Youtube i polaganje prava

poruka: 4
|
čitano: 468
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Youtube i polaganje prava

Ljudi, u zadnje vrijeme mi se dogada da uploadam video (recimo nfs heat) i u njemu svira glazba. Normalno da YT odma zahalta sve to i potencijalni prihodi odlaze vlasniku pjesme što je sasvim normalno ali kako da se ja borim protiv toga? Bas moram pogasiti sve pjesme u igri da YT ne podivlja sa zaštitama autorskih prava ili ostaviti video bez zvuka (sto je brzvrzr)? Video mi nije blokiran i nece biti ali ovo je vec komicno.

 

Hvala Vam na odgovorima.

Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Youtube i polaganje prava

Ne znam hoće li ti pomoći, ali na kraju videa i u opis istog napiši ime autora, naziv pjesme i da njemu pripadaju sva autorska prava. Vidim da puno YouTube kanala tako radi...

Također možeš koristiti i royalty-free glazbu, odnosno, glazba za koju ne treba plaćati licencu i u potpunosti je besplatna za korištenje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 17:23 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Youtube i polaganje prava
Bass kaže...

Ljudi, u zadnje vrijeme mi se dogada da uploadam video (recimo nfs heat) i u njemu svira glazba. Normalno da YT odma zahalta sve to i potencijalni prihodi odlaze vlasniku pjesme što je sasvim normalno ali kako da se ja borim protiv toga? Bas moram pogasiti sve pjesme u igri da YT ne podivlja sa zaštitama autorskih prava ili ostaviti video bez zvuka (sto je brzvrzr)? Video mi nije blokiran i nece biti ali ovo je vec komicno.

 

Hvala Vam na odgovorima.

 stavi background music koja je free recimo ne moraš pjesme iz igre stavljat....tako većina youtubera stranih radi. Isključe muziku u igri i stave free muziku koja je još bolja :D

15 godina
offline
Re: Youtube i polaganje prava
Tako sam i mislio jer ovo je polako kakica. Borba s tim je jako demotivirajuca.
Sig
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice