drogom novcima koje je zaradio dilanjem svojoj djeci osigura život bez droge i time se hvali preko TV stanice koju istim tim novcem financira. Norveška je bogata i to je to, niti napredna, niti moralna, ništa, samo bogata (barem dok ide biznis s naftom).

13 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s

"Nego, gdje će sa silnim baterijama jednom kad se potroše? U more?"

Kemija-sedmi i osmi razred, priroda i društvo, četvrti razred. Tamo možeš saznat odgovore na pitanja kamo s baterijama

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 18:29 (AntGadget).
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
AntGadget kaže...

"Nego, gdje će sa silnim baterijama jednom kad se potroše? U more?"

Kemija-sedmi i osmi razred, priroda i društvo, četvrti razred. Tamo možeš saznat odgovore na pitanja kamo s baterijama

Pogledao sam, ne piše. Vidim da si ekspert pa te molim da budeš konkretan i precizan - koja točno knjiga, broj stranice, citat...? 

14 godina
offline
Re: I Norveška planira zabraniti prodaju vozila s
Zagadenje ne poznaje granice hm hm ti onda idi u singapur ionak ti je isto ,ja cu ostat meni je ipak bolje ovdje
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice