Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.320.840
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X

covjek koji nema godinu dana xbox prica kako stvari funkcioniraju i govori da ukucavam brazilske codove. ne čita da mu lijepo govorim vec 13 godina da se sve lijepo moze uplacivati samo moras imati email s adresom u UK ili DE (nebitno moze bilo koja druga podrzana zemlja u EU i RADITI CE SASVIM NORMALNO). 

 

da mu pocnem objasnjavati za prebacivanje regija na australiju i novi zeland da prije igra igrice, za aljasku nije niti cuo kao niti ostali da neplaca porez i jos je jeftinije i sve normalno radi!

i da IGORE BELANU opet cu ti to napomenuti jer nezzzz ko je.

zato jer sve uredno placam i kad mi se suport javi vidi mi account ponisti ti 3 family sharinga svake godine i dozvole da opet to radis i pomognes nekome ako oce tvoje digitalne igre da igra

 

a netflix je isto nesto napisao ali brate mili neda mi se, krademo a netflix prije 3 tj uveo CRO titlove na sav novi sadržaj.....

 

 

sad me jos napadni zbog pravopisnih gresaka :)

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Lisac1606 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Nigdje ja nisam napisao da NE radi nego da nije SLUŽBENO podržano i što se pravnog dijela tiče (EULA i ostalo), mogu ga ugasiti kad god požele (ali naravno da neće, nisu ludi, to je razumljivo).

 

Naravno da koriste, jer ako oni nas tretiraju kao 3rd world country, onda ćemo mi i plaćati po 3rd world country cijenama. Nek se napuše. Kad bude dostupan u HR, kupit ću ga za HR regiju, isto kao što kupujem za PS Plus, Netflix i ostale gluposti. Ne, nemam niti jedan jedini UK/US/Burkina Faso account za niti jednu uslugu osim za - Xbox.

 

Ne mogu se odreći kad nisu niti službeno dostupni. Toliko smo im bitni da su i predstavništvo zatvorili u HR a support je u Beogradu. "Dobar dan, dobili ste Majkrosoft hrvatska, izvolte".

 

Black friday/Božić i ostalo - zadnja tri puta sam ga platio 230kn ili tako nešto. Ali vrlo rado ću ga platiti i 400kn jer dobijem uslugu a ne tugaljivi pogled.

 

"Samo" se javiš supportu, "samo" čekaš kao kreten i "samo" se registriraš na hotel u UK dok za PS Plus/Netflix/Deezer/štogod samo uzmeš karticu i platiš. Nemam ja niti vremena niti volje više (nemam 16-18 godina) za kemijanje. Daj da platim i koristim, taman posla da sa nekim Indijcem raspravljam da evo gledam Big Ben kroz prozor.

 

A vidiš da nemaš pojma o ničemu. O ovom pričam, ovoj slušalici/headsetu - https://www.amazon.com/Earpiece-Headset-Earbud-Microphone-DualShock/dp/B01EVGW83A . Znači MS je odlučio zašparati $1 troška za slušalicu i još $1 za USB kabel jer misli da smo mi budale. Ne trebaju mi slušalice, na mene ne viče mama da stišam TV a voice je nekako lakše preko ove slušalice pratiti... Bar meni, jel, za tebe ne znam.

 

Da, integrirana baterija je glupost. Ok. Opet, "samo" kupiš play and charge kit ili dobre eneloopice dok Sony to daje free. Kao što sam napisao, onda nije kontroler 450kn nego 600. Odlično.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=xbox+one+wireless+controller+issues evo pa čitaj i uživaj, na dva kontrolera sam imao taj problem. Nije pomoglo niti nove baterije niti play and charge kit.

 

VPN nije nelegalan, znaš. Opet, "samo" se javiš supportu umjesto da ukucaš broj kartice i platiš kao čovjek.

 

Evo prvi put čuo za tog lika. Ko je taj?

 

Nepristojan si, nekulturan, vrijeđaš i pričaš glupost. Evo pa malo pročitaj pravila forumanauči quotati i prestani se ponašati kao derište. Jednog dana kad odrasteš pa ne budeš imao vremena prosipati gluposti i pričati sa Indijcem da ti aktivira uslugu koju ne bi trebao imati onda ćeš naučiti cijeniti kad nekom fino platiš i taj netko ti isporuči uslugu/proizvod, neovisno jel to bio taksi, vodoinstalater, Sony, Netflix ili pekara. U EU smo, regija nema odavno a oni se prave grbavi i baš ti i takvi ih ustvari i pomažete sa tim stavom "ma sad ću ja to, idem prvo na VPN, pa zovem support u Bangladešu, napravit ću si i Revolut karticu da mi ne pokradu podatke, pa kad se već mučim mogu i skočiti do Londona da tamo kupim i aktiviram Gold i Gamepass".

 

I još čekam odgovor, gdje je taj uvoznik za RH da si kupim play and charge kit.

 

Kaj se pjeniš odmah?

 

Ne vidim gdje je problem sa postavljanjem regije na DE/UK. Plaćanje uredno radi bez VPN-a, ja osobno ne kemijam sa Brazliskim Goldom i uredno plaćam mjesečno Game Pass ultimate sa PBZ VISA Premium karticom. Ne vidim po čemu je to PS u prednosti što smo mi kao "službeno" podržani?

 

Netflix dok nije "službeno" došao u RH, nisi mu mogao ni prismrditi bez VPN-a, o Disney+ sada da ni ne pričam. XBOX live uredno radi kod nas već godinama.

 

I ovo sa baterijama stvarno pričaš bedastoće. OK, tebi je bolje puniti PS kontroler na kabel kad crkava nakon 3 sata igranja (ne daj bože upaliti vibraciju). Meni osobno je bolji MS pristup, ubaciš punjive baterije i deri danima. Doslovno ne vidim gdje je problem imati 8 baterija uvijek punih. Ubaciš pune i opet igraš iz kauča BEŽIČNO. Osim ako PS kontroler držiš na punjenju na powerbanku 

 

Već su ti ljudi pisali, gamershop, uvoznik za RH. Fino dobiješ naš račun, čak i platiš HRV PDV 25%, ako ti je to drago.

 Baš me zanima otkud si izvukao ove brojke. 3 sata 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
seriesxs kaže...

covjek koji nema godinu dana xbox prica kako stvari funkcioniraju

 

i da IGORE BELANU opet cu ti to napomenuti jer nezzzz ko je.

A stvarno mi sad ideš na živce... Jbt nisam j3beni Igor, koji ti je k, malo pogledaj o čemu pišem i sa čim se bavim.

 

Evo ti i jedna sličica... Od tad imam One, taj 360 sam imao cca pol godine...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 15:29 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Iskreno ne vidim poantu rasprave. Činjenica je da je službena podrška veliki plus Sonyu u usporedbi s Xboxom. I sve rasprave tu prestaju.

Kako kome.. nekome je draže kupovati igre za 200-300kn, meni osobno je top sto lijepo kupujem na akcijama u razlicitim storeovima (US, UK, ARG -dok je radilo, itd..).. 

 

Doduše, sad kad imam jos 2ipo god GamePass Ulitmate, pitanje jel hoću li ijednu igru kupiti. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 15:43 (assassin.st).
13 godina
offline
Xbox Series X

Prodao ipak XboneX pa kud puklo. Računam da ću u roku 3 mjeseca uspjeti nabaviti Series X. Je prodavao još tko u RH osim gamershop.hr?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Mislim da ti je najbolje kontaktirati taj Gamershop i pitati ih kad će iduća pošiljka.
A mogla bi brzo, jer vidim da njemački dućani spominju 26.11. kao datum dolaska.

Inače, iz Xboxa javljaju da su imali najbolji launch do sada u povijesti (očekivano), ali zanimljivo je da je Gamepass pokrenut na 70% prodanih konzola.

https://news.xbox.com/en-us/2020/11/13/the-biggest-launch-in-xbox-history/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_11.13.1

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 21:16 (DeniZg).
15 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Mislim da ti je najbolje kontaktirati taj Gamershop i pitati ih kad će iduća pošiljka.
A mogla bi brzo, jer vidim da njemački dućani spominju 26.11. kao datum dolaska.

Inače, iz Xboxa javljaju da su imali najbolji launch do sada u povijesti (očekivano), ali zanimljivo je da je Gamepass pokrenut na 70% prodanih konzola.

https://news.xbox.com/en-us/2020/11/13/the-biggest-launch-in-xbox-history/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_11.13.1

Što ne kažu cifre pa da vidimo koliko je to u komadima. Ovo najbolji ništa ne govori i ništa ne znači s obzirom kako ih je išlo na prošlim generacijama konzola na samom startu.

Ovo je kao kada dinamo kaže da su ovo kolo prodali najviše ulaznica ove sezone. Onda skužiš da obično prodaju po 450 ulaznica a ovaj vikend je to bilo oko 900 ulaznica.

Samo točne cifre daju težinu ovom, "najviše u povijesti".

6 godina
offline
Re: Xbox Series X
movie kaže...
DeniZg kaže...

Mislim da ti je najbolje kontaktirati taj Gamershop i pitati ih kad će iduća pošiljka.
A mogla bi brzo, jer vidim da njemački dućani spominju 26.11. kao datum dolaska.

Inače, iz Xboxa javljaju da su imali najbolji launch do sada u povijesti (očekivano), ali zanimljivo je da je Gamepass pokrenut na 70% prodanih konzola.

https://news.xbox.com/en-us/2020/11/13/the-biggest-launch-in-xbox-history/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_11.13.1

Što ne kažu cifre pa da vidimo koliko je to u komadima. Ovo najbolji ništa ne govori i ništa ne znači s obzirom kako ih je išlo na prošlim generacijama konzola na samom startu.

Ovo je kao kada dinamo kaže da su ovo kolo prodali najviše ulaznica ove sezone. Onda skužiš da obično prodaju po 450 ulaznica a ovaj vikend je to bilo oko 900 ulaznica.

Samo točne cifre daju težinu ovom, "najviše u povijesti".

 Xbox 360 je prodan u prvih 40dana (Nov 22-Dec 31 2005) oko 1.2-1.5milijuna ...nismo nis pametniji s tim infom

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 23:34 (PCNjubara).
14 godina
offline
Xbox Series X

A šta vam te cifre znače koliko milijuna ? To nama tako ništa ne znaci, nego menadžerima koji znaju da su naučili na greškama i da idu u dobrom smijeru.

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Znači i ne znači. Sigurno da mi je draže da se konzola dobro prodaje jer možda dobije na popularnosti i kod nas. Iako uzimam SeX radi Gamepassa neću se buniti ako bude lakše nabaviti rabljene igre na disku.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 5:50 (Hexfire).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Evo, u UK prodano 155k XSX/S konzola prvi dan.
5k više nego XB1 u 48 sati.
Sigurno bi prodali i puno više, ali očito je da su i MS i Sony imali problema sa proizvodnjom.

https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-was-microsofts-biggest-console-launch-in-the-uk/amp/?__twitter_impression=true
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Poslao upit na gamershop, ali ajde ako neko prije dobije točnu informaciju kad se vraća u stock (XSX) nek javi :)

Bio sam zagrižen za PS5 jer MS ne podržava službeno, ali čini se da ta u stock neće skoro, a i game pass mi je primamljiv naspram plaćanja za svaku igru...

Lp
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X

MS je maknuo prodajne rezultate kada ih je Sony poceo gazit sa Ps4 jednostavno su odlucili da ce prodaja bit "tajna" 🤣🤣🤣

 

Tako da njihovo razbacivanje sa prodajnim rezultatima nitko ne bi trebao uzimat u obzir,da je u pitanju velika brojka oni bi to iskoristili za marketing.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Poslao sam i ja danas ujutro upit pa javim ako bude nešto konkretno.

Već sam oslobodio i mjesto na polici da može stajati vertikalno, ali sad više nemam mjesto za PS5 da ide vertikalno. Problemima u 2020. nikad kraja...
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Samo kratak info ako ne znate, Quick Resume radi i sa igrama koje su na eksternom, običnom HDD-u.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Evo u prilogu... Nema konkretan datum za XSX.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
MSN kaže...
oo7 kaže...

Deni točno sam znao da ću od tebe prvog dobiti odgovor sve pohvale glavni si ovdje u xbox temi  i hvala ti!  A ništa uzeti ću sada onda godinu.. pa ću vidjet za dalje hoće bit šta jeftinije. 

 Kupi  3 komada 12 mjeseci gold live iz Brazil, https://www.gamivo.com/product/xbox-live-gold-12-month-brazil

 

Nakon što to kupiš, upali brazilski vpn, otidi na redeem.microsoft.com logiraj se s svojim Xbox live racunom I upisi sva 3 koda. Ukoliko ti kaže dobit extra mj dana ako aktiviras autopayment ili nešto slično, odbi to jer nećeš moći aktivirati treći kod, jer je moguće imati odjednom maximum 36mj.

 

Nakon što aktiviras sva 3 koda, upali xbox, logiraj se i imat ćeš ponudu game pass ultimate 1 euro, klikni na to i onda će ti pisati prebaciti će tvojih 36mj xbox live gold na 36mj Xbox game pass ultimate 

 

I to je to 😊

 Na koju regiju moram staviti Microsoft Store, a na koju XBOX? I koje sredstvo placanja da odaberem da mi prode payment?

 

Upis brazilskih kodova mi je uspio, ali nikako da aktiviram Game Pass Ultimate za 1 dollar/euro/sta god.

samo nešto struže..
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Meni je UK. PayPal korišten ako dobro pamtim.

Mislim da su komentirali da možeš i zamoliti support da ti aktiviraju ako ne prolazi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
Evo, u UK prodano 155k XSX/S konzola prvi dan.
5k više nego XB1 u 48 sati.
Sigurno bi prodali i puno više, ali očito je da su i MS i Sony imali problema sa proizvodnjom.

https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-was-microsofts-biggest-console-launch-in-the-uk/amp/?__twitter_impression=true

 Kaj se tiče Korone, da tu danas ima dosta problema sa isporukom itd.

 

Dalje realno nema problema, osim činjenice da su TSMC 7nm proizvodni kapaciteti 100% zauzeti ili u pogonu.

 

 

Eto samo krače liste, ili samo veliki ili veči naručitelji TSMC 7nm.Dakle vrlo razumljivo, da eto CPU i GPU proizvoda nema viška ili na bacanje.

 

https://www.gizchina.com/2020/11/16/tsmc-5nm-and-7nm-processes-are-fully-loaded-until-h2-2021/

 

 

- Mikrošuft X Box APU

 

- Sony PS5 APU

 

- AMD Desktop/Server/Mobilni procesori

 

- AMD GPU, na gejmere RDNA2 i serverski za drobljenje podataka CDNA

 

- Qualcomm Snapdragon 855/865/865+ kao primjer

 

- Mikrosoft SQ1 i SQ2, ili Qualcomm SoC po naruđbi za Mikrošuift ARM laptope

 

- Fujitsu FX 64

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 23:32 (rambox).
11 godina
offline
Xbox Series X

Cyberpunk 2077 na XOX i XSX.

 

https://www.twitch.tv/cdprojektred

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Xbox Series X

EXCLUSIVE: First-look at xCloud for PC (Xbox Game Pass cloud streaming)

 

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Xbox Series X

Ima li netko od vas Series S konzolu. Zanima me par stvari:

1. Dal je bolje uzeti nju ili stariji Xbox One X?

2. Kako se ta konzola ponaša sa 4K TVom, dal je moguće forsirati 1080p rezoluciju koju onda TV scala na 4K?

3. Da li su se i one rasprodale u prvom valu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Cyberpunk 2077 na XOX i XSX.

 

https://www.twitch.tv/cdprojektred

Vidio sam ovo i stream je bio nazalost 1080p pa je izgledalo nekako niti blizu prethodnim videima.

6 godina
offline
Xbox Series X

Jel se zna hoce li sad u 12 mj bit dostupne konzole negdje online?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Moj S dolazi do petka. Poslužit će dok ne ulovim PS5.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
user2206 kaže...

Ima li netko od vas Series S konzolu. Zanima me par stvari:

1. Dal je bolje uzeti nju ili stariji Xbox One X?

2. Kako se ta konzola ponaša sa 4K TVom, dal je moguće forsirati 1080p rezoluciju koju onda TV scala na 4K?

3. Da li su se i one rasprodale u prvom valu?

Kao vlasnik Series S cu ti pokusat odgovorit. 

 

1. Mislim da prednosti daleko idu u korist Series S. Jest da One X vrti neke igre u 4K, dok ce ih Series S vrtit u QHD, ali to ne bi trebao biti deal breaker. Realno je ocekivati da ce se dosta igara vrtiti bolje i stabilnije na novijoj konzoli zbog puno brzeg procesora i opcenito brzeg svega.

2. Moze se staviti rezolucija na 1080p. No ne znam, zasto bi to odabrao umjesto QHD? Zbog boljeg scalinga, jedan pixel iz 1080p u cetiri iz 4K?

3. To samo pretpostavljam da da.

 

Vidim da Sophos Lab ima prednarudzbe za Series S.

samo nešto struže..
3 godine
protjeran
offline
Re: Xbox Series X
Hvala kolega na odgovoru. Po tebi 4K TV može jednostavno upscaleati 1440p na 4K?
Želio bih ovu konzolu, jer toliko je dobrih igara od Xboxa360 izaslo a da ih nisam imao prilike igrati.
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Rabljeni Xone X se upikne za cca 1000kn manje od Series S. Dobiješ veći hard i disk čitač. Ako ti je plan igrati dosad izašle igre onda One X i nije loša opcija. A za godinu dvije na nekom popustu uzeti Series X jer koliko god se M'soft trudio to argumentirati, Series S nije next gen konzola.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Uskoro stiže prva zakrpa za series X|S

Dosta ljudi se žalilo da im se, između ostalog, konzola isključi tijekom igranja. Pogotovo na AC:Valhalla i CoD.

Link

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 8:27 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Legende iz Redmonda su opet uspjele nadmašiti sami sebe. Nevjerojatno kako imaju tu nit da sj... sve što grade dugo vremena. Series X su hajpali kao "The most powerful console" i onda us..ru sa softwerom. Naime, alat za razvoj igara na novoj konzoli iliti SDK, (Microsoft svoj novi SDK naziva GDK - Game Development Kit), nije bio spreman. Očito im je trebala još jedna cijela godina za to. To bi ujedno značlo da bi im tržišni udio, da su čekali još godinu, bio 0,0 ništa. Zbog toga su morali izbaciti polu proizvod.

Dok je Sony svoj SDK isporučio developerima još u 6/2019, Redmondske legende su to napravile tek u 6/2020, tako da su svi game developeri (koji rade igre za Series X|S) koristili/koriste stari SDK (odnosno XDK - Xbox Development Kit) koji se koristio za Xbox One i One S  

Rezultat toga je da  "The most powerful console" koja je na papiru cca 20% jača od PS5 sad u svim recenzijama 3rd party igara (AC:Valhalla, DMS, CoD, Dirt itd) puši naveliko. I sad kad ljudi to pogledaju, s pravom se zapitaju pa kako nešto što je najjače sad bude šamarano od konzole koja je 20% slabija 

Vjerojatno će isto biti i sa Cyberpunkom. A ove igre koje su već sad izašle, teško da će ih developeri sad prerađivati/optimizirati na novi GDK. Ubisoft je ionako poznat po izdavanju beta proizvoda kojima treba xyz patcheva da bi bilo pristojno. To je i razlog zašto se mnogim igračima seriesX isključi tijekom igranja AC:Valhalle

Drugim riječima, bit će dobro ako za godinu dana, 11/2021, počnu izlaziti igre rađene isključivo u novom GDK-u.

U prilog im ne ide niti činjenica da su dosta toga promijenili pa se developeri tek trebaju upoznati sa novim alatima, dok je Sony svoje samo poboljšao pa developeri ne moraju učiti nove stvari i već su upoznati što i kako.

Upucali sami sebe u nogu opet. 

Evo i jedan video koji to lijepo objašnjava. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice