Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.196.576
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Mislim da bez obzira što radili ova igra neće moć izgledat kao što je RDR2 ili TLOU2, barem ne na ps4.

CP2077 žvače procesore, još nisam vidio niti blizu jednu igru koja koristi toliko procesor kao što to ova radi.

3440x1440 i moj 8700k je na 70-80%, uspordeno jedan RDR2 nije ni upola kao CP2077.

Jednostavno je hrpa NPC-a stalno, grad je strašno vertikalan, RDR2 i CP se ne mogu uopće uspoređivat po broju NPC-a. TLOU2 ima najviše NPC-a ako se dobro sjećam pred kraj u selu gdje bude ajmo reć 15-ak ljudi na okupu. Pa toliko CP2077 ima oko jednog štanda , RDR2 u saint denis isto pustoš nasprem CP2077. 

 

Osobno sam mišljenja da su trebali odgodit za konzole i izbaciti samo next gen za godinu dana. Ovako na last gen konzolama to nikako neće napraviti taj wow osjećaj Night City-a koji zaslužuje. 

Bit će tu optimizacija, izvući će se nešto s patchevima ali mislim da to neće biti onako kako to ljudi očekuju. 

 

Naviše će profitirat PC i dalje, očito postoji nekoliko problema sa iskorištavanjem nekih komponenti. 
Ja tih problema nemam, imam 50-60 FPS-a s DLSS na auto i sve ostalo skoro max osim onih sjeni koje su na medium. 

Iako motion blur obično gasim, tu mi igra daje fluidniji osjećaj s motion blurom na low nego na off. 

I bez obzira da je neoptimizirana nekako mi je drago bilo vidjet grafu prikucanu na 99% i procesor na 80% i guštati u Night city-u s tolikom hrpom ljudi na ulici. 

Mogu reć da odkako je korone sve mi je čudno vidjeti toliko ljudi na ulici :D

 

 

Mjesta za popravak ima i mislim da će se o CP2077 dugo pričati i nakon što se sve izpatcha

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
3dfx kaže...
Minneyar kaže...
3dfx kaže...
mrsmith kaže...

Promster tebe mora da proc jebe na 1080p..

 

Gle ovo - 1080p Ultra

 uf gadno.

 

ne vidim zasto je ova igra ovako zahtjevna.

 

kak su mogli objavit recommended specs, kao da nisu uopce testirali kak im radi na toj konfiguracijia

 

cudno skroz

 

 

 Stvar je sto oni u speckama nisu naveli dal je to s DLSS off ili DLSS on - ocito je sve s DLSS on i to na Performance settingu :P

 kakav DLSS:

 

Recommended Requirements

  • OS: Win 10 64
  • Processor: Intel Core i7-4790 4-Core 3.6GHz / AMD Ryzen 3 3200G
  • Graphics: AMD Radeon RX 590 8GB or NVIDIA GeForce GTX 1060
  • VRAM: 6GB
  • System Memory: 12 GB RAM
  • Storage: 70 GB Hard drive space

 

dakle, to je preporucena, ne minimalna

 

a imamo kolege tu ne mogu igrat kak spada sa 1080Ti i 8700k cini mi se ili tako nesto

 Govorim o ovoj tablici:

 

https://www.cyberpunk.net/en/news/36698/system-requirements-for-cyberpunk-2077-update

 

Teska laz su, ja imam bolje nego RT High (1440p) preporucenu konfiguraciju pa moram ukljuciti Quality DLSS da odem iznad 70 fps. Bez DLSS je oko 40-50...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Nas ljude stvarno treba zapalit i iskorijenit jednom zauvijek.Nista vam ne pase,u svemu nalazite manu,samo cmizdrite.I to jos oko jebene igre,kao da vam zivot ovisi o tome.Pusti ju u krasni k ako ti se ne svidja kako se izvodi,nadji neku drugu i cyber odigraj kad se bude vrtilo kako ti zamisljas.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...
 

https://www.cyberpunk.net/en/news/36698/system-requirements-for-cyberpunk-2077-update

 

Teska laz su, ja imam bolje nego RT High (1440p) preporucenu konfiguraciju pa moram ukljuciti Quality DLSS da odem iznad 70 fps. Bez DLSS je oko 40-50...

Fali im disclaimer da su to preporučene specke za konzolaških 30 fps 

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
hahhaajaads kaže...
Envy kaže...
mrsmith kaže...
Envy kaže... 

Je li moguće da ovdje kolega na dnu stranice ima AVG od grada do stana nekih 70 FPS sa R5 1600 i 1660Ti i to Custom setings na Ultra?

Meni je ovo apsolutno nerealno.

Ako pročitaš detaljno što je napisao, onda je moguće 

 

Lik je uključio FidelityFX upscaling, tako da mu je render scale manji od nativne rezolucije (samo nije napisao na koliko je smanjio.. možda i na 720p). Plus bez raytracinga, vjerojatno je moguće da mu tako radi na toj rezoluciji.

 

Kome ne smeta igrati izblurano, i to je jedno od rješenja.

Tako nešto sam i predpostavio... mada je to trebao i napisati.
Ne kontam ovaj FidelityFX upscaling koji je ništa drugo nego AMD patent na Nvidiji 1660Ti? Bog-te-vidio je li moguće da toliko trola.

Low postavke sam malo prije vidio kod frenda, ali ono baš low.. NFS Undeground iz 200 g.pr.k. izgleda bolje.

To kada je izblurano sa 720p na 1400p mi je katastorafa.

 Ti slijepac suti. Rekao sam od prve da je ukljucen FidealityFX, nisam jedino rekao da imam sharpening ukljucen u game filteru tak da razlike izmedju toga i nativnog NEMA a fps skoci.

 

 Ustvari ne zamjeram ti, iz takve si drzave pa vjerovatno kasne informacije tak da si dosao ovdje samo trolat.

 Kakve veze ovo zadnje ima sa bilo cime??

Evo i ja dolazim iz "takve" drzave, je li sam to automatski po tebi gradjanin drugog reda??

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 14:04 (Dr. Vicko).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Dr. Vicko kaže...
hahhaajaads kaže...
Envy kaže...
mrsmith kaže...
Envy kaže... 

Je li moguće da ovdje kolega na dnu stranice ima AVG od grada do stana nekih 70 FPS sa R5 1600 i 1660Ti i to Custom setings na Ultra?

Meni je ovo apsolutno nerealno.

Ako pročitaš detaljno što je napisao, onda je moguće 

 

Lik je uključio FidelityFX upscaling, tako da mu je render scale manji od nativne rezolucije (samo nije napisao na koliko je smanjio.. možda i na 720p). Plus bez raytracinga, vjerojatno je moguće da mu tako radi na toj rezoluciji.

 

Kome ne smeta igrati izblurano, i to je jedno od rješenja.

Tako nešto sam i predpostavio... mada je to trebao i napisati.
Ne kontam ovaj FidelityFX upscaling koji je ništa drugo nego AMD patent na Nvidiji 1660Ti? Bog-te-vidio je li moguće da toliko trola.

Low postavke sam malo prije vidio kod frenda, ali ono baš low.. NFS Undeground iz 200 g.pr.k. izgleda bolje.

To kada je izblurano sa 720p na 1400p mi je katastorafa.

 Ti slijepac suti. Rekao sam od prve da je ukljucen FidealityFX, nisam jedino rekao da imam sharpening ukljucen u game filteru tak da razlike izmedju toga i nativnog NEMA a fps skoci.

 

 Ustvari ne zamjeram ti, iz takve si drzave pa vjerovatno kasne informacije tak da si dosao ovdje samo trolat.

 Kakve veze ovo zadnje ima sa bilo cime??

Evo i ja dolazim iz "takve" drzave, je li sam to automatski po tebi gradjanin drugog reda??

Ma pusti budalu..

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Cyberpunk 2077
Minneyar kaže...

 Govorim o ovoj tablici:

 

https://www.cyberpunk.net/en/news/36698/system-requirements-for-cyberpunk-2077-update

 

Teska laz su, ja imam bolje nego RT High (1440p) preporucenu konfiguraciju pa moram ukljuciti Quality DLSS da odem iznad 70 fps. Bez DLSS je oko 40-50...

 Problem je da nigde nisu naveli koji FPS se dobija. Dosta ljudi je očekivalo 60+fps, ali nije sasvim nelegitiman stav da je 45fps sa pristojnim framepacingom korektno, pogotovo za igru koja nije FPS (iako ima i takvih segmenata).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 14:09 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

jel mogu ja tražiti povrat novca ako je kupljena u sancta domenici ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
loky4i4 kaže...

jel mogu ja tražiti povrat novca ako je kupljena u sancta domenici ?

U roku 14 dana možeš napraviti povrat bilo čega čini mi se, najbolje da ih nazoveš.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Krenulo je, patch 1.04 stiže - vjerojatno danas

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
11 0 hvala 6
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Vjerojatno na tom patchu rade više od 2 tjedna, samo govori o užurbanosti releasa... Naravno, svako poboljšanje je dobro došlo.

-
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ne vrijedi usporedivat Rdr2 ili The last of Us 2 s ovim iz jednostavnog razloga sto nije od istog developera i nije radeno na istom Engineu.

Uostalom tko zna mozda se i nisu toliko trudili da se ekipa pocne prebacivat na novije konzole, sve to ima svoje.

Jedno je sigurno ova igra je svojedobni Crysis.

 

PC PC
PS4 PS4
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Jel igra tko na xbox series X? Kako radi?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Cyberpunk 2077

Igra na XBOX ONE X prema prikazanom izgleda i ponaša se fenomenalno

 

 

 

Tako da za one koji bi htjeli ovo igrati a ne žele kupiti novu konzolu, mislim da je prilično razumno igrati na ovoj konzoli. Posebice zato jer nakon nabavke nove konzole, igra će izgledati bolje za ravno 0kn dodatno potrošenih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Uzeo bi odma danas za ps5 ali ne mogu ciljat na gamepadu i to pogotovo iz prvog lica. Nije to taj osjecaj
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Pitanje za sve koji su igrali... probajte zanemarit bugove, grafiku i sve to, znaci zamislite kao da je sve ok s igrom...

 

Dal je igra dobra ako skroz ignoriram pricu? Znaci ako samo proletim kroz sve cutscene, ne pratim dijalog, ne znam sto se dogadja? Da li svejedno mogu uzivati u igri zbog igre, a ne zbog price?

 

Evo da objasnim sto mislim za pametnjakovice koji ce mi reci da ako me prica ne zanima neka igram CoD... Ono sto hocu od igre je da mi ponudi puno nacina kako da pristupim misiji. Npr. da se samo usuljam, obavim sto trebam i odem bez da itko zna da sam bio tamo. I da to sve mogu napraviti kroz vise putova, npr. da hakiram neki backdor ili da dodjem kroz glavni ulaz ali tempiram korake da me nitko ne primjeti. Ili da mogu uletiti sa teskim naoruzanjem i poubijati sve. Ili da mogu iz daljine sa snajperom poubijati sve i onda samo uci i obaviti sto trebam. Itd. Znaci nesto kao Dishonored ili Deus Exovi

 

Kuzite valjda sto mislim. Hocu da mi igra bude zabavna zbog igranja, a ne zbog price, da mi ponudi vise nacina kako da pristupim misiji (preferiram stealth). A to sto ce onda moje akcije utjecati na to da me neka banda voli, a neka banda mrzi i sto cu moci poseviti neku zensku iz bande koja me voli, jebe mi se za to.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
macgyver kaže...

Pitanje za sve koji su igrali... probajte zanemarit bugove, grafiku i sve to, znaci zamislite kao da je sve ok s igrom...

 

Dal je igra dobra ako skroz ignoriram pricu? Znaci ako samo proletim kroz sve cutscene, ne pratim dijalog, ne znam sto se dogadja? Da li svejedno mogu uzivati u igri zbog igre, a ne zbog price?

 

Evo da objasnim sto mislim za pametnjakovice koji ce mi reci da ako me prica ne zanima neka igram CoD... Ono sto hocu od igre je da mi ponudi puno nacina kako da pristupim misiji. Npr. da se samo usuljam, obavim sto trebam i odem bez da itko zna da sam bio tamo. I da to sve mogu napraviti kroz vise putova, npr. da hakiram neki backdor ili da dodjem kroz glavni ulaz ali tempiram korake da me nitko ne primjeti. Ili da mogu uletiti sa teskim naoruzanjem i poubijati sve. Ili da mogu iz daljine sa snajperom poubijati sve i onda samo uci i obaviti sto trebam. Itd. Znaci nesto kao Dishonored ili Deus Exovi

 

Kuzite valjda sto mislim. Hocu da mi igra bude zabavna zbog igranja, a ne zbog price, da mi ponudi vise nacina kako da pristupim misiji (preferiram stealth). A to sto ce onda moje akcije utjecati na to da me neka banda voli, a neka banda mrzi i sto cu moci poseviti neku zensku iz bande koja me voli, jebe mi se za to.

 COD je za tebe..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Nisam igrao Cyberpunk 2077 ali za tebe je Hitman i Far cry.

9 godina
offline
Cyberpunk 2077

neki tip na redditu je napravio upute o grafičkoj optimizaciji

 

Cyberpunk 2077 Settings Optimization (google.com)

 

korisno za sve koji igraju na PC

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Fifa je za njega

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
mrsmith kaže...

Krenulo je, patch 1.04 stiže - vjerojatno danas

 Imaš link, ne mogu niš nać na netu?

Sve Vas Volim
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
mrsmith kaže...

Krenulo je, patch 1.04 stiže - vjerojatno danas

 Imaš link, ne mogu niš nać na netu?

 

https://updatecrazy.com/cyberpunk-2077-update-1-04-patch-notes-cyberpunk-1-04/

 

P.S. Nemam pojma koliko je ovo pouzdano

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 15:27 (mrsmith).
3 godine
offline
Re: Cyberpunk 2077
macgyver kaže...

Pitanje za sve koji su igrali... probajte zanemarit bugove, grafiku i sve to, znaci zamislite kao da je sve ok s igrom...

 

Dal je igra dobra ako skroz ignoriram pricu? Znaci ako samo proletim kroz sve cutscene, ne pratim dijalog, ne znam sto se dogadja? Da li svejedno mogu uzivati u igri zbog igre, a ne zbog price?

 

Evo da objasnim sto mislim za pametnjakovice koji ce mi reci da ako me prica ne zanima neka igram CoD... Ono sto hocu od igre je da mi ponudi puno nacina kako da pristupim misiji. Npr. da se samo usuljam, obavim sto trebam i odem bez da itko zna da sam bio tamo. I da to sve mogu napraviti kroz vise putova, npr. da hakiram neki backdor ili da dodjem kroz glavni ulaz ali tempiram korake da me nitko ne primjeti. Ili da mogu uletiti sa teskim naoruzanjem i poubijati sve. Ili da mogu iz daljine sa snajperom poubijati sve i onda samo uci i obaviti sto trebam. Itd. Znaci nesto kao Dishonored ili Deus Exovi

 

Kuzite valjda sto mislim. Hocu da mi igra bude zabavna zbog igranja, a ne zbog price, da mi ponudi vise nacina kako da pristupim misiji (preferiram stealth). A to sto ce onda moje akcije utjecati na to da me neka banda voli, a neka banda mrzi i sto cu moci poseviti neku zensku iz bande koja me voli, jebe mi se za to.

 Morati ces malo pricekati da ljudi odigraju, prvih 8 sati ti je samo uvod u pricu, poprilicno je linearno sto se tice misija, zasad se jako favorizira combat, ne samo u varijaciji oruzja vec i skillova i slicno.

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
3dfx kaže...

a imamo kolege tu ne mogu igrat kak spada sa 1080Ti i 8700k cini mi se ili tako nesto

 Kod mene 8400 i 1080 Ti s blagim overclockom.

 

2160p sa 70% render scale, znači 1512p. Low/medium sa high teksturama i freestyle sharpeningom je uglavnom 45-55FPS. Igrivo je ali izgleda stvarno loše.

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Gogy7 kaže...
Koliko se tu gluposti da pročitati...
Konzole sputavaju gaming?
Pa lakse je optimizirati igru za konzole nego za pc gdje svaka komponenta moze biti drugačija.
Da nema konzola, svaka igra bi vam bila kao Crysis, trebale bi vam top komponente. Ako gledate na ps4 star 7 godina, probajte pokrenuti igru na pcu od prije 7 godina pa recite razliku.

 PC otprije 7 godina se sere po konzoli otprije 7 godina.

Kad kazes optimizacija za konzole brijem da mislis na downgrade za konzole.jer svaka igra koja se nalazi na PC-u i konzoli nije isti experience nikako...
Takodjer kad pricamo o konzolama pricamo o 30 fps (sto je smijesno i ispod svakog standarda)a kad pricamo o PCu nativno pricamo o barem 60fps.
Slozit komp koji vrti igre kao ps4,prije 7 godina ako pricamo o 30fps niti je skupo niti je zahtijevno.
Tolko o tome.

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
TibzzX kaže...
3dfx kaže...

a imamo kolege tu ne mogu igrat kak spada sa 1080Ti i 8700k cini mi se ili tako nesto

 Kod mene 8400 i 1080 Ti s blagim overclockom.

 

2160p sa 70% render scale, znači 1512p. Low/medium sa high teksturama i freestyle sharpeningom je uglavnom 45-55FPS. Igrivo je ali izgleda stvarno loše.

Mislim sorry, ali od kad je to gpu za 4K gaming... pa u 3 godine starim AAA naslovima ima 30 fpsa ako ne zabiješ sve na low. Ne znam što si očekivao...

 

Eventualno kakav mmo, hack and slash ili strategiju ćeš odigrati s relativno dobrim performansama.ž

 

EDIT: Tih 70% resolution scale za 2160p je ~5mil piksela, dakle još uvijek otprilike kao da igraš 3440x1440 native (skoro pa identično, ako ne i mrvu zahtjevnije). No way da će ti na 1080Ti raditi kako treba kad se 3080 muči s time.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 15:39 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
GSP kaže...

Fifa je za njega

 Nije, porazbijao bi inventar u kuci i jos bi krenul rusit zidove. 

 

Ja imam PS4 slim. Voznja kroz grad je uzasno zamarajuca za oci zbog lose optimizacije. Kad se rade ove pocetne misije u zatvorenom prostoru, igra funkcionira ok. No, niti blizu kako rade RDR2, TLOU2, Death Stranding, Days Gone. Prodali su nam muda pod bubrege kaj se tice performansi igre. Da ne pricam kako je grad uzasno pust. 

 

Sa druge strane, prica mi je odlicna. Content unutar igre je takoder izvrstan. Kad vidim koliko mi side misija dolazi, dode mi slabo... al' polako se istrazuje i gradi lik. 

 

Optimizacije je unistila kompletan osjecaj i imerziju igranja. Tako da cu najvjerovatnije stat do nekog patcha ili dolaska PS5. Svaka cast svemu, ali ovo da je napravio EA... kompletan svijet bi se srusio na njih. 
Ovi koji se nasladuju sa svojim 6k kuna grafickama kako im igra klizi. Svaka cast. Moj PS4 je izgurao sve igre do sada bez problema. Neke su vizualno bile spektakularne. Sve to za 2k kuna. CDPR nam se lijepo usrao u usta. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
online
Cyberpunk 2077

ima li jos ljudi koji kao i ja ne preferiraju stealth i hakiranja, nego svugdje ulete s oruzjem i pobiju sve sto se mice? 

kako se vama cini igra? 

 

ja sam onaj tip igraca koji u hitmanu poubija sve sto se krece na mapi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
mar123 kaže...

ima li jos ljudi koji kao i ja ne preferiraju stealth i hakiranja, nego svugdje ulete s oruzjem i pobiju sve sto se mice? 

kako se vama cini igra? 

 

ja sam onaj tip igraca koji u hitmanu poubija sve sto se krece na mapi.

Ja sam uvijek igrao na diplomaciju i mirnim putem ako može - ako ne onda isto tako stealthy.

 

Ovdje sam isao na Streetkid i igram totalnu suprotnost - bahatog seronju koji odgovara provokacijom na svako pitanje. I da, pucam on sight 

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

8700k i GTX 1080

Nit mi izgleda nit mi vrti kako bi htio.

U 2 sata igranja dosta bugova primjetio.

Izgleda da će se čekat PS 5 verzija....

ak nisi bio tu, nisi ni tam...
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice