Gameplay nostalgia

poruka: 23
|
čitano: 12.535
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nekada i sada

Pišite sve o prvim video igrama koje ste zaigrali, prvim konzolama, stare video igre koje zaigrate i dan danas na koje ste nekoć davno gubili živce i vrijeme...top igre svih vremena... ako postoji slična tema ili čak ista slobodno delete {#}

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 2:24 (ATI HD3870).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

Prije 10 godina sam igrao Gran Turismo 3. Fascinirao me onaj zvuk kad listaš po meniju...taj gameplay...licence...

Prije par dana sam posudio PS2 od frenda iz razreda pa sam zaigrao GT3 ne mogu se odvojiti od plejke.

Peace.......Ja sam muško, zakaj svi mislite da sam žensko ?
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gameplay nostalgia

Dobra tema. 

 

Moja gaming karijera traje praktički 12-13 godina(sad imam skoro 17).

Prva konzola koju sam imao,ujedno gdje sam zaigrao prve igre,je  bio Nintendo NES. Rasturao sam Super Mario,te Duck Hunt.

Prva igra na PC-u mi je bila Duke Nukem 1 ,koju sam obožavao,premda mi akcijski nastrojene igre tad nisu bile drage.

Kad sam postao zreliji,sa nekih 8-9 godina,upoznao sam se sa legendarnim PS1.Iskreno,nikad više nisam uživao u gamingu koliko tu. Igre su bile vrhunske,te originalne.

Čak i oni naslovi koji nisu donijeli ništa novo,bili su zabavni. Obožavao sam Metal Gear Solid,Crash Bandicoot,Gran Tourismo 2 ,Colin Mcrae 2 ,NFS HP 2...

Prvi PC sam nabavio 2008.godine,te ga držim i dan danas.Konfiguracija pod moj pc. Uglavnom,konfa je zastarjela,ali sam nekako vezan uz nju.Dosta smo toga prošli,radost,nerviranja zbog slabog fps-a{#}... Uglavnom,igre su prije bile mnogo originalnije,premda i dan danas ima odličnih naslova. Uvođenje online MP-a je otuđilo gamere..

 

EDIT:Zaboravio sam spomenuti da dosta često odigram igre putem emulatora,kao DOS Box,Project 64.. Zabavne su.

Roćka
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 20:58 (Roćka).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gameplay nostalgia

da isto tako mislim za NFS High Stakes best soundtrack ever-- quantum singularity(poslušaj) a ujedno i NFS kao igra...

12 godina
protjeran
offline
Re: Gameplay nostalgia
ATI HD3870 kaže...

da isto tako mislim za NFS High Stakes best soundtrack ever-- quantum singularity(poslušaj) a ujedno i NFS kao igra...

Da,soundtrack je bio prezarazan,a da ne spomenem split-screen MP... 

 

EDIT:Zaboravio sam spomenuti NFS High Stakes,te Fighting Force,koje sam često igrao.

Roćka
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2012 20:57 (Roćka).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gameplay nostalgia

da dobra stara vremena kad se nije moglo doć na red za TV {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Gameplay nostalgia
ATI HD3870 kaže...

da dobra stara vremena kad se nije moglo doć na red za TV {#}

Ah,ja čak i nisam imao toliko problema s rasporedom{#} Moji su tad bili dosta popustljivi..

Roćka
14 godina
offline
Re: Gameplay nostalgia
Nije baš nostalgija, al volio bih zaigrati Fahrenheit još jednom, bez da znam što je to za igru. Genijalno iskustvo.
Pričam i serem bezveze
16 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

Vjerovatno najranije moje iskustvo sa kompjuterskim igrama koliko se sjećam je bilo neka igra sa Pajom Patkom, di si treba čini mi se pomoć skupljat lovu ili tako nešto, kroz nekoliko mini igara, jedna je bila npr. penješ se niz-uz neke ljestve i stavljaš igračke na police nekog velikog ormara a svako malo prođe vlak u blizini pa sve sruši...

To je bilo na Commodore 64 spojenom na TV (koji je inače imao samo nekoliko kanala i nikakav daljinski) i kazetofon (u kojem je bila kazeta slična nekadašnjim audiokazetama, na kojoj je bila snimljena igra, i sićam se da se trebalo "štelati" kacavidom neku vidu na kazetofonu dok bi se pojavila slika na ekranu, slično kao da tražiš frekvenciju na FM radiju)...

Bilo je super igara i na Amigi nekad i PC-ima kasnije...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Gameplay nostalgia

Prvo gaming iskustvo je bilo na AMIGI.Radilo se o nekim trkama koje sam imao na disketi.

Clock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gameplay nostalgia

Prvo sam igrao igre na segi neke tenkove^^ onda u dosu Lotus,pa kasnije Age of Empire :p

16 godina
offline
Gameplay nostalgia

ja sam nedavno odigrao grim fandango po n-ti put :) 

 

ukratko puno toga se odigralo u mojoj 26 godinjoj karijeri gaminga bilo konzola , PC-a , i portable gaming sustava :) 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

Prva konzola koju sam posjedovao ( posjedujem i danas) nitendo nes i igrao sam friday the 13th... kad got bi Jason iskočio na smrt bih se preplašio...Kasnije sam igrao neku igru ne sjecam se mena mislim da je bila za nes nesto akcijskog tipa ugl radi se o spasavanju neke princeze i dolazio bih do neke staze gdje se bijes protiv nekog dida koji te gađa svojom glavom... bilo je dosta teško s obzirom da sam imao 4 godine...Kasnije sam dobio ps1 (kojeg također imam do dan danas) tu sam igrao urban chaos metal gear solid warcraft 2 digimon world series,ali najviše mi se urezalo u sjećanje final finatsy tactics i serijal od 1-9 (iskljucujuci 3 i 8)ahh bilo je tu još epskih igara poput dragon warrior,valkyrie profile itd :').

Kasnije kad sam dobio pc igrao sam warcraft 3 age of empires,age of mythology,s warcrafta sam odmah prešao na dotu , a evo u zadnje vrijeme sam počeo igrati LoL-a

 

EDIT: da napomenem posjedovao sam i psp na kojem mi je u sjecanju ostala igra final fantasy tactics war of the lions  :) i usput na gameboy platformi pokemoni i legend of zelda the minish cap.Na super nitendu chrono trigger

two things are infinite the universe and human stupidity and i'm not sure about the the universe.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 21:54 (Galion96).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gameplay nostalgia

Hahaha... odlična tema. Evo da krenemo kronološki:

 

1992 godina

"RAMBO" konzola (neka jeftilen kopija kineska mislim da atarija ili amige)

- igro se pacman, bomberman, i prvi donkey kong, u žaru borbe su joysticki bili potrgani, al nasreću i hvala na pretpotopnoj tehnologiji, radili su savršeno i rastavljeni, pritiskanjem onih limića u njima. prva lijepa iskustva,,,

 

1997 godina

"Nintendo64"

strava i užas, dotad najbolja grafika koju sam vidio, svi klinci iz susjedstva su dolazili gledati i igrati, masovna cjelodnevna druženja, odigrano tisuće sati

igralo se: SuperMario64, DonkeyKong64, Zelda:Ocarina of Time, Dual Heroes, SuperstarSoccer98, prvo susretanje sa star wars svemirom

 

1998 godina

"Gaming Pila" - AMD233mhz procesor, 7,1Gb hdd, 16mb 2d grafa, 32mb rama

hmmm.... wolfenstein3d, quake2 (malo je znal trzati na high postavkama (800x600)), diablo1

-kupio nakon nekog vremena 64mb rama (950kn od švercera) i voodoo2 (3d akclerator)... onda se već mogao igrati nfs porsche, diablo 2, unreal tournament, quake 3, deus ex i sl....

 

2003. godina

"Ultimate Gaming Pila"

AMD Barton 2500+, 256mb ddr, radeon 9200se, 80gb hdd

- pila došla doma, e tad se svašta moglo igrati... kotor1, kotor2, ut2004, fable, black&white, nfs underground2, toca, max payne, escape from monkey island....

 

NASTAVAK SLIJEDI

http://c2club.co.uk/showthread.php?306-My-baby...-**progress-update**/page3
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

jedna od najbolji igara 2 player

 

i evo slika polystationa s placa :D

 

 

Super Tank NES Super Tank NES
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Gameplay nostalgia

Ti tenkići su bili prezarazni...

0_o
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gameplay nostalgia

Da :) još najbolji je bio dio igre  u kojem si moga sam slagat levele nešto slično kao minecraft creative mod {#} svejedno jedna odlična igra vrijedna spomena

11 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

Meni je nabolja igrica bila Crims on hell. Super mi se bilo boriti sa vanzemaljcima i zombijima. To mi je bilo odlično!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gameplay nostalgia

Prva igra koju sam igro je bila Duke Nukem 3D , onda  "256 games" (neka dos igra , 256 svega i svacega , neka vrsta room emulatora) , pa sam presao na "Garfield - Ucimo zajedno" ono "sta je deblje sta je tanje...mozgo sam po 10 minuta :D (nju sam poceo igrat u vrticu) ....onda je doso N64 pa igre kao Star Wars , Mario kart racing ,Banjo Kazoie (favorit) ,Snowboard Kids.To sam sve igro prije zavrsetka 1. razz ,a kad sam zavrsio dobio sam plejku dvicu jer sam bio dobar O:) otad sam stalno visio na njoj  posebno na Crash Bandicoot , Dragon Ball 2 , The Italian Job (mini cooperi) ,a kad je doso Timesplitters 2 iz kuce nisam izlazio...imo sam 4 profila (multiplayer) prva dva po 300-400h zadnja dva po 100 sati (par godina sam igro).Ista prica i sa Timesplitters - Future perfect koju i danas igram (jedina igra koju ps2 star 8-9 godina jos prihvaca).Krajem cetvrtog sam dobio komp pa sam imo brdo (sugavih) igrica.

Danas jos uvjek igram DukeNukem3D i 256Games na DOS Box , Banjo Kazooie i ostale na Project 64 i Timepslitters - Future Perfect na plejki :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gameplay nostalgia

Od kud poceti. OD vremena kad sam posudivao one zute kartice sa placa da bi igrao na nintendu. Najvise se sjecam nekakvog lika u sumi, koji siba na skejbordu i onda mozes gaziti velika bjela jaja. Jako zanimljiva igra. Onda je stigo PS1. Crash Bandicot, Crash race ( ili kako vec se zvao ). I onda Syphon Filter, MTV Skateboarding, Spec Ops, PES 2 koje imam originale jos doma. Onda je dosla prva pila doma. Igrali se Wormsi, AoE I i II, Cossacks, COD 1,2, GTA III, Vice City, San Andras, Manager. To su bila vremena bez interneta i kad si sa ekipom poceo brijat o igrama i kako preci koju misiju. Danas vise nista nema smisla, jer za sta god, otvoris fino internet i pogledas kako i sta rijesiti i gotovo. Danas je sve pljuga.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Gameplay nostalgia

Commodore 64, ne znam iskreno sto sve nisam igrao, Emerald Mine, Giana Sisters, Buggy boy, neki zec sa katanom (ah da, Usagi Yojimbo)... 

 

Commander Keen 1 a onda 4 (2,3,5,6 i 7 sam tek kasnije igrao), to su bile igrice na kojima sam gubio dane i dane. I dan danas ih znam odigrati.

 

Prince of Persia 1 DOS, igrao tjednima ali nikad prosao nisam. Takodjer i POP2 (cak i bolji nego prvi dio)

 

Bionic Commando za NES, kao i Captain Skyhawk, uffff derao sam to, ne mogu vjerovati da sam kao klinac rasturao te igre, dok danas ne mogu niti prvi nivo preci.

 

 

 

Nisam nikad imao Amigu, ali znam da su je igrali na Modulu 8, i patio sam da odigram brdo onih igrica, posebice Turricana (igrao sam ga na Commodorcu 64, ali to je smece verzija).

 

 

Danas mi se vise nista neda igrati, vidim jedino su popularne fortnite i te multiplayer igre (to nikad nisam uspio savladati), te fifa isl. Od ovih Indie igara, to je postalo previse ozbiljno, ili pretamna prica ili preapstraktna grafika ili mehanika igre koja kombinira vise zanrova u jednom.

Nekad si igrice igrao cisto jer su bile fora i bila je super zabava izgubiti 2-3 sata poslije skole. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 9:41 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Gameplay nostalgia

Twisted Metal, Rogue Trip Vacation 2012, Duke Nukem, Jackie Chan stuntmaster, Carmageddon, Driver, Rayman, Crash Bandicoot i da ne nabrajam dalje, sve legende iz ere PS1.

Na PS2, GTA, Medal of Honor, Call of Duty, Destroy all Humans, Urban Chaos: Riot Response, Gran Turismo 4, Dakar i ostale blagodati.

PC je ipak bio ljubav pa se vrtio Age of Empires, Age of Mythology, Simsi, Sim City 4, Medal of Honor Allied Assault, Call of Duty, Battlefield, Company of Heores, Wolfenstein, Commandos, Desperados, Unreal Tournament, Serious Sam, Sudden Strike, Blitkrieg, Command & Conquer, Fallout, Stalker i da više ne nabrajam.

Da ne spominjem GameBoy Advance i PSP kao handheldi na kojima sam žario i palio 

 

Većinu ovih igrara sam ponovno prešao ili odigrao od lockdowna prošle godine i svaka od njih mete pod sa većinom novih naslova. Baš se vidi da su tada developeri stavljali ljubav u gameplay i kompletan doživljaj u igru, a danas zbog raznih DLC-eva i ekspanzija, dobiješ iskustvo kompletno tek na kraju life cyclea igre. 

Sva sreća pa imamo te stare kapsule da se vratimo u neko bolje, nevinije vrijeme 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 10:45 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Gameplay nostalgia

Chrono Cross

Nije prva koju sam igrao, bilo je prije dosta svega toga, ali se Chrono Cross.a najradije sjecam.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice