Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

poruka: 25
|
čitano: 5.846
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš".
10 godina
suspendiran
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

da, i voda je mokra.

 

Šta je stvarno problem što su igre u pretplati dostupne za igranje samo ono vrijeme koje ti traje pretplata, i postoji mogućnost da nestanu iz kolekcije?

 

 

Mislim da je daleko veći problem ono da kupljenu igru (odnosno kupljeni kod) možda više neće biti moguće preuzeti (recimo za 5+ godina od njenog izdavanja), ako izdavač tako kaže.

To je baš kakano.

 

 

 

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Čuj "one koje igramo putem pretplate", pa i one koje smo "kupili" putem raznih servisa digitalne distribucije isto tako odu. Ubisoft je nedavno onemogućio pristup kupljenim DLC-ovima za pojedine starije igre, jer DLC-ovi zahtevaju online aktivaciju, a oni su ugasili servere. Isto bi mogli uraditi i za kompletne igre. U njihovoj EULA-i stoji, svim velikim slovima, “This product is licensed to you, not sold.” Slično je i sa drugim servisima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
9 1 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
"You will own nothing and you will be happy", Claus Schwab.

Zato uvijek kupujem fizičku kopiju meni dragih igara, filmova, serija, glazbe, stripova i knjiga. I za svaki slučaj napravim njihov digitalni backup.

https://x.com/SgforgoodStella/status/1747527462051787240?s=20
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 1:37 (Zeolit).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Pa ni igre koje kupujemo digitalno na PC, PS, Xboxu, Nintendu nisu naše vlasništvo.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Evo ja imam original dvd starcrafta 2. Čuvam ga iz đira. Ali to je ustvari samo prva kampanja. Ostale 2 plus bonus kampanja su digitalne. Nek izgase servere moću igrat prvu kapanju sam sa sebom i to je to. Drugo je što bi community napravia neke krekirane servere di bi se moglo igrat ili bi postojao neki online serivs koji bi to omogućavao. li si kupia Diabla 3, kao tvoja je ali bez servera nećeš moć igrat ni single player jer ga nećeš moć akvirat. Bogati izgase cijele masovke, sav napredak uložen u lika, sva oprema i montovi nestanu kad padne broj igrača toliko da im se ne isplati držat servere, i to velike firme kao Sony. I Blizzard će napravit isto ako se desi da niti free to play model ne može održat dovoljan broj igrača, to tako funkcionira. Nema više "moja je" od kad se prešlo na digitalnu distribuciju.

A i da gledaš samo single player, znači igru koju ću igrat samo ja sam sa sebom... Ja sam jedan od rijetkih koji bi imao pređene sve igrice na stimu. Da mi nisu sin i mala kupovali svoje koje im samo tu stoje na accountu nakon par sati igranja. Znači par sati a igra ima, nezz, 40 ili 100 sati igranja. Ili 300 sati. Igre im tu stoje bezveze. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Na žalost isto vrijedi i za ostali digitalni sadržaj na pretplatu: softver, filmovi, muzika, ...

S druge strane recimo da si kupio neku igru na nekom mediju (CD/DVD), ali ona radi na npr. WinXP.

Već za koju godinu nećeš je imati gdje pokrenuti iako ti ponosno stoji na polici. Stvari u IT-u imaju kratki rok trajanja. 

 

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Dobro im ide za sada

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
 
5 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 To je stvar koju potrošači nikako da shvate a to je da MI vodimo tržište i ne ONI. MI odlučujemo šta i kada ćemo nešto kupit - istina, krcato je ovaca koji padaju na marketinške igirce kako uvjek moraš imat novo-najnovije-zadnje inače nisi kuul.

Ali mislim da će se to polako promjenit.... ili je to možda ipak samo naivno nadanje...!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Nije rekao ništa krivo.

Veći problem je gašenje online servisa igre jel je ona stara.ok iz današnje perspektive, nismo imali tko zna koje online servis za stare igre. Al trenutne igre ne možeš igrat bez interneta, znaći kad je kupiš ima ograničeno vrijeme da je odigraš.
E to me ljuti..

Bilo bi lipo kada ugase servise, da omoguće igranje bez neke njihove autentifikacije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
nikonja kaže...
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 To je stvar koju potrošači nikako da shvate a to je da MI vodimo tržište i ne ONI. MI odlučujemo šta i kada ćemo nešto kupit - istina, krcato je ovaca koji padaju na marketinške igirce kako uvjek moraš imat novo-najnovije-zadnje inače nisi kuul.

Ali mislim da će se to polako promjenit.... ili je to možda ipak samo naivno nadanje...!

 a gledaj trziste kako koje. Prostor za stanovanje moras imati, hranu moras imati, vodu moras piti, medicinsku skrb itd... Kod nekih potreba nema "take it or leave it".

Ali sto se igara tice pa daj nemoj me zajebavat. Placu skupo. Pa nemoj kupovati onda!!! Ne odgovaraju ti uvjeti za kupnju igre? Nemoj kupiti!!! Nekada mi stvarno nije jasno sto je ljudima u glavi. I onda se sjetim. Malo, jako zalosno malo im je u glavama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 15:25 (konjRR).
7 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Zeolit kaže...
"You will own nothing and you will be happy", Claus Schwab.

Zato uvijek kupujem fizičku kopiju meni dragih igara, filmova, serija, glazbe, stripova i knjiga. I za svaki slučaj napravim njihov digitalni backup.

https://x.com/SgforgoodStella/status/1747527462051787240?s=20

 https://faktograf.hr/2024/01/17/snimka-vrijedanja-klausa-schwaba-nije-iz-davosa-radi-se-o-montazi-satiricara/

16 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Isto je i na piratskim stranicama, jer i tamo igre koje igramo nisu naše. 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 skala ti je ko nevidijin marketing, kreće od 18 i završava na 22, tako da pad sa 22 na 20 ispada kao da su izgubili pola vrijednosti

15 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 skala ti je ko nevidijin marketing, kreće od 18 i završava na 22, tako da pad sa 22 na 20 ispada kao da su izgubili pola vrijednosti

 Ma to sam danas naletio na memu pa ju stavio.

 

No, potaknuo si me da idem provjeriti

 

Zadnjih par mjeseci im isto "dobro ide" i jako su blizu izgubljene polovice vrijednosti.

 

 

 

***edit***

 

Zapravo njima "dobro ide" vec nekoliko godina

 

 

We live in a society exquisitely dependent on science and technology, in which hardly anyone knows anything about science and technology.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 22:03 (syncmaster245b).
11 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
pqweasdyxc kaže...

Pa ni igre koje kupujemo digitalno na PC, PS, Xboxu, Nintendu nisu naše vlasništvo.

 Kupujem na gogu i sejvam na hdd backup.moje je itekako

15 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
syncmaster245b kaže...
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 skala ti je ko nevidijin marketing, kreće od 18 i završava na 22, tako da pad sa 22 na 20 ispada kao da su izgubili pola vrijednosti

 Ma to sam danas naletio na memu pa ju stavio.

 

No, potaknuo si me da idem provjeriti

 

Zadnjih par mjeseci im isto "dobro ide" i jako su blizu izgubljene polovice vrijednosti.

 

 

 

***edit***

 

Zapravo njima "dobro ide" vec nekoliko godina

 

 

 kako je krenilo kupit ce ih microsoft.....vec si ionako šeraju igre

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
2 godine
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Svaka njima čast, ali samo hardver se plaća.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
GSP kaže...
pqweasdyxc kaže...

Pa ni igre koje kupujemo digitalno na PC, PS, Xboxu, Nintendu nisu naše vlasništvo.

 Kupujem na gogu i sejvam na hdd backup.moje je itekako

 GOG je jedini digitalni dućan gdje posjeduješ igre, afaik.

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Nisi čuo za emulatore?
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Jesam li igdje rekao da je ta snimka stvarna ili montaža? Je li to uopće bitno za ovu temu?
11 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla

Je gog je zakon, imam oko 200 igara tamo...i vise daju developerima nego steam.na steamu imam par igara i tjt.

15 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
syncmaster245b kaže...
picajzla0707 kaže...
syncmaster245b kaže...

Dobro im ide za sada

 skala ti je ko nevidijin marketing, kreće od 18 i završava na 22, tako da pad sa 22 na 20 ispada kao da su izgubili pola vrijednosti

 Ma to sam danas naletio na memu pa ju stavio.

 

No, potaknuo si me da idem provjeriti

 

Zadnjih par mjeseci im isto "dobro ide" i jako su blizu izgubljene polovice vrijednosti.

 

 

 

***edit***

 

Zapravo njima "dobro ide" vec nekoliko godina

 

 

 Super. Najgora gejming firma. Što prije propadnu to bolje. Doći će netko drugi na njihovo mjesto, možda bolji.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
offline
Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vlasniš

Mogle bi se napisati knjige o tome da li je gori Ubisoft ili Activision (uzgred, Bobby Kottick se povukao, doduše svojevoljno, nije proteran, tako da verovatno nastavljaju po starom).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Čuo? Pisao! No to je druga tema.
I to nije to.
Kao da ti za koju godinu kažu da tvog dizelaša možeš voziti samo na prikolici koju vuče električni auto.
Life is jazz. Play it cool.
14 godina
online
Re: Igre koje igramo putem pretplate nisu naše vla
Macumba kaže...
Čuo? Pisao! No to je druga tema.
I to nije to.
Kao da ti za koju godinu kažu da tvog dizelaša možeš voziti samo na prikolici koju vuče električni auto.

 Ako zelis u neke europske gradove uci i kroz neke ulice proci vec ti to i kazuju neko vrijeme 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice