Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa

poruka: 118
|
čitano: 24.541
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa".
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Led se topi, CO2 raste, logično je da će bilje do neke razine bolje uspjevati, ali to nama i dalje nije dovoljno jer biljke ne mogu apsorbirati sav ugljik koji ljudi ispuste.

 Led se topi od ~10 000 BC na ovamo.

 

Sto zelis reci?

 

Zemlja je zelenija nego sto je bila prije 35 godina kada su katastroficari, bez pokrica ako smijem dodati, krenuli nas plasiti.

 

Jos jednom, sto zelis reci?

Na sto se tocno zalis?

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 20:36 (syncmaster245b).
4 godine
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Što znači da se biljni pokrov povećava zadnjih 12.000 godina.
Što točno ti želiš reći?
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Što znači da se biljni pokrov povećava zadnjih 12.000 godina.

 Ja to nisam nigdje rekao.

 

No nastranu, svjedno ocekujemodgovor od tebe.

 

Na sto se tocno zalis?

 

 

Po svakoj metrici danas se bolje zivi nego ikada u bilo kojem dijelu pisane povjesti (znaci zadnjih ~6000 godina).

 

Daj mi reci sto je toliko lose u tvom zivotu, a da su tvoji pretci imali bolje?

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 21:41 (syncmaster245b).
4 godine
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Nisi rekao iako si mogao, a ne se samo fokusirati na zadnjih 35 jer ista je logika.
Živi se bolje, ali moglo bi se živjeti još i bolje, a ne se zadovoljiti sa dovoljan.
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Nisi rekao iako si mogao, a ne se samo fokusirati na zadnjih 35 jer ista je logika.
Živi se bolje, ali moglo bi se živjeti još i bolje, a ne se zadovoljiti sa dovoljan.

 Fokusirao sam se na zadnjih 35 godina jer za to sam imao argument.

 

 

No u principu ti se zalis da bi se moglo zivjeti jos bolje (sto ne sporim), ali pod koju cijenu?

 

Koje je tvoje rjesenje?

 

Shvacas li da su fosilna goriva u ovom momentu nesto sto tebi omogucuje da se oblacis, kreces, hranis  pa cak i pises na ovom forumu.

Sad zamislimo da poslusamo savjet "bacaca juhe od rajcica" i jednostavno "just stop the oil", a bez ikakve konkretne adekvatne alternative.

 

Da li uopce znas kako su ljudi zivjeli u 19. stoljecu? (fuck, i oni su koristili ugljen, slobodno odaberi period ranije kada mislis da su zivjeli bolje i cistije).

 

 

Bio sam pod dojmom da moja poredba sa "miniranjem mosta" ce biti jasna svima. Ocito nije.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
4 godine
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Pod koju cijenu? Recimo 7M manje mrtvih godišnje direktnim posljedicama.
I postoji phase off. Nitko ne govori da će se napravit rez i da sutra nećeš imati benzina. Niti se to može napraviti niti se sva energija koja bi nedostajala sutra mogla nadomjestiti nečim drugim. Ali kroz neki realni scenarij sasvim je moguće...
Sunašce - nitko most ne minira, samo skreće svijet na neki drugi, zdraviji smjer...
16 godina
protjeran
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
syncmaster245b kaže...
/cut

 Led se topi od ~10 000 BC na ovamo.

 

/cut

 

 

Taj famozni The Led se ne topi ima već nekoliko milenija ili točnije rečeno još tamo od HOLOCENSKOG KLIMATSKOG OPTIMUMA (HCO) u kojem je dosegnut HOLOCENSKI TEMPERATURNI MAKSIMUM (HTM).

 

 

Osim tih neugodnih vjesti, imam još jednu. Fosilna goriva će se crpiti/koristiti još milenijima. Npr. prije koju godinu su Indijci su našli garagantuanske rezerve tvz. leda koji gori:

 

https://pib.gov.in

As the world runs out of fossil fuels and looks out for alternate sources of clean energy, there is good news from the Krishna-Godavari (KG) basin. The methane hydrate deposit in this basin is a rich source that will ensure adequate supplies of methane, a natural gas.

 

 

Methane is a clean and economical fuel. It is estimated that one cubic meter of methane hydrate contains 160-180 cubic meters of methane.

 

Even the lowest estimate of methane present in the methane hydrates in KG Basin is twice that of all fossil fuel reserves available worldwide.

 

Osim njih i Kinezi vrlo intenzivno pretražuju Južno kinesko more i grade baze.

 

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 22:30 (memulica).
6 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Pozdrav :)
i sam znaš da rješenje sigurno nije da nastavimo ovako, ovim tempom, što je najgore tempo se i ubrzava. A planeta ne može izdržati taj tempo. Koje je rješenje?
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Sunašce - nitko most ne minira, samo skreće svijet na neki drugi, zdraviji smjer...

 Ignorirati cu ovo tvoje povladjivanje, a posebice izvaljivanje milijunskih brojki u smrtonsti.

 

Po svakoj metrici ljudi nisu nikada duze zivjeli nego danas.

Kvragu, zivotni ocekivani vijek je dupli nego sto je bio 1841, dakle prije postenog zaleta industrijske revolucije i zagadjenja.

 

 

Jos jednom.

Na sto se tocno zalis?

 

No frende, ljudska vrsta trenutno ima "Valles Marineris" izmedju onoga gdje se trenutno nalazimo i onoga gdje bi htjeli biti u tehnoloskom smislu, a rijesenje koje se predlaze je miniraj jedini most koji nas moze dovesti na drugu stranu.

 

Ne mogu vjerovati da je potrebno naglasavati tako ocite stvari.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
6 godina
offline
Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa

Ali pogledaj malo što su se oni dogovorili ustvari :

 

A GLOBAL GOAL TO TRIPLE RENEWABLES AND DOUBLE ENERGY EFFICIENCY.

 

Kroz ove ciljeve se nazire da su fige bile u đžepu kad se ovo potpisivalo.

 

Utrostručiti obnovljive izvore ne znači smanjiti neobnovljive izvore.Moguće ih je čak i povećavati.

Udvostručiti energetsku efikasnost ne znači smanjiti količinu ugljičnog otiska. Ako je potrošnja energije veća

 

S ovim ciljevima je i dalje moguć isti ovaj put u propast.

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po

Izvaljivanje... Jednostavnom upotrebom interneta su mogao doći do tog podatka koji sam dao. Samo biraj koji ćeš prvi, drug ili treći link...
Pa ti predlažem, umjesto da se praviš pametan koristi tražilicu
https://www.bmj.com/content/383/bmj-2023-077784

Nitko ništa ne minira. To si si samo umislio jer si, opet, uvjeren da se misli napraviti tvrdi rez. Fosilna goriva će se postepeno izbacivati kako se budu uvodile druge tehnologije...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2023 23:36 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Nitko ništa ne minira. To si si samo umislio jer si, opet, uvjeren da se misli napraviti tvrdi rez. Fosilna goriva će se postepeno izbacivati kako se budu uvodile druge tehnologije...

Ne mogu vjerovati da si ovo izvalio, a jos vise ljutim se na samoga sebe sto ti odgovaram.

 

Onaj senilni starcic iz drzave koja kad kihne, cijeli svijet ima prehladu, je momentalno uzrokovao globalnu inflaciju udarom na energetski sektor (Keystone Pipeline, najava agresivne zelene tranzicije....)

Evo ti primjera izvaljivanja iz guzice, gdje se tvrdi o diverzifikaciji, a nemaju blage veze od kuda ce so te nadomjestiti (obrati pozornost na smijeh sa pocetka interviewa)

 

 

Par godina kasnije, posve je ocito da su pricali iz guzice, a ti sad, reci mi da si sretan sto  placas svoju bocu jestivog ulja dvostruko vise nego prije 3 godine, ili jaja, ili brasna...ili zapravo sve sto ti treba za svakodnevni zivot.

 

Doslovno u svom "zelenom" protestu, grizes ruku koja te hrani.

 

slika ispod (iz jedne druge teme sa ovog foruma) gdje posve jasno da je energija poskupila duplo cim je senilac usao u bijelu kucu (ignoriraj onaj spic iz 2022)

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
4 godine
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Ovo je sada krenulo u politiku i YouTube videe...
Tako da - laku noć...
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Ovo je sada krenulo u politiku i YouTube videe...
Tako da - laku noć...

 Nema problema, razumijem.

 

LN.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
2 godine
online
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
syncmaster245b kaže...

Zemlja je zelenija nego sto je bila prije 35 godina kada su katastroficari, bez pokrica ako smijem dodati, krenuli nas plasiti.

 

 

 Dakle trebali bi povećati emisije ugljičnog dioksida i drugih stakleničkih plinova u inat greti koja nervira i djeci koja uništavaju umjetnine po muzejima i kako bi zemlja bila još zelenija?

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 9:45 (notloB).
14 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po

ili, s obzirom da je život na Majčici Zemlji uglavnom baziran na ugljiku,  potaracati život (u svim oblicima) ?!?

 

očekujem da se debilčeki iz muzeja sami prvi žrtvuju na žrtveniku Bolje Budućnosti...

Ju je je? Je ju je!
2 godine
online
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Stric_Jura kaže...

ili, s obzirom da je život na Majčici Zemlji uglavnom baziran na ugljiku,  potaracati život (u svim oblicima) ?!?

 

očekujem da se debilčeki iz muzeja sami prvi žrtvuju na žrtveniku Bolje Budućnosti...

Ima na veneri ugljičnog dioksida u izobilju pa na njoj nema života, kakoto?

Dakle tvoj stav o klimatskim promjenama ovisi o tome koliko si ljut na gretu i oskrnavljivatelje muzejskih izložaka?

16 godina
offline
Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa

A global goal to triple renewables and double energy efficiency.

 

Po ovom se najjasnije vidi da je sve sprdačina. 

 

K tome se još uvijek obećaje zadržati rast ispod 1.5 °C? Vrlo smiješno, uzimajući u obzir da je već sada vjerojatnost da se rast ograniči na 1.5 manja od 50%[1], bez obzira kakve političke odluke donijeli.

 

[1] https://www.theguardian.com/environment/2023/oct/30/climate-crisis-carbon-emissions-budget

Amenoum
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa

A nista, ja klimu namjestit na stupanj manje ljeti i rijesen problem? Ok? Moze sad mir i ljubav? 

 

p.s. samo sam htio poentirati koliko je rasprava zastranila od ikakve pameti 

 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile početa

Inače uopće mi nisu jasni toliki, 4 komada za sada, TUovi Stricu Juri a meni ništa ni a ni be, gdje griješim? U logici možda? Ne slažete se s općeprihvaćenim znanstvenim narativom, ne volite me jer kenjam, tup sam, sj3ban, što li, cijelo vrijeme imam osjećaj da sam glup ko qurac i ništa ne razumijem na ovom forumu, jel to? Odgovore šaljite na inbox kod poštara duje što voli vas i štuje...

0 bmk
5 ne seri
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
notloB kaže...

Inače uopće mi nisu jasni toliki, 4 komada za sada, TUovi Stricu Juri a meni ništa ni a ni be, gdje griješim? U logici možda? Ne slažete se s općeprihvaćenim znanstvenim narativom, ne volite me jer kenjam, tup sam, sj3ban, što li, cijelo vrijeme imam osjećaj da sam glup ko qurac i ništa ne razumijem na ovom forumu, jel to? Odgovore šaljite na inbox kod poštara duje što voli vas i štuje...

Psihologija 101, kak bi rekli američani.

Oni su iznervirani ekofrikovima (i ja sam) pa automatski bacaju kontru, premda znaju da nije baš tak, ali takav ti je naš narod inače, jbg.

A sve te rasprave oko štetnosti klimatskih promjena su bespotrebne, barem svakome tko je čuo za pojam biosfera (kome nije jasno valjda ima neku staklenku s čepom doma pa nek se igra).

A Stric_Jura, kao eminentni pubkvizaš, sigurno zna, ali eto, šta reći, koju posluku porati...

 

P.S. kliknuo sam ti na ne seri.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 15:22 (fer-de-lance).
2 godine
online
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
fer-de-lance kaže...

Psihologija 101, kak bi rekli američani.

Oni su iznervirani ekofrikovima (i ja sam) pa automatski bacaju kontru, premda znaju da nije baš tak, ali takav ti je naš narod inače, jbg.

A sve te rasprave oko štetnosti klimatskih promjena su bespotrebne, barem svakome tko je čuo za pojam biosfera (kome nije jasno valjda ima neku staklenku s čepom doma pa nek se igra).

A Stric_Jura, kao eminentni pubkvizaš, sigurno zna, ali eto, šta reći, koju posluku porati...

 

P.S. kliknuo sam ti na ne seri.

 

 Bmk je točan odgovor, nemaš pojma, nisi mi odgovorio na prethodno pitanje, hoćeš li ili bmk?

 

Edit ..., sorry uspio sam te zamijeniti za ihusha, , nisam normalan.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 15:48 (notloB).
15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po

-kažu da je sve u oku promatrača.. :) činjenice su nešto drugo dok ih možda nikad ne možemo znati.

 

-tema? smijeh, još jedan skup-nakupina predstavnika nečega koji nekim papirom nešto ... onak, nije ni za dupe obrisat, dok brigom za ekologiju-temperaturu spale tone goriva za put i tone papira za pamflete. Ovisno o tumačenju činjenica i predviđanja koja se po izboru uzmu kao moguća i time 'stvarna', čak spase svijet.. jer ponovo, bez 'njihvog djelovanja' bi možda-moguće temp skočila recimo +5c .. pa ako su ovakva djelovanja pomogla, tad su 'direktno' zaslužni za -3,5c što je izuzetno puno, dvostruko od problematičnog skoka, da je norma-posao radnik bi dobio pohvalnicu.. s jednim problemom a to je samo predviđanje-projekcija 'moglo bi možda..' kao što ja sad tebe mogu spasiti od sigurne smrti, recimo padom pod vlak, i eto, spasio sam ti život, jer dok čitaš nisi pao pod vlak.. tj u stilu 'mirko, pazi metak, hvala (reče slavko)..' :)

-nakon tog zajedno sa zelenom gretom idemo slaviti političare-politiku i ekologiju, malo slavlja-dernek, nakon dobro obaljenog posla.. na vlak stigneš i sutra (ili pod.. relativno) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
notloB kaže...

Edit ..., sorry uspio sam te zamijeniti za ihusha, , nisam normalan.

 

 Ok ok

Smanjit ću broj interpunkcijskih znakova

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
2 godine
online
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
ihush kaže...

-kažu da je sve u oku promatrača.. :) činjenice su nešto drugo dok ih možda nikad ne možemo znati.

 

-tema? smijeh, još jedan skup-nakupina predstavnika nečega koji nekim papirom nešto ... onak, nije ni za dupe obrisat, dok brigom za ekologiju-temperaturu spale tone goriva za put i tone papira za pamflete. Ovisno o tumačenju činjenica i predviđanja koja se po izboru uzmu kao moguća i time 'stvarna', čak spase svijet.. jer ponovo, bez 'njihvog djelovanja' bi možda-moguće temp skočila recimo +5c .. pa ako su ovakva djelovanja pomogla, tad su 'direktno' zaslužni za -3,5c što je izuzetno puno, dvostruko od problematičnog skoka, da je norma-posao radnik bi dobio pohvalnicu.. s jednim problemom a to je samo predviđanje-projekcija 'moglo bi možda..' kao što ja sad tebe mogu spasiti od sigurne smrti, recimo padom pod vlak, i eto, spasio sam ti život, jer dok čitaš nisi pao pod vlak.. tj u stilu 'mirko, pazi metak, hvala (reče slavko)..' :)

-nakon tog zajedno sa zelenom gretom idemo slaviti političare-politiku i ekologiju, malo slavlja-dernek, nakon dobro obaljenog posla.. na vlak stigneš i sutra (ili pod.. relativno) :))

 Čini mi se prekratak odgovor, mislim da zaslužujem više rečenica ili barem riječi, plahta bi mi odgovarala ali ukoliko je moguće na pitanje a općenito bi mogli kasnije.

15 godina
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
fer-de-lance kaže...
notloB kaže...

Edit ..., sorry uspio sam te zamijeniti za ihusha, , nisam normalan.

 

 Ok ok

Smanjit ću broj interpunkcijskih znakova

 

 

 -tako da ih izbaciš? :) ..

 

+ btw, nema kod mene viška interpunkcija, zarez, točka.. jedino točkice koje znače da se može dalje nabrajati, ubaciti riječi-rečenice-smisao-primjeri ili naprosto pauza u govoru-čitanju-disanju-ritmu.. pa i dramaturgija :)

ostalih znakova nema kao viška, izuzetak moguć tipfeler.

 

edit: .. eto, daš mu prst (kratak post) on bi ruku, plahtu :)) ..

-dok spašavanje života pod vlakom preskače, nezahvalnik nijedan ... :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2023 16:25 (ihush).
2 godine
online
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
ihush kaže...
 tipfeler

To je, najnevjerojatnije, ipak žao mi je što ne odgovaram na odjeljak teksta koji premašuje barem pola scrolla per page.

8 godina
suspendiran
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Ovo je kraj kaže...

- nisam znao da gospođa Meloni ima okserice.

 Da bolje izgleda ne bi se bavio/la politikom

Ja rekoh
8 godina
suspendiran
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...
Ja sam dao statistiku, ihush je izveo neki svoj lijevi zaključak iz ne znam kojeg pogleda.
Led se topi, CO2 raste, logično je da će bilje do neke razine bolje uspjevati, ali to nama i dalje nije dovoljno jer biljke ne mogu apsorbirati sav ugljik koji ljudi ispuste.

 Značajan dio te "energije" je ugljen u proizvodnji čelika. to baš nije energija koju ćemo dobiti slaganjem solarnih panela povrh čeličane jer ugljen tamo služi, prije svega, kao redukcijsko sredstvo. Zato je taj grafikon s agendom... 

Ja rekoh
8 godina
suspendiran
offline
Re: Dogovor u Emiratima: zemlje ipak dogovorile po
Gallu kaže...

Izvaljivanje... Jednostavnom upotrebom interneta su mogao doći do tog podatka koji sam dao. Samo biraj koji ćeš prvi, drug ili treći link...
Pa ti predlažem, umjesto da se praviš pametan koristi tražilicu
https://www.bmj.com/content/383/bmj-2023-077784


 Ta statistika je jednostrana. Može se gledati kao cilj koji bi promjenama mogli postići.

 

Naime, da energije fosilnih goriva nije bilo do sada, životni vijek bi bio 50 godina jer ne bi bilo cjepiva, tekuće vode, toplih i suhih stanova, kopalo bi se na ruke u nemogućim uvjetima i tako redom. Jes, emisije su postale problem jer bi svi mi htjeli imati američki standard, a i oni bi još više svega. I treba sve unaprijediti. Ali, ne. Ne prihvaćam da fosilna goriva ubijaju ljude, to je najobičnija propaganda. Neka oni koji to tvrde odmah prestanu koristiti sve što dolazi od goriva pa da vidimo koliko će dugo izdržati. Ja ću odmah prihvatiti 77 s fosilnim gorivima jer bih bez njih već u prosjeku bio mrtav.

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice