Preporuka PC servisa u Zg?

poruka: 6
|
čitano: 3.135
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Preporuka PC servisa u Zg?

Bok ekipa,

 

možete li mi preporučiti servis u Zagrebu da je ok omjer cijene i kvalitete? Brzina nije nužno bitna, ali bilo bi ok da je unutar par dana. Po mogućnosti da komponentu koju će eventualno trebati zamijeniti mogu odmah dobiti u istom dućanu.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Preporuka PC servisa u Zg?
this donk kaže...

Bok ekipa,

 

možete li mi preporučiti servis u Zagrebu da je ok omjer cijene i kvalitete? Brzina nije nužno bitna, ali bilo bi ok da je unutar par dana. Po mogućnosti da komponentu koju će eventualno trebati zamijeniti mogu odmah dobiti u istom dućanu.

 

Hvala

 

Ovo nikad niti jednom servisu nemoj reci - jer uvjek postoje klijenti kojima je "hitno", i tvoj ce uredjaj

biti stavljan "sa strane", i nikako doci po prave na red.

Gdje god da dodjes, pitaj za cijenu diagnostika i koliko sati/dana im treba da ju odrade.

 

Ako imas brand-name racunalo, onda najbolje u sluzbenom servisu.

Ako imas "slozenac", onda mozes u bilo kojem servisu.

 

Preporuke za servise u ZG nemam bas, cuo sam da je PC Shop u ZG-u cisto dobar i realan s cijenama.

Za Sisak ti mogu reci da imas jedan dobar za PCe - iSHOP, i za ostalu elektroniku imas ElCod.

9 godina
neaktivan
offline
Preporuka PC servisa u Zg?

Posto njemu treba u zg jel imas mozda i  preporuku u Splitu? 

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka PC servisa u Zg?
Pozzz gospodo imam jedan prob sa kompom ploca je gygabite kad ukljucim kabal za procesor ploca se ne upali kad iskljucim ploca se upali rade ventilatori rade svetla pa molim za pomoc ako moze
alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preporuka PC servisa u Zg?

-ne upali se ploča.. nego samo ventilator-svjetla. (pogrešno tumačenje što znači upaliti mbo ili pustiti struju..).

-crknuta mbo ili napajanje ili cpu..

-slušaj beepkodove (pc zvučnik) ako barem dio mbo radi.. možda pomogne u traženju uzroka, eliminaciji-zamjeni.

-mbo se ne može upaliti bez napajanja, cpu i da je to troje ispravno. Bez bitnih dijelova kao ram ne može raditi ali ti javi grešku-beep-alarm kao i video-ostalo.. zato barem mbo+napajanje+cpu moraju biti ispravni ili kvar u njima takav da barem dio radi..

-najlakše ako je napajanje, najgore ako je mbo jer je to osnova, cpu bez mbo je beskoristan tranzistor a ovisino o seriji-generaciji starija mbo je teže za nabaviti.. pa kad crkne bacaš i cpu jer bez ispravne kompatibilne mbo je beskoristan.

 

-ako nemaš zamjenske-iste-slične dijelove za test ne možeš nešto pametno osim u servis.

-ono što možeš je osnovni test-paljenje samo najosnovnijeg dijela, bez ičeg dodatnog, sve ostalo odspojiti, diskovi, konektori audio-usb.. baš ništa osim napajanja+mbo+cpu (i njegov hladnjak). Ako to pali, tad možeš dalje po koracima dodavati komponente kao ram-ostalo i tako pronađeš uzrok. Ako to osnovno ne radi ne možeš ništa tj jedino praktično drugo napajanje ili mbo-cpu da imaš iste-kompatibilne pri ruci (99% nemaš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Preporuka PC servisa u Zg?
557 kaže...
Pozzz gospodo imam jedan prob sa kompom ploca je gygabite kad ukljucim kabal za procesor ploca se ne upali kad iskljucim ploca se upali rade ventilatori rade svetla pa molim za pomoc ako moze

 još kad bi napisao koje je godište pc i s kojim komponentama, bilo bi lijepo.

*to se znalo događati kod intel serije 10 i 11 CPu, pa je na ploči za cpu 10 "ploča svijetlila", ali se nije dizao sistem, jer ploča ne podržava seriju 11 CPU.

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice