Final Fantasy XVI

poruka: 94
|
čitano: 34.972
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Najnoviji nastavak FF serijala koji je u izradi za Playstation 5 te PC.

Ovaj put za kormilom developmena je Naoki Yoshida koji je spretno okrenuo FF14 iz debakla u apsolutni uspijeh,igra se razvija na in house Luminous enginu..barem se tako pretpostavlja...bile su glasine i o upotrebi Unreal engina.

Igra se ocekuje na trzistu u 2023 godini.

 

 

 

 

https://na.finalfantasyxvi.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Ovoj igri se veselim,izgleda vrhunski,ima summonere...igrivost mi je malo previse orijentirana na akciju ali sigurno ima dubinu,treba probat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Wooow ovo sad izgleda nestvarno dobro!!!

Samo da igra bude ispolirana i dovrsena,to je bio minus FF15.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Kako se cini Final Fantasy se vraca u formu,neki djelovi trailera su mi djelovali kao CGI ali sada je potvrdjeno da se sve vrti real time na Ps5 hardveru.

Svidja mi se fantasy seting pogotovo jer cemo u FF7 epizode 2 dobit SF pa ce bit raznoliko izmedju ta dva naslova iduce godine.

 

 

 

https://twistedvoxel.com/final-fantasy-xvi-trailer-was-running-in-real-time-game-will-showcase-power-of-ps5/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Final Fantasy XVI

Ali i dalje teški japanski cringe...

Poslije devetke je sve otišlo u krivom smjeru, jedino desetka igriva (i to samo dio s arenom).

Zakaj ne mogu napraviti nekaj nepretenciozno?

Jedina prednost novih nastavaka je ušteda na laksativu ako imaš problema s probavom.

A imaju još talentirane ljude, samo kaj su postali EA broj dva.

Nek prebace kreativni dio tima u zasebnu podružnicu i daju im odriješene ruke da naprave nekaj kak spada.

 

pan y agujas
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Ta Japanska drama je prisutna u jrpgovima jos od dana kad su mogli ubacit u igru prvi Japanski vristeci glasic 😁

Znaci negdje period Sega CD i Lunar,meni osobno to ne smeta tojest to mi je dio te Japanske jrpg carolije.

 

Bitno mi je da me prica drzi,da su likovi zanimljivi i pamtljivi,da je art direkcija zanimljiva i svijet dobro realiziran.

FF16 radi tim koji je okrenuo FF14 naglavacke pa tu vec ima dobre temelje,to sto igra nije cross gen je ogroman plus jer ce moc ostvarit ono sto su zamislili bez lastgen utega.

 

Za sad mi igra djeluje vrhunski,uvjek sam volio summonere a ovdje je bas fokus na njima i kako se cini samo je nebo granica sto se tice njihove velicine i izgleda.

 

Ali BUG forum bas i nije mjesto za raspravu o jrpgovima....pa cak i igrama opcenito,nazalost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Final Fantasy XVI

Istina, ukupno nas je petero tu na forumu kaj igramo JRPG 

Ali velim, prije to nije bio takav cringe, očito se furaju za anime trendovima, i to sve na kraju onda ispadne totalno neprobavljivo.

Možemo konstatirat: JRPG je umro s PS2, sve poslije je sranje.

 

A FF16 bude super, bolji od 99% današnjih igara, ako to nekome predstavlja referencu, a mi ostali po deseti put igrat sve staro ili remastere i remakeove kojih je sve više (premda i dalje sto puta bolje igrat original verzije prek emulatora).

 

P.S. za ljude koji ne znaju o čemu pričam: zamislite da igrate ovaj novi Diablo šrot za mobitele i svakih par poteza netko iritantnim glasom viče: nani, jamete kurasaj !

Očito je to japancima neki fetiš, ali normalne ljude to opako odvraća od igranja.

Zato je to i funkcioniralo u MIDI eri, kad nije ni bilo snimljenih glasova zbog ograničenja hardvera, ali danas je to pošast.

Baš sam jučer počeo igrat Bravely default II, pobudilo mi nadu, ali jednostavno iritira.

Al idem pogledat, možda se glasovi mogu isključit, pa da samo muzika ostane (muzika je super).

 

Uglavnom: rant starca koji nije u skladu s današnjim anime trendovima...

(slobodno zanemarite).

 

 

pan y agujas
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Meni je golden age bio PS1

FF7,8,9

Xenogears

Grandia

Lunari

Chrono

Wild Arms.....

Ma tone jrpgova na jednoj konzoli.

 

Da ovo za glasove si u pravu i nadam se da to nece forsat u FF16,u petnajstici je to znalo bit bas iritantno.

 

Edit

Xenoblade na Switchu su mi izvrsne,jos moram kupit trojku i odigrat.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 12:49 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Final Fantasy XVI

Da, meni isto PS1: FF7-9, Suikoden 1 i 2, isto Chrono, Grandia i Wild arms, čak i onaj kaj je trebao konkurirat FF7 kad je izašao (kak se zvao?), PS2 isto vrhunski sa Shin megamijima, ostalim Suikodenima, FFX, Dark chronicle/cloud, DQ8, itd.

Čak je to bilo sve bolje od SNES ere.

Ali, čim je došla PS3 era sve je otišlo u 3 papirnate.

A xenoblade sam odustao nakon par sati, premda je čist ok za taj novi stil, ali...

 

Edit: Legend of dragoon je onaj killer.

 

P.S. i kak sam samo mogao zaboravit Front Mission i Shadow hearts...

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 13:02 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
fer-de-lance kaže...

Da, meni isto PS1: FF7-9, Suikoden 1 i 2, isto Chrono, Grandia i Wild arms, čak i onaj kaj je trebao konkurirat FF7 kad je izašao (kak se zvao?), PS2 isto vrhunski sa Shin megamijima, ostalim Suikodenima, FFX, Dark chronicle/cloud, DQ8, itd.

Čak je to bilo sve bolje od SNES ere.

Ali, čim je došla PS3 era sve je otišlo u 3 papirnate.

A xenoblade sam odustao nakon par sati, premda je čist ok za taj novi stil, ali...

 

Zvao se The Legend of Dragoon....na to si mislio zar ne?

Ehh da takodjer mi je odlican ispao DQ11 i jako se veselim novom nastavku.

 

Edit

Front Mission,FF Tactics....

Shadow Hearts sam nazalost propustio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 13:09 (MEGATAMA).
7 godina
online
Re: Final Fantasy XVI

Shadow hearts obavezno odigraj.

Tj. trebalo bi i Koudelku kao uvod u priču, ali je tolko mentalno iritantna da je nemoguće igrat, ali možeš pogledati kompletni walktrough na YT, da vidiš o čemu se zapravo dalje radi.

A onda Shadow hearts, brutalno mračna igra (za jedan JRPG), ali neobično dobre atmosfere i uvod u daljnu priču (bonus je upotreba slavenskih božanstava kao jednog od glavnih dijelova priče).

A onda Shadow hearts Covenant, totalni preokret i totalna komedija i sprdnja sa svim anime klišejima, i također vrhunska igra, s puno više elemenata isprepletenih sa stvarnošću (cijeli serijal se zapravo odvija u alternativnoj prošlosti na Zemlji, 1800. pa na dalje), a onda From the new world (koji sam taman počeo igrat kad mi je konzola krepala).

 

A FF tactics je priča za sebe, baš vrhunski, pogotovo meni kojemu su Disgaea i slični prekomplicirani.

 

pan y agujas
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 13:26 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
fer-de-lance kaže...

Shadow hearts obavezno odigraj.

Tj. trebalo bi i Koudelku kao uvod u priču, ali je tolko mentalno iritantna da je nemoguće igrat, ali možeš pogledati kompletni walktrough na YT, da vidiš o čemu se zapravo dalje radi.

A onda Shadow hearts, brutalno mračna igra (za jedan JRPG), ali neobično dobre atmosfere i uvod u daljnu priču (bonus je upotreba slavenskih božanstava kao jednog od glavnih dijelova priče).

A onda Shadow hearts Covenant, totalni preokret i totalna komedija i sprdnja sa svim anime klišejima, i također vrhunska igra, s puno više elemenata isprepletenih sa stvarnošću (cijeli serijal se zapravo odvija u alternativnoj prošlosti na Zemlji, 1800. pa na dalje), a onda From the new world (koji sam taman počeo igrat kad mi je konzola krepala).

 

A FF tactics je priča za sebe, baš vrhunski, pogotovo meni kojemu su Disgaea i slični prekomplicirani.

 

Uzeo sam ovu najskuplju PS+ pretplatu u nadi da ce stavit Shadow Hearts serijal izmedju ostaloga,nada umire zadnja.

Jesi igrao Parasite Eve serijal?....

 

edit

upravo sam otvorio jrpg temu pa napisi svoje favorite itd,da ne nastavljamo vise u FF16 temi

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2022 13:53 (MEGATAMA).
8 godina
offline
Final Fantasy XVI

Vidjet cemo

FF15 sam probao malo , al sam brzo odustao jer mi je dosadna igra bila.

Igrao sam kasnije FF7 remake i to mi je odlicno bilo.

 

Persona 5 je isto sad na PC-u i to mi je u top 3 igara na PS4

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...

Meni je golden age bio PS1

FF7,8,9

Xenogears

Grandia

Lunari

Chrono

Wild Arms.....

Ma tone jrpgova na jednoj konzoli.

 

Da ovo za glasove si u pravu i nadam se da to nece forsat u FF16,u petnajstici je to znalo bit bas iritantno.

 

Edit

Xenoblade na Switchu su mi izvrsne,jos moram kupit trojku i odigrat.

 Nintendo DS je bio raj za JRPG. Ono sto mi najvise smeta kod Sonyja sto cenzurira igre

11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Fantasticne vijesti,kako se cini dobit cemo vrhunski Final Fantasy nastavak.

 

https://www.eurogamer.net/final-fantasy-16-is-shaping-up-to-be-one-of-the-best-in-the-series

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Igru hvale svi koji su imali priliku probat,cak ju isticu kao jedan od moguce najboljih FF nastavaka....igra za fanove i nove igrace.Takodjer se navodi da ovo izgleda kao punokrvna nextgen PS5 igra.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Eto, mogu se ja vama pridružiti pa da nas ima i šestoro 

 

Ja volim Final Fantasy igre još od 1997. kad sam sa 9 godina dobila na poklon FF7 

S vremenom sam odigrala sve osim 11, a najdrža mi je još uvijek FF8. 

Znam da se mnogima ne sviđa FF nakon 9 ali po meni svaka igra ima i dobre i loše strane, a uvijek mi je u tim igrama najvažnija priča. 

Isto tako znam da sam u manjini ali meni se jako svidio FF15. Istina da ima dosta mana, ali priča i likovi, negativac, sve mi je to bilo baš dobro i sam kraj me baš dirnuo.

 

Tu ću igru uvijek braniti vjerojatno i iz sentimentalnih razloga jer sam upoznala prijatelja zahvaljujući toj igri, ali nažalost je iznenada preminuo...  

 

Gameplay za FF16 para zanimljiv, ali me ipak najviše zanima priča, što će tu sve bit. Iskreno se nadam da neće bit previše o politici, tipa FF12. Tamo mi se nije baš svidjela priča, a i likovi nisu bili povezani, sve skupa dosta hladno bilo.
I stvarno se nadam da nitko neće kao Shakespeare pričat, to me izluđuje, digne mi se kosa na glavi kad počne Urianger u FF14 pričat

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2023 11:58 (zeze88).
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Kako svijet izgleda dobro......

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Drago mi je da su od.jebali open world,ovo sve vise lici na klasicnu Final Fantasy igru.

Jaka fokusirana prica,zanimljivi likovi i svijet,sad ostaje za vidjet battle sistem.

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/04/final-fantasy-16-on-ps5-will-have-a-world-map-like-in-final-fantasy-10

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Bit ce ovo igra dostojna imena Final Fantasy.....

 

 

https://www.youtube.com/live/9whIgbzxrrI?feature=share

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 23:32 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Prešao sam bio FF8 i FF10, i sad kad sam kupio PS 5 razmišljam da se bacim na FF serijal ponovo i koliko vidim na PS Store imam šta igrat narednih par godina...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Bit ce ovo jedna ogromna igretina 🥂

Nije normalno koliko vrhunskih igara stize jedna za drugom u ovoj 2023.....

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 9:13 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
fer-de-lance kaže...

Shadow hearts obavezno odigraj.

Tj. trebalo bi i Koudelku kao uvod u priču, ali je tolko mentalno iritantna da je nemoguće igrat, ali možeš pogledati kompletni walktrough na YT, da vidiš o čemu se zapravo dalje radi.

A onda Shadow hearts, brutalno mračna igra (za jedan JRPG), ali neobično dobre atmosfere i uvod u daljnu priču (bonus je upotreba slavenskih božanstava kao jednog od glavnih dijelova priče).

A onda Shadow hearts Covenant, totalni preokret i totalna komedija i sprdnja sa svim anime klišejima, i također vrhunska igra, s puno više elemenata isprepletenih sa stvarnošću (cijeli serijal se zapravo odvija u alternativnoj prošlosti na Zemlji, 1800. pa na dalje), a onda From the new world (koji sam taman počeo igrat kad mi je konzola krepala).

 

A FF tactics je priča za sebe, baš vrhunski, pogotovo meni kojemu su Disgaea i slični prekomplicirani.

 

Uzeo sam ovu najskuplju PS+ pretplatu u nadi da ce stavit Shadow Hearts serijal izmedju ostaloga,nada umire zadnja.

Jesi igrao Parasite Eve serijal?....

 

edit

upravo sam otvorio jrpg temu pa napisi svoje favorite itd,da ne nastavljamo vise u FF16 temi

 https://www.vierockhd.ca/ps2/shadow-heart-2-hd

ovdje cak imas i odlicne hd texture te igre i da sva tri su odlicni,Ps1 i Ps2 su mi najdraze konzole ikad ponajvise radi odlicnih jrpg koje sam igara cjelu svoju mladost i naravno sada preko emulatora..samo Pcsx2 i

Duckstation(nekad ePsx) emulatori su mi drazi od svih novijih igara sto izlalze zadnjih godina.

11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Ovo je stiglo kao iznenadjenje uzevsi u obzir da imaju na raspolaganju Luminous te Unreal engine.

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-engine-luminous/

 

Ovo je rijetkost danas,da je igra dovrsena...

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/05/final-fantasy-16-is-so-polished-it-doesnt-need-a-day-one-patch

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2023 8:58 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...

Ovo je stiglo kao iznenadjenje uzevsi u obzir da imaju na raspolaganju Luminous te Unreal engine.

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-engine-luminous/

 

Ovo je rijetkost danas,da je igra dovrsena...

 

https://www.pushsquare.com/news/2023/05/final-fantasy-16-is-so-polished-it-doesnt-need-a-day-one-patch

 Trebali su raditi u UE, a ne Luminous

10 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

 Ovo je dosta zanimljivo da su GOW igre bile inspiracija za Eikon borbe

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-eikon-battles-are-inspired-by-the-original-god-of-war-games/

 
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Odličan trailer

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice